Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotnisko Lublin będzie miało straty. Kto i ile dopłaci?

Utworzony przez Skąpiec, 19 lipca 2013 r. o 06:25 Powrót do artykułu
Jeśli szanowny Dziennik chce być obiektywny to niech napisze jakie straty i od ilu lat generuje PKS Wschód. A pieniacze, którzy skandują na tym forum że lotnisko jest niepotrzebne niech się zastanowią ile już od kilkunastu lat dopłacili do PKS czy PKP. Niech te spółki też polikwidują bo przecież wszyscy mają samochody i to właśnie nimi się poruszają. Ale tego nikt nie raczy zauważyć?! Do Anglii czy Norwegii to mało kto pojedzie swoim samochodem ale do Lubartowa, Warszawy czy Kraśnika to i owszem - więc pytam dlaczego nikt nie domaga się likwidacji PKS Wschód, który z naszych kieszeni wypompował i nadal pompuje grube miliony zł. Może dlatego że lotnisko jest nowe i to nadal jest ciekawy temat do pisania, a PKS to stary relikt PRL i wszyscy się do tego dziadostwa przyzwyczaili.   Dodam jeszcze, że idąc tokiem rozumowania niektórych wybitnych myślicieli powinniśmy zlikwidować szpitale, szkoły, sądy, policję, straż pożarną, graniczną itd. - bo do tych instytucji też dopłacamy w podatkach a żadnych zysków nie przynoszą. W przypadku szpitali to nawet kolosalne straty więc dlaczego mamy to utrzymywać??? Żałosne!!!
Szpital, szkoła, policja nie są spółkami akcyjnymi, i nie są budowane by generować zysk, a lotnisko tak. Jest spółka prawa handlowego i jako takie jest nastawione na zysk i w tym celu było budowane. Naprawdę żałosne jest Twoje rozumowanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie więcej połączeń,dlaczego nie ma do Szkocji-wyjechalo tam mnustwo ludzi z lubelszczyzny.Dlaczego mamy tam latać z Krakowa a nie ze Świdnika skoro mamy tutaj lotnisko.Rozważcie ten temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie więcej połączeń,dlaczego nie ma do Szkocji-wyjechalo tam mnustwo ludzi z lubelszczyzny.Dlaczego mamy tam latać z Krakowa a nie ze Świdnika skoro mamy tutaj lotnisko.Rozważcie ten temat.
Mnóstwo, a nie mnustwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Koszty stałe są i będą  :P - większość kosztów jednorazowych już zostało poniesione ! Jest dojazd ( drogi, szynobus, są parkingi ), będzie ILS ! Dlatego najlepszym sposobem zwiększenia dochodów jest uruchomienia nowych połączeń : zagranicznych ( Włochy, Niemcy, Holandia/Belgia ,Ukraina ) i krajowych : Gdańsk - utrzymanie, Wrocław, Poznań, Katowice/ew. Kraków , czarterów na wakacje i ferie zimowe ( Włochy, Austria, Słowacja ) :)   !
  plus Izrael dla turystyki żydowskiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nieoficjalnie mówi się nawet o kilkudziesięciu milionach złotych na minusie po pierwszym roku działania lotniska. Ale spółka nie zdradza, jaka strata jest przewidywana. – Z uwagi, że prognozy i plany finansowe są m.in. wypadkową zawartych umów, nie są ujawniane, stanowiąc tajemnicę handlową – odpowiada Piotr Jankowski, rzecznik PLL"   ... "tajemnica handlowa" ? Lotnisko opłacane jest z kiesy podatników, karwasz twarz.   http://www.rynekinfrastruktury.pl/artykul/drukuj/55/tomasik-mamy-w-polsce-szesc-nierentownych-lotnisk-do-ktorych-wciaz-doplacamy.html   "Lotniska, które odprawiają mniej niż 1 milion pasażerów rocznie (mimo inwestycji samorządów w modernizację i rozbudowę) ponoszą straty. Próg rentowności podniósł się w ciągu roku do 1,5 miliona pasażerów, ponieważ wiele lotnisk funkcjonuje głównie dzięki tanim liniom lotniczym, które przynoszą mniejsze wpływy.   W Polsce mamy (z pominięciem warszawskiego) 5 lotnisk, które na siebie zarabiają. To porty w : Krakowie (3,2 mln pasażerów w 2012 roku), Gdańsku (2,9 mln pasażerów), Katowicach (2,6 mln pasażerów), Wrocławiu (2 mln pasażerów), Poznaniu (1,5 mln pasażerów).   Pozostałe 6 lotnisk jest nierentownych."    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WIECEJ POLACZEN DO ANGLI WTEDY SUKCES GWARANTOWANY DAJCIE LEEDS
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skończcie te dretwe rozmowy -mamy lotnisko nie jesteśmy zadupiem europy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierwszy rok zakończy się stratą, drugi też, trzeci również itd... to lotnisko nigdy nie będzie dochodowe dopóki lublin nie zacznie się rozwijać. budować lotnisko w lublinie, to tak jakby w środku syberii postawić stację benzynową i zastanawiać się dlaczego nikt tam nie tankuje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pewnie większość tutejszych malkontentów, pesymistów i wichrzycieli dobrego samopoczucia w piątek a więc tuż przez weekendem, jeszcze jakiś czas temu kiedy plany budowy lotniska były dopiero w powijakach, pewnie większość z nich krzyczała głośno, że lotnisko jest potrzebne bo Lublin to zadupie. teraz kiedy jest lotnisko, krzyczy jeszcze bardziej i jeszcze głośniej, aż czuć tę ślinę i jad tryskającą z ich rozdziawionych paszczy! Ludzie, albo w tą albo w tą!    To, że lotnisko przyniesie straty wiadomo od samego początku bo jakiś durny analityk za grube pieniądze opracował analizę z d....... zakładającą 300 tysięcy podróżnych! nie będzie tych 300 tysięcy ani w tym roku ani w następnym! mnie martwi co innego, że jeśli lotnisko przekroczy ten magiczny próg, obawiam się, że straty będą dalej! wydaje mi się, że ten próg opłacalności jest znacznie wyżej ale, ale nie jestem pieniaczem i pesymistą!   straty, straty- autostrady niemieckie też w pierwszych latach po wybudowaniu przynosiły straty, to nie tak, że zaczęły od razu na siebie zarabiać ( wiem, że są darmowe, ale dzięki nim Niemcy mają najlepszą infrastrukturę dla przemysłu w Europie) i tutaj trzeba upatrywać szansy.    nasze lotnisko na razie przynosi straty, potrzeba podróżnych dwa razy więcej, oni się znajdą spokojnie,  w końcu nie od razu Rzym zbudowano! lotnisko poprawiło stan naszej infrastruktury i to bardzo poważnie. mieliśmy nędzę, teraz mamy mniejszą i to już coś! niedługo dojdzie ekspresówka do Warszawy, do tego nowy most na Wiśle, lotnisko działające, poprawiona kolej do Warszawy! to wszystko wpłynie pozytywnie na postrzeganie Lublina przez potencjalnych inwestorów ale też i zwykłych turystów! lotnisko to nie tylko dla ludzi, którzy pracują i mieszkają w Anglii czy Norwegii, to także przyciągane nowych turystów a oni są bezcenni jeśli idzie o rozwój naszego regionu! na Starym Mieście mnóstwo chodzi obcokrajowców, niech co dziesiąty z nich skorzysta z naszego lotniska i będzie super! reasumując, plusy lotniska: -rozwój -okno na świat -promocja miasta, regionu minusy lotniska -póki co straty ale potrzeba czasu -zła informacja ze strony władz lotniska. za te wyliczenia, za te tajemnice odpowiedzialne osoby powinny beknąć i to grubo albo jak kto woli, powinno ich wywalić się na zbity ryj -RN lotniska, cały zarząd aby trochę uspokoić opinię publiczną powinni sobie póki co odjąć trochę od gęby i nie brać tak dużych pieniędzy, póki lotnisko przynajmniej na zero nie wychodzi ja jestem optymistą, jestem mieszkańcem Lublina i wierzę, że to nam wszystkim się opłaci, trochę więcej wiary z naszej strony i o niebo mniej krętactw ze strony władz i będzie pięknie KONIEC
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy lotnisko , ale gdy chcę polecieć na wakacje to muszę udać się do Warszawy. Podejrzewam ,że tak zmuszona jest robić większość urlopowiczów. Zadanie dla władz spółki by to zmienić- przekonać do siebie linie lotnicze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Forum typowo Lubelskie - wypowiadają sie ludzie bez wiedzy fachowej o lotnictwie cywilnym, a wiedzacy wszystko najlepiej - pozdrawiam wszystkich malkontentów z lubelsczyzny dzieki wam zawsze bendziemy postrzegani jako dziura zabita dechami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli dopłacamy (w sensie z budżetu) do wielu innych "tematów" , to akurat lotnisko jest mnie całkiem miłe w tym względzie.  W 20 min. dojechałem do lotniska, zaparkowałem 40 m. od wyjścia pasażerów, 5 pln za parking, ... w godzinę i 10 minut byłem w domu z odebranym pasazerem WizzAir'a ..w zderzeniu z masakrycznymi wyjazdami na Okęcie  lub do Modlina .. RE-WE-LAC-JA !  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szpital, szkoła, policja nie są spółkami akcyjnymi, i nie są budowane by generować zysk, a lotnisko tak. Jest spółka prawa handlowego i jako takie jest nastawione na zysk i w tym celu było budowane. Naprawdę żałosne jest Twoje rozumowanie.
  PKS Wschód też jest Spółką Akcyjną czyli wg ciebie firmą nastawioną na generowanie zysku - więc pytam wybitnego znawcę kiedy PKS Wschód przyniósł zysk i jaki? A jeśli nie przynosi zysku tylko straty to dlaczego nadal funkcjonuje i szarpie nas podatników po kieszeniach??? Już o PKP nie wspominam bo łza się w oku kręci na samą myśl. To lotnisko będzie funkcjonować czy się to jakimś tam płaczkom podoba czy nie. Lotów jest nie wiele ale samoloty latają pełne. Chcecie więcej połączeń, da się zrobić. Pewnie wcześniej czy później marszałek będzie dopłacał liniom lotniczym w ramach "promocji województwa" jak to się dzieje w Rzeszowie i innych województwach. Przybędzie kilka lotów w miesiącu i one też będą cieszyć się powodzeniem bo Polaków rozsianych po Europie jest mnóstwo. Piszecie, że to jedynie emigranci latają z Lublina. OK! Niech latają - skoro im się to lotnisko przydaje i chętnie z niego korzystają to ja mówię, że było warto budować, nawet jeśli teraz mam oddawać część podatków na jego utrzymanie. Lotnisko buduje się dla ludzi WSZYSTKICH i nie ma znaczenia czy o turysta czy emigrant. Ogarnijcie się ludzie bo z takimi poglądami zawsze będziecie skansenem Europy. Nie było lotniska to było źle, jest lotnisko to jest jeszcze gorzej. Czy wam tutaj kiedykolwiek koś dogodzi? Tragedia!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POczekajcie na stadion budowany przez kretyna z PO. Tam dopiero będą milionowe straty. Żuczysko POwinien puknąć się w ten swój durny,pusty, łysy łeb.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pewnie większość tutejszych malkontentów, pesymistów i wichrzycieli dobrego samopoczucia w piątek a więc tuż przez weekendem, jeszcze jakiś czas temu kiedy plany budowy lotniska były dopiero w powijakach, pewnie większość z nich krzyczała głośno, że lotnisko jest potrzebne bo Lublin to zadupie. teraz kiedy jest lotnisko, krzyczy jeszcze bardziej i jeszcze głośniej, aż czuć tę ślinę i jad tryskającą z ich rozdziawionych paszczy! Ludzie, albo w tą albo w tą!    To, że lotnisko przyniesie straty wiadomo od samego początku bo jakiś durny analityk za grube pieniądze opracował analizę z d....... zakładającą 300 tysięcy podróżnych! nie będzie tych 300 tysięcy ani w tym roku ani w następnym! mnie martwi co innego, że jeśli lotnisko przekroczy ten magiczny próg, obawiam się, że straty będą dalej! wydaje mi się, że ten próg opłacalności jest znacznie wyżej ale, ale nie jestem pieniaczem i pesymistą!   straty, straty- autostrady niemieckie też w pierwszych latach po wybudowaniu przynosiły straty, to nie tak, że zaczęły od razu na siebie zarabiać ( wiem, że są darmowe, ale dzięki nim Niemcy mają najlepszą infrastrukturę dla przemysłu w Europie) i tutaj trzeba upatrywać szansy.    nasze lotnisko na razie przynosi straty, potrzeba podróżnych dwa razy więcej, oni się znajdą spokojnie,  w końcu nie od razu Rzym zbudowano! lotnisko poprawiło stan naszej infrastruktury i to bardzo poważnie. mieliśmy nędzę, teraz mamy mniejszą i to już coś! niedługo dojdzie ekspresówka do Warszawy, do tego nowy most na Wiśle, lotnisko działające, poprawiona kolej do Warszawy! to wszystko wpłynie pozytywnie na postrzeganie Lublina przez potencjalnych inwestorów ale też i zwykłych turystów! lotnisko to nie tylko dla ludzi, którzy pracują i mieszkają w Anglii czy Norwegii, to także przyciągane nowych turystów a oni są bezcenni jeśli idzie o rozwój naszego regionu! na Starym Mieście mnóstwo chodzi obcokrajowców, niech co dziesiąty z nich skorzysta z naszego lotniska i będzie super! reasumując, plusy lotniska: -rozwój -okno na świat -promocja miasta, regionu minusy lotniska -póki co straty ale potrzeba czasu -zła informacja ze strony władz lotniska. za te wyliczenia, za te tajemnice odpowiedzialne osoby powinny beknąć i to grubo albo jak kto woli, powinno ich wywalić się na zbity ryj -RN lotniska, cały zarząd aby trochę uspokoić opinię publiczną powinni sobie póki co odjąć trochę od gęby i nie brać tak dużych pieniędzy, póki lotnisko przynajmniej na zero nie wychodzi ja jestem optymistą, jestem mieszkańcem Lublina i wierzę, że to nam wszystkim się opłaci, trochę więcej wiary z naszej strony i o niebo mniej krętactw ze strony władz i będzie pięknie KONIEC
  Zobaczyłem swiatełko w tunelu!!!! Są jeszcze mądrzy ludzie w tym mieście:) BRAWO!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Forum typowo Lubelskie - wypowiadają sie ludzie bez wiedzy fachowej o lotnictwie cywilnym, a wiedzacy wszystko najlepiej - pozdrawiam wszystkich malkontentów z lubelsczyzny dzieki wam zawsze bendziemy postrzegani jako dziura zabita dechami
Panie Grzegorzu,   Jako osoba aktywna zawodowo,największą ulgę i radość sprawiła mi droga szybkiego ruchu z Garbowa.Nie jestem osobą, która nie rozumiem na czym powinien polegać postęp, który ma służyć   ludziom(polecam projekt Venus).W lotnictwie pracuję zawodowo 33 lata.  Przykro mi jest jak nasze biedne województwo jest niszczone i rozkradane przez naród wybrany.W mieście w którym ponad 50% mieszkańców ma potrzebę udania się do stolicy przynajmniej raz w tygodniu i nie ma możliwości w XXI wieku zrobić tego godnie i bezpiecznie.A zabawka za koszmarne pieniądze , która służy sama sobie, nie ułatwi nam życia. Pozdrawiam 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POczekajcie na stadion budowany przez kretyna z PO. Tam dopiero będą milionowe straty. Żuczysko POwinien puknąć się w ten swój durny,pusty, łysy łeb.
  Masz prawo się nie zgadzać z decyzjami innych ale nie masz prawa nikogo obażać. Masz odwagę nawrzucać człowiekowi na forum ale zabrakło ci jaj żeby się podpisać prawdziwym nazwiskiem. Jak malutki piesek co ujada ile sił w gardle ale tylko zza ogrodzenia:))))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PKS Wschód też jest Spółką Akcyjną czyli wg ciebie firmą nastawioną na generowanie zysku - więc pytam wybitnego znawcę kiedy PKS Wschód przyniósł zysk i jaki? A jeśli nie przynosi zysku tylko straty to dlaczego nadal funkcjonuje i szarpie nas podatników po kieszeniach??? Już o PKP nie wspominam bo łza się w oku kręci na samą myśl. To lotnisko będzie funkcjonować czy się to jakimś tam płaczkom podoba czy nie. Lotów jest nie wiele ale samoloty latają pełne. Chcecie więcej połączeń, da się zrobić. Pewnie wcześniej czy później marszałek będzie dopłacał liniom lotniczym w ramach "promocji województwa" jak to się dzieje w Rzeszowie i innych województwach. Przybędzie kilka lotów w miesiącu i one też będą cieszyć się powodzeniem bo Polaków rozsianych po Europie jest mnóstwo. Piszecie, że to jedynie emigranci latają z Lublina. OK! Niech latają - skoro im się to lotnisko przydaje i chętnie z niego korzystają to ja mówię, że było warto budować, nawet jeśli teraz mam oddawać część podatków na jego utrzymanie. Lotnisko buduje się dla ludzi WSZYSTKICH i nie ma znaczenia czy o turysta czy emigrant. Ogarnijcie się ludzie bo z takimi poglądami zawsze będziecie skansenem Europy. Nie było lotniska to było źle, jest lotnisko to jest jeszcze gorzej. Czy wam tutaj kiedykolwiek koś dogodzi? Tragedia!!!
Tragedia to jest wtedy, gdy czytam takich oświeconych jak Ty, bo wtedy wiem dlaczego podobno jesteśmy zadupiem Europy. Marszałek będzie dopłacał tanim liniom lotniczym, ale do czego? Bo dopłaca się do każdego pasażera, których tutaj nie ma i nie będzie, z jednego powodu, z powodu biedy w regionie. Myśl, to nie boli, albo inaczej, nie myśl bo się zmęczysz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POczekajcie na stadion budowany przez kretyna z PO. Tam dopiero będą milionowe straty. Żuczysko POwinien puknąć się w ten swój durny,pusty, łysy łeb.
  Czy tylko mi mick kojarzy się z małym wackiem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz prawo się nie zgadzać z decyzjami innych ale nie masz prawa nikogo obażać. Masz odwagę nawrzucać człowiekowi na forum ale zabrakło ci jaj żeby się podpisać prawdziwym nazwiskiem. Jak malutki piesek co ujada ile sił w gardle ale tylko zza ogrodzenia:))))
Wal się POpier*olony śmieciu. Właź dalej w dupę Żuczyskowi i innym peowskim dupkom. POdlizuj się dalej żałosny urzędasie bez godności. Idź podeszwy wyliż swemu panu i władcy. Czemu ty się kretynie nie POdpisałeś? Bo jesteś zasmarkanym, POdeptanym przez twego pana dupkiem i POpychadłem, który zapomniał co to własne zdanie, co to własna godność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...