Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Honorowi dawcy krwi odznaczeni przez wojewodę

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 21 stycznia 2017 o 16:37 Powrót do artykułu
Honorowy oddaje krew za tzw.czekoladę to dlaczego Stacja Krwiodawstwa nie oddaje jednostek krwi potrzebującym szpitalom za darmo ???. Tylko zgarnia grubą kasę . -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- CENNIK KRWI, SKŁADNIKÓW KRWI I USŁUG NA ROK 2017 WYSOKOŚĆ OPŁAT ZA KREW I I JEJ SKŁADNIKI OBOWIĄZUJĄCA W REGIONALNYM CENTRUM KRWIODAWSTWA I KRWIOLECZNICTWA W ZIELONEJ GÓRZE OD DNIA 01.01.2017 r. I Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 23 września 2016 r. w sprawie określenia wysokości opłat za krew i jej składniki w 2018 r. (Dz.U. poz. 1538) LP. RODZAJ SKŁADNIKA WIELKOŚĆ CENA 1. Krew pełna konserwowana 1 jednostka 275,00 2. Koncentrat krwinek czerwonych (KKCz) z krwi pełnej 1 jednostka 180,00 3. Ubogoleukocytarny koncentrat krwinek czerwonych (UKKCz) 1 jednostka 263,00 4. Koncentrat krwinek płytkowych z krwi pełnej (KKP) 1 jednostka 90,00 5. Ubogoleukocytarny koncentrat krwinek płytkowych (UKKP) z aferezy 1 dawka terapeutyczna ** 1 111,00 6. Osocze świeżo mrożone (FFP) po karencji 1 jednostka 137,00
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To jest hańba nie artykuł. O byle gó...e piszą całe strony, a o tak Wspaniałych Ludziach zaledwie dwa zdania. Po co wymienione nazwisko wojewody, skoro nie ma wymienionego z nazwiska żadnego Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Czy te pismaki zdają sobie sprawę z faktu, kto to jest Zasłużony Honorowy Dawca Krwi???? Na litość boską, zróbcie coś z tym i napiszcie porządny artykuł o tych Cudownych Ludziach!!! To są dzisiejsi prawdziwi patrioci. Piszecie często o jakichś niedouczonych politykierach, bo szkoda używać słowa polityk. Apel do ludzi normalnych w tej gazecie: napiszcie porządny artykuł o Zasłużonych Honorowych Dawcach Krwi!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Skąd oni wzięli tych Gostków, po twarzach widać że to jest jakaś reprezentacja KOD, PO i PSL. Jedynie kilka osób wyglądało normalnie, uśmiechniętych. A pozostali mieli zacięte, ponure twarze jakby mieli zatwardzenie. :):):)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Honorowy oddaje krew za tzw.czekoladę to dlaczego  Stacja Krwiodawstwa nie oddaje jednostek krwi potrzebującym  szpitalom za darmo  ???. Tylko zgarnia grubą kasę .  
A nie zauważyłeś, że ten cennik jest na podstawie rozporzadzenia? Czyli to nie jest jakieś widzimisię stacji krwiodawstwa, tylko takie mamy przepisy. Szpitale otrzymują pieniądze z NFZ i za te pieniądze "kupują" krew. Dzięki temu stacje krwiodawstwa mają pieniądze na działalność
Zaloguj się, aby oddać głos
0
No i dobrze
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Niestety zbyt mało się nagłaśnia Honorowe Krwiodawstwo w dzisiejszych czasach ludzie gonią za pieniądzem a nie by nieść bezinteresowną pomoc. Czasami trzeba się zastanowić bo może przyjść taki dzień i my będziemy takiej pomocy potrzebować i pieniądze nam w tym nie pomogą.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Już się wypowiedział mądrala. Już wie kto z KODu, a kto nie. Te "gostki", to wspaniali ludzie, którzy latami oddaję krew, aby można było uratować niejedno życie również takiego przemądrzałego "gostka" jak ten co komentuje. Kiedy zaczynali kilkadziesiąt lat temu,  nie było ani KOdu, ani PISu, ani PO. A i wyglądali inaczej jak dziasiaj. Kim trzeba być, żeby "popisać się" takim dennym komentarzem.....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Idź i oddaj krew a zobaczysz co się składa na tą cenę za krew. Do opracowani jednostki krwi są potrzebni naprawdę wysokiej klasy specjaliści i najlepszy sprzęt by ludzie nie dostali "złej" krwi, a to kosztuje. Oddaję krew honorowo (30 litrów pełnej krwi) i tego rodzaju insynuacje, że ktoś zarabia na krwiodawcach jest złe i szkodliwe. Takimi wpisami zniechęca się niezdecydowanych lub zlęknionych, a KAŻDY krwiodawca to jakieś uratowane życie. Oby nikt z Twojej rodziny lub Ty sam nie potrzebował przetaczania krwi z jakiegokolwiek powodu, w przeciwnym razie szybko zmienisz zdanie o Tych ludziach dobrej woli i całym systemie krwiolecznictwa. Jeżeli niestety będzie taka potrzeba to w więc, że pomożemy :-) Bo jesteśmy ludźmi honorowymi i bezinteresownymi :-)   
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: