Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin i Zamość walczą o tytuł najpiękniejszego miasta na świecie

Utworzony przez Gość, 10 stycznia 2012 r. o 09:21
"Lublin i Zamość znalazły się w gronie 11 polskich miast starających się o tytuł jednego z 7 najpiękniejszych na świecie. Ogółem, o tytuł walczyć będzie 1259 miast z całego świata" ... Lublin jednym z 7 "najpiękniejszych" miast świata ? Ciekawe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem jak Zamość bo dawno tam nie byłem i trudno mi powiedzieć ...wprawdzie ma jeden atut- pomnik żydowskiego króla Dawida ....ale Lublin ? To brudne miasto z pozarastanymi chodnikami, z fruwającymi lub uczepionymi gałęzi drzew foliowymi torbami?. Tak jak nie wystarczył do tego Pietrasiewicz aby Lublin został europejska stolicą kultury tak i nie wystarczy aby znaleźć się w rejestrze najpiękniejszych miast. Wokół Starówki bajzel na przysłowiowych kółkach ,na samej Starówce obdrapana fasada nad Mandragorą ....i nie daj Boże zaglądnąć głębiej w podwórka- z czym do ludzi fajansiarze chciałoby się zapytać ?. Nie chcę wyjść na malkontenta ale trochę więcej obiektywizmu w ocenie swoich możliwości. Owszem,jak każdego przeciętnego człowieka denerwuje mnie straganowy nieład w centrum miasta -z tym że rodzi się pytanie....co zrobiło Miasto aby ten stan rzeczy zmienić ? -wysłało Wieprzowskiego uzbrojonego w Art. i bloczek mandatowy ?. A może by tak dać alternatywę tym ludziom dla których jest to jedyne miejsce dochodu. Udostępnić im miejsce ,ba -nawet zadaszyć kawałek placu i postawić stoły no i mieć z tego niewątpliwy zysk. Tu od lat nie ma gospodarza a miastem rządzą podstołowi zamęciarze jak wspomniany klan Pietrasiewiczów i klaszczący im ,jak dotąd niezastąpiony Wysocki. Do tego jeszcze kilku z klezmerbendu. Zalecam pierwsze "władzy" dużą porcję węgla na wstrzymanie , potem zamianę okularów na mniej różowe ......dużo ,dużo pracy a potem dopiero otwierajmy wrota na wciąż piękniejący wokół świat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to żart prima aprilisowy? Lublin? To szare, brudne miasto, gdzie ze słupów i latarni ciągle sterczą druty z wyborczych plakatów, skwery porastają chwasty, a wszędzie walają się śmiecie? Najpiękniejsze miasto? Niezły żart!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to chyba żart? Lublin?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie zdiwiłbym się gdybym przeczytał to 1 kwietnia. Uśmiać się można.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I LOVE LBN !!!!!! ZAMOŚĆ TO WIOCHA !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin zasługuje na takie miano, głos oddany!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja jako chełmianin zagłosowałem na Zamość. Znam to miasto tak samo dobrze jak Lublin, w którym mieszkam, bo długo tam pracowałem. Pojedźcie tam i zobaczcie jak się zmienia i pięknieje nam na oczach pozostawiając daleeeko w tyle szary, chaotyczny i zaniedbany Lublin, który, gdyby nie studenci już dawno temu by opustoszał. A to jacy są Lebelacy doskonale oddaje Knarr i jego "I LOVE LBN !!!!!! ZAMOŚĆ TO WIOCHA !!!" Ehhh, postukajcie się w puste głowy wielcy miejscy paniska, od pługa oderwani...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sznurowany napisał:
A ja jako chełmianin zagłosowałem na Zamość. Znam to miasto tak samo dobrze jak Lublin, w którym mieszkam, bo długo tam pracowałem. Pojedźcie tam i zobaczcie jak się zmienia i pięknieje nam na oczach pozostawiając daleeeko w tyle szary, chaotyczny i zaniedbany Lublin, który, gdyby nie studenci już dawno temu by opustoszał. A to jacy są Lebelacy doskonale oddaje Knarr i jego "I LOVE LBN !!!!!! ZAMOŚĆ TO WIOCHA !!!" Ehhh, postukajcie się w puste głowy wielcy miejscy paniska, od pługa oderwani...
A ty chamusiu z kąd się wyrwałeś ??? Żałosne jest to że porównujesz zamosc do Lublina ,ale to jest oczywiste bo jak się mieszka na dalekim wschodzie to pewna świadomość i realność zanika ,mieszkając w najgorszym i najbardziej zaniedbanym i biednym miasteczku Lubelszczyzny moża stwierdzić że zamośc to jest coś ,a kolei jak byś pomieszkał trochę w cywilizowanym mieście i choć trochę poczuł się miastowym na pewno zmienił byś zdanie ,Lublina na wschodzie nikt nie przegoni w rozwoju a tym bardziej w kulturze!! ,która jest ogromnym wyznacznikiem tego miasta.Zamość to zwykłe i prowincjonalne miasteczko z ratuszem i placykiem ,tam się nic nie dzieje ,nie będę wspominał o chełmie bo to nieporozumienie..Przypomina mi się śmieszna sytuacja z Liceum,gdy moja nauczycielka od polskiego wspominała że ma rodzinę za chełmem.Jak przejeżdża prze to miasteczko odczuwa ,,przerażające średniowiecze'' (trafna uwaga )i taka prawda!! No zamość na prawdę się zmienia ,bo jeżeli dwa pasażyki handlowe ,które sugerują rozwój no to pogratulować jaki jest poziom życia w zamościu.Natomiast mieście są prowadzone zdecydowanie poważniejsze inwestycje typu lotnisko ,ekspresówka,CSK, centrum naukowe z najlepszym rezonansem w Polsce i jednym z pięciu najlepszych na świecie ,i wiele innych ,więc zanim napiszesz jakąś bzdurę po złości to się zastanów ,bo najwyraźniej masz problem lub zżera cię zazdrość ,a Lublin ty możesz znać !!! ..chyba od dupy strony !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@gekk11: widac, ze kultura wali od ciebie, jak gnojowka. takis madry i odchamiony, a walisz miesem jak zwykly prostak. Lublin poza smiesznymi akcjami kulturalnymi w stylu "chodzimy po miescie i czytamy wiersze" nie reprezentuje soba nic. duzo sie mowi o rozwoju, ale wszystko jest po kolei zamykane. nie sama ksiazka i teatrem czlowiek zyje, musi najpierw cos zjesc, a zarobic na chleb w tym miescie coraz trudniej. Zamosc jest ladny i o to w tym konkursie chodzi, o urode miasta, a Lublin jest zapuszczony. na liste UNESCO tez jakos nie wszedl. wszedzie sa miejsca ladne i brzydkie, ale nie lej miodu na gowno, bo nic tym nie wskorasz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@gekk11: "Z kąd" była ta nauczycielka od polskiego, żeś się przy niej tak wykształcił?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...