Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotnisko Lublin kontra lotnisko Rzeszów

Utworzony przez z LublYna, 7 grudnia 2012 r. o 07:58 Powrót do artykułu
Gdzie tam Lublinowi do Jasionki.Jasionka ma się dobrze a nawet coraz lepiej.Z przykrością należy sobie powiedzieć otwarcie,że lubelskie lotnisko to po prostu prowincjonalne lotnisko dla awionetek i nieco większych samoloccików. Jednym słowem budowa tego lotniska (bo tak to trzeba nazwać)-to po prostu zaspokojenie czyichś (wiadomo czyich) ambicji frustratów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
panie Jankowski, o potencjalnych pasażerach można będzie mowić jak w Świdniku będzie tyle kierunków co na Okęciu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z LublYna napisał:
Gdzie tam Lublinowi do Jasionki.Jasionka ma się dobrze a nawet coraz lepiej.Z przykrością należy sobie powiedzieć otwarcie,że lubelskie lotnisko to po prostu prowincjonalne lotnisko dla awionetek i nieco większych samoloccików. Jednym słowem budowa tego lotniska (bo tak to trzeba nazwać)-to po prostu zaspokojenie czyichś (wiadomo czyich) ambicji frustratów.
Wybacz mi, ale z taka mentalnością, z takim podejsciem, wiecznym pesymizmem, wiecznym podejściem na "nie' do wszelkich zmian - niczego nigdy nie osiągniemy. Kiedy spojrzy się na przeszlość Lublina, to mozna zauwazyć ze były takie momenty, kiedy coś, co było dla Lublina szansą - z początku było krytykowane....Tak się sprawa miała z koleją, Byli tacy, co wrózyli upadek Lublina - który ona mialaby spowodować. Tymczasem kolej stała się motorem pozytywnych zmian w naszym mieście. Wierzę, że teraz lotnisko będzie tym, czym była 130 lat temu kolej. Piszesz - że nasze lotnisko jest dla awionetek...Proszę, napisz mi, od kiedy zaczęło sie rozbudowywac lotnisko w Rzeszowie. Ono kiedyś było jeszcze mniejsze! Tak naprawdę lotniskko w Rzeszowie to sa ostatnie lata. Poza tym nasze lotnisko wcale nie jest dla awiionetek, jest przystosowane do normalnego ruchu pasażerskiego, hale sa bardzo ładnie rozwiązane, no i terminal jest ładny wizualnie. Ja sie ciesze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z LublYna napisał:
Gdzie tam Lublinowi do Jasionki.Jasionka ma się dobrze a nawet coraz lepiej.Z przykrością należy sobie powiedzieć otwarcie,że lubelskie lotnisko to po prostu prowincjonalne lotnisko dla awionetek i nieco większych samoloccików. Jednym słowem budowa tego lotniska (bo tak to trzeba nazwać)-to po prostu zaspokojenie czyichś (wiadomo czyich) ambicji frustratów.
Bredzisz z rana ,nie wyspałeś sie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zadaje sobie pytanie dla kogo zostalo wybudowane to lotnisko ? Dla osob wyjezdzajacych za praca do Anglii ? Kto bedzie z niego latal jak juz wszyscy wyjada? To lotnisko nie przetrwa bez regularnych polaczen do wiekszych portow przesiadkowych typu: Monachium, Frankfurt, Paryz, Londyn. Jak na razie brak jest przewoznika typu Lufthansa lub nawet LOT a lotnisko pomimo tego ze zostalo wybudowane to nadal nie istnieje na lotniczych mapach swiata.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież to dopiero początek!!! Wiem ze władze lotniska prowadzą rozmowy z lufą w sprawie lotów do Frankfurtu. Po za tym, pytasz kto będzie latał. Otóz, nasz region ma całkiem spory potencjał turystyczny, z którego my, Lublinianie, przewaznie nie zdajemy sobie sprawy. Ale turystyka nie moze funkcjonować bez dogodnych srodków transportu. Ja w tym widze szanse - i dla lotniska, i dla nas wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma co porównywać,bo jeszcze ze Świdnika nikt nie odleciał i jeszcze nie wiadomo kiedy odleci!!!Nie ma co się rozpisywać,bo nigdy Jasionce nie dorównamy.,bo w Rzeszowie rządzą operatywni ludzie ,a na Lubelszczyźnie układy/niestety nie trafione/,które doprowadziły nas do skraju zapaści.Pozostało nam wyjechać ,a teren obsadzić lasem,jak zresztą założyła UE jeszcze przed naszym wejściem w jej struktury. Ale na początek chcę przypomnieć,że przypominam ,że lotnisko z cargo w Niedźwiadzie można było wybudować za 200-250 mln.Stamtąd samoloty mogłyby lecieć np.do Pekinu i USA. Ze Świdnika ,przesiadka w Niemczech.Bilety z Modlina i W-wy będą dużo tańsze,także stamtąd bardziej będzie się opłacało bez przesiadki polecieć.O dziwo ze Świdnika nie będziemy latać do innych miast w Polsce-nie wiedzieć dlaczego?Perspektywa?Utrzymanie lotniska na garnuszku podatnika!!!Na leczenie pieniędzy brak ,a na utrzymanie lotniska ,a jakże! Może jakiś poseł , skądś za darmochę przyleci!???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O cholera, nigdy nie dorównamy Rzeszowowi, przekonałeś mnie, ide sie powiesic )) Nie wypowiem sie na temat lotniska cargo, bo sie na tym nie znam. Ale co do Modlina - nie wiem, czy czytałeś liczne ostatnio głosy krytyki na temat tego lotniska, ktore przetoczyły sie przez polskie rózne fora i facebook. Wiele osób skarzy się na chaos w sali odpraw, bałagan w kolejkach, niekompetencje obsługi, częstokroć nie znającej podstawowych zwrotów po angielsku. Skarżą sie na niefunkcjonalny rozkład terminala, i na uciążliwa podróż z Warszawy. "Już nigdy nie polece z Modlina' - taka jest wspolna konkluzja - Modlin to wstyd dla Polski. ' Msm nadzieję, że poziom obsługi w Swidniku będzie lepszy Tymczasem Lublin ma jedną fajną rzecz, ktora - moim zdaniem - może zdacydowac na jego korzyść. Mam tu na mysli kolejowe skomunikowanie port - miasto. Takie rozwiazanie jest rzadko spotykane w małych lotniskach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lotnisko w Jasionce zostało zmodernizowane aby dostosować sie do wymogów wielkich światowych koncernów, dzięki temu w Rzeszowie jaki i okolicach lokalizacje mają takie firmy jak UTC ( WSK Rzeszów), MTU, Hispano - Suiza, Sikorski (Mielec), Berg, Hamilton i wiele innych. Rzeszowskie lotnisko służy nie tylko turystyce, emigracji za pracą ale również rozwojowi przemysłu. A co ma Lublin do zaoferowania? Czy sam Świdnik zachęci potencjalnych przedsiębiorców światowych koncernów do inwetycji na terenie strefy Lublin? Rzeszów już dawno wyprzedził Lublin - bo tam dużo do powiedzenia mają ludzie z Politechniki, którzy chcą coś zrobić - w Lublinie tylko humaniści wygłaszający wymyślone teorie zamiast coś realnego wykonać. Dobrze że teraz coś się robi ale to 10 lat za późno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
quack napisał:
Zadaje sobie pytanie dla kogo zostalo wybudowane to lotnisko ? Dla osob wyjezdzajacych za praca do Anglii ? Kto bedzie z niego latal jak juz wszyscy wyjada? To lotnisko nie przetrwa bez regularnych polaczen do wiekszych portow przesiadkowych typu: Monachium, Frankfurt, Paryz, Londyn. Jak na razie brak jest przewoznika typu Lufthansa lub nawet LOT a lotnisko pomimo tego ze zostalo wybudowane to nadal nie istnieje na lotniczych mapach swiata.
Ludzie którzy wyjeżdżają z tego kraju by normalnie żyć mają tutaj rodziny i wracają do nich na długie weekendy, wakacje itp itd. Im więcej połączen z wyspami skandynawią czy niderlandami tym lepiej lotnisko będzie się miało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Przecież to dopiero początek!!! Wiem ze władze lotniska prowadzą rozmowy z lufą w sprawie lotów do Frankfurtu. Po za tym, pytasz kto będzie latał. Otóz, nasz region ma całkiem spory potencjał turystyczny, z którego my, Lublinianie, przewaznie nie zdajemy sobie sprawy. Ale turystyka nie moze funkcjonować bez dogodnych srodków transportu. Ja w tym widze szanse - i dla lotniska, i dla nas wszystkich.
Nasz region ma spory potencjał turystyczny? Może i tak, ale jak to ma się w przeliczeniu na kupno biletów? Nasze województwo jest najbiedniejszym regionem Polski i UE, więc jakoś nie wierze, że hurtem ruszą ludzie po zakup biletów bo mamy lotnisko. Trzeba patrzeć realnie a nie przez różowe okulary. Nasze lotnisko będzie jak Modlin - dla tanich lini lotnicznych, którzy widzą zysk w Polakach którzy wyemigrowali za granicę i będą mogli dzięki Świdnikowi częściej odwiedzić rodzinę. I powiedzmy szczerze Rzeszów ma ładniejsze lotnisko i terminal. I pod względem zarządzania Lublinowi do Rzeszowa jest daleko i szybko mu nie dorówna.
Ostatnio edytowany 7 grudnia 2012 r. o 10:17
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Magda_23 napisał:
Nasz region ma spory potencjał turystyczny? Może i tak, ale jak to ma się w przeliczeniu na kupno biletów? Nasze województwo jest najbiedniejszym regionem Polski i UE, więc jakoś nie wierze, że hurtem ruszą ludzie po zakup biletów bo mamy lotnisko. Trzeba patrzeć realnie a nie przez różowe okulary. Nasze lotnisko będzie jak Modlin - dla tanich lini lotnicznych, którzy widzą zysk w Polakach którzy wyemigrowali za granicę i będą mogli dzięki Świdnikowi częściej odwiedzić rodzinę. I powiedzmy szczerze Rzeszów ma ładniejsze lotnisko i terminal. I pod względem zarządzania Lublinowi do Rzeszowa jest daleko i szybko mu nie dorówna.
Jestem w stanie zgodzić się z Tobą, ale tylko częsciowo. 1. Rzeszów jest rzeczywiscie duzo lepiej zarządzany. 2. Nie zgodzę sie ze ma ładniejszy terminal, to kwestia gustu. Widziałam i jeden i drugi i nie podejmuję się jednoznacznie osądzić, to podobnie jak dyskusja nad wyzszoscią Rolling Stones nad The Beatles. 3. Nie zgadzam sie ze Lublin to najbiedniejszy region - myslę ze w takiej Bulgarii, pomimo wszystko, sa regiony biedniejsze. A w Polsce? Czy w takim regionie jak Pomorze Środkowe jest lepiej? Smiem watpić ze rejon dawnych PGR i masowego, dziedzicznego bezrobocia jest bogatszy niż Lubelszczyzna. 3. Potencjał turystyczny - on moze miec istotny wpływ na ilośc biletów, pod warunkiem ze nasz region będzie dobrze promowany. Poki co, zainteresowanie naszym regionem jest, turystów z zagranicy nie brakuje. Jakieś tam podstawy do dalszych działań istnieją, rzecz w tym zeby umiec to wykorzystać. A co do ilosci połaczeń z Rzeszowa - czy zawsze tyle ich było, od pierwszegp dnia działalnosci tamtejszego lotniska? watpię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Przecież to dopiero początek!!! Wiem ze władze lotniska prowadzą rozmowy z lufą w sprawie lotów do Frankfurtu. Po za tym, pytasz kto będzie latał. Otóz, nasz region ma całkiem spory potencjał turystyczny, z którego my, Lublinianie, przewaznie nie zdajemy sobie sprawy. Ale turystyka nie moze funkcjonować bez dogodnych srodków transportu. Ja w tym widze szanse - i dla lotniska, i dla nas wszystkich.
Folkatko, mozesz pisac i pisac. I tak niektorych frustratow nie przekonasz. Pozdrawiam, Garri Kasparov.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może porównajcie ceny lotów z obu tych lotnisk...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Lotnisko w Jasionce zostało zmodernizowane aby dostosować sie do wymogów wielkich światowych koncernów, dzięki temu w Rzeszowie jaki i okolicach lokalizacje mają takie firmy jak UTC ( WSK Rzeszów), MTU, Hispano - Suiza, Sikorski (Mielec), Berg, Hamilton i wiele innych. Rzeszowskie lotnisko służy nie tylko turystyce, emigracji za pracą ale również rozwojowi przemysłu. A co ma Lublin do zaoferowania? Czy sam Świdnik zachęci potencjalnych przedsiębiorców światowych koncernów do inwetycji na terenie strefy Lublin? Rzeszów już dawno wyprzedził Lublin - bo tam dużo do powiedzenia mają ludzie z Politechniki, którzy chcą coś zrobić - w Lublinie tylko humaniści wygłaszający wymyślone teorie zamiast coś realnego wykonać. Dobrze że teraz coś się robi ale to 10 lat za późno.
Lotnisko w Rzeszowie zostało zmodernizowane, bo poczuło oddech zbliżającego się lubelskiego lotniska na plecach - gdyby nie to dalej latałoby się tam z baraków. Za 2 lata Lublin będzie miał więcej pasażerów lotniczych niż Rzeszów, logika jest nieubłagana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Jestem w stanie zgodzić się z Tobą, ale tylko częsciowo. 1. Rzeszów jest rzeczywiscie duzo lepiej zarządzany. 2. Nie zgodzę sie ze ma ładniejszy terminal, to kwestia gustu. Widziałam i jeden i drugi i nie podejmuję się jednoznacznie osądzić, to podobnie jak dyskusja nad wyzszoscią Rolling Stones nad The Beatles. 3. Nie zgadzam sie ze Lublin to najbiedniejszy region - myslę ze w takiej Bulgarii, pomimo wszystko, sa regiony biedniejsze. A w Polsce? Czy w takim regionie jak Pomorze Środkowe jest lepiej? Smiem watpić ze rejon dawnych PGR i masowego, dziedzicznego bezrobocia jest bogatszy niż Lubelszczyzna. 3. Potencjał turystyczny - on moze miec istotny wpływ na ilośc biletów, pod warunkiem ze nasz region będzie dobrze promowany. Poki co, zainteresowanie naszym regionem jest, turystów z zagranicy nie brakuje. Jakieś tam podstawy do dalszych działań istnieją, rzecz w tym zeby umiec to wykorzystać. A co do ilosci połaczeń z Rzeszowa - czy zawsze tyle ich było, od pierwszegp dnia działalnosci tamtejszego lotniska? watpię.
Wg. najnowszych danych GUSu, to podkarpacie jest najbiedniejszym regionem w Polsce (lubelskie jest przedostatnie ale jednak wyżej). Rzeszów jest tak wspaniale zarządzany,że buduje kładkę dla pieszych utrudniającą im życie za kilkanaście milionów złotych,dopiero zaczęli kupować pojedyncze sztuki nowych autobusów dla komunikacji "miejskiej" ,autostrada buduje się już ponad 3 lata etc. etc. Nie rozmieszajcie mnie z tym Rzeszowem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oto 4 najgorsze województwa wg GUS Względny (procentowy) wzrost liczby bezrobotnych w listopadzie 2012 roku odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy w województwach: - lubelskim - o 4,3 proc. (o 5,2 tys. osó ; - wielkopolskim - o 4,0 proc. (o 5,4 tys. osó ; - małopolskim - o 3,8 proc. (o 5,7 tys. osó ; - dolnośląskim - o 3,7 proc. (o 5,5 tys. osób Takie macie władze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
seghw napisał:
Oto 4 najgorsze województwa wg GUS Względny (procentowy) wzrost liczby bezrobotnych w listopadzie 2012 roku odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy w województwach: - lubelskim - o 4,3 proc. (o 5,2 tys. osó ; - wielkopolskim - o 4,0 proc. (o 5,4 tys. osó ; - małopolskim - o 3,8 proc. (o 5,7 tys. osó ; - dolnośląskim - o 3,7 proc. (o 5,5 tys. osób Takie macie władze
Dane tyle warte co gacie mojej ciotki. To nie jest wzrost bezrobocia, tylko wzrost idiotów którym nie chce się pracować i wolą ciągnąć zasiłek od państwa, albo lepiej pracować na czarno i brać zasiłek, tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
seghw napisał:
Oto 4 najgorsze województwa wg GUS Względny (procentowy) wzrost liczby bezrobotnych w listopadzie 2012 roku odnotowano we wszystkich województwach, przy czym najsilniejszy w województwach: - lubelskim - o 4,3 proc. (o 5,2 tys. osó ; - wielkopolskim - o 4,0 proc. (o 5,4 tys. osó ; - małopolskim - o 3,8 proc. (o 5,7 tys. osó ; - dolnośląskim - o 3,7 proc. (o 5,5 tys. osób Takie macie władze
Nie manipuluj danymi (warto też byłoby podać źródło tych informacji), co z tego ,że bezrobocie w lubelskim wzrosło jak i tak jest o 2,2% niższe niż w podkarpackim? Bezrobocie na koniec października 2012: lubelskie - 13% podkarpackie 15,2% Źródło: http://www.stat.gov....87_PLK_HTML.htm Nie dość,że władze macie do d... to sam jesteś kłamcą i manipulantem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
folkatka napisał:
Wybacz mi, ale z taka mentalnością, z takim podejsciem, wiecznym pesymizmem, wiecznym podejściem na "nie' do wszelkich zmian - niczego nigdy nie osiągniemy. Kiedy spojrzy się na przeszlość Lublina, to mozna zauwazyć ze były takie momenty, kiedy coś, co było dla Lublina szansą - z początku było krytykowane....Tak się sprawa miała z koleją, Byli tacy, co wrózyli upadek Lublina - który ona mialaby spowodować. Tymczasem kolej stała się motorem pozytywnych zmian w naszym mieście. Wierzę, że teraz lotnisko będzie tym, czym była 130 lat temu kolej. Piszesz - że nasze lotnisko jest dla awionetek...Proszę, napisz mi, od kiedy zaczęło sie rozbudowywac lotnisko w Rzeszowie. Ono kiedyś było jeszcze mniejsze! Tak naprawdę lotniskko w Rzeszowie to sa ostatnie lata. Poza tym nasze lotnisko wcale nie jest dla awiionetek, jest przystosowane do normalnego ruchu pasażerskiego, hale sa bardzo ładnie rozwiązane, no i terminal jest ładny wizualnie. Ja sie ciesze.
..... z taka mentalnością, z takim podejsciem, wiecznym pesymizmem, wiecznym podejściem na "nie' do wszelkich zmian - niczego nigdy nie osiągniemy ...... Chciałbym zauważyć,że w sprawie rozwoju lubelskiego lotniska wiele do powiedzenia mają lubelscy decydenci (to właśnie ich "ambicją" było to kontrowersyjne lotnisko).Ani ja,ani Ty ani nikt z mieszkańców Lublina i okolic nie ma wpływy na rozwój tego lotniska.Na dziś-lotnisko jest tylko na pokaz.Ciekawe,jak wiele lini lotniczych zechce obsługiwać lubelskie loty.A lotnisko nie jest przystosowane do lądowania dużych samolotów w przeciwieństwie do lotniska w Jasionce (czyt.Rzeszów) Ja sporo latam i to za ocean.NIe będzie takiej możliwości (ani nawet połaczenia z przesiadką) aby ze Świdnika polecieć do Toronto,Chicago czy też N.Yorku.W tej sytuacji to lubelskie lotnisko mnie ani ziębi ani grzeje.Uważam,że NIEPOTRZEBIE wydatkowano pieniądze na mało przydatne lotnisko. Obym się mylił
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...