Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Krok bliżej do produkcji super oleju z rzepaku

Utworzony przez ariel, 13 lutego 2012 r. o 16:02 Powrót do artykułu
Cały ten pomysł nijak się ma do życia. Olej ten po pierwsze będzie bardzo drogi bo wykorzystanie do produkcji azotu i wręcz ekstremalnej technologii produkcji co najmniej podwoi koszty jego wytworzenia. Po drugie w Polsce ludzie olej wykorzystują przede wszystkim do smażenia a nie sałatek. Olej rzepakowy nigdy nie dorówna jakością i smakiem dobrej oliwie z oliwek. Po trzecie ludzie już teraz kupują coraz to tańsze produkty i stan ten będzie się pogłębiał. Po tegorocznej zimie rzepak jeszcze podrożeje bo dużo upraw zostało zniszczonych przez niskie temperatury i zwykły olej rzepakowy będzie luksusem, biedota już teraz smaży na margarynie. I wiem co mówię bo posiadam własny sklep. Mówiąc krótko duże pieniądze wyrzucone w błoto. Mój szwagier wyprodukował chleb super naturalny i o niezwykłym smaku. Kilogram kosztował ponad 10zł, pobyt na to przyprawił go o palpitacje serca. Poniósł spore straty. Efektu żadnego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ariel napisał:
Cały ten pomysł nijak się ma do życia. Olej ten po pierwsze będzie bardzo drogi bo wykorzystanie do produkcji azotu i wręcz ekstremalnej technologii produkcji co najmniej podwoi koszty jego wytworzenia. Po drugie w Polsce ludzie olej wykorzystują przede wszystkim do smażenia a nie sałatek. Olej rzepakowy nigdy nie dorówna jakością i smakiem dobrej oliwie z oliwek. Po trzecie ludzie już teraz kupują coraz to tańsze produkty i stan ten będzie się pogłębiał. Po tegorocznej zimie rzepak jeszcze podrożeje bo dużo upraw zostało zniszczonych przez niskie temperatury i zwykły olej rzepakowy będzie luksusem, biedota już teraz smaży na margarynie. I wiem co mówię bo posiadam własny sklep. Mówiąc krótko duże pieniądze wyrzucone w błoto. Mój szwagier wyprodukował chleb super naturalny i o niezwykłym smaku. Kilogram kosztował ponad 10zł, pobyt na to przyprawił go o palpitacje serca. Poniósł spore straty. Efektu żadnego.
Mylisz się i to bardzo. Olej rzepakowy np. Świąteczny lub Roztoczański jest wyższej jakości niż 90 proc. oliwy z oliwek. Jedynie regionalne oliwy z oliwek, kosztujące powyżej 30 złotych mogą równać się wysokiej jakości olejom regionalnym, produkowanym z rzepaku lub innych surowców. Niestety, ten olej nie stanie się produktem regionalnym, ponieważ do tego jest potrzebna tradycja wytwarzania na danym obszarze, co najmniej 25 letnia. Trzeba wpierw uruchomić produkcję i czekać te 25 lat, wtedy rejestrować jako produkt regionalny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się ze sceptycznym podejściem do oleju rzepakowego nawet najdroższego za 80 zł./litr jak czytałem wcześniej, Ktoś przegapił testy rynkowe za 100 tys. zł. sprawdzające czy konsumenci to kupią, które zaoszczędziłyby paru milionów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wielkie uznanie dla producentów "oleju".Główki lepsze niż żydowskie a nawet greckie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
koDi napisał:
Zgadzam się ze sceptycznym podejściem do oleju rzepakowego nawet najdroższego za 80 zł./litr jak czytałem wcześniej, Ktoś przegapił testy rynkowe za 100 tys. zł. sprawdzające czy konsumenci to kupią, które zaoszczędziłyby paru milionów.
Kupią, kupią, tylko należy odpowiednio do tego podejść. Jeśli ludzie kupują regionalny Olej Arganowy z Maroka za taką cenę to jaki problem aby kupowali nasz produkt, wyższej jakości? A eksport to co? Do Szwajcarii albo do innych bardzo bogatych krajów wyeksportować i na pewno bogacze będa kupować i po 800 zł/litr. Jeśli jakość jest doskonała to i klienci się znajdą nawet na drogie produkty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to nie ma na rynku niech ci Panowie kupią sobie olej rzepakowy z naszej tłoczni zielonynurt.pl , zbadają i porównają właściwości naszego oleju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Arco napisał:
Jak to nie ma na rynku niech ci Panowie kupią sobie olej rzepakowy z naszej tłoczni zielonynurt.pl , zbadają i porównają właściwości naszego oleju.
Nasz olej kosztuje 25 zł za 1 litr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To idealny przepis na topienie kasy w błocie. Jakby tak dać te 6 mln na leczenie to ile więcej było by zdrowszych ludzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...