Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin: Studniówka w dzień pogrzebu abp. Życińskiego

Utworzony przez Gość, 16 lutego 2011 r. o 18:41 Powrót do artykułu
xyz napisał:
Przypomnijmy jeszcze: 1. Ukaranie księdza, który chciał pomóc gimnazjalistce z Lublina urodzić dziecko. Tym samym Życiński opowiedział się za ABORCJĄ!! Ksiądz arcybiskup i ABORCJA. 2. Akcję palenia zniczy na grobach rosjan, gwałcących i mordujących Polaków! 3. Stałe ujadanie na ś.p. Prezydenta RP, bez względu na rodzaj święta czy uroczystości państwowej. 4. Współpraca ze służbami PRLu (TW "Filozof") i wiele, wiele innych rzeczy...
chyba coś cię pogrzało.Tego księdza tak ukarał,że zrobił go proboszczem w czerniejowie i mimo protestów nie odwołał go
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Barbara napisał:
Ten artykuł to jakaś wielka kpina!!!!!!!!!!! Proszę dowiedzieć się wszystkich informacji a nie rzucać słowa na wiatr! Była delegacja ze szkoły numer XXIII do Kurii w celu zdobycia zgody na tą studniówkę! I Kuria się zgodziła!!!!
KPINĄ to jest to, co piszesz! GDZIE BYŁA DELEGACJA? POJE.BAŁO KOGOŚ? Mam nadzieję, że to tylko żart. W dzień pogrzebu jego Ekscelencji zamierzam iść ze znajomymi na browar. Czy może mi ktoś podać numer telefonu do Kurii, żebym mógł otrzymać stosowne zgody i dyspensy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech się młodzi bawią, przecież to jest radosna chwila, kiedy Arcybiskup idzie do domu Pana, by się radować u jego boku przez całą wieczność. Nie róbcie draki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co to mamy żałobę narodową? A jak ktoś jest Grekokatolikiem to co ma lecieć i pogrążyć się w żałobie za klechę? Paranoja, obłuda, ciemnogród
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja nie chciałbym, aby z powodu mojego pogrzebu ktoś zmieniał jakoś specjalnie swoje plany. tym bardziej nie chciałbym, aby musieli robić to obcy mi ludzie. kilka lat temu byłem na weselu (jako os. tow.), kiedy dostałem informację o śmierci mojego wujka, którego bardzo lubiłem. przez chwilę pomyślałem, żeby wyjść z imprezy. ale to nie zmieniłoby niczego dla zmarłego, a popsuło humor żyjącym (mojej dziewczynie, z którą tam byłem). wiedziałem, że wujek nie chciałby, abym opuszczał imprezę. zostałem. uważam, że gazeta zupełnie bez sensu i niepotrzebnie porusza przedmiotowy temat. wiele imprez w całej diecezji tego dnia się z pewnością odbędzie. nikt by zapewne nie chciał, aby wszyscy wierni przybyli na pogrzeb Arcybiskupa. wątpię też, aby sam Zmarły życzył sobie, by z jego powodu odwoływać jakiekolwiek imprezy tego typu. dziwię się dyrekcji szkoły, że w ogóle rozważała przełożenie imprezy i stresowała młodzież wyczekującą studniówki od dłuższego czasu. dobrze, że ostatecznie studniówki nie odwołano. mam też nadzieję, że wpis o zapytaniu Kurii o zgodę był głupim żartem. No chyba, że XXIII L.O. jest szkołą katolicką. dodam na koniec, że bardzo możliwe, iż wielu z młodych ludzi, którzy pójdą bawić się na tej studniówce będzie bardziej przeżywało śmierć Biskupa niż niejeden z uczestników uroczystości pogrzebowych. każdy przeżyje temat na swój sposób i przemyśli go w swojej głowie. i to jest indywidualna sprawa każdego z wiernych. nikt nikomu nie powinien tutaj nic narzucać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przekładać studniówkę?? codziennie ludzie umierają. A nie każdy jest katolikiem! Myślę, że abp Życińskiemu to raczej wszystko jedno czy ktoś się bawi na studniówce, na dyskotece, na balu karnawałowym czy też się nie bawi. Jeśli ktoś chce iść na pogrzeb abp to i tak pójdzie rezygnując z zabawy na studniówce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w tvp i tvn24 będzie pewnie relacja na żywo z uroczystości. może później na studniówce retransmitują je na bilboardzie? wszyscy będą zadowoleni!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
haha!! zebyscie wiedzieli jak z tym nie po drodze jest Pani Dyrektor;p jestem absolwentka i pamietam jak podczas wizyty uczniow z Francji- o ile db pamietam.. zaprosila przyjezdnych nauczycieli na poczestunek do swojego gabinetu- wszystkich z wyjatkiem jednego wychowawcy, wyznawcy islamu.. Pani Dyrektor jest katoliczka "pelna geba" !! pozdrawiam maturzystow;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym zapytać dziennikarzy DW czy w dniu pogrzebu abepe mogę uprawiać seks z moją gosposią czy też będzie to grzech śmiertelny?
Ostatnio edytowany 17 lutego 2011 r. o 11:45
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram uczniów! A cóż to za nagonka na imprezy? Żałoba nie została ogłoszona, a przecież uczniowie będą uczestniczyć w pogrzebie - szacunek dla zmarłego jak najbardziej będzie oddany. I sam Śp Abp Życiński nie miałby najmniejszej wątpliwości co do nie odwoływania studniówki - znałam tego człowieka, był tak ciepły i zyczliwy zwłaszcza w stosunku dla młodzieży, na pewno nie miałby nic przeciwko. Oczywiście znajdzie się banda moherów dla których pozory i żałoba na pokaz to sens życia...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
proboszcz napisał:
Chciałbym zapytać dziennikarzy DW czy w dniu pogrzebu abepe mogę uprawiać seks z moją gosposią czy też będzie to grzech śmiertelny?
Nie. Grzech śmiertelny będzie kiedy użyjecie prezerwatywy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Barbara napisał:
Ten artykuł to jakaś wielka kpina!!!!!!!!!!! Proszę dowiedzieć się wszystkich informacji a nie rzucać słowa na wiatr! Była delegacja ze szkoły numer XXIII do Kurii w celu zdobycia zgody na tą studniówkę! I Kuria się zgodziła!!!!
To teraz na studniówkę trzeba mieć pozwolenie Kurii ? Ja miałam studniówkę w 87 i nikt w tych "jakże ciężkich czasach komunizmu nie wydawał zgody na bal ".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komentarz do artykułu w gazecie wyborczej: "Arcybiskup Józef Życiński zostawił nam dziedzi... Autor: 2krystian88 16.02.11, 21:32 Dodaj do ulubionych Skasujcie Odpowiedz Ale miał szczęście - umrzeć w Rzymie to wielkie szczęście i to chyba jego jedyna nagroda po śmierci. Moi przyjaciele na tę wieść powiedzieli - wojował z Jezusem i nie chciał uznać go jako Króla; ciekawi jesteśmy jak zachowywał się przed Jego Majestatem?. Pozostało jeszcze dwóch arcybiskupów , którzy oficjalnie walczą z Kościołem Jezusowym ale miejmy nadzieją że wyciągną naukę ze sprawiedliwości Bożej i rychło się nawrócą. A ilu jest nieoficjalnych wrogów? Popatrzcie- Bóg nie pozwoli sobie urągać i poniewierać. Metropolita oficjalnie mówił, że jest żydem. A tyle miał zajęć, tylko nie miał czasu dla Boga. No i cóż tego? No i umarł - jak każdy. W życiu zachowywał się jak ewangeliczni głupcy. Jak każdy wreszcie stanął przed KRÓLEM, którego nie chciał znać. Ciekawa jestem, jak mówił do KRÓLA JEZUSA CHRYSTUSA - KRÓLA POLSKI I WSZECHŚWIATA - Sługo czy Królu na przywitanie? Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... Przed rozpoczęciem odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego Pan Jezus powiedział: Pan Jezus: "NAJPIERW ODMÓW WIECZNY ODPOCZYNEK" - odmówiłam trzy razy, ponieważ za zmarłego trzeba się modlić a także dlatego, że w każdej sekundzie ktoś umiera. Podczas odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego - zobaczyłam oczami duszy po mojej prawej stronie Pana Jezusa - stojącego, majestatycznego, poważnego i smutnego. Po mojej lewej stronie w odpowiedniej odległości od Pana Jezusa zobaczyłam cień wijącego się człowieka jakby wściekłego, piszczącego i tarzającego się po ziemi - karła. Pan Jezus powiedział: "BARDZO PISZCZAŁ, PŁAKAŁ I WIŁ SIĘ. STANĄŁ PRZEDE MNĄ NAGO A JA POWIEDZIAŁEM: -NIE ZNAM CIĘ-"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Barbara napisał:
Ten artykuł to jakaś wielka kpina!!!!!!!!!!! Proszę dowiedzieć się wszystkich informacji a nie rzucać słowa na wiatr! Była delegacja ze szkoły numer XXIII do Kurii w celu zdobycia zgody na tą studniówkę! I Kuria się zgodziła!!!!
Jeśli to prawda to Pani dyrektor powinna wylecieć ze stanowiska .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja napisał:
Jeśli to prawda to Pani dyrektor powinna wylecieć ze stanowiska .
Popieram. Współpracownikom i młodzieży tylko współczuć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
żałoba powinna być dobrowolna. kto nie chce, uważa, że zabawa w takim czasie jest nie na miejscu- nie idzie na studniówkę. Kto uważa inaczej-robi po swojemu. po co czepiać się tych, dla których takie wydarzenie nie jest niczym nadzwyczajnym? oczywiście, że żal mi Arcybiskupa Życińskiego, bez wątpienia to strata, ale był człowiekiem jak inni. powtarzam: żałoba powinna być DOBROWOLNA. kimkolwiek się stanę, nie chciałabym by po mojej śmierci ludzie odmawiali sobie przyjemności. ważne jest to, co człowiek ma w sercu, a nie to czy posłucha muzyki, potańczy, pobawi się. zostawcie dzieciaki w spokoju, póki nie robi się krzywdy innym, uważam, że każdy powinien żyć wedle własnych zasad
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie spokój śmierc to smierc gdyby umarł zwykły człowiek nikt nie myslał by o przekładaniu imprezy. Szkoda trudno się mówi nikt zył wiecznie nie bedzie. A wszytskim maturzystom życze wyśmienitej zabawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
martynka1979 napisał:
Bylo zalobe narodowa oglosci. Nie rozumiem ???? Bez przesady!!!!!!!!!!!!!!
Byli tacy,co próbowali-ale dzieki Bogu nie wyszło im!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma co znów przesadzać umarł człowiek ważniejsza jest pamięć o tym co nauczał i jak postępował a nie gesty.Maturzyści!!!życie toczy się dalej świat jest piękny a miejsce abp.zajmie inny już na pewno chętni zabiegają!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...