Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Klimatyzacja w autobusach MPK jest, a jakby jej nie było

Utworzony przez Michał, 24 maja 2012 r. o 10:01 Powrót do artykułu
PRZEPRASZAM A GDZIE NA ZDJĘCIU JEST WIDOCZNE ŻE KLIMATYZACJA W AUTOBUSIE JEST WŁĄCZONA?? PONADTO NIE DOŚĆ ŻE AUTOBUSY WLEKĄ SIĘ OD MOMENTU ZMIANY ROZKŁADU I PO ZMIANACH JEŻDŻĄ DŁUŻEJ O JAKIEŚ 5-6 MIN ( DLA PRZYKŁADU LINIA 158 GODZ. 6.20 Z RONDA KRWIODAWCÓW W KIERUNKU MAJDANKA) TO JESZCZE KLIMATYZACJA JEST UŻYWANA TYLKO W "KABINIE" KIEROWCY....TAKIE UDOGODNIENIA LUBLINIAN
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZEPRASZAM A GDZIE NA ZDJĘCIU JEST WIDOCZNE ŻE KLIMATYZACJA W AUTOBUSIE JEST WŁĄCZONA?? PONADTO NIE DOŚĆ ŻE AUTOBUSY WLEKĄ SIĘ OD MOMENTU ZMIANY ROZKŁADU I PO ZMIANACH JEŻDŻĄ DŁUŻEJ O JAKIEŚ 5-6 MIN ( DLA PRZYKŁADU LINIA 158 GODZ. 6.20 Z RONDA KRWIODAWCÓW W KIERUNKU MAJDANKA) TO JESZCZE KLIMATYZACJA JEST UŻYWANA TYLKO W "KABINIE" KIEROWCY....TAKIE UDOGODNIENIA LUBLINIAN
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Phi, ostatnia jechałem autosanem i zwróciłem kierowcy że jest włączone OGRZEWANIE !!!, a on odpowiedział że musi bo inaczej się autobus zagotuje. A wy się czepiacie niewłączonej klimatyzacji...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie wiem też co się stało z tym rozkładem jazdy, jaki szczyt w godzianch 17-18, autobusy jadą 40 km na godzinę niech ktos to zweryfikuje .Przykłąd linia 25 w mieście jedzie 10 min potem trasa przy zalewie prędkość autobusu 30 km /h bo kierowca chce się trzymać rozkładu, a po za tym dlaczego jesteśmy skazani na przewoźnika tylko prywatnego na tej linii ,o klimatyzacji nie ma mowy o innych rzeczach nie wspomnę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo wina leży po obu stronach.Po co włączać klimatyzację jak pasażer woli otworzyć sobie okno.Otwarcie zablokowanego okna nie stanowi problemu i nawet niektórzy nie zdają sobie sprawę że takie zablokowane otworzyli. Kierowcy co nie którzy otwierają obieg gorącej cieczy chlodzącej na pojazd bo ktoś im kiedyś napierdzielił do łba że przy zamkniętej się przegrzewają silniki.Więc ogżewanie (jedynie bez nadmuchu,ale nie wiele to zmienia) i klima jednocześnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urzędnicy nie widzą problemu braku klimy w autobusach, bo jeżdżą do pracy swoimi autami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w Białej Podlaskiej klimatyzacja w nowo zakupionych autobusach miejskich działa. W Lublinie zawsze musi być inaczej. Klimatyzacja w bialskich autobusach już funkcjonuje 2012-05-23 11:47:28 Artykuł czytany 151 razy Po początkowych perturbacjach w autobusach komunikacji miejskiej w Białej Podlaskiej włączona została klimatyzacja. Teraz pasażerowie bez względu na aurę będą podróżowali w stałej temperaturze 22 stopni. - Chcę przeprosić pasażerów za to, że na początku maja, kiedy były tak wysokie temperatury, nie mogli skorzystać z klimatyzacji w autobusach miejskich. Od kilku dni klimatyzacja już funkcjonuje - powiedział Tadeusz Ułanowicz – dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Białej Podlaskiej. Przypomnijmy: Klimatyzacja, która jest w wyposażeniu nowych autobusów, początkowo nie została włączona. Autobus z włączoną klimatyzacją pali bowiem więcej niż bez tego udogodnienia, co znacząco wpływa na koszty komunikacji. Sprawa wywołała sprzeciw pasażerów. Została również poruszona w trakcie ostatniej sesji bialskiej Rady Miasta. Teraz odpowiadający za komunikację miejską na terenie miasta zadecydowali, że klimatyzacja została włączona. Zakład Komunikacji Miejskiej w Białej Podlaskiej wzbogacił się o 12 nowych autobusów marki Solbus w ramach realizacji projektu unijnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie!!Zwłaszcza młodzi!!Wsiadać na rowery!!Wiatr we włosy, słońce opala, 0 stania w korkach, wąchania spoconych cielsk. Czego chcieć więcej??, A i jak zdrowo na dodatek. Po co Wam jakaś klima w autobusach? Lać na autobusy!!!Zwłaszcza, że nigdy nie przyjeżdżają punktualnie,a my do pracy, szkoly, studia, na egzaminy itd musimy się spóźniać, a bezczelne kanary wsiadają co przystanek prawie;/ Po co psuć nerwy skoro można tak pięknie korzystać z wiosny i lata i uszczuplić budzet MPK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze nie ma czegos takiego jak automatyczna blokada okien w autobusach,po drugie kiedy zamykam wszystkie okna i wlanczam klime na pierwszym przystanku wsiada pasazer i pierwsze co robi otwiera najblizsze siebie okna,wiec klima jest malo odczuwalna . Malo dojzale spoleczenstwo jeszcze dlugo lat minie zanim osiagniemy zachodnia kulture. Pozdrawiam pasazerow mojego autobusu, kierowca...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowca napisał:
Po pierwsze nie ma czegos takiego jak automatyczna blokada okien w autobusach (…)[/quote] Kierowco! Ale jest takie coś jak manualna blokada okien. [quote name='Kierowca' timestamp='1337852302' post='633213'] (…) po drugie kiedy zamykam wszystkie okna i wlanczam klime na pierwszym przystanku wsiada pasazer i pierwsze co robi otwiera najblizsze siebie okna,wiec klima jest malo odczuwalna . (…)
Kiedy zamykasz okno – pasażer je otwiera. Bo fizycznie może! Kiedy zamkniesz okno i je zablokujesz – pasażer go nie otworzy. Ale trzeba chcieć pamiętać o tym J
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Kierowcy - to nie "społeczeństwo mało dojzałe" - tylko kierowcy. Skoro ja i starsza pani, dobiegamy do autobusu nr 45 na pętli przy ul.Kraśnickiej - autobus odjeżdża udając, że nas nie widzi! Odjechał nie podjechawszy do przystanku przy wiacie, tylko wewnętrznym pasem bo tak mu wygodniej. To ewidentny brak nie dojżałości ale zwykłej kultury, czyli tzw. chamstwo. Jeśli chodzi o klimatyzację to gdyby kierowca "dojżały" włączył ją i w autobusie byłoby chłodno, to nik nie otwierałby okien. Jak wchodzi się do autobusu i jest jak w piekarniku to co ma robić pasażer - otwiera okno aby nie zemdleć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jechałem wczoraj takim autobusem przegubowym z klimatyzacja (było ją słychać) i całe szczęście ż okna nie były zablokowane. Dzięki temu przewiew trochę pomógł przetrwać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam w Lublinie od ponad 20 lat, nigdy nie jechałem autobusem z klimatyzacja ktora bylaby wlaczona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzięki temu spalanie wzrosło a efektywność chłodzenia pozostała na poziomie takim jak w przypadku wyłączonej klimatyzacji. Brawo dla tego pana, że cieszy się z "przewiewu". W takim układzie powinineś Andrzeju podejść do kierowcy i poprosić, żeby wyłączył chłodzenie bo otwarte okna wystarczają... Ręce opadają noramalnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tak ciężko wyjść minutę wcześniej ?? To jest komunikacja zbiorowa, a nie Szanownej Pani taksówka. Obowiązują rozkłady jazdy.
zyta napisał:
Do Kierowcy - to nie "społeczeństwo mało dojzałe" - tylko kierowcy. Skoro ja i starsza pani, dobiegamy do autobusu nr 45 na pętli przy ul.Kraśnickiej - autobus odjeżdża udając, że nas nie widzi! Odjechał nie podjechawszy do przystanku przy wiacie, tylko wewnętrznym pasem bo tak mu wygodniej. To ewidentny brak nie dojżałości ale zwykłej kultury, czyli tzw. chamstwo. Jeśli chodzi o klimatyzację to gdyby kierowca "dojżały" włączył ją i w autobusie byłoby chłodno, to nik nie otwierałby okien. Jak wchodzi się do autobusu i jest jak w piekarniku to co ma robić pasażer - otwiera okno aby nie zemdleć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak przestaniemy marudzic i nazekac ,a raczej cieszyc sie z tego co mamy,ze jestesmy zdrowi i usmiechac sie do siebie to zobaczycie latwiej nam sie bedzie zylo w naszym miescie cudownym.pozdrawiam wszystkich marudzacych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt nie domyślił się , że w nowych pojazdach wyposażonych w klimatyzację nie ma uchylnych okien. Okna otwierane i uchylne wstawiane są z premedytacją przez MPK do nowych pojazdów. Dlaczego? Dlatego żeby zaoszczędzić na paliwie. Wzrost zużycia paliwa przy włączonej klimatyzacji to w takim autobusie to około 10%. Nikt nigdy w autobusach MPK nie włączy klimatyzacji. To im się nie opłaca. Nie wierzycie to sprawdźcie jakiej firmy są oryginalne szyby, a jakiej szyby, które się otwierają. powodzenia, Jeżdżę autem, taniej mnie wychodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiśnia napisał:
Nikt nie domyślił się , że w nowych pojazdach wyposażonych w klimatyzację nie ma uchylnych okien. Okna otwierane i uchylne wstawiane są z premedytacją przez MPK do nowych pojazdów. Dlaczego? Dlatego żeby zaoszczędzić na paliwie. Wzrost zużycia paliwa przy włączonej klimatyzacji to w takim autobusie to około 10%. Nikt nigdy w autobusach MPK nie włączy klimatyzacji. To im się nie opłaca. Nie wierzycie to sprawdźcie jakiej firmy są oryginalne szyby, a jakiej szyby, które się otwierają. powodzenia, Jeżdżę autem, taniej mnie wychodzi.
Powiedziałeś (napisałeś) co wiedziałeś MPK wstawia samo szyby do nowych autobusów? Tak, sprawidziłem jakiej firmy sa te szyby w odsuwanych oknach. I wyszło... że tej samej co szyby klejone. Pudło kolego. Zauważ - nowe Mercedesy Citaro (z klimatyzacją) posiadają duże, przesuwne okna - zamontowane fabrycznie przez producenta. Po co ZTM (a nie MPK) zamówiło takie a nie małe uchylne lufciki? A no po to, że beby przy zewnętrzej temperaturze znośniej dla większości ludzi - 20-25*C możba było otworzyć okna i przewietrzyć wóz. Tak - oszczędność na klimatyzacji. Po zo bezsensownie pchać się we włączanie klimy jeżeli przesuwne okna "jeszcze" wystarczają. Gdy temperatura jest dużo wyższa okna te miałby być klokowane przed otwarciem a klimatyzacja włączona. Ale, że kierowcom się nie chce...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może mam pecha, ale w tym roku tylko raz trafiłem na autobus z włączoną klimatyzacją (Mercedes). Zresztą nawet jak mają włączoną klimatyzacja, to zawsze pootwierane są wszystkie okna, bo kierowcy sie niechce zablokować. Jaki to ma zatem sens? Bo co pan Kozak pi****li, że wszystko jest dobrze skoro nie jest? Może by szanowny pan urzędnik zamiast gadać głupoty wybrałby się na przejażdzkę kilkoma autobusami i sprawdził jak jest naprawdę? Z drugiej strony w nowych trolejbusach MPK w ogole nie ma klimatyzacji. To jest dopiero paranoja. Pokażcie mi jedno większe miasto, które w tej chwili kupuje jeszcze pojazdy bez klimatyzacji. Robią to już nawet miasteczka wielkości Białej Podlaskiej i co ciekawe nie kupują jej dla ozdoby tylko jeszcze ją uruchamiają! Tylko w Lublinie sie traktuje ludzi jak bydło. A ja od kilku dni olewam to i jeżdzę rowerem i polecam każdemu. Piękna pogoda, szybkie przemieszczanie, brak konieczności stania na przystankach i gotowania się w autobusach z wyłączoną lub bez klimatyzacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jest śmieszne ze wprowadza się ciągle podwyżki cen biletów a w autobusachz duchoty nie da się wytrzymać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...