Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotnisko na zdjęciach w 22 miastach

Utworzony przez ixi, 3 lipca 2012 o 10:29 Powrót do artykułu
zamiast sukcesu gospodarczego bedzie artystyczny
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mag niedouczony chory człowieku doucz się,a jak mózgownica jest tępa ,to poproś Wojewodę i Marszałka woj.Lubelskiego,żeby Ci rozum do głowy włożyli i obojętnie jaką metodą,są różne,oby tylko była skuteczna,dla Ciebie i otoczenia. RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Boeing 737-800 - czyżby RyanAir ??
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Sensacja na miarę XXI wieku. Aż wystawę trzeba robić ze zdjęciami by ludzie zobaczyli jak powstaje lotnisko. Normalnie szok.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
738 ma również m.in. LOT, , ale nie podejrzewam, żeby jakakolwiek liniówka tutaj lądowała, więc pewnie RYANAIR
Zaloguj się, aby oddać głos
0
[b] Eagles Jerseys [/b] [b] Michael Vick Jersey [/b] [b] DeSean Jackson Jersey [/b] [b] Nnamdi Asomugha Jersey [/b] [b] LeSean McCoy Jersey [/b] [b] Jeremy Maclin Jersey [/b] [b] Steve Smith Jersey [/b] [b] Vince Young Jersey [/b] [b] DeMeco Ryans Jersey [/b] [b] Greg Lloyd Jersey [/b] [b] Brent Celek Jersey [/b] [b] Owen Schmitt Jersey [/b] [b] Todd Herremans Jersey [/b] [b] Trent Edwards Jersey [/b] [b] Trent Cole Jersey [/b] [b] Nathaniel Allen Jersey [/b] [b] Ronnie Brown Jersey [/b] [b] Riley Cooper Jersey [/b]
Zaloguj się, aby oddać głos
0
bla bla bla.......... w czerwcu mieli ogłosić jakie linie będą latały z tego lotniska i co??? dowiedzieliśmy się o raptem dwóch połączeniach, ja rozumiem, że od razu nie zrobią wielu połączeń, ale niech nie kłamią i nie sieją propagandy, wszyscy wiemy, że to lotnisko to będzie skarbonka bez dna. albo się włądze dogadają z ryanairem tak jak zrobił to rzeszów, albo cienko to widze.... nie mniej jednak czekam na loty do rzymu lub paryża
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: