Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Liceum Staszica w Lublinie

Utworzony przez Ambitny, 21 stycznia 2015 o 20:41
Witam. Chciałbym zapytać co sądzicie o 1 LO im. Stanisława Staszica w Lublinie... Co sądzicie o atmosferze w szkole, o nauczycielach i ogólnie wszystkim tym co jest z tą szkołą związane. Szczególnie zależy mi na tym czy niektóre opinie związane z tym, ze to liceum dla bogatej młodzieży są prawdziwe i czy biedni uczniowie nie powinni się tam wybierać, są prawdziwe? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jestem z Zamoya, ale mam znajomych w Staśku i powiem jedno - nie ma co sobie głowy zawracać. Idź do IV, V albo do IX. Podwale też jest całkiem ok. Tam walczą o ucznia. Te trzy licea to są jakieś żarty. Wiadomo - zależy na jakich nauczycieli trafisz. Ja jestem w zamoyskim na biol-chemie, moi znajomi ze staśka również. Uczysz się sam, nikt ci nic nie pomaga. Zadają Ci partię materiału do nauki w domu i tyle. Na polskim oddasz rozprawkę i ona przepada, bo nikt jej nie sprawdzi. W gimnazjum miałam średnią 5.5, teraz w Zamoyskim ledwo na 3.1 dociągnęłam. Wiadomo - oceny się nie liczą, ale jak za każdym razem uczysz się po nocach i dostajesz 1, to coś cię trafia. Dlaczego dostałeś 1, przecież tyle się uczyłeś? Bo nauczyciel postawił sobie wymagania, o których nawet ci nie powiedział. W Unii też mam znajomych, tam też jest podobnie. Jak masz jeszcze jakieś pytania, to mów. :)
0
Ja sama planuję złożyć papiery do tej szkoły, Nasłuchałam się wielu negatywnych opinii. Dzisiaj byłam na dniach otwartych i większość z nich została obalona =) 1. Ludzie są bardzo fajni i sympatyczni, dobrze się z nimi gadała. 2. Podobno wcale tak dużo osób nie uczęszcza na korki. 3. Nauczyciele są świetni, co jakiś czas trafi się jakiś nie najlepszy, ale tak jest w każdej szkole...   Mam starszego brata, który także uczęszcza do tej szkoły, bardzo ją poleca. Mówi, że atmosfer jest świetna, a nauczyciele genialni. =)
0
Bardzo nie polecam Staszica. Dyrektorowi zależy tylko na tym, żeby wypaść jak najlepiej w rankingach. Dla niego jesteś tylko numerkiem, niczym więcej (no chyba, że masz na koncie  jakąś olimpiadę to wtedy walczy by cię zatrzymać). Nauczyciele wcale nie respektują praw uczniów, łamiąc przy tym statut szkoły (mówię tutaj oczywiście nie o wszystkich nauczycielach, bo zdażają się wyjątki ale jak to mówią "wyjątek potwierdza regułę").  Naprawdę nie patrz na rankingi, bo jak chcesz dobrze zdać maturę to nie musisz chodzić do Staszica. W tej szkole będziesz się tylko przez trzy lata męczyć z nauczycielami i dyrektorem, który jest bardzo arogancki, nie miły (pierwsze wrażenie stara się zrobić dobre, ale jeżeli zdecydujesz się na wybór tej szkoły to przekonasz się o czym mówię) i nieporadny.
0
Radzę nie sugerować się dniami otwartymi, bo one przecież mają służyć skłonieniu nas do wyboru tej szkoły. Ja również trochę zmieniłam swoją opinię na temat tego liceum w trakcie ich, ale szybko po tym jak zaczełam chodzić do tej szkoły okazało się, że ludzie, którzy źle wypowiadali się na temat Staszica mieli rację.
0
Niestety ocena negatywna. Nauczyciele nie chca nauczyć dzieci na lekcji tylko na dodatkowych lekcjach - korepetycjach. Nie tłumacza na zajęciach. Odnoszą sie smiesznie do uczniów - fakt jest to młodzież. nie sprawdzaja klasówek, nie oddają ich nawet po 30 dniach :(.
0
Dlaczego korepetycje nie są opodatkowane. Dlaczego nauczyciele popełniaja przestępstwa.
0
Gdzie zgłaszac przestepstwa w związku z nieopodatkowanymi dochodami nauczycielu w Staszicu ?
0
najlepiej w US podając dane personalne nauczyciela.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: