Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Lublin dla maluchów" - walczymy o dotacje do żłobków niepublicznych

Utworzony przez M. S., 20 maja 2013 o 14:58
LUBLIN DLA MALUCHÓW to spontaniczna akcja rodzicielska, mająca na celu zmotywowanie władz miasta Lublin do wprowadzenia dotacji dla żłobków niepublicznych. O regulację tej sprawy wnioskowała do Pana Prezydenta Komisja d/s Rodziny (03. 09. 2012). Bezskutecznie. Urząd Miasta Lublin uważa jednak, że "nie opłaca się" tworzyć takiej uchwały, bo dotyczy zbyt małej ilości dzieci (!). A w lubelskich żłobkach publicznych co roku brakuje miejsc dla naszych maluchów! Dzięki wprowadzeniu dotacji do żłobków niepublicznych: - Kluby Malucha chętniej będą przekształcać się w żłobki (wiąże się to z dużymi kosztami, a ponieważ nie ma szans na dotację i idący za nią większy popyt - KM nie przekształcają się); - więcej rodzin będzie stać na żłobek niepubliczny; - prawdopodobnie w ciągu roku-dwóch lat ZNACZNIE zwiększy się ilość miejsc dla naszych maluchów w przystępnej cenie; - spadek kosztów po stronie rodziców zwiększy znacząco ilość miejsc żłobkowych w zasięgu finansowym statystycznego lubelskiego rodzica. I - co nie bez znaczenia - placówki przekształcające się w żłobki będą spełniały rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa, a miasto będzie miało nad nimi kontrolę w tym względzie - dla dobra naszych dzieci. DOPÓKI MIASTO NIE UMOŻLIWI OTRZYMANIA TAKIEJ DOTACJI, TO CHĘTNYCH NA NIĄ NIE PRZYBĘDZIE. KLUBOM MALUCHA NIE OPŁACA SIĘ INWESTOWAĆ W SPEŁNIENIE RYGORYSTYCZNYCH WYMOGÓW "ŻŁOBKOWYCH" BEZ WIDOKÓW NA DOTACJĘ. TŁUMACZENIE URZĘDU MIASTA TO KLASYCZNE BŁĘDNE KOŁO! Pomóżmy je przerwać! Pokażmy władzom miasta Lublin, ile nas jest, niech nas zobaczą, usłyszą! Niech im się OPŁACA tworzyć uchwały dla nas - to przecież my im płacimy! Dlatego będziemy pisać do Prezydenta petycję w tej sprawie. Chcemy ją nagłośnić i wywrzeć obywatelski nacisk na władze naszego miasta. Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku i aktywności - przydadzą się wszelkie pomysły, wsparcie, porady. No i oczywiście w niedalekiej przyszłości napiszemy petycję.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Szanowni Państwo, zapraszamy do nowootwartego żłobka w Lublinie. Żłobek „Berbeć” to placówka niepubliczna, która powstała w ramach projektu „Żłobek szansą na aktywność” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany jest do matek chcących powrócić na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem bądź też wychowaniem dziecka zamieszkałych na terenie powiatu lubelskiego i miasta Lublin. Organem prowadzącym żłobek jest Stowarzyszenie „Triada”. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, chcemy zapewnić swoim podopiecznym warunki zbliżone do domowych, dzięki stworzeniu odpowiedniej atmosfery. Ponadto pragniemy stymulować do  całościowego rozwoju wykorzystując m.in.: - metodę globalnego czytania G. Domana, która może być stosowana u dzieci już od 6 mies. życia - dziecięcą matematykę E. Gruszczyk-Kolczyńskiej - gimnastykę mózgu według P. Dennisona - metody aktywne m.in. zabawy paluszkowe, fundamentalne angażujące zmysły dziecka - zajęcia umuzykalniające oparte na gimnastyce Kniessów - zabawy logopedyczne pobudzające do rozwoju mowy Zajęcia te prowadzone będą przez wysoko wykwalifikowaną kadrę opiekunów wspomaganą przez specjalistów z dziedziny psychologii, logopedii, pediatrii, rytmiki. Grupy żłobowe liczą od 10-15 os., co pozwala zarówno opiekunom i specjalistom na indywidualną pracę z dzieckiem. Do naszego żłobka zachęca również nieduża cena. Dzięki otrzymanemu wsparciu z EFS obniżono czesne do kwoty 550 zł/mies. W cenę tę wliczone zostały zarówno koszty wyżywienia jak i zajęć dodatkowych.   Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.lubelskieberbecie.pl/ Zapraszamy już w sierpniu na Dzień Otwarty! Szczegóły wkrótce.    
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Hej! Grażynko,jesteś? Masz ochotę porozmawiać i powiedzieć coś szczerze,  prywatniej niż w poście lub komentarzach? 
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: