Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Które instytucje kultury przyniosły zysk, które stratę

Utworzony przez judge dread, 5 kwietnia 2013 o 11:12 Powrót do artykułu
A czy najsłynniejszy "kulturalny" dzieciak Lublina czyli Pietrsiewicz Szymek i jego koledzy też przynieśli miastu jakiekolwiek zyski? A może jakąś najmniejszą choćby korzyść? Może żeby wystarczyło nawet na pojedyńczy bilet MPK )) Vivat Tektura !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zrozumiałam z tego tyle, że teatr, do którego przychodzą ludzie i kupują bilety oraz dostaje dotacje przyniósł zysk, a biblioteka, gdzie ludzie nie kupują książek, a za darmo je wypożyczają - nie. Zrozumiałam też, że strata spowodowana jest zapewne nadmierną obsadą w bibliotekach, bo chyba nie chodzi to tylko o jeden budynek, a ogólnie o wszystkie budynki Biblioteki im. Łopacińskiego. Ale czy czasami, kiedy Polak nie umie zbyt dobrze mówić po polsku, kiedy jego edukacja sięgnęła bruku, to nie tylko nie powinno się zastanawiać nad zyskiem jaki ma przynieść biblioteka, ale nad tym jak zachęcić ludzi, aby z niej jeszcze częściej korzystali? Co do personelu, to powinien być on zaznajomiony z literaturą, aby umieć zachęcić i doradzić oraz żeby sprawnie książki wypożyczał. Jeżeli taki jest, a w bibliotece panuje ład i porządek, to znaczy, że chyba nie jest go za dużo. Może należałoby zorganizować akcje dobroczynne na zakup książek, komputerów i wprowadzić symboliczne opłaty roczne - 5zł. od każdego wypożyczającego pracującego i 2 zł. od emerytów, rencistów, oraz 1 zł. od bezrobotnych i studentów, pod warunkiem przeznaczenia tych pieniędzy na opłaty bieżących rachunków związanych z utrzymaniem biblioteki? A co do Miasta, to ono i tak tylko mnoży długi, oraz wyprzedaje wszystko co miało jakąkolwiek wartość.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ludzie, w jakim systemie my żyjemy?? Biblioteka przyniosła najwiekszą stratę, z Centrum Kultury dało zysk!!!! Do czego ten kraj i naród zmierza??
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mam wątpliwości co do Teatru-NN
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja od razu pomyślałam, że takie zestawienie - instytucji prowadzacych działalnośc komercyjną, oraz biblioteki, która nie pobiera żadnych opłat, jest bez sensu. Z tym większą radoscią zapłace w Łopacińskim karę za przetrzymanie ksiązki - całe 20 zł
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Robić kulturę za pieniądze podatnika w formie dotacji. Pochyl głowę przed instytucjami, które nie mają miastowego, czy samorządowego cycka, płacą obligatoryjne podatki, w tym VAT, w skromnych, nisko opłacanych zespołach robią Kulturę przez duże K, sławiąc przy tym miasto i region poza granicami kraju, jak Towarzystwo Muzyczne ( festiwale, koncerty, konkursy, kursy, ogniska muzyczne, szkoły muzyczne, itp. ), inne Towarzystwa i Fundacje. Dotacja i strata . Zwiększyć dotację i po krzyku. A swoją drogą miejskim instytucjom kultury przydało by się przewietrzenie i zajęcia w szkole życia: gdzie szukać kasy na prąd, wodę, ciepło, wypłaty.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Całkowicie się zgadzam, wielki szacunek dla prawdziwych pracowników kultury! A propos Wojewódzki Ośrodek Kultury- 28 etatów, średnia pensja 1700 brutto
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Piotr napisał:
Ludzie, w jakim systemie my żyjemy?? Biblioteka przyniosła najwiekszą stratę, z Centrum Kultury dało zysk!!!! Do czego ten kraj i naród zmierza??
Biblioteka jest jedyną instytucja kultury, która nie pobiera ŻADNYCH opłat za prowadzoną przez siebie działalność. Nie ma zysku? Jakie straty? Nie rozumiem?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ludzie, jakie zyski jak te instytucje utrzymuja sie z dotacji?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Instytucje kultury to nie komercyjne przedsiębiorstwa. Nie mozna od nich żądać osiagania zysku - ich zadaniem jest szerzenie kultury.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"tłumaczy tak dużą stratę faktem, że dostała od miasta mniejszą dotację" socjalizm w najczuytszym wydaniu. Zamknąć w cholerę, a nie dokładac tysiące po to, by "istniało"!!!! Przecież za to płaca podatnicy, czyli my wszyscy!!!!!!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: