Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Na swieże mięso i płącenie kelnerkom ich nie stac ale obydwaj wozą sie w koszulach Ralph Lauren. Ot Lubelscy biznesemni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście TV ma możliwość manipulacji i często z nie j korzysta, ale do cholery brud w lokalu nagrali u nich a nie w knajpie obok. T czy mięso było zepsute trudno ocenić bo tylko MG go próbowała. Tak czy siak nigdy tam nie zawitam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! po jaką cholere zapraszaliście Magdę G. skoro wiedzieliście ze i tak bedziecie robic po swojemu?? i te biedne kelnerki bez wypłat po kilka miechow ;/ skoro nie macie z czego placic to mogliscie sami robic za kelnerow bo zeby coś osiagnać najpierw trzeba miec swoj wkład własny a nie podawac zepsute mieso ;/ bleeeeeeee ) opinie sobie piękną wyrobiliscie !!! BRAWO !!! ))))))))))))))))))))))))))) pozdro !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O ile dobrze pamiętam, to chyba nasz dziennik Wschodni nagrodził Jesz Burgera nagrodą w jakimś konkursie, chyba kulinarnym...to chyba coś słabo znają się na jedzonku,a teraz jak jest okazja to jadą jak inni po nich jak po Jeszbugerze , no cóż, nie ma litości w biznesie,no i lepiej się teraz do tego nie przyznawać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to jedna Wielka porażka Jesz Burgera !!!oglądałam wiele odcinków Kuchennych rewolucji i jako jedyny Lublin jak zwykle dał ciała!!! jest to wyłącznie wina tych wielkich szefów Jesz Burgera(szczególnie tego łysego cwaniaka), nie chcieli się dostosować do jej wskazówek,zwalili swój interes na swoje życzenie.Jak można było dać stare mięso?przecież to jasne że pani Gessler sie pozna na tym, oznacza to że czas jaki im dała na sprawdzenie jest do niczego a prawda taka że ciągle podają tam stare czarne i śmierdzące mięso, znając życie dodają do mięsa czosnek aby nie było czuć smrodu a wiadomo czosnek ma swój intensywny zapach. porażka po całości dla Jesz burgera a dla Lublina wstyd!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Macius przestan sie kompromitować, schowaj głowę i idz do budy, niedaleko ci do twojego braciszka vel pożeracza cebuli, daliście się skompromitować i sami zrobiliście z siebie idiotów, echo tej porażki przechodzi teraz na resztę przedsiębiorców z Lublina, jesteście totalnym dnem, zawsze byliście, już od czasów birbantu kiedy w trakcie imprezy podwyższaliście ceny piwa bo było duzo osób. I zapewniam, że LBN taki nie jest, wszędzie znajdzie się pare Złotówek, którzy oddają móżg i honor za papierkowy szelest. Żygburger kaput i jak tu teraz spłacicie długi które zaciągneliście na ten wystrój, myślałeś Bodziu że wystrojem przekonasz do jedzenia??!! bo masz piankę zamiast rozumu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zosia napisał:
sorry to miało być do użytkownika Bogdan
Taka sytuacja jak chodzi o zachowaniu wlascicieli Restauracji w Lublinie to normalna rzecz, sam kiedys pracowalem w takiej rzekomo restauracji, wlasciciel cham i w dodatku chcialby sie dorobic kroci chamstwem i naiwnoscia pracownika. Sam ubiera sie w drogich sklepach, jezdzi wysokiej klasy samochodem a nie ma pieniedzy na wyplaty dla pracownikow. Niech wreszcie zajmą sie tym odpowidzialne za urzedy. Bo taki właściciel czuje sie bazkarny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Lublinie duzo jest takich lokali gdzie jest bród, smród i chamstwo wlascicieli Myslą że jak ma lokal to wielki biznesmen Ostatnio bylam w Grubej rybie na rogu Wieniawskiej i Krakowskiego Przedmiescia. OBRZYDZENIE A JAKIE TAM CHAMSTWO TAM ZBIERA SIE PODEJRZANE TOWARZYSTWO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niektórzy lubelscy "Biznysmyny" nie potrafią zrozumieć,że to nie XIX wiek.Ale jeszcze ze dwieście lat i pojmą....!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to konkurencja sobie poużywa w komentarzach. A ja mam gdzieś opinię tej obrzydliwej baby wypluwającej co chwila jedzenie, będę jadał w Jeszburgerze na przekór opiniom zawistnego babsztyla i konkurentów. Teraz to właściciele na pewno będą się starać, żeby wszystko było jak należy. I tak swoją drogą, to nie trzeba wierzyć we wszystko co pokazuje TVN.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wystarczyło się uśmiechnąć tv to nie szkolny kibel gdzie trzeba zgrywać cwaniaka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i jeszcze jedno zaprosoznych gosci sie nie obraza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pech, stało się. Na pewno było w tym programie dużo ?gry? pani Gessler. Mam nadzieję, że Maćkowi i Bogumiłowi uda się ?przetrwać okres nagonki? Pozdro chłopaki, Ps nie przejmujcie się zdaniem osób, które nigdy nie prowadziły własnej działalności, a potrafią jedynie wytykać cudze błędy i niepowodzenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawa rynku są nieubłagane. Jeśli coś chce się mieć, najpierw trzeba zainwestować. Chłopaki dostali swoją szansę ale dali du... bo nie mieli kasy. Dostali cenne rady, gratisowe przepisy, które sprawdziły się w pierwszym dniu otwarcia. Gdyby zainwestowali w pomysły i przepisy (niekoniecznie polędwicę) i utrzymali standardy, koszty na pewno by się zwróciły (może nie od razu), a lepszej reklamy nigdzie by nie dostali. Niestety spartaczyli. Miała być reklama, wyszła antyreklama. Mogą mieć pretensje tylko do siebie, a zwłaszcza Pan "Łysy" Bogumił. Z takimi tekstami na oczach potencjalnych klientów?! Chciał mieć klientów, będzie miał, ale z Sanepidu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja do lokalu się teraz napewno wybiorę - a dlaczego?? A to dlatego że: Po pierwsze - uważam że każdy powinien zobaczyć na własne oczy, nie raz nie jedna płyta z muzyką czy spektakl zostały zjechane przez recenzje co nie oznaczało - że są słabe Po drugie - dziwi mnie cała ta otoczka, że ktoś jest chamski etc. Właściciele zdecydowali się na reklamę w KR, myślę że z powodów finansowych (zostało to kilkukrotnie podkreślone w programie) mają problemy, szczerze powiedziawszy naprawdę zdumiony jestem komentarzami - uważacie że lepiej jest pozwalniać ludzi (zamiast wstrzymywać im pensję) ale za to wkładać polendwicę za kilkaset zł do hamburgerów i sprzedawać je za 5 zł/ sztukę?? Proponuję przejść się do głupiego HRC w Warszawie - że nikt z was się tam nie stołował?? Nie dziwne - bo jedzenie za przyzwoite porcje jest b.drogie. Ktoś pisze o lepszych ciuchach właścicieli... Koniunktura na rynku jest zmienna - raz niektórzy zarabiają po 20k miesięcznie , raz są 20k w plecy - dla mnie to już wystarczające wyjaśnienie. I tak uważam, że ( oczywiscie jeżeli nie jest to nagminne) przetrzymywanie pensji pracownikom jest lepsze od zwolnienia, zresztą nikt nie wie jak było naprawdę więc komentarze niektórych uważam za co najmniej nie na miejscu Aha - no i dokończę - wybiorę się do lokalu - by samemu ocenić czy warto. Rzeczywiście po LBN od pewnego czasu krążyły opinie, że jest to lokal dobry, ja akurat w takim jedzeniu nie gustuję więc nie miałem okazji się tam pojawić, ale teraz to zrobię i myslę że się nie zawiodę. A gust to sprawa subiektywna - kto wie o co chodzi sam tam pójdzie i przekona się na własnej skórze (podniebieniu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obiektywnie rzecz biorąc to zmiany które proponowała ta kobieta były nie do wprowadzenia na dłuższą metę. To zbyt kosztowne a przeciez widac było ze własciciela borykali sie z co najmniej czasowymi kłopotami finansowymi. To chyab o pieniądze sie tu wszystko rozbiło. Burger z mielonej wołowiny takie to sam robie w domu i kosztuje mnie to tyle ile w ich cenniku. Wniosek jest prosty - burger musiałby kosztowac ze 25 zł zeby lokal wyszedł na tym na plus. Do tego ten poroniony pomysł z lodówką i zupą z kukurydzy Takie rzeczy moze wymyslac ktos oderwany od rzeczywistosci, a juz na pewno od lubelskiej. Miało być obiektywnie więc jest tez druga strona medalu. Własciciele sami zaprosili tą kobiete do siebie i skoro planowali rewolucję to powinni przygotować się na wydatki. Wbrew pozorom to nie tak wiele - wystarczyło wprowadzić te śmieszne zmiany do czasu emisji programu. Taka reklama w ogólnopolskiej telewizji jest warta wielkorotnie wiecej niz ten cały lokal. Jak mozna nie wykorzystac takiej szansy?? Wyrzucili darowaną im walizkę pieniędzy a potem dorzucili tam jeszcze swoje. Wystarczyło pokazać sie z jak najlepszej strony: wypłaty, uśmiechy i ogólnie stanąć na kiju żeby tylko wyszło ładnie. I te skargi personelu - ehh... 3 miesiące bez wypłaty. To wszystko zwróciłoby się w ciągu kilku miesiecy po emisji i to z dobrą nawiązką. Cóż no zabrakło wam kogoś bardziej doświadczonego w myśleniu. Co do świeżości posiłku jaki został zaserwowany tej kobiecie to nie wierze ze był nieświeży - przy aktywnosci naszego sanepidu to niemozliwe. Wyglądało mi to na infantyly pokaz obrażalskiej "damy". I jeszcze to jej slwnictwo Takie "damy" to mamy u nas na Lubartowskiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Gościa: to zawistne babsko ma najlepszą kuchnię w Warszawie. Proponuję ruszyć się trochę z prowincji i spróbować jak może smakować jedzenie. JEDZENIE, a nie jakieś g...wno. Jeśli wolisz amerykańską knajpę spróbuj we Friday'sie. Amerykańskie jedzenie w najlepszym wydaniu. Tam tez powinni udać się właściciele Jeszburgera. Niestety, nikt tam ich chamstwa i arogancji nie oduczy, ale może jak przestaną jeść zepsute i śmierdzące jedzenie to i nastrój im się poprawi. Totalna porażka!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdyby tylko moja firma dostała taką reklamę za free ehhhhhhhh ale niestety moja branża nie ma swojej Magdy Gessler.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bodek sam za dużo trawy jarasz. Spieprzyłeś temat i tyle. Twój brat powinien zarządzać tym biznesem, bo Ty masz metodologię zarządzania rodem z komuny. Zamiast postawić na jakość postawiliście na szybki zysk, a szkoda, bo naprawdę przez jakiś czas knajpa była wyjątkowa i chętnie w niej jadałem. Teraz to wolę w markecie sobie mięso kupić i odgrzać w mikrofali - po co przepłacać, jak to dokładnie ten sam produkt?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakby to była pierwsza edycja KR to bym zrozumiała, że może nie wiedzieli na co się porywają i to ich przerosło. Ale drodzy właściciele Jesz Burgera- doskonale wiedzieliście jak to wygląda i z czym się to hm.... je. Mimo to, wiedząc ze zobaczy Was cała Polska w TV i moze to byc szansa na niewiarygodna wrecz reklame jak na Wasz biznes, nie ptorafiliscie na te kilka dni sie spiac i posprzatac w szafkach, kuchni i kupic SWIEZEGO jedzenia. To niestety tylko świadczy o tym, że sami siebie wkopaliście. Więcej, nie ptorafiliście wytrzymac tez do czasu aż przyjdzie z ponowną wizytą żeby to odbębnić, pouśmiechać się i podziękować. Mielibyście promo, o jakiej inni mogą tylko pomarzyć A tak, teraz jest wstyd na całą Polskę, bo to pierwsza tak źle pokazana w KR restauracja/bar. A wystarczyło po prostu zamknąć buzie i pomyśleć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 11

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...