Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotnisko Lublin kontra lotnisko Rzeszów

Utworzony przez z LublYna, 7 grudnia 2012 r. o 07:58 Powrót do artykułu
Gość napisał:
Drzwi do Airbusa - jeszcze jakbys wiedział do jakiego:) Robi się i nie tylko to, robi się bardzo dużo ale można więcej. Znam dobrze zakłady w Świdniku i nie musisz mi pisać co tam się robi.
Wiem do jakiego a właściwie to do jakich. Za to nie wiem kompletnie o co Tobie chodzi.Coś chcesz mi udwodnić, czy może pochwalić ,że przykręcasz tam śrubki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gość napisał:
Ach znalazł się ooburzony "lokalny Patryjota". Nie pluj dziecko bo zapomnisz się, staniesz przed lustrem i będzie Ci głupio. Mieszkam pomiędzy Lublinem i Rzeszowem i zgodzę się, że komunikacyjnie znacznie lepiej rozwiązany, oznakowany, oświetlony (namalowane na jezdniach wielkie napisy, np. kierunek Lublin, kier. Tarnów itd, światła z wyświetlaczem za ile sekund będzie zielone). Lotnisko od lat, teraz autostrada za moment, od lat mnóstwo marketów budowlanych z dobrym dojazdem. W Lublinie do tego roku było tylko OBI i masa hurtowni i małych sklepików porozwalana po całym mieście, IKEA w Rzeszowie na pewno będzie przed lubelską. A Lublin mozolnie dłubie S17, o S19 przestajemy marzyć bo tylko obietnice i przesuwane terminy. Do roboty rządzący, niech stolica województwa będzie godna tego miana wreszcie.
Te napisy na drogach to są potrzebne Rzeszowiakiamo i okoliczniakom mieszkającym między Rzeszowem a Lublinem ,żeby sie nie zgubili w tej przepastnej metropoli LOL Autostradę z Tarnowa/Krakowa do Rzeszowa otworzą po S17 ,tyle juz tam siedzą w dołach i łatają to co okoliczna ludność zdążyła już rozkraść na złom. Teraz w Lublinie jest 2x Obi, Castorama,Praktiker, 1 Leroy Merlin i drugi w drodze (Felicity) , stolica imitacji znowu musi gonić...IKEA w Rzeszowie nie będzie. Kupili grunt pod Świlczą ale tylko na handel. Za mały potencjał, za biedna klientela. W Lublinie policzyli,że im się opłaci dlatego budują, Rzeszów poszedł w odstawkę ale może za 20 lat się doczekacie (wtedy w Lublinie pewnie będzie już druga na południu miasta).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Truth~ Wypowiedź o drogach nie jest mojego autorstwa. Do twoich zarzutów - dostałeś konkretne dane, GDDKiA, OBW, MPK Rzeszów to co jeszcze chcesz? Poszukaj albo lepiej zapytaj się jakiegoś naukowca z UMCS lub KUL - oni jak Ty dowodów szukają zamiast miastem sie zająć lub badaniami. Śrubki to sobie sam kręć, ja tam nie pracuję. Mieszkam w Lublinie i pracuję kiedy mam na to ochotę - po co mi to piszesz? Zazdrościsz czy co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
~Truth~ Wypowiedź o drogach nie jest mojego autorstwa. Do twoich zarzutów - dostałeś konkretne dane, GDDKiA, OBW, MPK Rzeszów to co jeszcze chcesz? Poszukaj albo lepiej zapytaj się jakiegoś naukowca z UMCS lub KUL - oni jak Ty dowodów szukają zamiast miastem sie zająć lub badaniami. Śrubki to sobie sam kręć, ja tam nie pracuję. Mieszkam w Lublinie i pracuję kiedy mam na to ochotę - po co mi to piszesz? Zazdrościsz czy co?
Każde dane mają swoje źródło, bez podania którego są mało wartościowe. Albo to rozumiesz albo nie. Warto też żebyś podpisywał się jakimkolwiek pseudonimem,żeby odróżniać Cię na forum od "Gościa" z Rzeszowa,Podkarpacia,Siwdnika czy czegoś między Rzeszowem a Lublinem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Rzeszów czy to jest to miasto gdzie ludzie handlują szmatami z paczek Amerykańskich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdziwą stolicą Podkarpacia jest Przemyśl.Dopiero komuniści po wojnie przenieśli stolicę regionu do Rzeszowa ,obudowali go blokami,sprowadzili mieszkańców okolicznych wsi.Rzeszów włącza w swoje granice okoliczne wsie aby zwiększysz powierzchnię i liczbę mieszkańców,pod względem zabytków Przemyśl bije go na głowę nie mówiąc już o Lublinie który jako jedyne miasto obok Krakowa posiada autentyczne Stare Miasto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masz dane - http://www.wynagrodz...w-2011-roku.pdf - http://www.gddkia.go...og_podkarpackie - http://pl.wikipedia....jne_w_Rzeszowie Proszę. teraz Ci lepiej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin czy to jest to miasto gdzie ludzie handlują szmatami z Rosyjskich Darów ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
(...)
Ostatnio edytowany 8 grudnia 2012 r. o 10:58
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Masz dane - http://www.wynagrodz...w-2011-roku.pdf - http://www.gddkia.go...og_podkarpackie - http://pl.wikipedia....jne_w_Rzeszowie Proszę. teraz Ci lepiej
Tak,znacznie. Od razu komentarz do każdego z linków. Wynagordzenia podane w OBW w większości pozyskane anonimowo i przez internet. Metodologia i wartość tych badań jest niska. Miarą rozwoju nie są wynagrodzenia tylko PKB i podregion lubelski (miasto Lublin+ okolice) wyprzedza zdecydowanie region rzeszowski(miasto Rzeszów i okolice): Produkt krajowy brutto na mieszkańca wg. podregionów, Polska = 100: Podregion lubelski: 87,7 % Podregion rzeszowski: 80% Źródło: http://www.stat.gov....010_notatka.pdf Autsotrada: 6,9 kilometra otwartej drogi z nikąd do nikąd (Rzeszów Północ-Rzeszów Wschód) ciężko nazwać autostradą czy obwodnicą. Autobusy (za podanym linkiem) : " Od 1995 rozpoczęto gruntowną wymianę taboru, zakupiono pierwsze autobusy niskopodłogowe (trzy Mercedesy O405N2 ). Od 2004 roku przewoźnik postawił na autobusy ekologiczne napędzane sprężonym gazem ziemnym – CNG . I tak obecnie posiada ich 40 sztuk. Na stanie MPK Rzeszów jest w sumie 180 autobusów miejskich. Rzeszów: 40 na 180 autobusów jest w miarę nowych (mają 8 lat). Lublin 127 na 240 autobusów w tym: 5 sztuk świeżutkich Autosanów Sancity 9LE (kolejne 15 w drodze) 43 sztuki Autosanów 12 LF (przyjechały w tym i w tamtym roku) 27 sztuk Mercedesów Citaro G -przegubowych (przyjechały w tym roku) 22 sztuki Mercedesów Conecto LF (przyjechały rok temu) 10 sztuk Mercedesów Conecto G - przegubowych (przyjechały rok temu) 20 sztyk Solarisów Urbino 12 (przyjechały 3 czy 4 lata temu) http://mpk.lublin.pl..._site=32&id=101
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem z Lublina. znam rzeszów. Oba miasta maja swoje plusy i minusy. sadze, ze ten wątek to lekka prowokacja ale..... abstrahując tutaj od przepychanek to Rzeszów sie rozwija a Lublin zwija.. takie sa fakty. Lublin / Rzeszów rok 1939 -122 tyś / 41 tyś 1960 -99 tyś / 29 tyś 1990 - 351 / 153 i teraz uwaga rok 2000- 358.9/ 162.5 rok 2011- 349/ 181.8 wrazny spadek Lublina, ogromny wzrost Rzeszowa. dane zaczerpnołem z GUS. LUBLIN NADAL MALEJE RZESZÓW SIE POWIEKSZA. Lublin ma wyraźny problem z demografią. ROK 2030?- WOLE NIE MYSLEC. Włodarze Lublina obudżcie sie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Truth~ Po co Ci dane jak ty i tak wiesz lepiej. Po co te bzdury piszesz? Właśnie takich jak ty mamy we władzach Lublina i dalej uważają się za wielkie miasto na wschodzie. Tylko co w tym mieście się dzieje? Kolega wyżej Ci napisał zresztą. Co zarzucasz OBW - ich cytują wszyscy, jak masz jakieś problemy to im tłumacz. Autostrada jest obwodnicą i połączenie dwóch głównych dróg dolotowych w mieście - wiesz ile to znaczy? Lada moment i będzie otwarta cała obwodnica autostradowa. Po co te mądrości. Akurat w Rzeszowie nie mają problemów z zawieszaniem inwestycji. Kładkę jaki i całą resztę negują redaktorki z Super Nowości - wiesz co ja o tym myślę - to właśnie ta gazeta oczerniała Ferenca w ostatnich wyborach, oni wymyślili ranking w którym miał przegrać a jak było - wygrał w pierwszej turze już drugi raz z rzędu - to jego 3 kadencja a jak jest w Lublinie? Widzę że nie masz zielonego pojęcia o tym co się dziejej w Rzeszowie tylko z internetu wyczytujesz bzdury i się tym podniecasz - wiesz jak wyglądało to przejście co zrobili kładkę? Jak dla mnie i zapewne każdego kierowcy co tam muszą jechać to bardzo duże usprawnienie. Ale ty wiesz swoje - jesteś albo z władz Lublina albo myślisz tak jak ta część z PiS-u, tylko same zdrady, przekręty, narzekania, a jak trzeba coś samemu pokazać to głowa w piasek. Oddajcie władze w Lublinie w rękę ludzi z przemysłu lub Politechniki i zobaczycie że i tu może być lepiej. Jakbyś dobrze przeanalizował to zauważyłbys że MPK Lublin od niedawna wymieniła w dużej ilości tabor - jest go więcej bo i taka potrzeba ( większe miasto) ale tam sukcesywnie zmieniane a w Lublinie dobrze że od niedawna. Ale Lotnisko jest i trzeba się cieszyć. Teraz tylko tą S17 i do pracy w WaWie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie artykułu. Pisze się Szopena czy Chopina?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
~Truth~ Po co Ci dane jak ty i tak wiesz lepiej. Po co te bzdury piszesz? Właśnie takich jak ty mamy we władzach Lublina i dalej uważają się za wielkie miasto na wschodzie. Tylko co w tym mieście się dzieje? Kolega wyżej Ci napisał zresztą. Co zarzucasz OBW - ich cytują wszyscy, jak masz jakieś problemy to im tłumacz. Autostrada jest obwodnicą i połączenie dwóch głównych dróg dolotowych w mieście - wiesz ile to znaczy? Lada moment i będzie otwarta cała obwodnica autostradowa. Po co te mądrości. Akurat w Rzeszowie nie mają problemów z zawieszaniem inwestycji. Kładkę jaki i całą resztę negują redaktorki z Super Nowości - wiesz co ja o tym myślę - to właśnie ta gazeta oczerniała Ferenca w ostatnich wyborach, oni wymyślili ranking w którym miał przegrać a jak było - wygrał w pierwszej turze już drugi raz z rzędu - to jego 3 kadencja a jak jest w Lublinie? Widzę że nie masz zielonego pojęcia o tym co się dziejej w Rzeszowie tylko z internetu wyczytujesz bzdury i się tym podniecasz - wiesz jak wyglądało to przejście co zrobili kładkę? Jak dla mnie i zapewne każdego kierowcy co tam muszą jechać to bardzo duże usprawnienie. Ale ty wiesz swoje - jesteś albo z władz Lublina albo myślisz tak jak ta część z PiS-u, tylko same zdrady, przekręty, narzekania, a jak trzeba coś samemu pokazać to głowa w piasek. Oddajcie władze w Lublinie w rękę ludzi z przemysłu lub Politechniki i zobaczycie że i tu może być lepiej. Jakbyś dobrze przeanalizował to zauważyłbys że MPK Lublin od niedawna wymieniła w dużej ilości tabor - jest go więcej bo i taka potrzeba ( większe miasto) ale tam sukcesywnie zmieniane a w Lublinie dobrze że od niedawna. Ale Lotnisko jest i trzeba się cieszyć. Teraz tylko tą S17 i do pracy w WaWie
Bo Lublin jest wielkim miastem na wschodzie a gwoli ścisłości największym. Ma największą liczbę ludności,największą aglomerację, najwyższe PKB, najlepsze perspektywy rozwoju.Lublin ma swoje 5 minut obecnie i wykorzystuje je najlepiej jak może.Zostałeś wypunktowany kolego bo prawie nigdzie nie miałeś racji. Dobrze Ci w tym Rzeszowie to tam sobie siedź ale nie próbuj na siłę zainteresować tym innych. Lublinianie nie wchodzą na fora rzeszowskich gazet i nie trolują tam, bo po prostu nie mają takiej potrzeby,nie muszą nic wam udowadniać. Wy (Rzeszowiacy) za to robicie to nagminnie, kompleks mniejszości nie daje wam spokoju,musicie wszędzie i wszystkim udowadniać jacy jesteście wspaniali i wielcy , a prawda jest taka,że gdybyście byli w województwie małopolskim bylibyście drugim Tarnowem. Co do liczby ludności na przestrzeni lat to też mnie nie rozśmieszajcie, gdyby Lublin chciał się poszerzać o takie wsie o jakie poszerza się Rzeszów- bez nadziei,infrastruktury ,korelacji z miastem- to miałby obecnie 700 tysięcy mieszkańców. Tylko Lublin nie jest karzełkiem i nie musi tego robić,zeby uzasadnić racje swojego bytu jako miasto wojewódzkie tak jak robi to Rzeszów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Święta racja Truth! Dajcie już spokój z tą podkarpacką mieściną. Nasza liga to Szczecin i Bydgoszcz i jeśli już mamy się porównywać to z nimi. I uważam że wobec tych podobnych wielkościowo miast Lublin wypada bardzo dobrze mimo iż one podobno znajdują się tzw. "Polsce A".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przykre coś takiego przeczytać. Jak można porównywać Lotnisko w Lublinie, które jeszcze nie ruszyło, pierwszy lot przecież dopiero 17-nastego bm., a Jasionka działa od kilku lat. Poczekajmy z ocenami 2-3 lata i wtedy zobaczymy czy to się Lublinowi opłacało. Osobiście uważam, że lotnisko w tej części Polski się przyda. Nasze miasto nie będzie odcięte od świata, bo jednak latanie to najszybszy i najwygodniejszy sposób przemieszczania się. Młodzi, jeśli tylko będą też pozwalały na to nie zbyt drogie ceny biletów, będą mogli szybko dostać się do innego kraju. Sama będę chętnie korzystała z takiej możliwości. Poczekajmy, zobaczymy i wtedy ocenimy. Najprostsza metoda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
można" dyskutować" o wyższości świąt Bożego narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy i co z tego A lotnisko jest i będzie się rozwijać a to może nie cieszyć tylko idiotów lub pardon myślących inaczej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lotnisko w Świdniku a nie w Lublinie, bo to WSTYD dla Stolicy Wschodniej Polski Lublina !. Lotnisko w Świdniku budowano według standartów niedoszłego lotniska w Niedżwiadzie . Dlatego nigdy nie będzie wzorcowym lotniskiem Lublina !. A po ostatnich propagandowych "otwarciach" jak za PRL-u, można było to lotnisko porównać do nowowybudowanego Dworca autobusowego PKS w powiatowym miasteczku !. Cały czas dopominamy się od Zarządu Lotniska świdnickiego o opublikowanie listy imiennej AKCJONARIUSZY tego lotniska . To znaczy, nazwiska Tych co będą czerpać zyski . Lista pozwoli zrozumieć dlaczego z taką "oszczędnością" budowano lotnisko zaniżając jego standart (!). W niczym nie przesadzam, za 2 lub 3 la ta to lotnisko będzie NIEDOCHODOWYM BUBLEM !. Potrzebujemy lotniska Europejskiego przystosowa ne do lądowania wszystkich rodzai samolotów aby lotnisko Air port Lublin był na wszystkich tablicach info rmacyjnych europejskich lotnisk !. Nie patrzcie tylko na Lublinian, czy będą latać samolotami, bo lotnisko w Lublinie może być lotniskiem Tranzytowym do stolic europejskich . Budując lotniska w New York czy Los Angeles lub Miami nie uwzględniano korzystania z tego lotniska Mieszkańców tych miast, tylko odrazu w pl anach były TRANZYTY . A lotnisko świdnickie jak widać będzie lokalnym "grajdołkiem" do Krakowa, Poz nania czy Szczecina. Będą też loty do miast europejskich ale takimi liniami "gruchotami", że będzie strach do tego koromysła wsiąść . Cóż z tego że tańszy ale mniej bezpieczny !. Logika sama wskazuje, że deb***i zmem są porównania lotniska Rzeszów ze Świdnikiem gdyż świdnickie jako Nowe lotnisko musi posiadać bogatszy standart od "starego" lotniska w Rzeszowie . Rzeszów dopiero teraz będzie wzbogacał moderni zacje swojego lotniska aby dorównać śidnickiemu (?). Chyba, że "stare" rzeszowskie lotnisko już posiada wyższy standart od nowego lotniska świdnickiego (?). O to jest pytanie !.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Musiałeś długo kleić te wypociny rodem spod budki z piwem analfabeto?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z LublYna napisał:
Gdzie tam Lublinowi do Jasionki.Jasionka ma się dobrze a nawet coraz lepiej.Z przykrością należy sobie powiedzieć otwarcie,że lubelskie lotnisko to po prostu prowincjonalne lotnisko dla awionetek i nieco większych samoloccików. Jednym słowem budowa tego lotniska (bo tak to trzeba nazwać)-to po prostu zaspokojenie czyichś (wiadomo czyich) ambicji frustratów.
Frustratów powiadasz, a czy Ty czasem nie patrzysz w lustro?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...