Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Likwidują gimnazja. Reforma edukacji staje się faktem

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 grudnia 2016 r. o 21:18 Powrót do artykułu
Ja kończyłem szkoły w trybie 8+4, moje dzieci 6+3+3 i jestem zdania, że reforma wprowadzająca gimnazja rozłożyła nasze szkolnictwo. 3 lata nauczania zintegrowanego to takie kizu-niui, potem 2 lata nauki i 6 klasa na powtórki. W gimnazjum trochę rozszerzenia tego, co w podstawówce i 3 klasa na powtórki, w liceum podobnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze że likwidują gimnazja - naprawdę dobrze to należało zrobić już kilka lat temu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba odbudowywać średnie szkolnictwo zawodowe i to na poważnie. Większość znaczna chce wygaszania gimnazjów i powrotu do systemu edukacji 8 lat SP i 4 lata LO oraz 5 letniego technikum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fanem PiS nie jestem, ale reformę popieram, protesty wynikają z niepewnej przyszłości i przyzwyczajenia do tego co jest, a nie jakości doskonałej istniejącego ustroju szkolnego, gimnazjum to zbytek architektoniczny w tym ustroju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzieci w systemie edukacji ubywa obecnie jest bardzo duży niż - nie ma miejsca na nowe szkoły - obecne zmiany mogą wbrew pozorom zniwelować obecny niż, a ponadto musimy trzymać kciuki aby liczba urodzeń nie malała a może nawet wzrosła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wygasić należy także ogólniaki, w których progi punktowe oscylują ok. 30 punktów. To już jest zgroza, szkoda płacić za utrzymanie budynku i nauczycieli. należy odbudować szkolnictwo zawodowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze że likwidują gimnazja - naprawdę dobrze to należało zrobić już kilka lat temu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba odbudowywać średnie szkolnictwo zawodowe i to na poważnie. Większość znaczna chce wygaszania gimnazjów i powrotu do systemu edukacji 8 lat SP i 4 lata LO oraz 5 letniego technikum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
myślicie że będzie tyle h co w starym systemie? to grubo się matolki mylicie. ta reforma jest po to żeby ktoś zarobil na ksiazkach, przetasowaniach i samej nauki będzie mniej niż nawet w gimnazjum plus lo, także znowu daliscie się wydymac
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze że likwidują gimnazja - naprawdę dobrze to należało zrobić już kilka lat temu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze że likwidują gimnazja - naprawdę dobrze to należało zrobić już kilka lat temu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba odbudowywać średnie szkolnictwo zawodowe i to na poważnie. Większość znaczna chce wygaszania gimnazjów i powrotu do systemu edukacji 8 lat SP i 4 lata LO oraz 5 letniego technikum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wygasić należy także ogólniaki, w których progi punktowe oscylują ok. 30 punktów. To już jest zgroza, szkoda płacić za utrzymanie budynku i nauczycieli. należy odbudować szkolnictwo zawodowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzieci w systemie edukacji ubywa obecnie jest bardzo duży niż - nie ma miejsca na nowe szkoły - obecne zmiany mogą wbrew pozorom zniwelować obecny niż, a ponadto musimy trzymać kciuki aby liczba urodzeń nie malała a może nawet wzrosła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fanem PiS nie jestem, ale reformę popieram, protesty wynikają z niepewnej przyszłości i przyzwyczajenia do tego co jest, a nie jakości doskonałej istniejącego ustroju szkolnego, gimnazjum to zbytek architektoniczny w tym ustroju. Szansą jest system 8+4 oraz szkolnictwo zawodowe z 5 letnim technikum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polska zapłaciła już za 17 lat niszczenia edukacji i wychowania swoich młodych obywateli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bym przy okazji wprowadził nauczycielom normalny 40-godzinny tydzień pracy (godzina to 60 minut a nie 45) i urlop taki jak mają wszyscy (a nie prawie pół roku wolnego). Nie podoba mimsię też fundowanie wycieczek nauczycielom przez rodziców, gdy klasa jedzie na wycieczkę. Ja za takie rozrywki muszę sobie sama płacić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do poniżej: 1900% racji. Popieram.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo ku rwa nauczyciele to po mojemu taka współczesna klasa próżniacza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytam te sentymentalne wypowiedzi o szkole 8-klasowej i wydaje mi się że ludzie nie rozumieją tej reformy. Nie będzie powrotu do starej dobrej 8-latki. To co proponuje MEN jest tylko atrapą dawnej szkoły. Trzeba być zorientowanym w siatce godzin i podstawach programowych. Co w nich widać?: jeszcze większy nacisk na przedmioty humanistyczne,  dlasze niszczenie przedmiotów przyrodniczych, brak innowacyjności, brak korelacji między przedmiotami i wiele błędów merytorycznych. Oczywiście wszystkie te braki i niedociągnięcia zostaną dzięki pracy nauczycieli wyeliminowane. Tylko będzie trzeba na to lat. Myślę, że osiągniemy poziom obecnych gimnazjów za jakieś 6-7 lat. Tylko po co to zamieszanie - by za kilka lat dojść do tego co teraz mamy. Szkoda dzieci. Skórka nie warta wyprawki. Reformować szkolnictwo oczywiście trzeba ale nie w ten sposób który promuje obecna ekipa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...