Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: 200 gramów amfetaminy w mieszkaniu na Tatarach

Utworzony przez gość, 14 stycznia 2013 r. o 18:32 Powrót do artykułu
Mieszkam na Tatarach i często zastanawiam się nad dwoma rzeczami: 1)czy szósty komisariat naprawdę rzetelnie spełnia swoje zadania jako Policja? -bo często mam wrazenie, że tu jakby policja "nie istnieje"; 2) z czego żyje tutaj wielu młodych ludzi/wiele rodzin? -stać ich na Mercedesy i inne wypasione bryki -a nie widać aby gdzieś konkretnie pracowali... Powinno być coś takiego jak "lustracja każdego obywatela o niejasnym dochodzie"!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A CO CIE TO OBCHODZI?????????????????????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest niemożliwe, z dwóch powodów.  Po pierwsze, to zaprzeczenie domniemania niewinności obywatela. To jedna z naczelnych zasad prawnych, unormowana jest w Kodeksie Karnym i Konstytucji RP i wielu traktatach międzynarodowych (które mają najwyższą moc prawną). Musielibyśmy założyć że każdy obywatel jest przestępcą, co samo w sobie jest abstrakcyjne. Dla tych spostrzegawczych - tak, art. 60 KK mówiący o nadzwyczajnym złagodzeniu kary (inaczej "mała korona", "sześćdziesiątka") też tej zasadzie zaprzecza, czyli artykuł powinien być uważany za nieważny a priori (z góry).  Drugim problemem jest to, że to jest po prostu fizycznie niemożliwe. Istnieje system kontrolny, który sprawdza każde przychody. Jednak działa tylko i wyłącznie w bankowości. Pieniądze uzyskane w nielegalny sposób trzyma się w gotówce. Ciężko więc obejść każde mieszkanie potencjalnego przestępcy w poszukiwaniu gotówki. Poza tym, to też byłoby nieetyczne, jako że duża część społeczeństwa trzyma gotówkę w domu z powodu: a. Braku konta bankowego b. Otrzymywania zarobków w formie fizycznej (praca, sprzedaż lombarzowa, inne dochody na podstawie wszelkich umów cywilnoprawnych/orzeczeń sądowych. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...