Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Likwidują gimnazja. Reforma edukacji staje się faktem

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 9 grudnia 2016 r. o 21:18 Powrót do artykułu
Co za kretyn (sory za obrazę) 50 razy powtarza te same posty. Ok. Raz napisałeś, wyraziłeś swój pogląd. Wystarczy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie prościej byłoby po prostu odtworzyć sieć szkół podstawowych sprzed reformy? Że będą to  małe podstawówki to trudno najwyżej będą liczyły po 16-24 oddziały tj. po 2-3 na każdym poziomie nauczania. Takie małe szkoły to lepsze szkoły z mozliwością łatwiejszego dotarcia do ucznia. Odnośnie śródmieścia to dodatkowa podstawówka się przyda tymbardziej, że  nie będzie już 13-stki na Narutowicza i 12-stki na Podwalu. Poza tym do 9-tki na Lipowej mogłyby chodzić dzieci spoza obowodu, których rodzice pracują w Śródmieściu. Trzeba pamiętać, że 9-tka to była szkoła lubelskich elit, jedna z lepszych szkół w Lublinie. Powoływanie i tworzenie kolejnych słabych liceów z uwagi choćby na niż demograficzny pozbawione jest jakiegokolwiek sensu. Podsumowując należy wrócić do obwodów szkół sprzed reformy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, szkoły mogłyby nawet nosić takie same imiona jak nosiły kiedyś lub takie jakie noszą obecnie gimnazja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba odbudowywać średnie szkolnictwo zawodowe i to na poważnie. Większość znaczna chce wygaszania gimnazjów i powrotu do systemu edukacji 8 lat SP i 4 lata LO oraz 5 letniego technikum. Wg różnych badań 60-75% Polaków jest za wygaszaniem gimnazjów i co ciekawe z rożnych opcji politycznych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie można odtworzyć sieć szkół sprzed 15 lat bo nie ma tyle dzieci i będzie to szalenie nieekonomiczne i bezcelowe i niegospodarne część gimnazjów musi być szkołami średnimi !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fanem PiS nie jestem, ale reformę popieram, protesty wynikają z niepewnej przyszłości i przyzwyczajenia do tego co jest, a nie jakości doskonałej istniejącego ustroju szkolnego, gimnazjum to zbytek architektoniczny w tym ustroju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj ludzie, ludzie nie macie zielonego pojęcia o pracy w szkole. Obrażacie, zwalniacie z pracy, poniżacie. Większość nauczycieli to naprawdę ciężko pracujący ludzie, więc dobrze że wraca system 8+4 i technika pięcioletnie, bo zniszczenie tego systemu 15 lat temu i wprowadzenie niewydolnych wychowawczo i edukacyjnie gimnazjów było błędem. Naprawdę to ciężki kawałek chleba, wyczerpujący psychicznie i fizycznie (tak, tak). Niedowiarków zapraszam na wycieczkę do szkoły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja kończyłem szkoły w trybie 8+4, moje dzieci 6+3+3 i jestem zdania, że reforma wprowadzająca gimnazja rozłożyła nasze szkolnictwo. 3 lata nauczania zintegrowanego to takie kizu-niui, potem 2 lata nauki i 6 klasa na powtórki. W gimnazjum trochę rozszerzenia tego, co w podstawówce i 3 klasa na powtórki, w liceum podobnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w śródmieściu poza SP 18 nie ma miejsca na kolejne podstawówki - nie ma !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***kobieta.wp.pl/gwalt-aborcja-eutanazja-o-czym-minister-edukacji-anna-zalewska-z-dziecmi-rozmawia-6065928562029697a
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co znowu ten typ od kiziu-niui ciągle wkleja ten same komentarze. A moje dzieci kończyły gimnazjum i ja jestem bardzo zadowolona. Wszyscy moi znajomi rodzice też. Na ogół przeciwni są ci co nie mieli z gimnazjami nic do czynienia tacy 55+.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja kończyłem szkoły w trybie 8+4, moje dzieci 6+3+3 i jestem zdania, że reforma wprowadzająca gimnazja rozłożyła nasze szkolnictwo. 3 lata nauczania zintegrowanego to takie kizu-niui, potem 2 lata nauki i 6 klasa na powtórki. W gimnazjum trochę rozszerzenia tego, co w podstawówce i 3 klasa na powtórki, w liceum podobnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja kończyłem szkoły w trybie 8+4, moje dzieci 6+3+3 i jestem zdania, że reforma wprowadzająca gimnazja rozłożyła nasze szkolnictwo. 3 lata nauczania zintegrowanego to takie kizu-niui, potem 2 lata nauki i 6 klasa na powtórki. W gimnazjum trochę rozszerzenia tego, co w podstawówce i 3 klasa na powtórki, w liceum podobnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w śródmieściu poza SP 18 nie ma miejsca na kolejne podstawówki - nie ma !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj ludzie, ludzie nie macie zielonego pojęcia o pracy w szkole. Obrażacie, zwalniacie z pracy, poniżacie. Większość nauczycieli to naprawdę ciężko pracujący ludzie, więc dobrze że wraca system 8+4 i technika pięcioletnie, bo zniszczenie tego systemu 15 lat temu i wprowadzenie niewydolnych wychowawczo i edukacyjnie gimnazjów było błędem. Naprawdę to ciężki kawałek chleba, wyczerpujący psychicznie i fizycznie (tak, tak). Niedowiarków zapraszam na wycieczkę do szkoły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i dobrze że nie będzie tzw. gimnazjów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że bardzo dobre warunki dla funkcjonowania podstawówki nie zostały dostrzeżone na Lwowskiej. Dawna Szkoła Podstawowa nr 37 obecnie G2 to idealne miejsce do nauki w zreformowanej szkole. Budynek po pełnej termomodernizacji, pracownie przedmiotowe, parking, dobra lokalizacja, tereny zielone, miejsce na plac zabaw i najwiekszy atut ORLIK. Tego DZIECI nie dostaną!!! Przeniosą tu "odzieżówkę", gdzie większość uczniów to dziewczęta. Nie sądzę, że boiska, w tym piłkarskie będą należycie wykorzystane. Tyle się mówi i pisze o kształtowaniu nawyków i postaw prozdrowotnych wśród dzieci, a tu taka decyzja. Nie rozumiem. Żadna z okolicznych postawówek nie ma takich warunków. Szkoła średnia w osiedlu mieszkaniowym nie jest dobrym rozwiązaniem. Ponadto przenoszenie edukacji zawodowej do takiego budynku wiąże sie z wieloma kosztownymi zmianami wynikajacymi z dostosowania pracowni zawodowych. KALINOWSZCZYZNA przez lata nie byla rozpieszczana, szczególnie, kiedy likwidowano duże zakłady pracy. Teraz DZIECIAKOM zabierają warunki do nauki. A gdzie wyrównywanie szans? Patrzę na zmiany z nadzieją, ale czytając ten artykuł powiewa beznadzieją. Wierzę, że rozsądek weźmie górę nad ??? i decyzja zostanie zmieniona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że bardzo dobre warunki dla funkcjonowania podstawówki nie zostały dostrzeżone na Lwowskiej. Dawna Szkoła Podstawowa nr 37 obecnie G2 to idealne miejsce do nauki w zreformowanej szkole. Budynek po pełnej termomodernizacji, pracownie przedmiotowe, parking, dobra lokalizacja, tereny zielone, miejsce na plac zabaw i najwiekszy atut ORLIK. Tego DZIECI nie dostaną!!! Przeniosą tu "odzieżówkę", gdzie większość uczniów to dziewczęta. Nie sądzę, że boiska, w tym piłkarskie będą należycie wykorzystane. Tyle się mówi i pisze o kształtowaniu nawyków i postaw prozdrowotnych wśród dzieci, a tu taka decyzja. Nie rozumiem. Żadna z okolicznych postawówek nie ma takich warunków. Szkoła średnia w osiedlu mieszkaniowym nie jest dobrym rozwiązaniem. Ponadto przenoszenie edukacji zawodowej do takiego budynku wiąże sie z wieloma kosztownymi zmianami wynikajacymi z dostosowania pracowni zawodowych. KALINOWSZCZYZNA przez lata nie byla rozpieszczana, szczególnie, kiedy likwidowano duże zakłady pracy. Teraz DZIECIAKOM zabierają warunki do nauki. A gdzie wyrównywanie szans? Patrzę na zmiany z nadzieją, ale czytając ten artykuł powiewa beznadzieją. Mam nadzieję, że rozsądek weźmie górę nad ??? i decyzja zostanie zmieniona.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 8 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...