Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublinowi grozi powódź

Utworzony przez Prywatna właścicielka, 16 lutego 2010 r. o 07:42 Powrót do artykułu
I co ludziom z terenów zagrożonych z przygotowanego sprzętu?Przecież trzeba zapobiegać-można wywieźć śnieg i byłoby to zdecydowanie taniej niż setki godzin pracy pomp,strażaków i sztabu ludzi sterujących akcją wypompowywań. Ale miasto jak zwykle zwleka i czeka z nadzieją na to,że może akurat pogoda będzie sprzyjała temu,żeby podtopień na tych terenach nie było. Miasto miało nauczkę już kilkakrotnie i jak do tej pory niczego się nie nauczyło. Najłatwiej powiedzieć,żeby się nie budować na tych terenach-ale przecież ludzie mieszkają tam po 20,30 lat.Ktoś bierze pieniądze z podatku za te działki i nieruchomości.Więc pytam-kto jest za to odpowiedzialny???? Dzwoniąc wczoraj do Straży Miejskiej dowiedziałam się,że przecież miasto NIE BĘDZIE NAM ODŚNIEŻAŁO (UWAGA!)PRYWATNYCH ULIC(?) Ja sie pytam-od kiedy w Lublinie są prywatne ulice????????.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze jest!Powódź, jeśli nawet dokona dużych zniszczeń to ruszy koniunkturę!A o to nam przecież chodzi ?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może trzeba zadać pytanie w imieniu mieszkańców których domy już za chwilę zostaną zalane.. DLACZEGO ŚNIEG NIE JEST WYWOŻONY POZA MIASTO ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie. Śnieg nie jest wywożony a powinien. Czemu nikt nic z tym nie robi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Dokładnie. Śnieg nie jest wywożony a powinien. Czemu nikt nic z tym nie robi?
Ludzie, pomóżcie wiośnie pokonać zimę! Żryjcie śnieg!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
crx napisał:
Dobrze jest!Powódź, jeśli nawet dokona dużych zniszczeń to ruszy koniunkturę!A o to nam przecież chodzi ?!
-----Jaką koniunkturę Ci ruszy?Przecież Ci ludzie dostaną później od MOPRU albo z UM po500- 1500 zł jako pomoc i zadośćuczynienie i tyle.!!!!I to tylko wtedy-jeśli zarobki nie daj Boże nie przekroczą o parę złotych. Uważasz,że w wyniku pozalewania -wybudują im mieszkania? Na spotkaniach przedwyborczych obiecują cuda na kiju a potem mają nas głęboko w tyłku. Wszyscy wiedzą,że w Lublinie są ulice szczególnie narażone na podtapianie i co?Nikt,kompletnie nikt nic z tym nie robi. Szum zaczyna się dopiero,kiedy zaczynaja się roztopy i poziom wód gruntowych wzrasta..ale szum polega tylko na wysłaniu kilkunastu ekip do wypompowywania i kolejnych obietnicach.I tak do następnego razu. Nie wierzę,że nie można nic zrobić.Myślę,że można-trzeba tylko chcieć tym ludziom pomóc. Obiecywało wielu:i pan Janicki,i pan Daniewski i sam pan Wasilewski. Może trzeba zacząć ICH rozliczać z danych obietnic....może wtedy coś zaczęłoby się dziać w kierunku polepszenia sytuacji.. Mam dosyć tłumaczenia,że są to punkty newralgiczne w Lublinie-tyle to ja wiem i bez komentowania. Ja chciałabym się dowiedzieć-co UM zamierza zrobić,aby te punkty zlikwidować?Bo kasę (podatek)bierzecie bez skrupułów....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ludzie, pomóżcie wiośnie pokonać zimę! Żryjcie śnieg!
A Ty swój żeżarłeś czy podrzuciłeś sąsiadowi?Wszystko można wyleczyć,ale znieczulicy i głupoty NIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czyzby konkurencja dla n-k?podaje linka, wyniuchałam to wczoraj.. ponoc dla wszystkich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na załączonym foto typowa zabudowa Lublina jakby ktoś z Polski A nie wiedział.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fiku napisał:
Na załączonym foto typowa zabudowa Lublina jakby ktoś z Polski A nie wiedział.
Na załączonym foto-typowa budowa Z kilku miejsc prawie centrum Lublina-gdybyś Fiku nie wiedział
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi. co za beznadzieja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W OBECNEJ POLSCE CHODZI O TO ,BY LUDZIE ŻYLI W STRACHU O COKOLWIEK! A powódź jest kolejnym doskonałym pretekstem-jednak sami widocznie chcieliśmy tego(przenajmniej większość!).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Łatwiej naobiecywać akwaparków niż śnieg wywieźć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi. co za beznadzieja.
Dlaczego nie można wywieźć?Już mówię:bo za drogo,bo nigdy sie tego nie praktykowało,bo szczerze powiedziawszy-to lubelskich włodarzy guzik obchodzą ludzie z ulic:Koło,Firlejowska,Dzierżawna,Wapienna itp....Według naszych władz-tam mieszka margines i nie ma co się nimi przejmować.... Taka jest prawda!Czasami trafi się jakiś "ludzki pan" z tego molochu zwanego UM i pomoże. Bo zdarzają się tacy-np.Dyrektor Centrum Kryzysowego, człowiek z Wydziału Gospodarki Komunalnej,czy Straż Pożarna(jak już pozalewa wszystko)-dzięki im za i za to! Wiem,że zaraz podniesie się larum na temat mieszkańców tych ulic i odsądzanie ich od czci i wiary-ale przecież są to ludzie,którzy mają stosowne dokumenty na swoje domostwa i mają prawo oczekiwać tego,aby traktowano ich jak każdego pełnoprawnego obywatela miasta Lublin.Z należnymi mu prawami a nie tylko obowiązkiem płacenia podatku od nieruchomości i garażu(cena za garaż taka jak na Sławinku!)Znaczy jednak miasto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Tubtinie mieście frustracji, rządzonym przez prywatę, nepotyzm i korupcję nawet śniegu nie da się wywieźć. A tymczasem w Szczecinie: Szczecin: 140 tys. zł kary za złe odśnieżanie Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie nałożył kary na firmy odśnieżające miasto. W sumie kilka firm zapłaci 140 tys. zł - poinformowała Marta Kwiecień-Zwierzyńska z ZDiTM. Najwięcej, bo ponad 90 tys. zł, zapłaci firma odpowiedzialna za całoroczne oczyszczanie przystanków komunikacji miejskiej - ponad 91 tys. zł. Dwie firmy obsługujące Strefę Płatnego Parkowania ukarano mandatami na kwotę 14 tys. Kolejne dwie firmy odpowiedzialne za odśnieżanie ulic muszą zapłacić 25 i 11 tys. zł. Kwiecień-Zwierzyńska podkreśliła, że inspektorzy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego codziennie kontrolują firmy odśnieżające Szczecin. ZDiTM przeznaczył dodatkowo prawie 650 tys. zł na odśnieżanie ulic nieujętych wcześniej w planie zimowego oczyszczania miasta, czyli ulic na przedmieściach czy bocznych. Miasto zawarło także dodatkową umowę na wywóz śniegu - za 0,5 mln zł. Od soboty trwa jego wywózka z centrum miasta. Wywieziono już ok. 7 tys. ton śniegu. Za parę dni ma zostać rozstrzygnięty przetarg na oczyszczanie oblodzonych chodników. Ręcznym odśnieżaniem szczecińskich ulic zajmuje się ok. 300 osób, w tym 18 więźniów z zakładu karnego w Stargardzie Szczecińskim. W Szczecinie akcja "Zima" może kosztować nawet 9 mln zł - przy wcześniej planowanych wydatkach na poziomie 6 mln zł. Prezydent Szczecina zapowiedział, że zwróci się do rady miasta o przekazanie dodatkowych 2 mln zł rezerwy budżetowej na odśnieżanie w tym roku. źródło: Onet.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Możemy mieć problem – przyznają władze Lublina i martwią się zalegającym w mieście śniegiem. Nadzorem objęte są cztery rejony miasta. A magistrat już szykuje sprzęt przeciw- powodziowy---i to niby ma mnie uspokoić????? Robicie sobie kpiny z ludzi-lubelska władzo.Może już czas zrezygnować z ciepłych posadek i zająć się czymś mniej ważnym. Bo do rzeczy istotnych-to WY się niestety nie nadajecie. Mam nadzieję,że i Wam nikt nie poda pomocnej dłoni-jak już zaczniecie tonąć w wielkiej głębi własnych niepowodzeń. Wstyd,wstyd i jeszcze raz wstyd.To miasto nigdy nie będzie miastem z prawdziwego zdarzenia-nie z takimi rządzącymi. Wywożenie śniegu to taki problem,że nie jesteście w stanie mu sprostać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wapienna? Dzierżawna? 9 na 10 domów to samowola budowlana w której nie powinni mieszkać ludzie, mieszka na dziko? czyli lubi naturę i niech nie narzeka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Dlaczego nie można wywieźć?Już mówię:bo za drogo,bo nigdy sie tego nie praktykowało,bo szczerze powiedziawszy-to lubelskich włodarzy guzik obchodzą ludzie z ulic:Koło,Firlejowska,Dzierżawna,Wapienna itp....Według naszych władz-tam mieszka margines i nie ma co się nimi przejmować....
czyli przygotowanie tych wszystkich sztabów przeciwpożarowych wyniesie mniej? nie opłaca się tego poprostu wywieźć ? jakoś trudno mi w to uwierzyć. chyba lepiej raz wywieźć i mieć spokój niż przez kilka dni mieć powódź. może czas najwyższy spróbować takiego rozwiązania...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
tak jak większość mówi, dlaczego nie można wywieźć śniegu poza miasto? Przecież wcale tych ludzi zalać nie musi. co za beznadzieja.
niech zalewa tych z po za miasta -oni i tak w gumiakach chodzą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prywatna właścicielka napisał:
I co ludziom z terenów zagrożonych z przygotowanego sprzętu?Przecież trzeba zapobiegać-można wywieźć śnieg i byłoby to zdecydowanie taniej niż setki godzin pracy pomp,strażaków i sztabu ludzi sterujących akcją wypompowywań. Ale miasto jak zwykle zwleka i czeka z nadzieją na to,że może akurat pogoda będzie sprzyjała temu,żeby podtopień na tych terenach nie było. Miasto miało nauczkę już kilkakrotnie i jak do tej pory niczego się nie nauczyło. Najłatwiej powiedzieć,żeby się nie budować na tych terenach-ale przecież ludzie mieszkają tam po 20,30 lat.Ktoś bierze pieniądze z podatku za te działki i nieruchomości.Więc pytam-kto jest za to odpowiedzialny???? Dzwoniąc wczoraj do Straży Miejskiej dowiedziałam się,że przecież miasto NIE BĘDZIE NAM ODŚNIEŻAŁO (UWAGA!)PRYWATNYCH ULIC(?) Ja sie pytam-od kiedy w Lublinie są prywatne ulice????????.
to proponuję tym obibokom ze strazy dać łopaty i niech odśniezają ,a nie tylko mandatami strasza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...