Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ja jako rodowity lubelak nie życzę sobie busiarstwa w centrum miasta i to nieważne czy ze Świdnika, Bychawy czy Niedrzwicy. Centrum miasta jest dla autobusów komunikacji miejskiej, busy jedynie dowożą do punktów węzłowych tak jest wszędzie. Nie podoba mi się wizja oglądania busiarzy pod KULem tak jak na Ruskiej, pzdr
to nie koncert życzeń burku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jako rodowity lubelak nie życzę sobie busiarstwa w centrum miasta i to nieważne czy ze Świdnika, Bychawy czy Niedrzwicy. Centrum miasta jest dla autobusów komunikacji miejskiej, busy jedynie dowożą do punktów węzłowych tak jest wszędzie. Nie podoba mi się wizja oglądania busiarzy pod KULem tak jak na Ruskiej, pzdr
to nie koncert życzeń burku  
Tak podnieść cenę piszę osoba bez wykształcenia wierząca busiarzom (ceny ustanawia urząd miasta) w przypadku ceny piszę się przecinek "," masz se skopiuj.
zasrany polgloto urzad miasta czy ztm to jedna banda tylko pod inna nazwą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jako rodowity lubelak nie życzę sobie busiarstwa w centrum miasta i to nieważne czy ze Świdnika, Bychawy czy Niedrzwicy. Centrum miasta jest dla autobusów komunikacji miejskiej, busy jedynie dowożą do punktów węzłowych tak jest wszędzie. Nie podoba mi się wizja oglądania busiarzy pod KULem tak jak na Ruskiej, pzdr
Drogi kolego - zamiast jednego busa dostaniesz dodatkowo 8 samochodów w centrum. A na jednego busa przypada pewnie z 500 aut osobowych przejeżdżających przez Racławicką. Teraz dojdzie 8 zamiast 1 busa. Więc rzeczywiście odczuwany przez Ciebie dyskomfort jest ogromny. To po pierwsze.Po drugie: do centrum Lublina szybciej się dojeżdża ze Świdnika niż z obrzeży Lublina, więc nie wiem o jakich punktach węzłowych mówisz, wskaż choć jedno. Jakbyś nie zauważył Świdnik i Lublin to jest praktycznie 1 miasto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi kolego - zamiast jednego busa dostaniesz dodatkowo 8 samochodów w centrum. A na jednego busa przypada pewnie z 500 aut osobowych przejeżdżających przez Racławicką. Teraz dojdzie 8 zamiast 1 busa. Więc rzeczywiście odczuwany przez Ciebie dyskomfort jest ogromny. To po pierwsze. Po drugie: do centrum Lublina szybciej się dojeżdża ze Świdnika niż z obrzeży Lublina, więc nie wiem o jakich punktach węzłowych mówisz, wskaż choć jedno. Jakbyś nie zauważył Świdnik i Lublin to jest praktycznie 1 miasto.
a ja  jako rodowity lubelak w 6 pokoleniu nie życzę sobie aby mpk jeżdziło do świdnka lubartowa czy łęcznej jak planuje ; do tego są busiarze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mówię o ogólnej zasadzie, że komunikacja zamiejska powinna jedynie dowozić do węzła przesiadkowego dla Świdnika przez kalinówkę może nim być np. Park Bronowice. Nie odnośmy wszystkiego do Świdnika jak się busiarstwu pozwoli to do centrum wjedzie np. Łęczna, Krzczonów, Kraśnik, Niedrzwica, Lubartów pewnie cały potencjał z PKS-u pewnie ze 100 busów na godzinę. Musiałoby to włynąć na punktualność KM i blokowanie zatok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urząd Marszałkowski, ZTM i MPK to powiązane ciała. Więc na moje oko blokowanie busów, wydawanie, odmawianie zezwoleń dla busiarzy przez ten urząd to bycie sędzią we własnej sprawie. Nie słyszałem by jakakolwiek linia z MPK straciła coś. Występuje tu oczywisty konflikt interesów.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mówię o ogólnej zasadzie, że komunikacja zamiejska powinna jedynie dowozić do węzła przesiadkowego dla Świdnika przez kalinówkę może nim być np. Park Bronowice. Nie odnośmy wszystkiego do Świdnika jak się busiarstwu pozwoli to do centrum wjedzie np. Łęczna...
"Centrum", dobre... :D Ale w sumie - jaka metropolia takie centrum...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  a ja chce aby się zatrzymywali wszyscy na równych zasadach a nie ba tak mi się chce bo uchwała ma to w du*** .  
No to powiedz temu busiarstwu aby jeździło z rozkładem.Najpierw wyskakuje za wcześnie by zebrać pasażerów przed planową komunikacją miejską na Felin,a później blokuje przystanki i opóźnia inne pojazdy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja  nie życzę sobie aby mpk wpieprzała się do świdnika łęcznej czy  lubartowa jak planuje lepiej niech zastąpią dziadowski irex i akl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja  nie życzę sobie aby mpk wpieprzała się do świdnika łęcznej czy  lubartowa jak planuje lepiej niech zastąpią dziadowski irex i akl
    Spadaj busiarzu, tłuste czasy gdy mogłeś jeździć 30-letnim złomem bez ogrzewania, wentylacji i tylko wtedy gdy w busie ludziska tłoczyli ci sie jak śledzie się skończyły :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mówię o ogólnej zasadzie, że komunikacja zamiejska powinna jedynie dowozić do węzła przesiadkowego dla Świdnika przez kalinówkę może nim być np. Park Bronowice. Nie odnośmy wszystkiego do Świdnika jak się busiarstwu pozwoli to do centrum wjedzie np. Łęczna, Krzczonów, Kraśnik, Niedrzwica, Lubartów pewnie cały potencjał z PKS-u pewnie ze 100 busów na godzinę. Musiałoby to włynąć na punktualność KM i blokowanie zatok.
Właśnie o to chodzi, że różnimy się ogólnymi zasadami. Komunikacja ma zaspakajać potrzeby pasażera i to pasażer powinien regulować rynek, gdzie mu wygodnie. ON MA BYĆ JEDYNYM ZADOWOLONYM. Tworzenie w mieście monopolu MPK zmusza znaczną większość z Łęcznej, Niedrzwica, Lubartów (wszystkich którzy mają taką możliwość) do wpychania się własnymi autami do centrum. Świdnik był tu dotychczas wyjątkiem. Założę się z Tobą, że ponad połowa pracujących  ze Świdnika w Lublinie dojeżdżała busami (czyli komunikacją zbiorową), bo mogła dopasować sobie busa na odpowiedniej trasie i te proporcje się teraz zmienią. Ci którzy mogą przesiądą się we własne auta, bo perspektywa przesiadania się 46 razy w miesiącu taki efekt wywoła. Sam tak zrobiłem po likwidacji przez urzędników lubeleskich jednej linii. Ja nie widzę różnicy w tym, że mieszkaniec Poręby, Felina cz Choin może wjechać do centrum komunikacją zbiorową (nie mylić z MPK), a ten z Dysa, Konopnicy czy Kalinówki nie może bezpośrednio, bo będzie za ciasno w "centrum" ;). Skoro chce za to zapłacić zostawiając własne auto w garażu to niech dostanie.  Lublin to małe miasto i wszyscy by się zmieścili wbrew "obawom" urzędników. Tylko trzeba szukać rozwiązań "pod pasażera".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie o to chodzi, że różnimy się ogólnymi zasadami. Komunikacja ma zaspakajać potrzeby pasażera i to pasażer powinien regulować rynek, gdzie mu wygodnie. ON MA BYĆ JEDYNYM ZADOWOLONYM. Tworzenie w mieście monopolu MPK zmusza znaczną większość z Łęcznej, Niedrzwica, Lubartów (wszystkich którzy mają taką możliwość) do wpychania się własnymi autami do centrum. Świdnik był tu dotychczas wyjątkiem. Założę się z Tobą, że ponad połowa pracujących  ze Świdnika w Lublinie dojeżdżała busami (czyli komunikacją zbiorową), bo mogła dopasować sobie busa na odpowiedniej trasie i te proporcje się teraz zmienią. Ci którzy mogą przesiądą się we własne auta, bo perspektywa przesiadania się 46 razy w miesiącu taki efekt wywoła. Sam tak zrobiłem po likwidacji przez urzędników lubeleskich jednej linii. Ja nie widzę różnicy w tym, że mieszkaniec Poręby, Felina cz Choin może wjechać do centrum komunikacją zbiorową (nie mylić z MPK), a ten z Dysa, Konopnicy czy Kalinówki nie może bezpośrednio, bo będzie za ciasno w "centrum" ;). Skoro chce za to zapłacić zostawiając własne auto w garażu to niech dostanie.  Lublin to małe miasto i wszyscy by się zmieścili wbrew "obawom" urzędników. Tylko trzeba szukać rozwiązań "pod pasażera".
  tak jest, nie liczy sie człowiek (tu pasażer) - liczy sie WŁADZA -  jak za komuny  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
codziennie jadę przez Świdnik do Lublina i codziennie jakiś peudo bus jedzie przede mną. Pytam kto dopuszcza ten złom do użytkowania. Przecież jazda za tymi śmierdziuchami grozi rakiem płuc. Normy spalin chyba 1000 - krotnie przekroczone. Gdzie jest wóz techniczny Policji drogowej??? Pytam gdzie To jest oczywista zmowa milczenia. Jak jedzie przede mną i nie mogę go wyprzedzić TRĄBIE NA DUPKA. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
codziennie jadę przez Świdnik do Lublina i codziennie jakiś peudo bus jedzie przede mną. Pytam kto dopuszcza ten złom do użytkowania. Przecież jazda za tymi śmierdziuchami grozi rakiem płuc. Normy spalin chyba 1000 - krotnie przekroczone. Gdzie jest wóz techniczny Policji drogowej??? Pytam gdzie To jest oczywista zmowa milczenia. Jak jedzie przede mną i nie mogę go wyprzedzić TRĄBIE NA DUPKA. 
Oczywiście to, że jeździsz rowerem jest godne pochwały. Ale dlaczego irytuje Cię, że wolniej pedałujesz od pojazdu mechanicznego?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Busy powinny najdalej dojeżdżać do dworva PKS a docelowo do nowego dworca przy PKP. Nie pchać tego złomu do centrum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wolę jeździć wygodnymi, przegubowymi autobusami niż starymi, małymi busami. Dziękuję, dobranoc.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czekam na szybką decyzję władz w sprawie wydłużenia wszystkich kursów linii nr 55 do Świdnika!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Im szybciej znikną dziadowskie busy jeżdżące na trasie Lublin - Świdnik, tym lepiej. Już od wielu lat powinna funkcjonować normalna komunikacja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam sie normalna komunikacja.... Ale to równa sie normalni kulturalni Ludzie.....  Wiec czym wy bedziecie jezdzić ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe co będzie z kierowcami którzy zostaną bez pracy jak MPK dopnie swego.Uważam gdyby MPK było solidną i uczciwa firmą powinna przyjąć do pracy kierowców z OTK (żółtki) ale mam nadzieję że OTK przetrwa i nadal będzie słóżyć mieszkańcom Lublina i Świdnika .Firma OTK wyrobiła i rozwinęła kierunek Lublin Świdnik teraz ich chcą zniszczyć ,niech sobie wsadzą inny rozkład ,niech mpk jeździ innym na przykład z pkp do Świdnika.Bilety w mpk mają być po 6 zł.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...