Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A ja nie będę jechał do tej Polski C. Niech sobie robią opłaty bo za czym tam jechać deb***e.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" ... W tych samych dniach, ale bez ograniczeń godzinowych po strefie można będzie jechać autobusem płacąc za specjalny bilet tylko 1 zł. ....... Bilet za 1 zł nie obowiązuje w komunikacji nocnej. " NO TO ALBO SĄ OGRANICZENAI GODZINOWE ALBO ICH NIE MA ! ? To kto idiota - piszący czy czytający ? Ja idiota nie jestem .... Pozdrawiam!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj tam trzeba sobie radzić zawsze można stanąc pod seminarium na Wyszyńskiego lub na parkingu w bramie po drugiej stronie albo na farbiarskiej to tylko 5 minut piechotą do bramy Krakowskiej. Takich miejsc jest setki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A ja nie będę jechał do tej Polski C. Niech sobie robią opłaty bo za czym tam jechać deb***e.
Spier- na drzewo !!
Ostatnio edytowany 30 września 2012 r. o 14:58
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
21 wiek ale reszty wydawać nie będą, ot ci wielka technologia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysł! Zmiany oczywiście na duży PLUS Można zatrzymać się do 15min. za 50gr. a po 17tej bezpłatnie. Poza tym nie będzie śmierdzących żuli wyciągających po 2zł!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Coś tu jest nie tak. Gdzie mam zostawić samochód od strony Czechowa aby skorzystać z biletu za złotówkę? Na mój gust ten bilet to lipa i od początku chodziło o wyciągnięcie więcej pieniędzy a nie zmniejszenie ruchu "w centrum"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sense napisał:
21 wiek ale reszty wydawać nie będą, ot ci wielka technologia.
Nigdzie w Polsce, i chyba na świecie parkomaty nie wydają reszty. W Polsce był przypadek kiedy niezadowolony użytkownik złożył wniosek do sądu, że parkomaty nie wydają reszty: Ponizej uzasadnienie Legalność sposobu uiszczania opłaty za parkowanie przyjętego przez radę miasta była przedmiotem rozstrzygnięcia Naczelnego Sądu Administracyjnego. W wyroku z 7 października 2011 r. (I OSK 1276/11, www.orzeczenia.nsa.gov.pl) NSA wskazał, że rada gminy (rada miasta) na podstawie art. 13b ust. 4 pkt 3 ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (dalej ustawa) ma prawo określić sposób pobierania opłaty. Pod tym pojęciem należy rozumieć zasady, formy i ogół czynności technicznych pozwalających na dokonanie opłaty za parkowanie pojazdu w strefie płatnego parkowania. W myśl natomiast art. 13b ust. 4 ustawy rada gminy (rada miasta), ustanawiając strefę płatnego parkowania, ustala wysokość stawek opłaty (z tym że za pierwszą godzinę parkowania pojazdu samochodowego nie może ona przekraczać 3 zł). Może ona także wprowadzić opłaty abonamentowe lub zryczałtowane oraz zerową stawkę opłaty dla niektórych użytkowników drogi i określić sposób jej pobierania. W rozpatrywanej przez NSA sprawie rada miasta określiła, że opłaty mogą być regulowane na kilka sposobów. Uchwała przewidywała możliwość: wykupienia biletu w urządzeniu kasującym przy użyciu monet o nominałach (10, 20 i 50 gr, 1, 2 i 5 zł) lub karty strefowej, wykupienia abonamentu albo wniesienia opłaty zryczałtowanej. W ocenie NSA ograniczając nominały monet, które mogą być wykorzystywane do uiszczenia opłat za parkowanie, gmina nie naruszyła praw i wolności obywatelskich, jak również nie przekroczyła delegacji ustawowej. Osoba zainteresowana, poprzez fakt korzystania ze strefy płatnego parkowania, ma obowiązek poddać się rygorom w niej obowiązującym. Wprowadzenie strefy płatnego parkowania, na co zezwala ustawa, oznacza bowiem przyjęcie określonych ograniczeń i zasad, w tym także w zakresie rozwiązań technicznych związanych z ponoszeniem opłat za parkowanie. Naczelny Sąd Administracyjny uznał także, że brak jest podstaw, by przyjąć, że urządzenia kasujące w strefie płatnego parkowania powinny umożliwiać rozmienianie i zamienianie środków płatniczych. Inny jest bowiem cel tych urządzeń, które mają przede wszystkim pobierać opłaty za parkowanie pojazdów, jednocześnie drukując potwierdzenie uiszczenia opłaty za parkowanie pojazdu w określonym czasie w strefie płatnego parkowania. Urządzenia kasujące nie są przeznaczone do wymiany środków płatniczych. To natomiast, że według opinii skarżącego urządzenia te powinny posiadać więcej użytecznych funkcji, nie może stanowić podstawy do uznania, że uchwała przewidująca możliwość wykupienia biletu w urządzeniu kasującym przy użyciu określonych monet narusza jego interes prawny w stopniu uzasadniającym uwzględnienie skargi. Podstawa prawna Art. 13 b ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (t.j. Dz.U. z 2007 r. nr 19, poz. 115 z późn. zm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkańcy będą płacić 100 zł za rok czy miesiąc ??? Tutaj mówione jest rocznie, a na ulotkach, że miesięcznie, więc jak w końcu ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za chwilę powstaną strefy parkowania w każdym WC i za każdy klocek będzie wprowadzona opłata 0,50 zł. Absurd goni absurd... POpaprana polityka POpaprańców...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkam na czubach. kiedy nasze władze powiększą strefę parkowania płatnego i postawią parkomat przed blokiem. przecież gdy będzie za mało kasy zawsza można zarobić.A swoją droga to dawny podatek drogowy, który żeby było sprawiedliwiej jak nam wmawiano, zostal wliczony w paliwo to za co płacimy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta wladza jest antyspoleczna i antyludzka. Przeciez tworzone sa absurdalne przepisy ktore pozwalaja "golic" obywatela za co sie da. Juz niedlugo a bedziemy placic za przejscie przez przejscie, chodzenie po chodnikach , oddychanie , i bog wie co jeszcze wymysla. To jest kraj w ktorym zycie staje sie koszmarne .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale co Wam nie pasuje? Wolicie dawać pijakowi po 2 zł? Pomysł z parkomatami jest bardzo dobry! To kolejny krok po wyświetlaczach na przystankach mpk w dobrym kierunku. Jeszcze jedno...teraz za brak biletu grozi kara 50zł, to chyba lepiej niż dostać 1pkt. i 100zł od tych pasożytów -Straży Miejskiej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł jest dobry, ale jak zwykle trochę po lubelsku schrzaniony. Służbowo jeżdżę dużo po centrum i uważam że strefa jest potrzebna. Dlaczego? Bo zaparkowanie auta w centrum w ciągu dnia GRANICZY Z CUDEM!! Żeby załatwić jakąś małą sprawę, taką na 5 minut czasu, trzeba jeździć w poszukiwaniu miejsca parkingowego od 15-tu do nieraz 30-tu minut!! Przy okazji ciągnąć się za maruderami, rowerzystami i innymi, bo ulice w centrum wąskie... a nieraz po znalezieniu szczęśliwie miejsca i tak podchodzi do nas żul i 'kierowniku czy popilnować auta'?? Toż to jest mozambik!! Ile paliwa zmarnujemy jeżdżąc tak w kółko, stojąc na światłach?? Na pewno więcej niż te 50 groszy czy złotówkę którą wrzucimy do parkomatu (a nie parkometru!!). Nie mówiąc o szarganych nerwach... tak naprawdę zadowoleni dotychczas byli ci, którzy wbili się na jeszcze puste miejsce o 6-tej rano i auto kwitło tam do godzin popołudniowych. A reszta niech sobie jeździ i szuka (choć czasami nie znajdzie). Do typowo lubelskich nieudolnych przepisów w strefie zaliczam: 1. abonament płatny dla mieszkańców i do tego (o zgrozo) wyznaczony jeden konkretny samochód który można parkować w strefie. Głupota totalna, każdy mieszkaniec strefy powinien mieć jeden blankiet na okaziciela i parkować jeden, ale dowolny samochód i do tego za darmo lub za symboliczną złotówkę. 2. Bilet ZTM za złotówkę ważny do jednego przystanku za strefą, ale wjechać z przystanku wcześniej już do niej nie można - paranoja!! 3. Pokrzywdzone firmy znajdujące się w strefie (np. pizzerie mające kilka aut), powinny za niewielką opłatą (np. 100-200 zł na rok za auto) mieć możliwość parkowania swojej floty w pobliżu firmy. Poza tym: przestańmy mówić że krzywda się dzieje bezrobotnym, którzy sprzedawali bilety parkingowe, w większości byli to pijacy którzy zamiast wziąć się do roboty wcześniej nagabywali i straszyli kierowców, a część z nich robi to nadal. Kilka osób z tej 'śmietanki' zatrudniono jako parkingowych i dano im szansę, a ci tak się odwdzięczyli że sprzedawali wielokrotnie ten sam bilet wymazywany gumką itp. I tak pewnie niektórzy z nich zostaną zatrudnieni teraz jako kontrolerzy, więc i tak nie jest im źle. Nareszcie parkomaty wyeliminują to pijackie natrętne towarzystwo. Kilka poprawek i poszanowania mieszkańców i firm w strefie i byłoby całkiem w porządku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
co to znaczy "parkomat nie wydaje reszty"?? CO TO MA BYC? czyli co, musze zaplacic 2,40 powiedzmy a mam 3 x 1 zł, wiec 60 groszy parkomat mi KRADNIE! Kilkaset osób dziennie w ten sposób i dodatkowy zysk dla firmy zgarniajacej 60% opłat jest, tak? Więc ten cennik to można sobie w d wsadzic. czy to jest zgodne z prawem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maciejjo napisał:
co to znaczy "parkomat nie wydaje reszty"?? CO TO MA BYC? czyli co, musze zaplacic 2,40 powiedzmy a mam 3 x 1 zł, wiec 60 groszy parkomat mi KRADNIE! Kilkaset osób dziennie w ten sposób i dodatkowy zysk dla firmy zgarniajacej 60% opłat jest, tak? Więc ten cennik to można sobie w d wsadzic. czy to jest zgodne z prawem?
Właśnie tak. Już tak jest na parkingu przy Katedrze. Chciałam tak wrzucić 5 zł (bilet kosztował chyba 2 zł) ale dobrze, że w porę powiedziała mi siostra, że nie wydaje reszty bo bym była stratna o 3 zł. Może i to niedużo ale po co mam dawać zarobić złodziejom. Niech każdy im da 3 zł i jak by się wzbogacili.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pepita napisał:
Ta wladza jest antyspoleczna i antyludzka. Przeciez tworzone sa absurdalne przepisy ktore pozwalaja "golic" obywatela za co sie da. Juz niedlugo a bedziemy placic za przejscie przez przejscie, chodzenie po chodnikach , oddychanie , i bog wie co jeszcze wymysla. To jest kraj w ktorym zycie staje sie koszmarne .
I bardzo slusznie wprowadzona te strefe, bo dzieki temu zwieksza sie szanse na znalezienie miejsca do zaparkowania ... Nieraz juz musialam krazyc i szukac mozliwosci zostawienie auta na kilka minut celem zalatwienia nawet blachostki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Płacenie pomogło w niewielkim stopniu, ilekroć wjeżdżam w radziwiłowską czy staszica wszystko zastawione jest na full. Tam w ogóle powinien być zakaz zostawiania samochodu na dłużej niż 2 godziny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego na znakach "PARKING PŁATNY" nigdzie nie pisze w jakich godzinach i jakich dniach. kilka razy parkowałem w soboty i niedziele i kupowałem w parkomatach bilety łącznie na ponad 70 zł, podobnie było i wczoraj ale jeden z kierowców poinformował mnie, że parkowanie  płaci się  od poniedziałku do piątku do godziny 17. Czyli, że płaciłem za parkingi niepotrzebnie...KTO MI TERAZ TO ZWRÓCI ...zostałem po prostu OKRADZIONY. Zastanawiam się czy nie zwrócić się do Rzecznika Praw Obywatelskich albo Obrony Konsumenta lub poprostu czy nie skierować sprawę do SĄDU....tylko, że wyrzucałem zużyte bilety do śmieci..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...