Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin uczci powstańców warszawskich. Program uroczystości

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 1 sierpnia 2017 r. o 09:16 Powrót do artykułu
Jak sama nazwa mówi było to Powstanie Warszawskie i to w stolicy odbywają się uroczystości i jeśli ktoś ma odrobinę szacunku powinien być dziś w Warszawie. Czemu tą tragedię wykorzystuje się w Lublinie? Kto z władz weźmie w uroczystościach udział?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiem - moim skromnym zdaniem -wyjazd na uroczystości do Warszawy to nie przejaw szacunku, bo np. nie każdy ma takie możliwości.  Szacunek do ludzi tam walczących trzeba mieć w każdym miejscu i nie tylko w chwili wybuchu powstania. Wykorzystywanie różnych tragedii to domena polityków i to takich co to niewie mogą bez takich zachowań. Masz ochotę pojechać do stolicy to jedź i nie wypowiadaj się w imieniu innych (!). Ja mogę tylko uczestniczyć w Lublinie i co wg. ciebie to brak szacunku - a może to upalna pogoda powoduje takie anomalie w myśleniu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powstanie Warszawskie to niewątpliwie wielka tragedia; zginęło kilkanaście tysięcy żołnierzy i około 200 tys. mieszkańców, trwało 63 dni, zatem statystycznie, codziennie w Warszawie w czasie powstania ginęło ok. 3 tys. ludzi przeważnie cywilów, nie dopuszcza się głosów, które pytają o sens największej w dziejach świata tragedii i o to, kto dał prawo do podjęcia decyzji o wybuchu powstania i skazaniu na śmierć tylu niewinnych ludzi czterem dowódcom wbrew wcześniej podjętej decyzji przez pełny skład komendy głównej AK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bogusław Linda o Powstaniu - "Niemcy zło tego świata"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cześć i chwała bohaterom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMINAĆ TO - TO MAŁO ! NIEMIECKIM BARBARZYŃCOM znanym nam wszystkim - PRAWDĘ tę - należy wypalać rozpalonym żelazem na czołach !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Rzeszowie przyszła kobieta z gaśnica pod sąd ... i zgasiła koderastom świeczki :D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lepiej stojąc umierać niż klęcząc na kolanach żyć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"To wszyscy Niemcy byli. Nie ma nazistów". Generał Wacław Sikorski Ps. 'Bocian' - wielki bohater PW. Pamietajmy, to byli Niemcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stańcie na baczność w Godzinę W!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myśleli o Tobie umierając - Zyj z pamięcią o nich !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szopka. Zamiast rzetelnej dawki wiedzy o tym pozbawionym celu i sensu zrywie hura optymistyczna propaganda. Przywódców powstania należało postawić przed sądem i skazać. A dziś zamiast uczyć ludzi o tym, ze to był ogromny błąd , to wciska im sie kolorowy teledysk jak to fajnie umierać bez sensu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Żegnam was, to już na pewno ostatnie moje spotkanie z wami". Niezwykłe przemówienie gen. Ścibora-Rylskiego w przeddzień rocznicy Powstania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zyta masz odrobinę szacunku to zapal świeczkę i stań o 17. i pomódl się o dusze dzieciaków których postawiono bez wyboru.. tylko po co te cyrki z uroczystościami w Lublinie??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wacław Sikorski "Bocian": dla mnie są Niemcy. Dla mnie nazistów nie ma!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMINAĆ TO - TO MAŁO ! NIEMIECKIM BARBARZYŃCOM znanym nam wszystkim - PRAWDĘ tę - należy w każdej książce umieszczać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powstanie Warszawskie, bez wątpienia, jest największą tragedią we współczesnej historii Polski. O tym heroizmie należy mówić i uczyć młodych ludzi, aby potrafili zrozumieć bohaterstwo żołnierzy i cywilne ofiary oraz bezrefleksyjność decydujących o podjęciu walk przywódców! A my powinniśmy reagować na zakusy polityków nieustannie plotących frazesy z pompatyczną membraną w głosie i "ogrzewających" własny wizerunek przy boku nadal żyjących postaci wydarzeń tamtego okresu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"- Tak jak słyszymy od ludzi, którzy przeżyli Powstanie Warszawskie, oni mówią: "byliśmy tak wkur*eni na tych Niemców, przez tyle lat, że nas rozje*ywali po kątach, że byśmy i tak poszli nawet żeby zginąć, żeby mieć pięć minut tego, żeby człowiek był kur*a wolny" - mówi Bogusław Linda. I ja, ajko Polak to rozumiem podobnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akcja kibiców @LegiaWarszawa wywołała największe w historii zainteresowanie światowych internautów hasłem #WarsawUprising
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
73. r. Rzezi Woli. "Po pierwszej salwie zaczęli podnosić się ranni, a wówczas Niemcy rzucali w tłum granaty".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...