Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Zycie w PRL to byl koszmar jaka szkoda, ze tyle ludzi o tym zapomnialo!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to stacja przy Al Kraśnickiej a kolejka samochodów ustawiona wzdłuż ul. Orkana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Januszek Madejek , nasz radny ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiecie nawet jakie trzeba było przejść upokorzenie od panów cepeeniarzy.Oni decydowali czy ci sprzedać i ile.Towarzysze partyjni tankowali bez limitów. Przezyłem to wielokrotnie prosząc o paliwo bo miałem chore dziecko.Pamiętam arogancję i tupet panów na stacjach.Wiecie że wolę już nawet rządy PIS niż czasy PRL i poniżania godności ludzi przez komunistów i cepeeniarzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no i co ? dziesiątki tysięcy ludzi dojeżdżało do pracy czy szkoły PKS-em czy koleją. do FSC czy WSK jakoś zdążyli . pan z chorym dzieckiem musiał swoim autem ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pislamski reżim niedługo nam przypomni co to znaczy upodlenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chamstwo i ponizanie bylo nie tylko na stacjach benzynowych, bylo to wszedzie gdzie trzeba bylo kupic jakies podstawowe rzeczy. Byly cale mafie, wszedzie korupcja i lapowki .Kierownicy sklepow miesnych, odziezowych, obowniczych i innych tworzyli cala siec powiazan.Np zeby zamowic rozmowe miedzymiastowa na poczcie glownej, potrzebna byla lapowka najlepiej w postaci czekoldy kupionej w Pewexie. Wtedy na rozmowe nie czekalo sie nawet dlugo! Wtedy sie nie kupowalo tylko "zalatwialo" . Przemysl byl nasz Polski, panstwowy, wszyscy mieli prace za20-30$ namiesiac, a wszystko na talony, kartki, przydzialy, deputaty, asygnaty-dla swoich! KOSZMAR.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na codzień nie było takich kolejek,dokładnie pamiętam tą sytuację od razu rozpoznałem miejsce ze zdjęć nowowybudowana w ów czas ul.Orkana .W tym przypadku chodziło o wprowadzaną podwyżkę cen paliw więc ludzie robili zapasy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dyzio napisał:
Zycie w PRL to byl koszmar jaka szkoda, ze tyle ludzi o tym zapomnialo!
a ja jak teraz  widze, jak bogacą się zlodzieje, kombinatorzy to aż człowiekowi robi sie niedobrze, demokracja w naszym krajju polega na tym  kto więcej zapieprzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przestańcie się malolaty tak podniecać, bo tylko przez pewien okres były kolejki, bo ci co chcieli zrobić demokrację po to aby się nachapać to specjalnie wstrzymywali dostawy do sklepów, CPN po to aby ludzi podburzyć, że to niby taka bieda, a wcale tak nie było zakłady normalnie produkowały, pracownik za komuny to był ktoś a nie jak teraz robol pracujący za miskę zkupy po 10-12 godzin, za komuny nie było wyzyskiwania robotików, możemy my na dole teraz podziękowac solidaruchom z tanmtych czasów jak nasz oszukali, na czele z bolkiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamość: Karuzela podatkowa z kawą i batonami. Wyłudzono blisko 1 mln zł oto wasza cholerna demokracja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
******dziennikwschodni.pl/zamosc/karuzela-podatkowa-z-kawa-i-batonami-niewykluczone-kolejne-zatrzymania,n,1000195966.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[justify] INTERWENCJA [/justify] [justify] 17.03.2017 Zapłacili, spłacają kredyty, ale mieszkania nie są ich [/justify] [justify] ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- [/justify] [justify] OTO DOBROBYT ZA DEMOKRACJ, MA TEN CO ZAPIEPRZY [/justify]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto z was pamięta jak smakowała wtedy szynka , kiełbasa,serdelek ? Pewnie nie spełniały norm unijnych , te dzisiejsze spełniają tylko że smaku to nie ma w zamian w składzie cała tablica Mendelejewa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pracujaca biedota, chrzanisz głupoty jak potłuczony, nie masz bladego pojęcia jak żył robotnik, bo pewnie byłeś partyjną św... na kartki była; benzyna, mięso, wódka, cukier, buty i tak można długo wymieniać pracownik jadł mortadelę i salceson a jak miał szczęście to kupił telewizor czarno biały...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pracujaca biedota skoro było tak dobrze, to dlaczego ludzie z zachodu tu nie emigrowali tylko wszyscy za wszelką cenę tam chcieli się wyrwać, do tego okropnego kapitalizmu...?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podstawowa różnica to taka, że wszyscy chwalący PRL w gruncie rzeczy nie tęsknią za tymi czasami obłudy, zakłamania, terroru i trzymania za gębę, tylko za czasami młodości. A te były super: od rana do wieczora na boisku, normalna szkoła z nauczycielskimi autorytetami i poziomem nauczania, do którego ówczesne szkoły nawet się nie zbliżyły. Nie było telefonów komórkowych, a i tak sobie radziliśmy. To były tez czasy, kiedy podwórka tętniły życiem przez cały dzień - mnóstwo dzieciaków i sąsiadów, którzy razem się spotykali, plotkowali, znali się od podszewki. Dzisiaj ludzie mieszkają w jedenj klatce od lat, a nwet się nie witają, nie znają, Nie było dresiarzy, graffiti, stalkingu, Breivików, islamistów. Ale w życiu nie chciabym powtórnie żebrać o kilka litrów paliwa, przekupywać ekspedientki, żeby sprzedała mleko w proszku dla dziecka czy być pałowanym przez ZOMO. Boję się jednak, że PiS wkrótce tak podzieli ten kraj, że wszystko będzie postawione do góry nogami. Już teraz każą nam modlic sie do wyklętych, psioczyć na żołnierzy spod Lenino i wszędzie węszyc spisek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bardzo dobrze pamiętam jak było a skoro gościu to tak przedstawiasz to zapewne byłeś nie tylko robotnikiem ale też w egzekutywie komitetu zakładowego PZPR i stąd twoje stanowisko że niby kolejek nie było ja pamiętam żeby dostać na kartki wędlinę dla rodziny to stałem w kolejce od 23 poprzedniego dnia do 10 rano - urlop z pracy musiałem brać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i za 30 $ można było utrzymać rodzinę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
pracujaca biedota, chrzanisz głupoty jak potłuczony, nie masz bladego pojęcia jak żył robotnik, bo pewnie byłeś partyjną św... na kartki była; benzyna, mięso, wódka, cukier, buty i tak można długo wymieniać pracownik jadł mortadelę i salceson a jak miał szczęście to kupił telewizor czarno biały...
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
nie byłam w żadnej partii, byłam normalnym pracownikiem zatrudnionym bez znajomości, wczesniej przed kartkami wszystko było na półkach, można było swobodnie kupić, pracownik pracował 8 fgodzin, nei tak jak teraz aby się zatrudnić trzeba mieć znajomości, plecy, układy, a czym lepsze stanowisko to większe układy, co nie otworze teraz stronę totylko złodziejstwo, złodziejstwo i nic więcej do tego morderstweo za morderstwem, wtedy nie było. Teraz jets inaczej, bo owszem świat idzie z postępem, a co chciałbyś sie cofać do tyłu w rozwoju.  Chodziłam do kościoła nikt mnie pałą nie lał, wyganiał, teraz nie hcodze, bo uważam, że tam co najmniej połowa to zlodzieje udających  świętych. Modlę sie w domu a nie  na pokaz. Ja nie mówię, że wsyzstko było ok. Trzeba było zmieniac, ale nie pieprzcie, ze wszystko było le. A kartki były po to aby ludzi podburzyć, bo ci przy korycie chcieli demokracji po to aby garnąć ..... garnąć ...... garnąć ....... dla siebieeeeee, bo teraz kuźwa to nie wiaodmo o co chodzi. Afera goni aferę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...