Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin. Za wodę i ścieki zapłacimy więcej. Zobacz ceny

Utworzony przez Robunio, 4 stycznia 2013 o 12:54 Powrót do artykułu
Jeżeli wody zużywamy mniej to czy zmalało zatrudnienie w MPWiK.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jesli zuzywamy mniej wody to powinna ona taniec a nie drozec? Prawa rynku rzadza sie takimy prawami chyba? Jesli nie ma na cos popytu to ceny powinny spadac aby przyciagnac klientow a nie tracic juz obecnych. Czegos tutaj nie rozumiem????
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie Matyjaszek rodzina 4 osobowa zużywa ok 10m3 a nie 3 m3. Celowo Pan podał taka liczbę, zeby pokazać, że podwyżka jest niewielka. Oszukujecie nawet na etapie prostej informacji. Ludzie oszczędzają, montują perlatory itd to wtedy Wy podwyższacie? A co robicie, zeby ograniczyć koszty Zarządu? Powinniście nagradać oszczędzających bo wody w ziemi będzie coraz mniej. Niech Pan spojrzy spojrzeniem nowoczesnego Prezesa MPWiK. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
W USA na południu za zlikwidowanie trawnika (nie trzeba podlewać, oszczędność wody) przedsiębiorstwo wodno kanalizacyjne płaci w nagrodę ok 250$. Wyobrażacie sobie coś takiego w naszym dziwnym kraju?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak można usiłować komuś wmówić, że 4 osobowa rodzina zużywa 3m3 wody/ miesiąc. To chyba rodzona myszy, albo kotów....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
nie ma co oszczedzać na wodzie, im mniej zuzywamy tym wyzsze ceny, MPWiK musi miec tyle samo lub wiecej po stronie wplywow!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Witam, Proszę ludzie czytajcie dokładnie artykuł: 1. Cena wody rośnie bo cena paliwa-energii elektrycznej wzrosła i to kilka krotnie w 2012r oku, ( dla przypomnienia pompy pompujące wodę do naszych mieszkań oraz urządzenia do oczyszczania ścieków nie pracują na powietrze), 2. "... czteroosobowa rodzina zużywa 3m3 wody miesięcznie.." - błąd redagującego tekst, wystarczy przeliczyć sobie mając podane cyfry powyżej w artykule., że chodzi 3m3 na osobę i na miesiąc (wody zimnej oczywiście). Przykład: 8,12-7,84=0,28 zł, 0,28zł X 4 osoby X 3m3 os/miesiąc= 3,36 zł/miesiąc 3. Prezes MPWIK nazywa się Matyjaszczyk, Dodatkowo gwoli wyjaśnienia: 1. Proszę sprawdzić ile będzie kosztować podgrzanie 1m3 wody i nie wiązać tego z MPWIK jak to często się robi- tylko z LPEC, 2. A czy zatrudnienie w PGE czy PGNIG zmalało mimo, że ludzie oszczędzają prąd - liczniki II taryfy, oszczędzają gaz kupując kuchenki elektryczne itp. a ceny wzrastały kilkukrotnie w ciągu 2012r. -no gaz potaniał w styczniu 2013 o uwaga ! niby o 10%, 3. A jak znaczna część ludzi nie ma na chleb to zmalała liczba marketów i spadły cen artykułów spożywczych, nie ma na paliwo do sowich 10-20 letnich! aut to zmalała liczba stacji a tym samym cena paliwa ? 4. Jak pijemy mniej np. coca coli to jej cena zmaleje, palimy mniej papierosów to cena ich zmalała czy zmaleje itp.? 5. Dla "veriende Huber" spróbuj likwidować trawniki w Polsce, skwery , spróbuj wyciąć drzewo lub krzew by go nie podlewać, a potem próbuj "wystąpić" do MPWIK po "nagrodę". Nie powielajmy błędów innych ale nauczmy się wyciągać wnioski obserwując, bez zbędnego eksperymentowania za które przyjdzie nam zapłacić
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Lublinianin napisał:
Witam, Proszę ludzie czytajcie dokładnie artykuł:
czytamy: "Podwyżkę tłumaczy inwestycjami i rosnącymi kosztami energii elektrycznej, a także spadkiem zużycia wody." SPADKIEM ZUŻYCIA WODY !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Warto pomysleć o przydomowej oczyszczalni ścieków. Podwyżki odprowadzania ścieków przez MPWiK będą wtedy niestraszne.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
i jeszcze za co
Zaloguj się, aby oddać głos
0
super Będą podwyżki i premie w MPWIK
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Robunio napisał:
Jeżeli wody zużywamy mniej to czy zmalało zatrudnienie w MPWiK.
Nie jestem pewien, ale chyba nie !!! A to dlatego, że każdy kto może chce się nachlipać ( kasy !!! ) ze źródełka obfitości jakim jest MPWiK bez względu na to czy coś potrafi i robi czy nie, tym bardziej gdy MPWiK dyktuje ceny !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
adg napisał:
czytamy: "Podwyżkę tłumaczy inwestycjami i rosnącymi kosztami energii elektrycznej, a także spadkiem zużycia wody." SPADKIEM ZUŻYCIA WODY !!! [/quote] znowu pismaki przękręciły [quote name='Gość' timestamp='1357319761' post='716480'] super Będą podwyżki i premie w MPWIK
przeciez podwyżek ma nie być
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego ten artykuł nie jest premium i jest dostępny za darmo ? Po co płacę kupę kasy za Piano skoro wszyscy czytają tak wspaniałe artykuły za free !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Prezesie mpewiku podnieś jeszcze wysokość mojej emerytury a będziemy kwita.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
lublinianin napisał:
znowu pismaki przękręciły przeciez podwyżek ma nie być
tak jak miało nie być podwyżek cen....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
lublinianin napisał:
znowu pismaki przękręciły przeciez podwyżek ma nie być
Dla załogi ma nie być podwyżek. Dla Zarządu i szefostwa nagrody i premie są co roku. Co roku cena wody wzrasta, więc góra zawsze się nachapie. Podwyżki cen wody są zawsze motywowane jakimiś komunałami, a potem się okazuje, że MPWiK ciągle przynosi zyski, więc i kolesie się obdzielają.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
A dlaczego ilość wody równa się ilości ściekom? Potężne oszustwo akceptowane przez Państwo. W całej Polsce codziennie kilkanaście milionów ludzi wlewa wodę do czajnika robi kawę i herbate nic do ścieków nie trafia klka milionów litrów nie trafia do ścieków a musimy płacić. Wszyscy gotują zupę - kilka milionów litrów także nic nie trafia do ścieków znowu kilkanaście milionów litrów wody idzie do zołądka a nie do ścieków, podlewanie kwiatów - miliony litrów nie idzie do ścieków, podlewanie ogrodów tak samo, mycie samochodów tak samo. Jak długo będziecie nas oszukiwać. W sądzie te MPWiKI nie miałyby szans. A może zróbmy pozew zbiorowy? To są olbrzymie kwoty, które płacimy nieuzasadnione, a Oni jeszcze podwyższją, bo nachapać się nie mogą. Zastanówmy się
Zaloguj się, aby oddać głos
0
" Wzrost cen jest uzasadniony – stwierdza Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta" - źle to świadczy o poziomie intelektualnym naszych władz. Krótka analiza podanych przyczyn: [*] spadek zużycia wody - to niezwykle inteligentne uzasadnienie podwyżki. Ludzie ze względu na rosnącą biedę zaczynają oszczędzać to trzeba im dowalić podwyżkę by panom urzedasom słupki się zgadzały i wynik nie popsuł... [*] rosnące koszty energii elektrycznej - tu chyba władze nas kłamią ponieważ wstukując w google takie hasło wyraźnie pojawia się komunikat, że URE nie zgodził się na wzrost stawek w 2013 roku i takie firmy jak PGE (chyba wiodący dostawca energii w naszym mieście) nie przewiduje podwyżek bez zgody URE. [*] planowane inwestycje - na zdrowy rozsądek inwestycje planuje się po to by pozyskiwać nowych klientów a nie ich tracić podnosząc ceny!!! Normalna firma robi biznesplan, zabezpiecza finansowanie np. z kredytu gdyż inwestycja ma przynieść zyski które spłacą jej koszty i przyniosą dodatkowy dochód. A tu miasto nie dość że za nasze pieniądze to jeszcze za wyższe stawki!! Następnym razem proponuję więcej wysiłku intelektualnego w przygotowywanie uzasadnienia...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Właścicielom domów jednorodzinnych polecem małe przydomowe oczyszczalnie ścieków. Nie są superdrogie, a opłaty za odprowadzanie ścieków znacznie spadają.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: