Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ja swojauczelnie takl przez te poprawki sponsoruje ze pomnik mi powinni ufundowac
Zaloguj się, aby oddać głos
0
to masz się czym chwalić. Studiuję na polibudzie i wiem, że gdyby nie te opłaty to na niektórych kierunkach ludzie studiowaliby latami jeszcze dłużej niż teraz to robią. Musi być jakaś motywacja do nauki, albo wypad z uczelni; tylko że wtedy zabrakłoby chętnych na niektóre kierunki...
0
Miało być za pie.....Platformy bogato i ja na zielonaj wyspie. A mamy rżnięcie wała przez uczelnie z nas studentów. Brawo Lewica!!!
0
Nie prawda, propaganda! Na UMCS student studiujący dziennie, idący swoim normalnym programem nie płaci ani grosza za studia. Chyba, że się nie douczył i musi powtarzać przedmiot, albo chce brać więcej niż przewiduje plan, wtedy płaci, ale normalnie idąc planem nikt nie płaci.
0
mariusz napisał:
Miało być za pie.....Platformy bogato i ja na zielonaj wyspie. A mamy rżnięcie wała przez uczelnie z nas studentów. Brawo Lewica!!!
Jasne.....powinni ci odrazu na wstępie wypisać dyplom.... jak widzę to wała z uczelni rżną sobie niektorzy pseudo- studenci, którzy chcieliby nic nie robić i dostać dyplom.
0
Guzik prawda - żadne dodatkowe koszty. Jak "spadochroniarz" przychodzi na ćwiczenia drugi raz to nikt z tego powodu nie przygotowuje więcej odczynników ani nie poświęca mu więcej czasu niż innemu studentowi. Na pewno, nie pracownik bezpośrednio zaangażowany w proces dydaktyczny, ani pracownik przygotowujący ćwiczenia. Kasę zjada czapa administracyjna.
0
Tu nie chodzi czy ktos cos poprawia czy bierze dodtakowy przedmiot. Uczelnia publiczna to uczelnia bezpłatna i nie powinna pobierac tego typu opłat.
0
No i ten Pan ma racje, 3.5roku na Polibudzie -2000zł za powtarzanie przedmiotów i zajęcia wyrównawcze. Na roku przynajmniej 70% osób coś poprawiało lub korzystało z dodatkowych płatnych zajęć
0
Ale czasem dla spadkowiczow tworzy sie specjalne grupy. Ja jestem na 3 roku na Politechnice i jeszcze nic nie doplacilem - a tylko uczelnia mi doplaca poprzez sypendia(socjalne,naukowe)
0
w końcu ktos ten bandzie uczelnianej powiedział co myśli brawo Lewica !!!
0
nie każdy musi studiować, studia powinny być dla ludzi inteligentnych, któży nie powtarzają przedmiotów. A jak ktoś się nie uczy to niech płaci.
0
Nie ma to jak płacić 5 zł za podbicie legitymacji studenckiej. Takie rzeczy tylko na KUL!!!!! Czarna mafia rulez!!
0
Lil napisał:
nie każdy musi studiować, studia powinny być dla ludzi inteligentnych, któży nie powtarzają przedmiotów. A jak ktoś się nie uczy to niech płaci.
Chyba nigdy nie studiowałeś, skoro piszesz takie rzeczy... Chyba nigdy też nie chodziłeś do szkoły...Sa w zyciu różne sytuacje, rózne problemy np. osobiste, czasem człowiek - mimo najszczerszych chęci - nie jest w stanie czegoś zdac. Dochodza jeszcze sympatie i antypatie nauczyciela/wykładowcy...Ja np. byłam odsyłana z jednego egazminu 11 czy 12 razy - bo mnie wykładowca nie lubił. Egzamin wyglądał tak, że zadawał mi pierwsze pytanie, ja zaczynałam odpowiadac, po czym on mi dosłownie po kilku słowach przerywał "co za głupoty pani opowiada, do widzenia". Gdyby wszystko było tak proste, jak myslisz, to polskie uniwerki b yłyby w czołówce
0
kulwa napisał:
Nie ma to jak płacić 5 zł za podbicie legitymacji studenckiej. Takie rzeczy tylko na KUL!!!!! Czarna mafia rulez!!
Nie pięc, ale troche więcej. A po za tym: jakos sie nie mówi, że dzięki tym pieniądzom KUL bylo stac na troche więcej niż UMCS - kupowało sie lepsze komputery i były wyższe stypendia.
0
folkatka napisał:
Nie pięc, ale troche więcej. A po za tym: jakos sie nie mówi, że dzięki tym pieniądzom KUL bylo stac na troche więcej niż UMCS - kupowało sie lepsze komputery i były wyższe stypendia.
Tylko jest ta droban różnica, że na UMCS stypendia dostają wszyscy, którzy przekroczą odpowiedni próg średniej, a na KUL, 7% najlepszych średnich
0
Bo ja wiem? Za moich czasów nie były to jakieś wysrubowane granice - wszystko zależało od wydziału.
0
Skoro studia mają być bezpłatne, to ja żądam od dziś likwidacji wszelkich dopłat dla studentów: 50% zniżki w pkp, pks i mpk, tańsze bilety do muzeów, stypendia socjalne, naukowe etc JESTEŚMY CHYBA JEDYNYM KRAJEM NA ŚWIECIE, GDZIE POZA BEZPŁATNĄ NAUKA, JESZCZE SIĘ ZA NIĄ PŁACI! Swoją drogą, wszystko to obrazuje poziom naszego szkolnictwa wyższego: najlepsi absolwenci idą na najłatwiejsze kierunki (NP. ekonomia i inne bezrobociogenne), na najtrudniejsze (politechniki) idą Ci co wcale nie powinni studiować, bo ich wiedza jest nie wystarczająca a chęci do dalszej nauki dążą do 0. A dlaczego tak jest? Bo państwo płaci za studia, nie myśląc czy potrzeba mu rzeszy bezrobotnych ekonomistów, czy rzeszy brakujących inżynierów (czyli zmniejszając 10 krotnie limit na bezpłatną ekonomię a zwiększając na kierunki inżynierskie). Bo państwo płaci nie za studentem (pieniądze nie idą za studentem), a za uczelnią publiczną. Obecne limity przyjęć na kierunkach nie odpowiadają potrzebie kraju, ale potrzebie pracowników naukowych, którzy muszą wyrobić pensum... Nie będę mówił o stypendiach socjalnych, wyłudzanych przez osoby, które są bardzo dobrze sytuowane, ale np. rodzice mają firmę i nie wykazują dochodu bądź pracują za granicą... PS. w miejsce ekonomii proszę sobie wstawić każdy inny kierunek, po którym młody człowiek nie ma gdzie pracować. A zamiast darmowych studiów, to niech lewica się zajmie darmowa edukacją do 18 roku życia. Na początek proponuję darmowe podręczniki, które są w szkole dostępne dla dzieciaków na zajęciach, a w domu są dostępne przez www, ew. można je sobie zakupić (już za swoje $$$) na papierze. Podręcznik np. do chemii dla klasy 3 gimnazjum ma być wybrany na 10 lat. Przecież nie ma w tej dziedzinie takich odkryć (ani tym bardziej w podstawach programowych), by co roku musiał być on zmieniany na inne wydawnictwo...
0
Dokładnie, ja np. poszedłem tylko na Polibudę, żeby mieć papier. Tylko takich inżynierów nam trzeba ! (hehe joke )
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: