Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Widać, ile tych wolnych miejsc-dzieci na fotografii siedzą prawie jedno na drugim.Ciekawe, czy zachowana jest norma BEZWZGLĘDNIE obowiązująca PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNE- 2,5 MKW NA DZIECKO??? Wiele prywatnych przedszkoli zamknięto, bo brakowało 2 mkw na całej saki!! W samorządowych przedszkolach zazwyczaj nie ma nawet 1 mkw/dziecko....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A skąd ta norma ? Sanepid sobie wymyślił ? Które przepisy o tym mówią ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
„Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania z dnia 31 sierpnia 2010 r.” mówi bardzo wiele na temat warunków lokalowych. W § 4. jest napisane, że: „Lokal, w którym mają być prowadzone zajęcia w ramach punktu lub zespołu, spełnia następujące warunki: 1) powierzchnia pomieszczenia przeznaczonego na zbiorowy pobyt od 3 do 5 dzieci wynosi co najmniej 16 m2; w przypadku liczby dzieci większej niż 5, powierzchnia ulega odpowiedniemu zwiększeniu na każde kolejne dziecko, z tym że: a) powierzchnia przypadająca na każde kolejne dziecko wynosi co najmniej 2 m2, jeżeli czas pobytu dziecka nie przekracza 5 godzin dziennie, b) powierzchnia przypadająca na każde kolejne dziecko wynosi co najmniej 2,5 m2, jeżeli czas pobytu dziecka przekracza 5 godzin dziennie lub jest zapewniane leżakowanie; 2) wysokość pomieszczeń przeznaczonych na pobyt dzieci wynosi co najmniej 2,5 m; 3) jest zapewnione utrzymanie czystości i porządku w lokalu, pomieszczenia są utrzymywane w odpowiednim stanie, są przeprowadzane ich okresowe remonty i konserwacje;” Rozporządzenia: www.prawo.legeo.pl
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciekawe ile miejsc byłoby wolnych, gdyby wszystkie 6-latki poszły do szkoły w tym roku. W przedszkolu mojego dziecka tylko 3 dzieci poszło, reszta 6-latków zostaje w przedszkolu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W przedszkolach jest miejsce ... niech napiszą Państwo o miejscach w lubelskich żłobkach !!! Nie dość, że do miejskich żłobków jest długa kolejka i trzeba czekać po kilka miesięcy to jeszcze jest brak miejsc w żłobkach prywatnych. Czy miasto z tym zamierza coś zrobić ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: