Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lekarz z DSK skazany za zlekceważenie 8-letniej pacjentki

Utworzony przez ~malone~, 14 maja 2010 r. o 17:31 Powrót do artykułu
prawyisprawiedliwy napisał:
DRODZY PAŃSTWO SWOIMI ŻAŁOSNYMI WYPOWIEDZIAMI, W KTÓRYCH JESTEŚCIE PO PROSTU NIESPRAWIEDLIWI I OBRAŻACIE INNYCH LECZYCIE PO PROSTU SWOJE KOMPLEKSY BO ZAZDROŚCICIE NAJZWYCZAJNIEJ W ŚWIECIE PRZECIEŻ ILU Z WAS CHCIAŁOBY BYĆ LEKARZAMI ŻAL MI WAS MARNUJECIE ŻYCIE KŁÓTNIAMI W WIRTUALNYM ŚWIECIE ZABIJACIE CZAS TYSIĄCAMI WIEREŃ TYLKO PO TO BY ZAPOMNIEĆ JAK BYWACIE BEZNADZIEJNI I ZAKOMPLEKSIENI CAŁE TE NAJAZDY NA MEDYKÓW- LUDZI BEZ KTÓRYCH JA OSOBIŚCIE ZYSKAŁEM KILKA LAT ŻYCIA NIE-DO-PRZE-CE-NIE-NIA!!! TO WYRAZ WASZEJ BIEDY MORALNEJ DUCHOWEJ INTELEKTUALNEJ CHCECIE TO ZAPROPONUJCIE ROZWIĄZANIA DLACZEGO NIE MA PIENIĘDZY NA PODSTAWOWE LECZENIE? BO MUSIMY ŻYWIĆ BANDĘ WYDUMANYCH RENCISTÓW I EMERYTÓW NA WCZEŚNIEJSZYCH EMERYTURACH RZECZ JASNA, KTÓRZY PIJĄ PIWKO POD BLOKIEM NARZEKAJĄ JAK WY TUTAJ I ŚMIEJĄ SIĘ PAŃSTWU W TWARZ A CI UCZCIWI LEKARZE, RATOWNICY , TE BIEDNE PIELEGNIARKI , PERSONEL....ZApier***AJĄ KOSZTEM WŁASNEGO ZDROWIA I ŻYCIA OSOBISTEGO LEKARZE, PIELĘGNIARKI, RATOWNICY DZIĘKUJE WAM ZA LATA ŻYCIA I PIĘKNYCH CHWIL I DUŻO WYTRWAŁOŚCI DLA MNIE JESTEŚCIE JEDNYMI Z NAJPOTRZEBNIEJSZYCH LUDZI W POLSCE STUDENCI MEDYCY- NIOE PODDAWAJCIE SIĘ I PAMIĘTAJCIE ŻE JESTEŚCIE NASZĄ PRZYSZŁOŚCIĄ TRZYMAJCIE KLASĘ I KOCHAJCIE LUDZI WSZYSCY ZAKOMPLEKSIENI MALKONTENCI IDŹCIE NA SPACER A JURO PODZIĘKUJCIE WASZYM LEKARZOM I PIELĘGNIARKOM ZA OBECNOŚĆ TO JEST PRAWDZIWE ŻYCIE GDY W OCZACH DRUGIEGO CZŁOWIEKA WIDZISZ BRATA
Odniosę się do tych paru uwag , nikt nikogo tu z lekarskiego kręgu nie obraża to raczej pewne grupy społeczne są obrażane -bo musimy utrzymywać bandę wydumanych rencistów i emerytów - I kto to mówi bo normalnie myślący raczej nie ! po pierwsze jeżeli ktoś jest na emeryturze to sobie ją wypracował i pobiera zgodnie z literą prawa to raz zaś odnośnie rencistów to dziś nikt nikomu na ładne oczy renty nie przyznaje a do tego należy dodać że aby otrzymywać takowe świadczenia rentowe to również trzeba mieć odpowiedni staż pracy i okres składkowy więc bez propagandy proszę a z logiką i faktami należy się zapoznać . A piwko pod blokiem to normalny rencista czy emeryt nie popija bo go nie stać oczywiście są i wyjątki jak np. alkoholicy którzy swego czasu tylko z powodu bycia alkoholikiem rentę dostawali nie wiem jak jest dziś ale teraz jest odsiew wystarczy zapoznać się z ilością rent zabieranych i ilością rent przyznanych .Zaś wyrażanie swoich opinii czy swojego zdania nijak się nie ma do kompleksów czy frustracji bo fakty pozostaną faktami i ja osobiście nie mam czego zazdrościć nawet lekarzom dlatego jestem krytyczny bo sam podlegam krytyce ale za to mam odpowiednie uposażenie .A szanowny pytasz dlaczego nie ma pieniędzy na leczenie , no dziwne bo skoro taki tekst powstał a tak podstawową zależność trudno uchwycić to fakt tylko współczuć a zbyt wiele by zajęło czasu wyjaśnianie dlaczego więc może innym razem albo proszę popytać kogoś kto jest kumaty w ekonomi -myślę że wyjaśni .A to że -ZApier...ają kosztem niby własnego życia czy zdrowia - to takie przewartościowanie zasług bo nie tylko oni tak pracują i ryzykują !. Ja też mogę niektórym podziękować bo rzeczywiście zasługują ale nie upraszczajmy i nie gloryfikujmy wszystkich jak leci bo w zbytnią wpadną pychę a to może być zgubne dla nas pacjentów . A jutro z kopertą pójdę podziękować lekarzowi za załatwienie łóżka w szpitalu więc i ja dołączam się do pozdrowień Bądźcie przy chorych i dawajcie im nadzieję ale kompetentnie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DDK napisał:
Nie masz człowieku pojęcia o czym piszesz. Większość szpitali jest zarządzana przez mgr.inż. często ludzi po ekonomii. Lekarze nie pchają się do finansów bo się na tym nie znają. Ordynator to nie to samo co dyrektor szpitala, dyrektor jest od finansów. Lekarze od leczenia. Wysokie pensje, a co mają lekarze robić za 1000 netto ? I brać odpowiedzialność za ludzi? Wtedy nikt by nie chciał zostać lekarzem, bo mimo wszystko nie ma się co oszukiwać, po za pomocą dla ludzi, lekarz chce też zarobić, jak każdy.
Fakt lekarz chce zarobić jak każdy i nikt mu tego nie ma prawa zabronić i ja jestem za ! , TYLKO w sposób uczciwy i odpowiedzialny i tu przytoczę taki niedawny pomysł z Rzeszowa że wynagrodzenie będzie adekwatne do zadowolenia pacjentów w nawiązaniu do oceny jego kompetencji czyli więcej pacjentów wyleczonych ,przyjętych większe zarobki (szczegóły pomysłu w szpitalu w Rzeszowie ) a drugi przykład z kartami magnetycznymi jak na Śląsku dlaczego nie rozpowszechniono ich na cały kraj ? nie dlatego że są drogie ale dlatego że ci słabi czy bardzo słabi nie zarobili by a często są to latorośle rodzin medycznych więc jak może być że lekarz pochodzący z Sierpuchowa mimo że jest dobry czy bardzo dobry miałby zarabiać więcej od dziecka z komitywy rodzinnej to przecież nie etyczne i niedopuszczalne . Po za tym wymień mi w ilu i jakich szpitalach tymi jednostkami zarządzają menadżerowie z uprawnieniami ?!!! .A odnośnie szpitala Klinicznego obecnie akademickiego to inna bajka z uwagi że jest to szpital uniwersytecki to jest pod nadzorem skarbu państwa i otrzymuje duże dodatkowe dotacje więc ten akurat nie wchodzi w rachubę .Dlatego i ja uważam tak , lekarz powinien zarabiać jak w Anglii czy Irlandii choć w Niemczech czy innych krajach też są dobre zarobki ok niech zarabiają dwa razy tyle ale kompetencja i odpowiedzialność za swoje diagnozy odpowiedzialność za pacjenta ! Dlaczego lekarze nie ubezpieczają się od takich przypadków choć mogą ,bo ubezpieczyciel żąda kompetencji stażu doświadczenia a im go niej tym wyższe stawki to po co wydawać szpital poniesie odpowiedzialność i tak nadal nie mają żadnej odpowiedzialności a wina często spada wraz z odszkodowaniem na szpital czyli na nas wszystkich obywateli i to ma być normalne ? Tutaj lekarz po uzyskaniu dyplomu często podnosi bardzo wysoko głowę i nie oponuje jak się mówi doktorze a gdzieś tam byłby tylko stażystą aż do uzyskania tytułu dr. a tam daleko gdzieś trzeba wiele czasu by zyskać zaufanie i to nie tylko pacjentów .Ja zetknąłem się z Dr-em praktyki rodzinnej i proszę mi wierzyć ten facet naprawdę wiedział o co pytać jaką postawić diagnozę i jak leczyć choć zastrzegał że gdyby -to bez względu na porę dnia czy nocy mam natychmiast się skontaktować !!! a co jest u nas nie lepiej nie pisać bo rozpętać się może burza .Choć powiadam znam tu lekarzy są naprawdę dobrzy i ich standardy nie wiele odbiegają od tych zza granic więc nie mogę napisać że wszyscy są do kitu bo było by to bardzo krzywdzące .Tylko zbyt wielu bije na kasę nie wiele dając od siebie wpadając w rutynę zapominają i trafiają się tragedie a tych można uniknąć -można tylko ...eh szkoda słów bo i tak spotkam się z oporem środowiskowym .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bieda intelektualna aż krzyczy z tego postu. Zwalanie winy na emerytów to chwyt prostacki i poniżej pasa.Każdy po wielu latach ciężkiej pracy i płaceniu drakońskiego haraczu na składki zus ma prawo do emerytury gdyż na nią sobie przez całe życie zapracował.W emeryturze statystycznie odbierze sobie i tak co najwyżej około 24% z własnych pieniędzy ulokowanych w składkach.Jeżeli ktoś uważa że się mylę to proszę bardzo.Niech wprowadzą przepis że można zrezygnować z emerytury w zamian za wpłacone przez całe życie składki z należnymi odsetkami w wysokości stopy procentowej od zaciągniętych kredytów.Bardzo chętnie jako pierwszy zrezygnuję wtedy z emerytury,"bezpłatnej" opieki medycznej i wszelkich świadczeń.Ale takiego przepisu nie ma i nie będzie bo emeryci to podstawowe źródło dochodu a nie wydatków.Odnośnie rent to tez sprawa wygląda inaczej.Kto jak nie lekarze wydaja dziwne orzeczenia rentalne nadające osobom zdrowym renty lub co gorsza zabierającym ciężko chorym ludziom prawa do rent?.Sam jestem tego przykładem.Po 25 latach pracy w ciężkich warunkach i 2 zawałach zostałem nagle "cudownie" uzdrowiony przez lekarza orzecznika.Wróciłem do pracy która zapewne uraduje niebawem łowców skór . (Pracuję przy wysokich napięciach)Ale się nie będę odwoływał .Nie będę prosił łaski konowałów, a nędzna rencina i tak by nie wystarczyłaby nawet na lekarstwa które muszę co miesiąc wykupić. Jeszcze raz podkreślam jeżeli kogoś bolą emerytury i renty to proszę bardzo je zlikwidować po uprzednim zwróceniu zrewaloryzowanych składek z należnymi odsetkami.Wtedy nie będzie problemu z brakiem pieniędzy w szpitalach.Każdego będzie stać na prywatny szpital i zapłacenie sobie prywatnego ubezpieczenia w dowolnej firmie ubezpieczeniowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~malone~ napisał:
jesli kierowca TIR'a (nazwijmy go Kowalski) zagapi sie i potrąci ze skutkiem śmiertelnym na przejściu dziewczynkę 8letnią i zrobił to tylko jeden raz był treźwy. jaki dostanie wyrok ?? w zawiasach ?? a moze sprawa zostanie umorzona ?? O jakim ty stresie piszesz ?? jak ktoś jest zestresowany i niedaje sobie rady powienien dać sobie spokuj z profesją. swoją drogą czy człowiek zestresowany jest w stanie usnąć podczas nocnego dyżuru?? a z tego co wiem lekarze tak bardzo zestresowani spią całymi nocami. nie pisz nic wiecej bo bzdury wypisujesz.
ja spie na dyzurach kiedy nic sie nie dzieje- mam do tego prawo zapisane w ustawie, bo moj dyzur jest czasem gotowosci do pracy, a nie godzinami pracy jak maja to pielegniarki, ktore budza mnie kiedy jest nowe przyjecie na oddzial, albo cos sie dzieje z pacjentem. I guzik mnie obchodzi czy to ci sie kolego podoba czy nie, mam prawo spac to spie, jak zmienia przepisy to ja sie dostosuje. druga sprawa, ja takiemu dziecku zlecilabym tomografie w trybie pilnym, czemu ten lekarz tego nie zrobil tego nie wiemy, artykul nic na ten temat nie mowi. moze tych objawow wtedy nie bylo, a moze.... olal( tak tez moze byc). ja z zasady zlecam jak najwiecej badan, chronie swoje dupsko, nie mam ochoty ciagac sie po sadach. a sprawa oszczednosci i finasow mnie nie interesuje. od tego jest dyrektor, starosta i bog wie kto jeszcze i za to oni biora pieniadze i premie, nie ja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dla mnie to bez sensu jest nasze prawo, dlaczego utrzymujemy tyle darmozjadów w sądzie, całe rodziny, jeden sąd skazuje, drugi uniewinnia....bez sensu, dlaczego wyroki nie są prawomocne???? czysty idiotyzm, mam nadzieję, że życie jeszcze sie zemści na tym lekarzu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...