Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Kto mógł to już wyjechał ,pozostali też się szykują . Nikt za 1500- 1700zł nie będzie pracował . Lublin to układy wiejsko buraczane , blokowanie Polskiego Busa i brak dojazdu z największymi miastami chociażby z Krakowem cywilizowanym środkiem lokomocji jakim jest autobus , panosza się tutaj tylko busiarze. Imprezy kulturalne choć jest ich coraz więcej to jednak panuje strasznie zamieszanie , bałagan i efekt końcowy mógłby być znacznie bardziej ciekawy . Poza coraz bardziej licznymi marketami brak normalnej pracy zmusza większość osób do emigracji bądź przemienienia się do innych miast. Jako jedno z nielicznych miast lublin nie posiada do tej pory obwodnicy miasta !!! Źle oznaczone drogi , ronda powodują że Lublin ma miejsca bardzo niebezpieczne i powszechne są w użyciu nazwy jak " rondo blacharzy" :) Niewielka liczba ścieżek rowerowych , natomiast zamiast tego miasto wykłada kasę na rowery miejskie gdzie z większości będą korzystali tylko studenci . Jak może żyć się tutaj dobrze jak większość osób które pracują dostają taka wypłatę że starcza tylko na opłaty ,wyżywienie wiec jak ktoś z takiego stanu rzeczy może być zadowolony ? A gdzie czas i pieniążki na jakieś zainteresowania ? praca za gorsze na trzy zmiany w Lublinie to częsty przypadek można nawet pokosić się o stwierdzenie że to praca niewolnicza , bo 1500zł - 1700zł na miesiąc za trzy zmiany to jak to nazwać ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
w 5 na 7 dziedzinach zrobiliśmy postępy, pytanie gdzie byśmy byli gdyby nie Żuk....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dużo jest do zrobienia bo ci co rządzili przez Żukiem nic nie robili i teraz trzeba nadrabiać zaległości.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No ale Żuk też się już wypala od 2-3 lat tak jakoś licho tylko wodotryski, najlepiej aby co 8 lat była zmiana bo tworzą się koterie i złe układy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Rzeszów to raczej nie ta liga powinien być zestawiany z Olsztynem, Kielcami, Toruniem czyli miastami 150-200 tyś
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No ale Żuk też się już wypala, to wyraźnie widać od 2-3 lat tak jakoś licho tylko wodotryski i raczej nic to nie zmieni, najlepiej aby co 8 lat była zmiana bo tworzą się koterie i złe układy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dobrze że GDDKiA wybudowała obwodnicę i mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny wymogli to na poprzednich rządach
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To prawda - zwłaszcza prezydent Wasilewski (PO) to był duży niewypał, a miał kilka razy więcej środków finansowych (rozpoczęły się zasadnicze programy UE od 2007) niż jego poprzednicy - mógł dużo zdziałać 4 lata stracone, trzeba działać, bo za 3-4 lata Polska będzie już płatnikiem netto w UE
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Rzesz jestów to raczej nie ta liga powinien być zestawiany z Olsztynem, Kielcami, Toruniem czyli miastami 150-200 tyś
Dokładnie, od jakiegoś czasu porównujemy sie(nas porównuja) z MojRzeszowem a to w wogle nie jest ta liga. Mają ogarniętego prezydenta, owszem, tego się nie zaprzeczyć ale jak mówił mój kumpel Rzeszów to wieś, której się udało i nie zapowiada się żeby tam miał być drugi New York. Jest u nas jak jest, wiadomo niskie wypłaty i brak perpektyw ale to ogólnie norma w całej Polsce, no  może w stolycy inaczej ale idzie drugie tyle na utrzymanie. Mamy piękne miasto z tradycjami, które było stolicą i jeśli się mamy porównywać to bierzmy miasta naszego potencjału - Bydgoszcz, Szczecin, Poznan a nie z jakimiś dziwnymi tworami, gdzie muszą ileś wsi przyłącyc, żeby im magiczne 200 tyś stukneło. Lublin zawsze był i będzie jednym z głównych miast w Polce, szanujmy to i badzmy z tego dumni, oby Zuk sie faktycznie nie wypalił, to jeszce wiele przed tym miastem dobrego.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Porównywać Lublin z Rzeszowem to tak jakby porównywać Rzeszów do Przemyśla czy Krosna. Choć Przemyśl to miasto historyczne i przed wojną był 2x większy od Rzeszowa...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A od kiedy Lublin to metropolia??? Dobre sobie...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A od kiedy Lublin to metropolia??? Dobre sobie...
Kto mówi, że to metropolia, w Polce jest jedna metropolia i to też naciągana, wiadomo Wawa jako stolica. Ale porównywanie Lbn i Rzeszowa to jakieś nieporozumienie, wezmiesz LSm i Czuby i juz tam masz 3/4 Rzeszowa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
potencjał Lublina to w sumie dopiero prezydent Żuk zaczął wykorzystywać i tutaj prosty przykład: spadek poziomu bezrobocia z 14 na 8%, strefa ekonomiczna zapełniona, w mieście powstaje pełno biurowców których jak widać wciąż mało w porównaniu do innych miast dużo jeszcze jest do zrobienia, ale też trzeba doceniać to co się aktualnie dzieje z resztą z tego raportu jasno wynika, że Lublin robi postępy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I znowu to samo. Liczba ludności. To o niczym nie świadczy. Łódź jest sporo większa od Gdańska czy Poznania, ale gdzie lepiej mieszkać i pracować? Rzeszów bardziej oddziałuje na swój region niż Lublin na swój. A to są główne przesłanki dla metropolii a nie liczba mieszkańców. A jeśli już jesteśmy przy tej liczbie to stosunek jest jak 2 do 3, więc nie podskakujcie za bardzo.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wystarczy popatrzeć na zdjęcie - zardzewiałe blachy na dachach Starego Miasta - oto wizerunek Lublina, który szykuje się do jubileuszu 700-lecia. Zardzewiałe budy-szczęki przy dworcu PKS, ohydne bilbordy przy Al. Tysiąclecia, bezmyślne przekazanie pod budowę garaży ogromnego placu między ul. Lubartowską, a ul. Świętoduską - placu który mógłby być najpiękniejszym placem w Polsce (fontanny, kaskady, itp.). Otoczenie Starego Miasta - slumsy (Ul. Zamojska, ul. Farbiarska, ul. Zielona, itd. Tak ma wyglądać promocja miasta? Miasto Dziedzictwa Europejskiego - jako jedno z 29 obiektów w Europie nie ma odpowiedniej tablicy, reklamującej to wyróżnienie, a znak na tablicy poziomej przed pomnikiem Unii Lubelskiej jest wielkości ... znaczka pocztowego. Można powiedzieć, że skala promocji miasta jest proporcjonalna do wielkości znaku. Po Starym Mieście jeżdżą pojazdy dostawcze i śmieciarki do południa, a nie mogą wjechać pojazdy elektryczne do wożenia turystów, by pokazać im najciekawszy fragment miasta (w innych miastach pojazdy dostawcze wjeżdżają do godz. 6.00, lub co najwyżej do godz. 8.00). Absurd goni absurd, anachronizm goni anachronizm. Dwa hotele czterogwiazdkowe przy Krakowskim Przedmieściu nie mają parkingów dla autokarów (a była możliwość uzyskania dla nich parkingów), schronisko szkolne zostało zlikwidowane - Lublin jest jedynym miastem wojewódzkim bez schroniska szkolnego! A po co mają przyjeżdżać wycieczki szkolne do Lublina - oglądać pana Żuka i całe jego dziadostwo? Wojciech Górski.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wojciech Górski.
  Znowu ten frustrat, który wylewa w internecie swoje żale, bo władze miasta mają rozum i nie godzą się na wpuszczenie jego busików na ciasne stare miasto i ciasny deptak, gdzie przechodnie się ledwo mieszczą.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego blokuje się Polskiego Busa. W innych miastach nie ma problemu tylko w nepotycznym Lublinie problem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Znowu ten frustrat, który wylewa w internecie swoje żale, bo władze miasta mają rozum i nie godzą się na wpuszczenie jego busików na ciasne stare miasto i ciasny deptak, gdzie przechodnie się ledwo mieszczą.
Znowu ten gość - anonim, który wobec krytycznych uwag, dotyczących anomalii w tym mieście, stwierdzanych wielokrotnie przez turystów ma tylko jeden argument w postaci epitetów pod adresem piszącego. Dlaczego w Krakowie, w Gdańsku, w Łodzi i w innych miastach może istnieć po kilka schronisk szkolnych, promujących powszechną turystykę przyjazdową, a w Lublinie nie ma żadnego? Bo tam są ludzie z głowami do myślenia - a w Lublinie urzędnikom brakuje wyobraźni. Najpierw wprowadzono idiotyczny zapis, że ze schroniska szkolnego mogą mogą korzystać tylko uczniowie (gdy obiekt był oblegany w weekendy przez studentów zaocznych), a później ze zdziwieniem stwierdzono, że ma niskie obłożenie. A może by tak panie i panowie z urzędu i rady miasta zwizytowali hostel w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej, lub jakikolwiek hostel w Austrii, czy w Niemczech i zobaczyliby Państwo, że tam nie ma przeszkód formalnych we wspólnym nocowaniu dorosłych z dziećmi i młodzieżą - pod jednym warunkiem dla wszystkich - przestrzegania regulaminu obiektu, dotyczącego palenia i picia. Gdzie indziej można? - można, w Lublinie nie można. Bo to jest miasto urzędniczej inercji.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Z Lublinem jest duży problem związany z szeroko rozumianym rynkiem pracy. Nie chodzi mi tylko, że jest jej brak i płace są niższe niż w innej części PL, tylko: * Emperia (właściciel m.in. Stokrotek) przenosi siedzibę z LU do W-wy * Perła (2-3 miesiace temu) rozważała przeniesienie siedziby do W-wy * Protektor (jeszcze kilka lat temu największy producent obuwia dla służb mundurowych/leśników/strażaków/rolników itp) - po przejęciu przez WOJASa... zakład zamknięty * Bogdanka - przez kilkanaście lat najlepsza kopalnia w PL i główny mecenas sportu w województwie - dzisiaj "z dużymi problemami... * Ursus - chyba największa nadzieja Generalnie - flagowe firmy z Lublina/województwa zwijają się, bądź przenoszą siedziby do STOlicy, dlaczego? No właśnie dlaczego? Może dlatego, ze w LU prezesi i kadra zarządcza za mało zarabia w porównaniu do stawek warszawskich? Pracownik-jak pracownik, ma dostać 1500 zł i się cieszyć, bo więcej nie zarobi. Przypuszczam, że w Ursusie też pewnie płacą do 2000 zł netto. I to jest lubelski problem firm, bo stać je na wyższe pensje dla swoich pracowników, ale ... nie dam. Takie myślenie jest w całym Lublinie, a dlaczego: jak byłeś drogi czytelniku np. u fryzjera i zapłaciłeś za męskie strzyżenie 15 zł to dałeś 5 zł napiwku za dobrą wykonaną pracę? Pewnie nie, bo i po co-zawsze 5 zł zostanie w kieszeni. A właśnie po to daj napiwek, żeby podziękować za dobrze wykonaną pracę. Bo jak Ty się naharujesz, to też chciałbyś dostać szczególnie wyróżniony (premia/napiwek itp). Ale na Lubelszczyźnie nie ma "tradycji" podziękowania za dobrą pracę, tylko "zapłacić komuś grosze/znaleźć frajera, który za niskie stawki narobi sie po pachy". Taka jest mentalność. Dlatego płace są na niskim poziomie, a to z kolei rodzi "cwaniaczenie/kombinowanie/kradzież" i inne patologie. Takie zamknięte koło - ktoś mnie nie docenia/zarabiam mało to i ja nie będę szanował innych i ich pracy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dobrze że GDDKiA wybudowała obwodnicę i mieszkańcy Lublina i Lubelszczyzny wymogli to na poprzednich rządach
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: