Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotnisko Lublin kontra lotnisko Rzeszów

Utworzony przez z LublYna, 7 grudnia 2012 r. o 07:58 Powrót do artykułu
z LublYna napisał:
..... z taka mentalnością, z takim podejsciem, wiecznym pesymizmem, wiecznym podejściem na "nie' do wszelkich zmian - niczego nigdy nie osiągniemy ...... Chciałbym zauważyć,że w sprawie rozwoju lubelskiego lotniska wiele do powiedzenia mają lubelscy decydenci (to właśnie ich "ambicją" było to kontrowersyjne lotnisko).Ani ja,ani Ty ani nikt z mieszkańców Lublina i okolic nie ma wpływy na rozwój tego lotniska.Na dziś-lotnisko jest tylko na pokaz.Ciekawe,jak wiele lini lotniczych zechce obsługiwać lubelskie loty.A lotnisko nie jest przystosowane do lądowania dużych samolotów w przeciwieństwie do lotniska w Jasionce (czyt.Rzeszów) Ja sporo latam i to za ocean.NIe będzie takiej możliwości (ani nawet połaczenia z przesiadką) aby ze Świdnika polecieć do Toronto,Chicago czy też N.Yorku.W tej sytuacji to lubelskie lotnisko mnie ani ziębi ani grzeje.Uważam,że NIEPOTRZEBIE wydatkowano pieniądze na mało przydatne lotnisko. Obym się mylił
Mylisz się, w połowie 2013 wchodzi do Lublina Lufthansa i polecisz do USA z przesiadką, podobnie jak teraz z Rzeszowa. BTW to,że Tobie lotnisko nie ułatwi w tej chwili życia,nie znaczy ,że nie jest potrzebne wielu innym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Lotnisko w Rzeszowie zostało zmodernizowane, bo poczuło oddech zbliżającego się lubelskiego lotniska na plecach - gdyby nie to dalej latałoby się tam z baraków. Za 2 lata Lublin będzie miał więcej pasażerów lotniczych niż Rzeszów, logika jest nieubłagana." Bzdury i jeszcze raz bzdury. Zostało zmodernizowane, głównie pas startowy aby mogły lądować największe samloty transportowe świata - już Antonow był po śmigłowce z Sikorskiego. Takie wypowiedzi jak Twoja pokazują jaka jest mętalność w tym zakompleksionym mieście - g...no jest ale chwalić się trzeba - może lepiej coś robić aby było lepiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aha i masz wpływ na lubelskie lotnisko i jego rozwój,latając z niego, a nie z Warszawy czy Rzeszowa. Ludzie jak nie będziecie sami wydawać pieniędzy na produkty,ludzi ich usługi z waszego regionu i go wspierać, to nigdy tu nie będzie lepiej ani wam ani innym. Każdy z nas musi odkryć w sobie tą prawdę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Wg. najnowszych danych GUSu, to podkarpacie jest najbiedniejszym regionem w Polsce (lubelskie jest przedostatnie ale jednak wyżej). Rzeszów jest tak wspaniale zarządzany,że buduje kładkę dla pieszych utrudniającą im życie za kilkanaście milionów złotych,dopiero zaczęli kupować pojedyncze sztuki nowych autobusów dla komunikacji "miejskiej" ,autostrada buduje się już ponad 3 lata etc. etc. Nie rozmieszajcie mnie z tym Rzeszowem." Bardzo łatwo obalić Twoją teorię: - autobusy - już dawno były nowe autobusy, parę lat temu po Lublinie jeździły rozpadające się Ikarusy a jakiś nowy Solaris czy Merc to był wyjątek - w Rzeszowie ponad połowa była nowych. - autostrada - już otwarty jeden odcinek - autostrada na palach betonowych, 3 węzły, drogi zjazdowe z odcinkiem S19 - uważasz że to mało przez 3 lata - życzę aby lublin doczekał się kiedyś autostrady bo narazie to aniu widu aniu słychu. - kładka z dworca w kierunku centrum - tak tam się buduje kładkę a w Lublinie przejścia przez 3 pasmowe ulice. Jedyne w czym masz rację to że Podkarpackie jest najbiedniejszym regionem ale nie Rzeszów, akurat Rzeszów jest zdecydowanie bogatszym miastem od Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
"Lotnisko w Rzeszowie zostało zmodernizowane, bo poczuło oddech zbliżającego się lubelskiego lotniska na plecach - gdyby nie to dalej latałoby się tam z baraków. Za 2 lata Lublin będzie miał więcej pasażerów lotniczych niż Rzeszów, logika jest nieubłagana." Bzdury i jeszcze raz bzdury. Zostało zmodernizowane, głównie pas startowy aby mogły lądować największe samloty transportowe świata - już Antonow był po śmigłowce z Sikorskiego. Takie wypowiedzi jak Twoja pokazują jaka jest mętalność w tym zakompleksionym mieście - g...no jest ale chwalić się trzeba - może lepiej coś robić aby było lepiej.
Przed remontem też lądowały, nowy terminal też do lądowania dużych samolotów nie jest potrzebny,więc to co Ty piszesz to bzdura. Antonow kolejne dostawy będzie już odbierał bezpośrednio ze Świdnika-PZL wybudował już nawet drogę kołowania do pasa startowego lubelskiego lotniska. Utrzymanie dłuższego pasa startowego kosztuje dodatkową kasę i jeśli nie masz ruchu lotniczego jak na Okęciu z lotami międzykontynentalnymi to pas powyżej 2,5 kilometra to wyrzucanie kasy w błoto, no ale Podkarpacie to najbiedniejszy i najsłabiej zarządzany region w Polsce więc może ich stać... W Świdniku została zostawiana rezerwa pod przedłużenie pasa po wschodniej stroniew przypadku zaistnienia takiej konieczności i uważam,że to racjonalne rozwiązanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Truth napisał:
Przed remontem też lądowały, nowy terminal też do lądowania dużych samolotów nie jest potrzebny,więc to co Ty piszesz to bzdura. Antonow kolejne dostawy będzie już odbierał bezpośrednio ze Świdnika-PZL wybudował już nawet drogę kołowania do pasa startowego lubelskiego lotniska. Utrzymanie dłuższego pasa startowego kosztuje dodatkową kasę i jeśli nie masz ruchu lotniczego jak na Okęciu z lotami międzykontynentalnymi to pas powyżej 2,5 kilometra to wyrzucanie kasy w błoto, no ale Podkarpacie to najbiedniejszy i najsłabiej zarządzany region w Polsce więc może ich stać... W Świdniku została zostawiana rezerwa pod przedłużenie pasa po wschodniej stroniew przypadku zaistnienia takiej konieczności i uważam,że to racjonalne rozwiązanie.
" Przed remontem też lądowały, nowy terminal też do lądowania dużych samolotów nie jest potrzebny,więc to co Ty piszesz to bzdura. Antonow kolejne dostawy będzie już odbierał bezpośrednio ze Świdnika-PZL wybudował już nawet drogę kołowania do pasa startowego lubelskiego lotniska. Utrzymanie dłuższego pasa startowego kosztuje dodatkową kasę i jeśli nie masz ruchu lotniczego jak na Okęciu z lotami międzykontynentalnymi to pas powyżej 2,5 kilometra to wyrzucanie kasy w błoto, no ale Podkarpacie to najbiedniejszy i najsłabiej zarządzany region w Polsce więc może ich stać... W Świdniku została zostawiana rezerwa pod przedłużenie pasa po wschodniej stroniew przypadku zaistnienia takiej konieczności i uważam,że to racjonalne rozwiązanie." Ty jesteś chory czy dzisiaj tylko majaczysz? Co ma niby odbierać? Mi nie chodzi o to czy da radę wylądować czy nie. Znam dobrze kulisy rozwoju kilku firmu m.in. MTU i wiem kiedy niemcy interesowali się tą lokalizacją - sprawdzili jak mają się takie sprawy jak nauka, transport, przemysł - oczywiście jaka jest średnia płaca itp. Takie firmy nie budują się z dnia na dzień. W Świdniku jest bardzo duży zakład, również należy do dużego koncernu ale na tym koniec. Widać że nie wiesz co w tym Rzeszowie się dzieje i takie bzdury wypisujesz. A to że terminal rozbudowali to norma w tych czasach. Z Jasionki coraz więcej osób zaczeło latać to lotnisko się rozwija. Po co loty z Lublina do USA? Na podkarpaciu niemal każdy ma rodzinę w Stanach wiec tam się przyda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
"Wg. najnowszych danych GUSu, to podkarpacie jest najbiedniejszym regionem w Polsce (lubelskie jest przedostatnie ale jednak wyżej). Rzeszów jest tak wspaniale zarządzany,że buduje kładkę dla pieszych utrudniającą im życie za kilkanaście milionów złotych,dopiero zaczęli kupować pojedyncze sztuki nowych autobusów dla komunikacji "miejskiej" ,autostrada buduje się już ponad 3 lata etc. etc. Nie rozmieszajcie mnie z tym Rzeszowem." Bardzo łatwo obalić Twoją teorię: - autobusy - już dawno były nowe autobusy, parę lat temu po Lublinie jeździły rozpadające się Ikarusy a jakiś nowy Solaris czy Merc to był wyjątek - w Rzeszowie ponad połowa była nowych. - autostrada - już otwarty jeden odcinek - autostrada na palach betonowych, 3 węzły, drogi zjazdowe z odcinkiem S19 - uważasz że to mało przez 3 lata - życzę aby lublin doczekał się kiedyś autostrady bo narazie to aniu widu aniu słychu. - kładka z dworca w kierunku centrum - tak tam się buduje kładkę a w Lublinie przejścia przez 3 pasmowe ulice. Jedyne w czym masz rację to że Podkarpackie jest najbiedniejszym regionem ale nie Rzeszów, akurat Rzeszów jest zdecydowanie bogatszym miastem od Lublina.
Obaliłeś to chyba co najwyżej za dużo samogonu dzisiaj w drewnianej bieszczadzkiej chacie Nie dyskutujmy o tym co było tylko co jest. Rzeszów był kiedyś powiatową mieściną w województwie lwowskim ale teraz nie jest. To samo z autobusami, u nas są od dwóch lat u was dopiero się pojawiają: http://www.nowiny24....ESZOW/121019875 Ciepły guzik też wielka "nowość" w Rzeszowie: http://www.mmrzeszow...tworz-sobie-sam Prawda jest taka,że my jesteśmy 100 lat za murzynami a wy jeszcze kilka lat za nami Pokaż mi gdzie masz ten otwarty dla ruchu odcinek autostrady i czy przypadkiem nie kończy się on jeszcze w polu... Rzeszowska kładka jest miażdżona wszędzie i przez wszystkich,za brak funkcjonalności,za koszty,za bezsensowność: http://rzeszow.gazet...udolnosci_.html http://supernowosci2...yc-co-wyszlo-2/ Jakieś dane świadczące o tym ,że Rzeszów jest bogatszy od Lublina(i to zdecydowanie), czy to tylko wytwór Twojej wyobraźni?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ty jesteś chory czy dzisiaj tylko majaczysz? Co ma niby odbierać? Mi nie chodzi o to czy da radę wylądować czy nie. Znam dobrze kulisy rozwoju kilku firmu m.in. MTU i wiem kiedy niemcy interesowali się tą lokalizacją - sprawdzili jak mają się takie sprawy jak nauka, transport, przemysł - oczywiście jaka jest średnia płaca itp. Takie firmy nie budują się z dnia na dzień. W Świdniku jest bardzo duży zakład, również należy do dużego koncernu ale na tym koniec. Widać że nie wiesz co w tym Rzeszowie się dzieje i takie bzdury wypisujesz. A to że terminal rozbudowali to norma w tych czasach. Z Jasionki coraz więcej osób zaczeło latać to lotnisko się rozwija. Po co loty z Lublina do USA? Na podkarpaciu niemal każdy ma rodzinę w Stanach wiec tam się przyda.
Odbierać ma śmigłowce i części z PZL Świdnik/Agusta Westland eksportowane za granicę. Lotnisko w Jasionce już zaczyna notować straty(mimo ,że Lublin jeszcze nie wystartował): http://www.pasazer.c...listopadzie.php a jak Lublin na dobre zacznie działać to z roku na rok będzie w Jasionce co raz słabiej - mniejszy ośrodek ,mniejszy potencjał. Jak otworzą jeszcze tą bieda autostradę do Rzeszowa to Balice wycisną pasażerów z Jasionki jak cytrynę i to stamtąd ludzie będą latać do USA (już teraz nie ma bezpośrednich lotów i nie zanosi się żeby były mimo długiego pasa).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam już tego DOSYĆ.Rzeszów i Rzeszów.Zajmijcie się swoimi śmieciami!Na wasze fora i do artykułów z gazet nie zaglądam.Zaczynam tylko wątpić czy w ogóle istnieją skoro wiecznie wtryniają się na lubelskie podwórko.Rzeszów trzy razy mniejszy z największą waginą na świecie wiecznie ubliżający Lublinowi-czy to kwestia kompleksu małego miasteczka które nagle ujrzało kawałek świata czy niezrozumiałych chorych lokalnych ambicji.Żadne miasto nie jest tak WREDNE jak stolyca podkarpackiego wobec Lublina.Dziękuje za uwagę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~TRUTH~ Autostrada jest otwarta pomiędzy węzłem z 9 a S19. Autobusy niczym nie odstępują tym które są w Lublinie - to że są nowe w Lublinie a już kilku - kilkunasto letnie i tylko dokupowane pojedyńcze szt. świadczy o tym że w Lublinie nic nie było. 100 lat za murzynami a wy jeszcze kilka lat za nami - strefa ekonomiczna Rzeszów widziałeś? A w Lublinie co? Stan dróg w Lublinie? Dopiero teraz coś tam naprawiane. Dla zwykłego mieszkańca najważniejsze jest ile zarabia a tu: 13. Rzeszów - średnie wynagrodzenie 3300 - dane OBW za 2011 17. Lublin - 3020 - tylko Białystok gorszy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~lublinianin~ Akurat jestem z Lublina, miałem tylko okazję mieszkać ładnych parę lat w Rzeszowie, dalej pracuję w Rzeszowskiej firmie bo w Lublinie ciężko o coś sensownego. Nie znam nikogo z PSL więc miejsca dla mnie nie ma. A Rzeszów jest nawet nie 2 tylko mniej razy mniejszy:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Odbierać ma śmigłowce i części z PZL Świdnik/Agusta Westland eksportowane za granicę. Lotnisko w Jasionce już zaczyna notować straty(mimo ,że Lublin jeszcze nie wystartował):" Widać że blade masz pojęcie o tym co się w tym Świdniku wytwarza. Koncern się zgadza ale nie znaczy że odrazu całe śmigłowce tu powstają, no chyba że masz namyśli tą nowość zaprojektowaną na początku lat 80 czyli SW-4
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
~TRUTH~ Autostrada jest otwarta pomiędzy węzłem z 9 a S19. Autobusy niczym nie odstępują tym które są w Lublinie - to że są nowe w Lublinie a już kilku - kilkunasto letnie i tylko dokupowane pojedyńcze szt. świadczy o tym że w Lublinie nic nie było. 100 lat za murzynami a wy jeszcze kilka lat za nami - strefa ekonomiczna Rzeszów widziałeś? A w Lublinie co? Stan dróg w Lublinie? Dopiero teraz coś tam naprawiane. Dla zwykłego mieszkańca najważniejsze jest ile zarabia a tu: 13. Rzeszów - średnie wynagrodzenie 3300 - dane OBW za 2011 17. Lublin - 3020 - tylko Białystok gorszy.
Podeprzesz się jakimiś obiektywnymi danymi czy będziesz je sypał z kapelusza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Podeprzesz się jakimiś obiektywnymi danymi czy będziesz je sypał z kapelusza?" Czy z Tobą coś nie tak??? Podałem Ci konkretne dane. Co do drogi GGDKiA w Rzeszowie Wynagrodzenia OBW Jeśli chcesz sprawdzić tabor MPK Rzeszów Ja tam jestm co tydzień lub dwa to co mam Ci jeszcze napisać? Co chcesz wiedzieć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
"Odbierać ma śmigłowce i części z PZL Świdnik/Agusta Westland eksportowane za granicę. Lotnisko w Jasionce już zaczyna notować straty(mimo ,że Lublin jeszcze nie wystartował):" Widać że blade masz pojęcie o tym co się w tym Świdniku wytwarza. Koncern się zgadza ale nie znaczy że odrazu całe śmigłowce tu powstają, no chyba że masz namyśli tą nowość zaprojektowaną na początku lat 80 czyli SW-4
Drzwi do Airbusa to niby gdzie się robi jak nie w Świdniku? Produkuje się helikopter SW-4?Produkuje? O nowościach nic nie pisałem,więc o pojęciu się nie wypowiadaj ignorancie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
" Podeprzesz się jakimiś obiektywnymi danymi czy będziesz je sypał z kapelusza?" Czy z Tobą coś nie tak??? Podałem Ci konkretne dane. Co do drogi GGDKiA w Rzeszowie Wynagrodzenia OBW Jeśli chcesz sprawdzić tabor MPK Rzeszów Ja tam jestm co tydzień lub dwa to co mam Ci jeszcze napisać? Co chcesz wiedzieć?
Linki, teksty ,artykuły- źródła ogólnie, o to pytałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Linki znajdziesz w sklepie sportowym. Jak chcesz to sobie szukaj, chyba dasz radę wklepać w wyszukiwarce to co Ci wyżej napisałem. Ja nie mam czasu na tłumaczyc Ci, moje dziecki 5 letnie szybciej załapie niż ty. Poszukaj takie dane to nie problem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drzwi do Airbusa - jeszcze jakbys wiedział do jakiego:) Robi się i nie tylko to, robi się bardzo dużo ale można więcej. Znam dobrze zakłady w Świdniku i nie musisz mi pisać co tam się robi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lublinianin napisał:
Mam już tego DOSYĆ.Rzeszów i Rzeszów.Zajmijcie się swoimi śmieciami!Na wasze fora i do artykułów z gazet nie zaglądam.Zaczynam tylko wątpić czy w ogóle istnieją skoro wiecznie wtryniają się na lubelskie podwórko.Rzeszów trzy razy mniejszy z największą waginą na świecie wiecznie ubliżający Lublinowi-czy to kwestia kompleksu małego miasteczka które nagle ujrzało kawałek świata czy niezrozumiałych chorych lokalnych ambicji.Żadne miasto nie jest tak WREDNE jak stolyca podkarpackiego wobec Lublina.Dziękuje za uwagę
Ach znalazł się ooburzony "lokalny Patryjota". Nie pluj dziecko bo zapomnisz się, staniesz przed lustrem i będzie Ci głupio. Mieszkam pomiędzy Lublinem i Rzeszowem i zgodzę się, że komunikacyjnie znacznie lepiej rozwiązany, oznakowany, oświetlony (namalowane na jezdniach wielkie napisy, np. kierunek Lublin, kier. Tarnów itd, światła z wyświetlaczem za ile sekund będzie zielone). Lotnisko od lat, teraz autostrada za moment, od lat mnóstwo marketów budowlanych z dobrym dojazdem. W Lublinie do tego roku było tylko OBI i masa hurtowni i małych sklepików porozwalana po całym mieście, IKEA w Rzeszowie na pewno będzie przed lubelską. A Lublin mozolnie dłubie S17, o S19 przestajemy marzyć bo tylko obietnice i przesuwane terminy. Do roboty rządzący, niech stolica województwa będzie godna tego miana wreszcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Linki znajdziesz w sklepie sportowym. Jak chcesz to sobie szukaj, chyba dasz radę wklepać w wyszukiwarce to co Ci wyżej napisałem. Ja nie mam czasu na tłumaczyc Ci, moje dziecki 5 letnie szybciej załapie niż ty. Poszukaj takie dane to nie problem
Nie podajesz źródła- nie jesteś wiarygodny. Mówisz,że nie masz czasu a wisisz na forum forum obcego regionu od kilku godzin,tak tam pracujecie w Rzeszowie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...