Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
vox napisał:
ktoś mi powie jak liczycie gości którzy przyjeżdżają do Lublina ?? Jaką metodą ?
Zgodnie z metodą przyjęta przez GUS - liczba osób korzystających z obiektów noclegowych zbiorowego zakwaterowania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UPRawniony do głosowania napisał:
Zamiast POsługiwać się epitetami POmyśl o jakimś rzeczowym argumencie na obronę PO-ZSL. Wiem, że to może być POtwornie trudne. Skończycie tak samo jak rząd Millera-Belki. Z 45% w 4 lata zjedziecie POniżej 10%. Tylko, że szkoda Polski i tych czterech zmarnowanych lat. Może PO latach wsPOmnisz moje słowa.
Jak czytam te głupoty,które wypisujesz to nie takie epitety cisną mi się na usta..... PO-PSL jako jedni z niewielu od 89 roku rządzą dobrze i wielu pajacom twojego pokroju się to nie podoba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Scrap, nie pień się tak i nie rzucaj epitetami, bo to potrafi dziecko w podstawówce, tylko zmień je na argumenty. Bo " jaki koń jest, każdy widzi". Z resztą, jak widzisz, artykuł dotyczy ZŁEJ promocji regionu, spowodowanej między innymi stanem infrastruktury, za którą odpowiada.. no kto? Brakiem inwestycji, za które odpowiedzialny jest.. no kto? POmpowaniem pieniędzy głównie w zachodnią polskę, za co odpowiedzialny jest.. no kto? Który z prezydentów Lublina dostał w prezencie leniwca? Wymieniać dalej? PO-datki rosną, tylko pieniędzy nie przybywa. Watpię, czy "scrap" przekraczał kiedykolwiek granicę województwa lubelskiego, nie mówiąc już o granicy polskiej, by wiedzieć, co znaczy "rządzić dobrze". A wielbicielem ani przeciwnikiem żadnej poszczególnej partii nie jestem. Skończmy ten PR na forach i zajmijmy się faktami, te zaś mówią same za siebie. Spójrzmy na przykład z własnego podwórka, wjazd do Lublina dosłownie odczuwa się z każdej strony, okolice dworców straszą ze wszystkich stron, jak wygląda ulica Tysiąclecia/Ruska - pierwsza widziana po wyjściu z dworca? Tego żaden turysta nie zapomni i na pewno przekaże wspomnienia innym. W tym roku Kurier przeprowadzał wywiady z takimi turystami, większość miała podobne zdanie " miasto ładne, ale zaniedbane, Stare Miasto piękne, tylko niebezpieczne, brak toalet, bazy noclegowej, informacji turystycznej " Tu również, przez 3 lata miłościwie nam panujących nic się nie zmieniło..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta ostatnia akcja promocyjna Lubelszczyzny to katastrofa. Zupełnie nic nie mówi o walorach naszego regionu. No chyba tylko tyle, że w zawoalowanej formie radzi, iż lepiej wyłączyć tutaj napięcie bo ceny energii elektrycznej są najwyższe w kraju. Wydano spore pieniądze, a raczej wyrzucono je w błoto. Osiągnięty efekt jest ujemny. Byłoby pół biedy gdyby na tej akcji zarobiła jakaś lubelska firma. Ale nie, z tego co czytałem, zarobiła je firma z Warszawy. Pieniądze z UE przeznaczone na wsparcie Lubelszczyzny w rzeczywistości wsparły podatnika w Warszawie i zasiliły tamtejszy budżet. Pozostaje pytanie czy tych pieniędzy nie można było wydać w jakiś bardziej sensowny sposób (promocję kierowaną np. do tour operatorów lub biur podróży) zapewne zostanie bez odpowiedzi. Będzie natomiast dużo tłumaczenia w rodzaju, bo przecież wszystkie regiony tak robią. Na ulicach Lublina widzę plakaty promujące Małopolskę - trąbkę ułożoną z koralików. Hasła nie pamiętam. Pojawienie się tego plakatu nie wywołało u mnie najmniejszej nawet chęci odwiedzenia tamtego regionu. Ale z przyjemnością pojechałem obejrzeć wystawiane w krakowskim oddziale MN dzieło Francisco Goi "Epizod z hiszpańskiej wojny o niepodległość". Sądzę, że znakomita większość ludzi jedzie po coś konkretnego. Odpocząć w słońcu, zwiedzić wystawę, zbierać grzyby itd. Raczej niewielu pojedzie szukać pola golfowego, o którym wie że go nie ma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy doskonale wiedzą,że ci "TURYŚCI" to głównie zarobkujący (W RÓŻNY SPOSÓ ludzie zza wschodniej granicy.Jeśli"odszczelnicie" granice to zobaczycie wówczas jaki będzie ruch!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
vox napisał:
ktoś mi powie jak liczycie gości którzy przyjeżdżają do Lublina ?? Jaką metodą ?
Nie wiem jak oni liczyli, wiemy jak robia to inni i jak robilo sie to w UE do czasu zniesienia szlabanow i kontroli granicznych. Wszytkie te motody sa malo zadawalajace wiec mysli sie juz o wykorzystaniu do tego celu satelit-ow. W warunkach lubelszczyzny, turystyczne dane statystyczne moga byc moco zawyzone bo prawdopodobnie obejmuja maly ruch przygraniczny czyli bardziej "mrowki"(zarabianie i wywoz pieniedzy z RP) niz turystow (wydawanie pieniedzy na terytorim RP). Poszukaj w sieci wykladu "ruch turystyczny w Polsce i swiecie" Jana Wysokińskiego i bedzies wiedzial jak sie badalo i chyba nadal bada "turystyczna statystyke"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
J-k napisał:
Ta ostatnia akcja promocyjna Lubelszczyzny to katastrofa. Zupełnie nic nie mówi o walorach naszego regionu. No chyba tylko tyle, że w zawoalowanej formie radzi, iż lepiej wyłączyć tutaj napięcie bo ceny energii elektrycznej są najwyższe w kraju. Wydano spore pieniądze, a raczej wyrzucono je w błoto. Osiągnięty efekt jest ujemny. Byłoby pół biedy gdyby na tej akcji zarobiła jakaś lubelska firma. Ale nie, z tego co czytałem, zarobiła je firma z Warszawy. Pieniądze z UE przeznaczone na wsparcie Lubelszczyzny w rzeczywistości wsparły podatnika w Warszawie i zasiliły tamtejszy budżet. Pozostaje pytanie czy tych pieniędzy nie można było wydać w jakiś bardziej sensowny sposób (promocję kierowaną np. do tour operatorów lub biur podróży) zapewne zostanie bez odpowiedzi. Będzie natomiast dużo tłumaczenia w rodzaju, bo przecież wszystkie regiony tak robią. Na ulicach Lublina widzę plakaty promujące Małopolskę - trąbkę ułożoną z koralików. Hasła nie pamiętam. Pojawienie się tego plakatu nie wywołało u mnie najmniejszej nawet chęci odwiedzenia tamtego regionu. Ale z przyjemnością pojechałem obejrzeć wystawiane w krakowskim oddziale MN dzieło Francisco Goi "Epizod z hiszpańskiej wojny o niepodległość". Sądzę, że znakomita większość ludzi jedzie po coś konkretnego. Odpocząć w słońcu, zwiedzić wystawę, zbierać grzyby itd. Raczej niewielu pojedzie szukać pola golfowego, o którym wie że go nie ma.
"Wydano spore pieniądze, a raczej wyrzucono je w błoto." Z naszego, podatnikow punktu widzenia tak, z punktu widzenia POlitykow niekoniecznie. Kto wie czy ta sama agencja outdoorowa nie realizowala albo nie bedzie realizowac kampanii wyborczej i za jakie pieniadze - no kto z nas to wie? Sorry, wiemy przeciez, ze POwiazana z poslem Palikotem agencja PR dostawala od urzedu marszalkowskiego zlecenia na "promocje" bez przetargu. To, ze urzedujacy na lubslszczyznie "promotorzy" nie sa wogole zainteresowani promocja o duzo wiekszym zasiegu i zdecydowanie nizszych kosztach wiem nie tylko ja - tyle, ze z tego tez nic nie wynika. W dalszym ciagu najwazniejsze dla lokalnej wadzy jest to, ze "nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go!"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Zamościa POjedź POciągiem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Buhaha napisał:
Scrap, nie pień się tak i nie rzucaj epitetami, bo to potrafi dziecko w podstawówce, tylko zmień je na argumenty. Bo " jaki koń jest, każdy widzi". Z resztą, jak widzisz, artykuł dotyczy ZŁEJ promocji regionu, spowodowanej między innymi stanem infrastruktury, za którą odpowiada.. no kto? Brakiem inwestycji, za które odpowiedzialny jest.. no kto? POmpowaniem pieniędzy głównie w zachodnią polskę, za co odpowiedzialny jest.. no kto? Który z prezydentów Lublina dostał w prezencie leniwca? Wymieniać dalej? PO-datki rosną, tylko pieniędzy nie przybywa. Watpię, czy "scrap" przekraczał kiedykolwiek granicę województwa lubelskiego, nie mówiąc już o granicy polskiej, by wiedzieć, co znaczy "rządzić dobrze". A wielbicielem ani przeciwnikiem żadnej poszczególnej partii nie jestem. Skończmy ten PR na forach i zajmijmy się faktami, te zaś mówią same za siebie. Spójrzmy na przykład z własnego podwórka, wjazd do Lublina dosłownie odczuwa się z każdej strony, okolice dworców straszą ze wszystkich stron, jak wygląda ulica Tysiąclecia/Ruska - pierwsza widziana po wyjściu z dworca? Tego żaden turysta nie zapomni i na pewno przekaże wspomnienia innym. W tym roku Kurier przeprowadzał wywiady z takimi turystami, większość miała podobne zdanie " miasto ładne, ale zaniedbane, Stare Miasto piękne, tylko niebezpieczne, brak toalet, bazy noclegowej, informacji turystycznej " Tu również, przez 3 lata miłościwie nam panujących nic się nie zmieniło..
Jeżeli w naszym województwie i całej Polsce jest tak fatalnie pod rządami PO, to co Ty tu jeszcze robisz? Dlaczego nie wyjedziesz do jakiegoś pięknego kraju, gdzie rządzą fachowcy, a drogi sa równe a podatki niskie? Lubelszczyzna nie jestem pępkiem Polski i Europy, powinna sama się o siebie zatroszczyć a nie tylko czekać na rządowe pieniądze....Nie potrafimy wykorzystać środków unijnych, i tu sie zgodzę, za to ponosi odpowiedzialność aktualna władza. Jeśli chodzi o drogi, to troszkę demonizujesz, jest znacznie lepiej niż kilka lat temu. I muszę Cię zmartwić, bywałem za granicą, pracowałem dwa lata w Chicago i zdaję sobie sprawę z tego jak wygląda życie na zachodzie i jak wiele nam jeszcze do nich brakuje. I nie łudź się, lubelskie zawsze będzie rolniczym i niedofinansowanym regionem, bez względu na to czy rządzić będzie PO,SLD czy PiS… Jeśli myślisz, że się pienię to jesteś w błędzie , mam świetny humor, za dwa tygodnie lecę do Londynu i odpocznę trochę od wszechwiedzących mądrali z forum DW 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale głupoty piszecie. lepiej żeby kasę wziął ktoś inny na promocję?? wtedy będziecie pisali, że władze nieskuteczne. jak pozyskali kasę, to nie na to, co byście chcieli. jak ktoś pisze projekty to wie, że kasy UE z promocji nie można przeznaczyć na drogi czy cokolwiek innego.. dziennikarze radzę troszkę więcej wnikliwości!! prawdy żądam a nie takich głupot wyssanych z palca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kampania się nie skończyła, a oni już wskaźniki liczą. sam pracuję w gminie i wiem, jak dziennikarze wypisują bzdury, nawet jak podasz im gotowe informacje (wręcz gotowy artykuł), to zawsze dopiszą jakąś "prawdę wyssaną z palca" żeby było ciekawiej. kampania zaczęła sie po sezonie, to jak można sprawdzać, czy przyniosła efekty, zanim się zaczęła. głupoty!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ono napisał:
kampania się nie skończyła, a oni już wskaźniki liczą. sam pracuję w gminie i wiem, jak dziennikarze wypisują bzdury, nawet jak podasz im gotowe informacje (wręcz gotowy artykuł), to zawsze dopiszą jakąś "prawdę wyssaną z palca" żeby było ciekawiej. kampania zaczęła sie po sezonie, to jak można sprawdzać, czy przyniosła efekty, zanim się zaczęła. głupoty!!!
Proszę te gorzkie słowa kierować do władz województwa, bo to one ogłosiły wczoraj wyniki kampanii. A mój tekst dotyczył nie tego co wydarzy się w 2010 roku tylko lat poprzednich. Ile poszło na promocję i ilu turystów przyjechało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Tymczasem do końca października na promocję poszło z kasy województwa rekordowe 1,8 mln zł. Według naszych szacunków za zdobycie jednego turysty zapłaciliśmy ok. 3 zł." wg mnie porównuje Pan dane z tego samego roku:) a to chyba nie tak.. to może rzeczywiści jak Pan Ekspert radzi poczekajmy na drogi i lotnisko, a wtedy zaczniemy się promować.... radzę jednak porozmawiać np. z właścicielami gosp. agroturystycznych czy chcę tej promocji czy poczekają aż im drogi wybudują.. tendencyjny artykuł i tendencyjne rady eksperckie. nam w regionie pomysły UM podobają się, widać,że coś się zaczęło dziać!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='ono' date='17.12.2009, 13:24:31' post='207657'] "Tymczasem do końca października na promocję poszło z kasy województwa rekordowe 1,8 mln zł. Według naszych szacunków za zdobycie jednego turysty zapłaciliśmy ok. 3 zł." wg mnie porównuje Pan dane z tego samego roku:) a to chyba nie tak Nie rozumiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spadek po komunie , obiecywanie , obiecywanie - zresztą reaktywowana komuna nw wielu starostwach umie to doskonale
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko po jakiego grzyba cały Lublin został obwieszony bilbordami reklamującymi Lubelszczyznę? Reklamują Lubelskie w Lublinie? Żeby Lubelacy jeżdzili za miasto? Czy może chodziło o to żeby komuś dać zarobić? Odwiedź moją stronę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jano napisał:
Tylko po jakiego grzyba cały Lublin został obwieszony bilbordami reklamującymi Lubelszczyznę? Reklamują Lubelskie w Lublinie? Żeby Lubelacy jeżdzili za miasto? Czy może chodziło o to żeby komuś dać zarobić? Odwiedź moją stronę
Zdjęcia w porzadku, widać że sie nie lenisz i łapiesz różne ciekawe tematy. Sugerowałbym zakup porządnego, jasnego zooma, brakuje mi troche szerokich kątów. Łap w obiektyw więcej ludzi, podchodź bliżej do tematu, niektóre pliki robią wrażenie leciutko niedoświetlonych. pozdrawiam serdecznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wczoraj - 25.07 wracałem przez Sandomierz do Lublina - za Sandomierzem skręca się w jakąś podrzędną drogę tak jakby nie miała prowadzic do największej aglomeracji na Wschodzie Polski tylko do jakiejś pipidówki, nie wspomnę o drodze przed Kraśnikiem i całym odcinku do Lublina - doły, koleiny, wąsko, a tam gdzie jest pobocze to pokrzywione wszystko jak diabli, tragedia, musi powstać ekspresówka na Kraków i Śląsk
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...