Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Które liceum w Lublinie wybrać? Sprawdziliśmy czym szkoły kuszą uczniów

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 10 kwietnia 2017 o 18:27 Powrót do artykułu
robienie klas wojskowych itd to mydlenie oczu uczniom, liceum jest jednostką dającą wykształcenie ogólne, co innego technikum, które zapewnia zawód, absolwent klasy wojskowej tak naprawdę nie ma kwalfikacji podpartych papierem. a o pracę w służbach mundurowych stara się dużo osób i jednak na pierwszym miejscu stawiane są wymagania ogólne tj. matura i egzamin sprawnościowy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na pewno nie III LO. Obietnice składane na Targach Edukacyjnych, iluzja o braku chodzenia na korepetycje. Kłamstwo. Zmarnowane 3 lata i masa pieniędzy wydanych na korki.
Zaloguj się, aby oddać głos
1
xix lo!! głosujmy! w nas wszystkich siła :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Od dziś dziennik wschodni powinien zmienić nazwę na dziennik lubelski, bo szkolnictwo ponadgimnazjalne istnieje według tej ankiety tylko w...Lublinie! Szkoda, a rankingi mówią co innego. Pozdrawiam ze...wschodu!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
III LO jedzie na dobrej renomie, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Żałuję, że zdecydowałem się na wysłanie dziecka do tej szkoły. Jestem bardzo zawiedziony.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie polecam XXlo na tumidajskiego
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Moje dziecko chodzi do III LO i jest bardzo zadowolone, i bez korepetycji radzi sobie całkiem dobrze.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kiedyś było bardzo dobre, przyjazne, ze wspaniałą atmosferą i świetnymi nauczycielami liceum Nr VI. Wyksztalcilo wielu wspaniałych dziś ludzi. Ta szkoła uczyła i wychowywala. Dziś to tylko nowa elewacja.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Do poprzedniego postu. Rzeczywiscie. Tak było. Jestem absolwentką, mieszkam w dzielnicy ale syn uczy się w innym. Ciekawe dlaczego wladze w kuratorium od lat już nie widzą sposobu zarządzania tą placówką
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czym jest renoma szkoły ? Ambicją rodziców - wysyłają dzieci do tkzw. lepszych liceów, a po pierwszym semestrze bądź roku, jak dziecko jest przemęczone korepetycjami i zbyt długim rozkładem zajęć biegną z płaczem do tych tkzw liceów o niższym poziomie z prośbą o przeniesienie dziecka....liceum ogólnokształcące KAŻDE kończy się maturą i jeśli ktoś chce się uczyć to będzie. W każdym liceum zdarzy się taki czy siaki nauczyciel, ale żaden przysłowiową łopatą do głowy nie nałoży.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja ukończyłam III LO i jestem bardzo zadowolona z poziomu nauczania, jaki tam był. Mam nadzieję, że mój syn też wybierze tę szkołę, choć naciskać nie będę.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Tylko prywatne szkoły!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Odradzam XIX LO, na targach myślenie oczu, a większość informacji mija się z prawdą. Klasy medyczne/prawnicze, w których nie ma żadnych dopełnien typu edukacja medyczna więc nazwa chyba wzięła sie z kosmosu. Nie mówię juz o atmosferze jaka panuje w szkole.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chodzę do 3 LO i żałuję swojej decyzji pójścia do tej właśnie szkoły. Wiadomo - są różne gusta, ale moim zdaniem szkoła bardzo naciska na uczniów, by uczyć lisię samodzielnie w domu. Przez całą pierwszą klasę spałam po kilka godzin, bo zależało mi na wszystkich ocenach. Masa kartkówek, materiału, sprawdzianów - oczywiście, każdy nauczyciel uważa swój przedmiot za najważniejszy. Największym problemem tej szkoły jest to, że są nauczyciele, którym nigdy nie pozwoliłabym uczyć młodzieży - nie potrafią z nią pracować, ciekawie opowiadać. W gimnazjum byłam pełna chęci do nauki, miałam najwyższą średnią w szkole, byłam wielokrotną laureatką - w liceum mój poziom spadł. Wszystko, co osiągam, jest wynikiem mojej pracy w domu. Jest wielu ,,cenionych i zasłużonych" nauczycieli - jednak po wyjściu z ich lekcji muszę stwierdzić, że nic mądrego nie pamiętam, a ich wykłady nijak nie przydają się do matury. Wybrałam klasę humanistyczno-dziennikarską - a właśnie na lekcjach języka polskiego przysypiam, piszemy mniej wypracowań niż klasy ścisłe, warsztaty dziennikarskie są, owszem, przez 3 dni na cały rok. Istnieje gazetka (bardzo mało popularna), chór (hmm...), trochę zajęć sportowych, 3 kursy językowe - amen, dla niewymagających zbyt wiele - wystarczy. Oczywiście, często też słyszymy, jacy my to jesteśmy leniwi. Na własnych oczach widziałam, jak z pełnych życia, optymistycznych i żywiołowych ludzi moi znajomi przeistaczają się w prawdziwych zombie. Moim zdaniem wybór liceum to ważna decyzja, jednak jeżeli ktoś nie ma ściśle określonego kierunku w życiu - na przykład chce pójść na filologię lub coś podobnego, jest przygotowany na dużą dawkę stresu i nie widzi problemu w samodzielnym przygotowywaniu się do matury i rozszerzaniu swoich zainteresowań - proszę bardzo. 3LO jest dobrym liceum - ale chyba tylko dla nielicznych.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
szkole, byłam laureatką wielu konkursów, jednak w liceum mój poziom znacznie się pogorszył. Oczywiście, mamy wielu ,,zdolnych" nauczycieli - jednak po wyjściu z ich lekcji nie pamiętam niczego, a ich wykłady mało przygotowują do matury. Na własne oczy widziałam swoich znajomych, pełnych życia, wigoru i zapału, którzy dzisiaj zachowują się jak zombie przymusowo chodzących do tej szkoły. Chcecie iść do 3LO? Zainwestujcie w wagon kawy, by nie zasypiać na lekcjach.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Na koniec dodam, że jeżeli ktoś ma jasno sprecyzowane cele - chce iść na filologię lub fizykę, proszę bardzo. 3LO ma chór (hmm...), gazetkę (mało popularną), zajęcia sportowe i językowe. Tyle. Jeżeli nie rani cię to, że marnujesz w oczywisty sposób swój czas wolny i możliwości, jeśli nie przeszkadza ci siedzenie w szkole, potem ślęczenie nad lekcjami i samodzielne rozszerzanie swojej wiedzy z ciekawości i do matury - wybierz 3LO! Hurra!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
PS Problem z wyświetlaniem, dwa wyrwane z kontekstu komentarze dotyczą tego jednego długiego :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: