Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Małe szkoły zmorą samorządów

Utworzony przez ravajas@wp.pl, 6 września 2012 o 14:02 Powrót do artykułu
to własnie sa uroki socjalizmu. gdyby szkoły mogły być prywatne i mogły się mieścić w każdym lokalu, który właściciel jest w stanie wynająć, to nie byłoby problemu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Likwidować likwidować. Ten niż jest przerażający, szkoły wyludnione. Dzieci się cudnie integrują w "opłacalnych" szkołach- molochach. Dla każdego nauczyciela praca w trzydziestoosobowej gromadce sześcio i siedmiolatków jest marzeniem.Można integrować, indywidualizować, wspierać, wyrównywać szanse edukacyjne, spełniać zalecenia władz oswiatowych, samorządowych, kościelnych....... A gdy gazeta zamieszcza rankingi szkół po testach kompetencji, okazuje się, że pierwszych 10 miejsc zajmują szkoły prywatne lub społeczne, a te "oplacalne finansowo" Znacznie dalej. Ale najważniejsze, ze da się zaoszczędzić. Że na dzieciach ? Nie szkodzi. Dzieci w miejskich szkołach bardzo lubią przebywać w jednym niezbyt wielkim pomieszczeniu w świetlicy w towarzystwie osiemdziesiątki równolatków. "w kupie (żeby nie powiedzieć w g...ie cieplej" )
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dobra likwidują! Ale czy kiedyś doczekam się artykułu, w którym ktoś napisze że z powodu niżu demograficznego i co za tym idzie likwidacji szkół, zlikwidowane zostaną etaty w kuratoriach, ministerstwie oświaty itp ?! Skoro oszczędzamy to zacznijmy oszczędzać od przerośniętej ponad granice rozsądku administracji!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie wierzę. W końcu w prasie pokazano także drugą stronę medalu, a nie tylko "biednych rodziców biednych pociech, dla których szkoła jest jedynym ośrodkiem kulturalnym". A nikt nie zwraca uwagi na to, że szkoła jest czynna od 9 do 13, zamknięta w soboty i niedziele. Szkoła kosztuje 500 tysięcy złotych i płacą na nią wszyscy mieszkańcy gminy. I zamiast te 500 tysięcy wydać na poprawę jakości dróg, chodniki poprawiające bezpieczeństwo to pompuje się pieniądze w studnię bez dna. BO GMINA MA TO GMINA DA. ZAKAZ FUNKCJONOWANIA DLA SZKÓŁ PUBLICZNYCH, W KTÓRYCH SĄ KLASY PONIŻEJ 20 OSÓB. TO ZBRODNIA PRZECIW FINANSOM PUBLICZNYM. I nie przekazywać szkół stowarzyszeniom. Chyba, że same w 100% będą finansować swoją działalność, a nie sępić od budżetu samorządu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: