Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lubelskie: Nowe drogi powiatowe za ponad 176 mln zł (zobacz listę)

Utworzony przez łęczyniak, 15 listopada 2011 o 16:23
A gdzie powiat łęczyński?? Jak zwykle pominięty przez nasze "władze"
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zapamiętaj to sobie.RADA JĘZYKA POLSKIEGO przy POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku nr pisma RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten postwał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. .KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 śierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A zlikwidowany przy budowie lotniska w Świdniku odcinek powiatowej drogi Lublin- Mełgiew, pięknie wyglądało na wizualizacjach lotniska, gmina Mełgiew dalej odcięta od Lublina.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A powiat janowski to nie ma już co remontować - janowskie drogi powiatowe to niektóre szkoda mówić że to jeszcze nazywa się drogą powiatową.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
Zapamiętaj to sobie.RADA JĘZYKA POLSKIEGO przy POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku nr pisma RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten postwał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Pani Kasiu Pani przypadek z "LUBELSZCZYZNĄ" to ciekawe zjawisko na forum.Może to już zarazek. .KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 śierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Pani Dorotko ta "LUBELSZCZYZNA" to pani obsesja na forum.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szkoda, że nikomu nie zależy na poprawie drogi wiodącej z Lublina do Opola Lubelskiego. Nie wspomnę już o braku obwodnicy w Opolu Lubelskim, gdzie ciężkie samochody w tym TIRY jeżdżą przez samo centrum tzn. stare miasto, naruszając strukturę zabytkowej zabudowy i będąc zagrożeniem dla mieszkańców, a szczególnie dla dzieci uczęszczających do szkół, które muszą przekraczać ten ruchliwy trakt. Największy koszmar jest tam w poniedziałek. Zapraszamy redakcje gazety, może dziennikarze rozwiążą problemy mieszkańców.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ani jednej inwestycji w POwiecie Bialskim? Racja, przecież to nie województwo lubelskie tylko Briestskaja Obłast!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Brawo W powiecie puławskim zostanie wyremontowanych aż 2682,76 m drogi tj. 2,68 km. Czy aby drogowcy zbytnio nas nie rozpieszczają. W takim tempie to już za kilka(set) lat będziemy mieli wszystkie drogi gładkie jak stół.Czy aby osoby przyznające tak hojnie dofinansowania na infrastrukturę pomyślała o zakładach mechaniki, jeżeli wyremontują nam wszystkie drogi w powiecie to kto z kierowców będzie naprawiał zawieszenie, wymieniał krzywe felgi. No pytam się KTO.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Powiat Opolski droga Poniatowa - Wąwolnica. Piękna droga przebudowana po ponad 30 latach. Niestety kończy się na granicy powiatu Opolskiego a potem trzeba jechać prawie polną drogą w powiecie Puławskim... zgroza!!! Ciężko się minąć z samochodem jadącym w przeciwnym kierunku. Poboczem się nie da jechać ponieważ jest wymyte przez wodę.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
jożin z bażin napisał:
Pani Dorotko ta "LUBELSZCZYZNA" to pani obsesja na forum.
Wsadź głowę w zimną wodę i być może Ci pomoże.Bo ta głowa nadaje się na śmietnik historii.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: