Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kontrowersyjne zmiany w rozkładach jazdy autobusów

Utworzony przez kasia, 13 lipca 2011 r. o 21:23 Powrót do artykułu
Likwidacja linii 31, która powinna kursować najrzadziej co 10 minut, spowoduje utrudnienia dojazdu do pracy w okolice Filaretów, co oznacza, że jeszcze więcej osób przesiądzie się w auta osobowe i w efekcie będziemy mieli jeszcze większe korki na głębokiej, sowińskiego i filaretów!!! Podobnie, linie 57 i 10 to linie, które umożliwiają dotarcie na miasteczko akademickie, częstotliwość kursów co 15 minut to jakaś kpina. Przy obecnym rozkładzie linie te cieszą się ogromną liczba pasażerów. Zmniejszenie częstotliwości kursów będzie miało takie samo przełożenie jak likwidacja linii 31. Zastanawiam się kto wpadł na taki pomysł i na podstawie jakich przesłanek. Przy okazji chcę dodać, że obecny wakacyjny rozkład jazdy MPK to jakaś kpina!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ZTM wie, ile osób korzysta z tego, że 26 zajeżdża na Widok??? Tam się mnóstwo osób przesiada, mnóstwo nie musi gonic na odległe przystanki 26, żeby do niego wsiąśc. Już nawet nie wspomnę o tym, że to jedyna możliwośc dojazdu na os. Nałkowskich z Węglina .... ZTM niech najpierw trochę pojeździ po mieście, a potem kombinuje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Geniusz "specjalistów" z ZTM mnie poraża! Linia nr 14 zapewniająca dojazd z Czubów do gimnazjów na LSM; z Czubów i LSM na Politechnikę oraz do szkół w okolicach Grabskiego oraz UP na Felinie; ponadto do pracy i z pracy w okolicach Herc/Chemicznej - autobus co 30min?!!! Chyba was dobrze "pogięło"!!! W czasie roku szkolnego w szczycie porannym i popołudniowym jest niemiłosierny ścisk w autobusach 12 metrowych - bo przecież 15m i przegubowców brakuje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dotyczy omijania pętli na osiedlu Widok przez linię 26. Jestem starszą kobietą mającą problemy z poruszaniem się. Takich jak ja osób mieszka na osiedlu Widok II i Górki bardzo wiele. Przystanek linii 26 na "naszej pętli" jest dla nas wielkim udogodnieniem. Chodzenie przez wiadukt do Al. Jana Pawła II - szczególnie w zimie będzie straszne. Dlatego w imieniu starszych mieszkańców tych osiedli - proszę o zrezygnowanie z pomysłu zmiany trasy ww.linii. "Każdego kiedyś czeka starość"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czym dojadE do pracy z jutrzenki na męczenników majdanka jak skrócicą 153 i rzadziej będzie 14. Bedzie trzeba jezdzic z przesiadkami albo być w pracy pół godziny przed czasem. Po co ta 9ka tak często....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
likwidacja 23 parodia co za geniusz to wymyślił
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Linia 31 jest strasznie zapchana, powinna kursować o wiele częściej, korzysta z niej wielu studentów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie likwidujcie 36 to jedyne połączenie z czechowa na mełgiewską-metalurgiczną i do strefy ekonomicznej Proponowałabym żeby zamiast kursu o 7:51 z osiedla szymanowskiego pojawił się kurs o 7:20 Większość osób dojeżdża w okolice mełgiewskiej na godzinę 8. Dodatkowo przydał by się kurs powrotny o 16. Nie likwidujcie tej linii bez tej linii dojazd w te okolice jest bardzo trudny trzeba się przesiadać 3 razy i czas dojazdu to przeszło godzina jak nie więcej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli chodzi o osiedle Widok to bardzo dużo osób wsiada na tym przystanku do autobusu 26 więc moja prośba i innych mieszkanców jest taka żeby linia 26 jeździła na Widok
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie czym ja dojadę do pracy?????? Jeśli liczy się dla Was zdanie jednostki to bardzo proszę nie zabierajcie nam z Widoku autobusu linii 26!!!!! Poza tym, takich jednostek jak ja jest bardzo dużo!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
asd napisał:
25 co 60 minut? to chyba zarty... nie może być tak jak teraz? po co to psuć? Zawsze autobus prawie pełny ( ścisku nie ma). Już wolę częstsze autobusy a starsze, tyle kasy ładowane jest żeby ułatwić życie pasażerom (nowe autobusy) A teraz likwidacja linii...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że ograniczenie czasu przejazdu autobusu lini 2 do 30 minut to przesada, chyba nikt z decydentów nie jechał tym autobusem z Borka w godzinach szczytu. Cały autobus ludzi a już żeby wsiąść do niego gdzieś po drodze to poprostu cud. Co 30 minut to za długi odstęp czasu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktycznie jakieś żarty 25 i 8 co 60 minut, przecież młodzież dojeżdża do szkół, dorośli do pracy, są także osoby nie kożystające na codzień. Propnuję dojechać do Zemborzyc. Wystarczy że jakiś autobus którym dojeżdża się do tych autobusów opóźni się chwilę, a te autobusy akurat odjadą to traci się w najlepszym wypadku ok 40 min na przystanku, a mzk chce jeszcze więcej. Proponuję żeby specjaliści MZK pojeździli trochę komunikacją miejską a nie tylko korkowali ulice i skrzyżowania prywatnymi autami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no masakra :/ 2 co 30min, 4 co 60min to jak ludzie np z ul. Glowackiego maja sie dostawac na dworzec PKS? nie dosc, ze i tak mamy tylko dwa autobusy to jeszcze beda tak rzadko jezdzily. bez przesady, chociaz ta linie 2 mogliby puscic czesciej. tragedia te zmiany, naprawde
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram! Nie zabierajcie nam 26 z Widoku!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie no bardzo inteligentnie ktoś to rozplanował, jeszcze prócz 31 zabierzcie 34 niech jeździ na CZechów trasą koło zalewu... Grunt to myślenie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aneczka89 napisał:
jechałam dzisiaj 31 z Zana pod dworzec PKS jakoś koło 12.25. i tak się zastanawiam, czy ktoś kto ustala rozkład ma trochę oleju w głowie?? na autobus o 12.04 się spóźniłam, na następny czekałam 20 minut, a gdy już wsiadłam to ścisk był straszny. po kiego grzyba zabiera się w wakacje kursy popularnych autobusów??? widać skargi pasażerów nie robią na ZTMie wrażenia. w sumie im to się lepiej opłaca: upchać w jednym autobusie ogromną liczbę pasażerów i zaoszczędzić na paliwie. nie mieszkam w lublinie, ale do tej pory nie miałam prawie nic do zarzucenia komunikacji miejskiej. teraz to się zmieniło. ja rozumiem, że remonty, że objazdy, ale trzeba trochę myśleć nad tym co się robi.
Piszesz, że likwiduje się popularne kursy. To zobacz sobie na stronę MPK Lublin. Od 18 lipca ZTM uruchamia, podobno na wniosek pasażerów, kursy po godzinie czwartej(?). myślę, że będą bardzo potrzebne i oblegane przez nie mogących spać Lublinian.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chyba was powaliło aby 2 jeździła co 30min!!! Nikt nie pomyślał o dzieciach dojeżdżających do szkoły i ludziach jeżdżących do pracy?? W okresie szkolnym gdy autobus jest co 15-20min jest masakryczny ścisk a co jak bałwany zrobicie co 30min??? Może w ogóle zlikwidujcie 2, bo przecież wszyscy są zmotoryzowani.... Banda deb..i!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może niech ktoś się pier***nie w ten głupi łeb, mieszkam na dożynkowej, tam jest jełopy!!! jeden autobus i ma jeździć co 60 minut?????!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Większość z Was wypowiada się tutaj krzycząc i obrażając. Fakt, niektóre uwagi są słuszne. Ale ponowię pytanie. Czy ktoś z Was przeczytał cały projekt? Co do uwag. Większość z Was pisze: W szczycie panuje maksymalny ścisk i dlatego,głupotą jest że linia jeździ co 30 czy 60 minut. Oświecę Was: W szczycie ścisk jest na prawie każdej linii! I to nie oznacza, że trzeba im zwiększać ilość autobusów przez cały dzień. Przecież propozycje są na podstawie tego jak wielu pasażerów jeździło tą linią w ogóle. Przecież nie byłoby sensu żeby linia co 60 minut, jeżdziła w dzień dwa razy częściej bo będzie woziła powietrze. W szczycie to będzie fajne bo zamiast tłumów będzie troche luźniej. Ale poza tym pusto. Trzeba by było powalczyć jednak o jakieś wzmocnienia linii w szczycie, lub dodatkowe linie wtedy,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...