Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Łysy jak Litewski

Utworzony przez D. Kopciowski, 10 października 2007 r. o 08:03 Powrót do artykułu
Tytułem uzupełnienia mojej wypowiedzi w artykule, chcę dodać, że na potrzebę prowadzenia prac porządkowych i pielęgnacyjnych obejmujących układ istniejącego zadrzewienia na Placu Litewskim w Lublinie - Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Lublinie zwracał wielokrotnie uwagę gospodarzowi terenu, jakim pozostaje Urząd Miasta Lublin (np. w grudniu 2006 roku, gdzie wskazano na potrzebę zaktualizowania projektu gospodarki drzewostanem i wdrażania go w porozumieniu z LWKZ w Lublinie, a także konieczność pilnego przedstawienia harmonogramu prac ukierunkowanych na utrzymanie odpowiedneigeo standardu uzytkowego w obszarze Placu litewskiego, zapewniających ogolny ład przestzrenny i funkcjonalny).Ciesze się zatem, że inicjatywa Dziennika Wschodniego wspomogła podejmowane wcześniej działania służb konserwatorskich w tym zakresie - przynosząc efekt w postaci opracowania ekspertyzy dendrologicznej. Dodać też chcę, że ekspertyza ta nie dotarła jeszcze do urzędu ochrony zabytków, trudno więc nie znając zawartych tam wskazań wyrokować - jakie będą rozstrzygnięcia w tej sprawie. Oczywiście decyzję podejmie wojewódzki konserwator zabytków, a w przypdaku pomników przyrody (jeżeli ich dotyczy również ekspertyza) - wojewódzki konserwator przyrody. Wazne jednak będzie także stanowisko UM Lublin. Z tego co wiem opracowanie ekspertyzy zlecił Wydział Ochrony Środowiska UM Lublin, gdzie pracują osoby z przygotowaniem zawodowym do oceny, a przynajmniej wyrażenia opinii na temat wskazań zawartych w ekspertyzie dendrologicznej. Do sprawy oczywiście spróbujemy odnieść się w miarę szybko, byc może w przyszłym tygodniu - pod warunkiem, że w sprawie tej wpłynie wniosek do WUOZ Lublin. pozdrawiam - D. Kopciowski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Spróbuję jeszcze raz, może tym razem ten tekst zostanie zamieszczony, jako uzupełnienie mojej wypowiedzi przy artykule(rano sie nie udało).Dodac więc chcę, że urząd ochrony zabytków - niezaleznie od działań Dziennika Wschodniego - podejmował wilelokrotnie interwencje w kwestii konieczności podjęcia niezbędnych prac leczniczo-pielęgnacyjnych przy drzewostanie na Placu Litewskim.Inerwencję taką podjęto np. w grudniu 2006 (w piśmie skierowanym do UM Lublin - WGK) gdzie napisano m.in., żeprace porządkowe i pielęgnaycjne nalezy prowadzić na bieżąco, w sposób ciągły niedopuszczając do obniżenia standardów utrzymania reprezentacyjnej przestrzeni publicznej miasta (co jest podstawowym obowiązkiem właściciela i zarządcy zabytkowego obiektu). LWKZ w Lublinie wskazał też, na pilną potrzebę prowadzenia szerszego niz dotąd zakresu prac porzadkowych i pielęgnacyjnych, a także na konieczność aktualizacji istniejących projektów gospodarki drzewostanem. LWKZ w Lublinie prosil tez UM o przedstawienie harmonogramu prac ukierunkowanych na utrzymanie odpowiedniego standaru uzytkowego w obszarze Placu litewskiego, zapewniających ogolny ład przestzrenny i funkcjonalny.Cieszyć się zatem należy, że akcja dziennika wspomogła choć w części wcześniejsze interwencje służb konserwatorskich, czego efektem jest opracowana ekspertyza.Chcę tez powiedzieć, ze opracowanie to jeszcze nie wpłynęło do WUOZ Lublin. Trudno więc wyrokować jakie będzie stanowisko słuzb konserwatorskich. Z całą pewnością wycinka zostanie poprzedzona konsultacjami, w tym z Wydziałem ochrony Środowiska UM Lublin. W przypadku gdy w grę będą wchodziły pomniki przyrody (które również na Placu sie znajdują), zgodę na ich ewentualną wycinke będzie musiał wydać wojewódzki konserwator przyrody.Odpowiedź byc może będzie w przyszłym tygodniu, pod warunkiem, że wpłynie w tej sprawie wniosek ze strony UM Lublin, którego jak wyżej powiedziałem do tej pory nie ma.Bez wnikliwego rozpoznania sprawy, trudno przesądzać w tej chwili dalszy los drzew wskazanych do wycinki.pozdrawia, mając nadzieję, ze tym razem ten teskt znajdzie się w komentarzach do artykułu - Dariusz Kopciowski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bbb
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...