Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kontrola NIK: Dobrze zarabiali na bezrobotnych

Utworzony przez jogo, 23 kwietnia 2012 r. o 23:01 Powrót do artykułu
Brać, ile się da, bez umiaru i bez wstydu. Za szkolenie w zakresie obsługi komputera i księgowość małych firm pobierać tak wysokie wynagrodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ja sie pytam co sie dzieje z milionami zlotych wydawanymi na drogi,lotnisko czy remonty? Kiedy ktos to porzadnie skontroluje? Ile zarabiaja prowadzacy duze projekty budowalne? Po kilkadziesiat tysiecy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jak inaczej wypromować projekt i zrekrutować chętnych? Siedząc za biurkiem? Przecież trzeba porozwieszać ulotki i dotrzeć do potencjalnego uczestnika...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile zarabiaja zatrudnieni na lotnisku czy to tajemnica?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
E napisał:
A jak inaczej wypromować projekt i zrekrutować chętnych? Siedząc za biurkiem? Przecież trzeba porozwieszać ulotki i dotrzeć do potencjalnego uczestnika...
Za 14 - 17 tys. miesięcznie to ja te ulotki mogę rozwozić hulajnogą po całej Ścianie Wschodniej w deszczu i śniegu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem o co kaman, projekty unijne muszą być bardzo przejrzyste. Nic nie może być zapłacone pod stołem. Wszystko musi być na papierze, bo później ktoś to akceptuje i w przypadku utraty wiarygodności lub wykryciu nieprawidłowości kasę można stracić. Skoro zostały zaakceptowane takie koszty projektów, to dlaczego zazdrościcie komuś, że zarabia więcej od Was. Ktoś napisał, że za taką kasę na hulajnodze będzie jeździł - nikt mu nie broni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tez mi odkrycie Jutro bedzie artykol : lekarze zarabiaja na nieszczesciu chorych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Iruś był bardzo gospodarnym prezesem Montexu,a Pan Wiceprezes wieloletnim pracownikiem WUP. Więc wszystko zostaje w Lublinie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
alan napisał:
Nie wiem o co kaman, projekty unijne muszą być bardzo przejrzyste. Nic nie może być zapłacone pod stołem. Wszystko musi być na papierze, bo później ktoś to akceptuje i w przypadku utraty wiarygodności lub wykryciu nieprawidłowości kasę można stracić. Skoro zostały zaakceptowane takie koszty projektów, to dlaczego zazdrościcie komuś, że zarabia więcej od Was. Ktoś napisał, że za taką kasę na hulajnodze będzie jeździł - nikt mu nie broni.
Jesteś naiwny czy głupi? Katalog możliwości przekrętów na dotacjach jest taki jak z Lublina do Warszawy... można by dobrą książkę o tym napisać. Prosty przykład: piszesz projekt na portal internetowy koszt 350 tys pln. Znajomy informatyk wystawia Ci fakturę, oddajesz mu VAT i dochodowy a reszta pod stołem. Oprogramowanie i portal piszą Ci twoi pracownicy w firmie w ramach umowy o pracę i kaska poleciała. Do tego musisz np zrobić opinię prawną za 40 tys pln i księgową za 30 tys. Dajesz prawnikowi i księgowemu w ten sam sposób co powyżej na VAT i dochodowy, dorzucasz 2,5 tys za usługę i kasa poszła. Zatrudniasz pracownika za 5 tys pln a po wypłacie on przynosi Ci 3 tys po wypłącie. Nie wspomnę tutaj o np BMW X3 kupionym żonie do wożenia zakupów w ramach 1.3 RPO a niby miał być to samochód specjalny i LAWP nic nie zauważył, no podobno oststnio się to zmieniło To tylko mała część tego co można zrobić, dużo naoglądałem się tego u ludzi w LBN i szlak mnie trafia, no ale jak to mi ktoś powiedział jest możliwośc to się korzysta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego w tym kraju nikt nigdy nie ponosi odpowiedzialności np. za niegospodarność publicznych pieniędzy czy wyprzedaż polskiego przemysłu za bezcen?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o kurza stopa - to jakieś drogie paliwo tankują do samochodów skoro WUP im zapłacił 19000zł za przejechanie 23000 km. Według moich szacunków jadąc autem palącym w trasie 7 litrów na setkę, przy cenie benzyny 6 zł za litr (a przecież w okresie jaki kontrolował NIK ceny benzyny były znacznie niższe), przejechanie 23000 km to spalenie benzyny za 9660 zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żorż napisał:
o kurza stopa - to jakieś drogie paliwo tankują do samochodów skoro WUP im zapłacił 19000zł za przejechanie 23000 km. Według moich szacunków jadąc autem palącym w trasie 7 litrów na setkę, przy cenie benzyny 6 zł za litr (a przecież w okresie jaki kontrolował NIK ceny benzyny były znacznie niższe), przejechanie 23000 km to spalenie benzyny za 9660 zł.
Bzdura niestety; stawka z roporządzenia za ryczałt na paliwo wynosi 0,83 pln za kilometr razy 23000 wynosi 19090 czyli trochę więcej niż podałeś...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lux napisał:
Bzdura niestety; stawka z roporządzenia za ryczałt na paliwo wynosi 0,83 pln za kilometr razy 23000 wynosi 19090 czyli trochę więcej niż podałeś...
podam ci przykląd jaki jest w wup na szkolenie więźniów.wymyslają sobie spotkanie robocze w odległym miejscu.jadą jednym samochodem ale kazdy z nich rozlicza delegację na dojazd i kaska leci.na kwitach wszystko się zgadza ,ktoś to niestety akceptuje.Wup się szczyci,że pozyskał powiedzmy 6 mln i to wykazuje w statystykach .nie wazne na co poszło.trzeba wydac bo się zwraca a cwaniaczki żyją. Tu jest mowa lsb .zobaczcie co się w ogóle dzieje na kul.zobaczcie budżety szkoleń na więźniów i gdzie ta kasa idzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jednym słowem wielkie sqrwysyństwo.Żerowanie na bezrobotnych to dziedzina wielu urzędników....i kościoła kat. Zastanawiam się,czy winni poniosą jakiekolwiek konsekwencje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I juz takiego urzędasa ukarać byłby dobrym przykładem dla reszty tych tumanów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby skontrolowali inne instytucje, które zajmują się rozdzielaniem pieniędzy unijnych, dopiero by się za głowę złapali, jakie tam są przekręty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Dziennika Wschodniego. Jak chcecie gorący temat to się w to wgryźcie jak wygląda finansowanie i ewaluacja tych wszystkich "prodżektów". Ale ostrzegam, można zawału dostać jak człowiek sobie uświadomi, że to wszystko de facto nasze pieniądze, z naszych składek do unii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oj na kul-u chyba ktoś przez ten artykuł nie zostanie rektorem.chyba wyszło,że niektórzy nie dla kul-u tylko dla siebie kasę trzepali.po--- kilkukrotne etaty i kaska do własnej kieszeni za nic.chyba stara władza powinna posprzątać tą stajnie .Wychodzi,że najuczciwsi i najwięksi krytykanci polityki kul,nieźle z niej korzystali. Pozdrawiamy więźniów dla których fundacja rozwoju kul przygotowuje lepsze życie.tylko będą musieli jeszcze trochę poczekać.Są ostatni w kolejce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...