Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Losy górek czechowskich, rozliczenie prezydenta i wystawa Picassa w Lublinie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 czerwca 2017 r. o 07:11 Powrót do artykułu
czasami aż żal mi tych radnych z pisu bo pewnie chętnie zagłosowaliby za inwestycjami w Lublinie ale nie mogą bo Jaro zabrania głosowania za pomysłami prezydenta Żuka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin na III miejscu najszybciej rozwijających się miast to zasługa Żuka i od pomysłów do realizacji!!!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taki wielki park byłby kolejnym ++++w rozwoju Lublina
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzygać mi się chce już od tej klaki pochlebców. Żuk to niezły prezydent moim zdaniem ale ile razy można to pisać? Normalnie do porzygu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To ja może trochę bardziej obiektywnie. Faktem jest, że Żuk jest najlepszym od lat prezydentem i tu trudno polemizować. Trudno będzie o lepszego i raczej wątpię czy w Pisie jest taki kandydat. Ale jego wizerunek psują wg mnie dwie sprawy: pierwsza to obiecany ale zostawiony na nieokreśloną przyszłość tunel pod Racławickimi. Tak, wiem, inwestycja trudna i skomplikowana, ale żadne obejścia Kraśnicką czy Boh. Monte Cassino nie rozwiążą problemu. Druga sprawa to Górki. Uważam że właśnie taki kawałek niezagospodarowanej przyrody, nieuporządkowanej jak niektórzy zarzucają, jest miastu potrzebny. To nie chodzi o to, że wszyscy muszą tam chodzić i odpoczywać. Byłem tam w zeszłym roku i poczułem się przez moment jak w górach. Fakt że są miejsca zdegradowane przez pijaczków i to może być problem. Ale wolę taką dziką przyrodę, zarośnięte chaszcze i ukształtowanie terenu niż bloki i park zrobiony od linijki. Ale żeby to zrozumieć, to trzeba mieć trochę wrażliwości przyrodniczej i doświadczenia życiowego. Nie wymagam tego od zachwycających się betonem i blokami (miałem kiedyś taki okres w życiu, zapewniam, że to przejściowe i krótkowzroczne). Teraz czekam jak powolutku, metr po metrze zacznie się grillowanie Globusa. Nie wierzycie? Zobaczycie za 20 lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znowu pisiory ściągną ludzi z całego miasta rzekomych przeciwników zabudowy górek????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przed czym/kim bronić??? Przecież obecny właściciel chce tylko zmienić funkcję terenów , które od 12 lat można zabudować !!!! Chce ucywilizować tereny zielone i przekazać je mieszkańcom. O co tu chodzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od lat Z górek czechowskich i tak nikt nie korzysta. Moim zdaniem jedyna szansa jak właśnie jest teraz, to możliwość zagospodarowania tych pięknych terenów i co najważniejsze jest na to zgoda właściciela aby stworzyć park dostępny dla każdego mieszkańca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbudować klin korytarza napowietrzajacego i stojąc... umierać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam że właśnie taki kawałek niezagospodarowanej przyrody, nieuporządkowanej jak niektórzy zarzucają, jest miastu potrzebny. To nie chodzi o to, że wszyscy muszą tam chodzić i odpoczywać. Byłem tam w zeszłym roku i poczułem się przez moment jak w górach. Fakt że są miejsca zdegradowane przez pijaczków i to może być problem. Ale wolę taką dziką przyrodę, zarośnięte chaszcze i ukształtowanie terenu niż bloki i park zrobiony od linijki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stanowcze NIE do zabetonowania Górek...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy Żuk musi naprawdę spłacić ten dług TBV?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przed czym/kim bronić??? Przecież obecny właściciel chce tylko zmienić funkcję terenów , które od 12 lat można zabudować !!!! Chce ucywilizować tereny zielone i przekazać je mieszkańcom. O co tu chodzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PiS to plaga... gdyby nie PO to Lublin byłbym w ogonie rankingu rozwoju kraju. A dzięki PO i Żukowi jest 3, nawet Warszawkę wyprzedzamy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pisiorom nigdy nuc się nie podoba tylko korzystać to pierwsi i chwalić inwestycjami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STOP zabetonowywaniu poligonu!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przed czym/kim bronić??? Przecież obecny właściciel chce tylko zmienić funkcję terenów , które od 12 lat można zabudować !!!! Chce ucywilizować tereny zielone i przekazać je mieszkańcom. O co tu chodzi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy parafianie naprwdę wierzycie, że prywatna firma wyda ciężkie pieniądze na jakiś park nie mając w tym interesu? Ja wiem że ładne gazetki TBV nam do skrzynek przysłało, jak to oni chcą dobrze. Ale nie łudźcie się, tam musi być drugie dno, bo nikt kasy na darmo wyrzucał nie będzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Drodzy parafianie naprwdę wierzycie, że prywatna firma wyda ciężkie pieniądze na jakiś park nie mając w tym interesu? Ja wiem że ładne gazetki TBV nam do skrzynek przysłało, jak to oni chcą dobrze. Ale nie łudźcie się, tam musi być drugie dno, bo nikt kasy na darmo wyrzucał nie będzie.
  1) To jest GIGANTYCZNY INTERES! Co najmniej 400 mln zł! Jeżeli radni przegłosują postulowane przez p.Dziubę zmiany w SUiKZP (przekształcenie 40 ha Górek na teren pod budowę kilkunastopiętrowych bloków), minimum tyle "lekką rąsią" zarobi TBV. [justify] Za taką działkę deweloperską, pod zabudowę wielorodzinną i to w atrakcyjnym miejscu płaci się obecnie w Lublinie kilka tysięcy zł za m 2 (co najmniej 1000 zł/m 2 ). Dla porównania: np. 10-krotnie mniejsza działka pod zabudowę deweloperską przy Chodźki [3,5 ha] kosztuje 1557 zł/m 2 , a malutka [0,28 ha] działka inwestycyjna przy Baśniowej 894 zł/ [/justify] [justify] 2) Zastawiające, że deweloper jest już tak 100%-owo pewien korzystnej dla siebie decyzji, że już kilka dni temu na rogu Ducha-Poligonowej zdążył postawić ogromny banner z hasłem "Budujemy park 700-lecia" [sic!] [/justify] [justify] Nazywanie parkiem ogromnego osiedla z pozostawionymi resztkami nieprzydatnego dla siebie terenu zielonego - do dopiero Himalaje hipokryzji i szczyt propagandowego cynizmu! A największym koszmarem tego PRZEKRĘTU 700-lecia jest fakt, że odbędzie się kosztem obszaru unikatowego pod względem przyrodniczo-krajobrazowym i kluczowego dla jakości życia wszystkich mieszkańców Lublina! [/justify]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nota bene - wyremontowanie całego Ogrodu Saskiego kosztowało raptem 13 milionów zł. Jeżeli p.Dziuba "ugra swoje" 400 milioników, byłoby go stać na zrobienie nawet 10 takich ogrodów. Cóż, zagwozdka polega na tym, że Włodarze Lublina jak na razie nie żądają  od TBV NICZEGO W ZAMIAN... przynajmniej dla mieszkańców miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...