Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ksiądz z KUL o deklaracji wiary: Lekarze powinni działać zgodnie z prawem

Utworzony przez bzik, 11 czerwca 2014 o 14:49
(...)
Ostatnio edytowany 12 czerwca 2014 o 21:01
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Myśle ,że  ten temat jest tematem zastępczym dla pewnych grup, aby odwrócic uwagę społeczeństwa od istotnych spraw narodu i państwa.TAk jak już to bywało wiele razy w przeszłości. A w tej kwesti to uważam, że jeśli lekarz nie chce wykonać aborcji  z różnych dla niego przyczyn ( wiary, światopoglądu, norm moralnych, itp...) to niech nie wykonuje i nikt nie ma prawa żadać tego od niego. Nie można też zmuszać go, aby on wskazał lekarza który to dokona. Pacjentka w takim przypadku powinna zgłosić sie do NFZ ( płatnika usługi) ,aby on wskazał jej wykonawcę. A czy  cytowany ksiadz gdy odmawia np. pochówku,rozgrzeszenia, chrztu to  wskazuje innego księdza , który to zrobi?
0
Ksiądz Szostek usiluje dokonac wygibasa w moralnosci. Ja nie zabije dziecka, ale kolega taki a taki owszem. To tak, jakby w zgodzie z klauzula sumienia być naganiaczem kliniki abiorcyjnej. Ale wg. ksiedza Szostka to nie jest uczestnictwo.  Jak daleko KUL odszedł od etyki, ktorą wykladał na nim poźniejszy Jan Pawel II, ktorego imieniem maja czelność sie nazywać.
0
Co ibnego mówi ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, współbrat ks. prof. A. Szostka: ww.fronda.pl/a/ks-kieniewicz-dla-frondapl-o-wypowiedzi-ks-prof-szostka-pytanie-o-wspoludzial,38395.html  
0
pChazan nie wiem czy to nie przekręcone nazwisko Chazar – może zgubili literkę bo to takie modne i niech jedzie do Izraela lub Pakistanu bo tam spotka się ze zrozumieniem wierzących. Jak rzeźnik w ubojni rytualnej (żydowskiej lub arabskiej) odmówi wykonania czynności (dotyczy zwierząt konających w cierpieniu- najgorsze że to zwierze musi cierpieć bo inaczej nie zjedzą bo nie będzie koszerne) – takiego pewnie wyrzucą z pracy. Niech więc wyrzucą Chazan(r)a albo niech przekwalifikuje się na pediatrę.  Niech założy prywatną firmę i ogłosi, że jest tam z jakiś tam pobudek religijnych- nikt pewnie nie skorzysta z jego usług i od razu przestanie być „religijnym” a tak pracuje w szpitalu państwowym za moje podatki-katoliczki. Pewnie tak naprawdę nienawidzi kobiet, ale kocha ich pieniądze. Jest wielu młodych i zdolnych ludzi, którzy zastąpią go a on nie dopuszcza takich do swojej profesji. Za „wyrok ciąży” za straty moralne powinien p.Chazan zapłacić tej kobiecie średnią jej pensję za 9 miesięcy + odszkodowanie za opieszałość + wypłata od dyrektora szpitala z jego prywatnych pieniędzy + od prezesa NFZ, że zatrudnia takich pracowników = od razu zmieniliby zdanie odnośnie swoich „religijnych” poglądów na temat zdrowia. Mnie niedawno odmówiła lekarka z pobudek światopoglądowych wypisania recepty na antybiotyk i młody lekarz na tzw. świątecznym-popołudniwym dyżurze (jakaś firma wynajmowana przez NFZ w Szpitalu Wojskowym w Lublinie) odmówił mi leku na serce- bo miał taki kaprys ale na szczęście inny bardzo uprzejmy, uczciwy doktor na Izbie Przyjęć w Wojskowym wypisał mi ten konieczny lek…Ręce opadają! Nie dajmy się zwariować z tymi światopoglądami „religijnymi” -bo nas kobiety niedługo zaczną kamienować jak w krajach arabskich i afrykańskich za niepodporządkowanie się pod pozorem jakiegoś światopoglądu „religijnego”    
0
Nikt ,nie powinien stać ponad prawem, a zwłaszcza ci którzy maja służyć pacjentom , przynosić ulgę w chorobie i cierpieniu. Prywatne poglądy i  deklaracje są ich osobistą sprawą. Tylko profesjonalizm i dobro pacjenta z poszanowaniem woli pacjenta i prawa powinno obowiązywać w tym zawodzie. Jeśli to im nie odpowiada , cóż może czas pomyśleć o czymś innym.. Nie dajmy się zwariować ,bo jak takie deklaracje rozlezą się na inne zawody , to zwariujemy i jeszcze nie dostaniemy leku, bo ktoś podpisał coś tam , coś tam.
0
czyli w sumie wzorcem lekarza dla Szostka pozostaje Mengele... szanował wszak ustawy norymberskie... ... powiada też Szostek że wskazanie np ukrywającego sie żyda np majacemu ochotę go zabić ssmanowi to nie uczestnictwo... hmmm niezły kurwiądz z tego Szostka  
0
Księżą nie respektują przykazań .Kościół Katolicki usuwa,modyfikuje i łamie prawa Boże.Drugie usuneli całkowicie brzmi:Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani rzeżby nie będziesz im się kłaniał ani służył.Czwarte zmodyfikowali a brzmi:Pamiętaj aby dzień sobotni święcić...itd.Dziesiąte podzielili.Nauki KRK to niebiblijne herezje.Aborcja jest zła ,chyba że gwałt,zagrożenie życia,upośledzenia płodu.
0
w sumie wskazanie niewinnego na pewną smierć to postawa opisana w ewangelii Judasz Iskariota tak postąpił Szostek jest kainitą lub gnostykiem  -  niezly fragles -tyle lat przebrany za chrzescijanina...
0
I Ty człowieku nauczasz przykazań Bożych? Wskazanie człowiekowi kto zabije jego dziecko jest dla Ciebie właściwe? To jest współuczestnictwo. Ty na pewno jesteś chrześcijaninem? Kobieta znajduje się w 6 m-cu ciąży i chce ją usunąć, więc niech p. Arłukowicz poda na stronie ministerstwa listę lekarzy, którzy bez problemu to zrobią, a nie każe lekarzowi, który z definicji ma ratować ludzkie zdrowie i życie wskazywać kto zostanie katem. A może ten lekarz, nie zna kogoś takiego?
0
Dziękuję księdzu Szostkowi. Właśnie mnie przekonał, by nie dokładać się do kościelnych zbiórek na KUL.
0
Mamy prawo boskie i ludzkie,obdarzono nas rozumem...,wolną wolą,sumieniem i ciągle nam za mało... .Poprawiają...,udoskonalają...i dostają już małpiego rozumu.Chyba każda rozumna istota wie,że aborcja jest złem,ale doprawdy nie wiem jak zachowałabym się w takiej sytuacji.Nosić pod sercem z myślą,że urodzę,zobaczę i muszę to moje dziecko pochować-dramat i podwójna trauma.Lekarz powinien jednak kierować się dobrem pacjenta i niekiedy podejmować trudne decyzje,nigdy szkodzić!
0
"Ja" a o jakim dobru pacjenta mówisz? Czy ta ciąża zagrażała życiu tej kobiety? A może chodzi o rozwiązanie jej problemu? Żadna normalna matka nie chce, aby jej dziecko było kaleką, ale czasami tak jest. Tylko, czy normalna matka chce zabić swoje dziecko nawet jak jest kaleką? To dziecko wg opinii lekarskiej miało umrzeć po urodzeniu, więc mogłaby je pochować i nie myśleć o tym, że je zabiła. Najdziwniejsze jest to, że jak widzimy na USG 6 miesięczny płód, to wpadamy w euforię i nazywamy ten płód dzieckiem, a gdy ktoś powie, iż to dziecko jest chore, to od razu chcielibyśmy się go pozbyć zanim się urodzi. A przecież i zdrowe dzieci chorują, ulegają wypadkom. I co wtedy? Szukamy płatnego zabójcy, czy sami łapiemy za siekierę?
0
niektórzy hierarchowie polskiego kościoła kalają, swoje gniazdo pod naciskiem salonowców  nie umieją dać odporu salonowym hienom  a kościół to nie salonowcy tylko lud który patrzy jak bp Głudek wychwala dokonania czerwonego satrapy jaruzela wtóruje mu ab Głódż aby patrzeć jak niektórzy hierarchowie wyprawić będą chocholi taniec gebelsem urbanem
0
Liczy się tylko Prawo Boskie ! Prawo ludzkie jest nic nie warte !
0
"Ja" a o jakim dobru pacjenta mówisz? Czy ta ciąża zagrażała życiu tej kobiety? A może chodzi o rozwiązanie jej problemu? Żadna normalna matka nie chce, aby jej dziecko było kaleką, ale czasami tak jest. Tylko, czy normalna matka chce zabić swoje dziecko nawet jak jest kaleką? To dziecko wg opinii lekarskiej miało umrzeć po urodzeniu, więc mogłaby je pochować i nie myśleć o tym, że je zabiła. Najdziwniejsze jest to, że jak widzimy na USG 6 miesięczny płód, to wpadamy w euforię i nazywamy ten płód dzieckiem, a gdy ktoś powie, iż to dziecko jest chore, to od razu chcielibyśmy się go pozbyć zanim się urodzi. A przecież i zdrowe dzieci chorują, ulegają wypadkom. I co wtedy? Szukamy płatnego zabójcy, czy sami łapiemy za siekierę?
Aniu mam nadzieję,że nigdy nie staniesz przed takim problemem,ba nawet jestem pewna.Pozwólmy jednak w takich trudnych sytuacjach podejmować decyzje zainteresowanym wspólnie z lekarzem.Nie chcę moralizować i podawać drastycznych przykładów łamania prawa boskiego przez przewodników stada,o ludzkim już nie wspomnę i nikt wtedy nie zająknie się nawet albowiem widocznie są równi i równiejsi wobec niego.Te postawy i zachowania pozostawiam bez komentarza,albowiem nie do nas osąd należy,ale nazywajmy rzeczy po imieniu:zło jest złem.Ja myślę,że chore dziecko kochamy tak samo,a może jeszcze bardziej i przenigdy nie chcemy być katami.Byłabym gotowa urodzić dziecko kalekie i wychować,ale proszę wybaczyć moją szczerość nie jestem gotowa by urodzić i pochować może dlatego staram się zrozumieć inną kobietę.
0
zawsze znajdzie sie taka teoretyzująca podfruwajka jak "ja" taka mama madzi instant   tymczasem tak to już jest że co się urodzi to i umrze a mordercą jest się rownież wtedy kiedy się zleci komuś morderstwo  szczególnie wtedy jest to widoczne kiedy pomaga sie w mordzie szerokom  ichętnje rozkladając nogi pomiedzy ktorymi pracuje rzeźnik
0
Każdy odpowiada za swoje czyny .Odmowa aborcji legalnie doprowadziła do powstania nieźle prosperującego podziemia.Nikt nie może zmusić,aby kobieta rodziła świadomie kalekie dziecko .To czysty egoizm.Popatrzmy w jakich warunkach żyją dzieci w różnych przytułkach.Pies wychodzi na spacer,a te dzieci lata nie widzą słońca.Obserwując pracę lekarzy i ich poczynania twierdzę ,że ich deklaracje są pod ;publiczkę ;to ma się nijak do ich codziennej pracy.
0
Lekarz powinien leczyć i tyle. A aborcje powinny być robione poza szpitami, przez peronel aprobujący zabijanie, np. w gabinetach przy lokalych rzeźniach.
0
"deklaracja wiary"...? Śp. geniusz Chrystus powiedział- "Dobrem jest wszystko to, co uszczęśliwia człowieka, Wszystko, co powoduje jego ból (nie bul;-)) pochodzi od Szatana...! Małej i płytkiej wiary są Ci "deklaratariusze"...!
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: