Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
temat z Chłopów to, scharakteryzować Bylicę i jego relacje z córkami i jak traktowano starszych ludzi w tamtejszym społeczeństwie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
:/ mam pytanie, czy za takie dwa bledy rzeczowe moga uniewaznic mature?:/ (temat 2): 1. Zosia jest kilka lat starsza od Tadeusza ale ciagle mloda i piekna 2. To co łączyło Telimene i Zosieto młodość i uroda. prosze o powazne i szczerze odpowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie chcę Cie martwić ale to bardzo poważne błędy rzeczowe . Na próbnej maturze bardzo nas za to kosili i obniżali punkty ale myśl pozytywnie !pozdrawiam Aneta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ehhhhh zal niby łątwa mysle ze dobrze mi poszła ale napisałem na koncu wypracowania że Tadeusz OŻENIŁ się z Zosią, a mój drugi błąd to że Telimena OŻENIŁA się z HRABIĄ ;( fuck nie wiem czy mi to uznają za bład kardynalny i nie zdam tej matury czy co ;(
To są błedy rzeczowe. Wypracowanie dyskwalifikuje bład kardynalny, nie rzeczowy. Ja Tez pisałem 2 i myśle że było łatwe, napisałem lekko na 2,5 strony.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dajcie juz nam te odpowiedzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
:/ mam pytanie, czy za takie dwa bledy rzeczowe moga uniewaznic mature?:/ (temat 2): 1. Zosia jest kilka lat starsza od Tadeusza ale ciagle mloda i piekna 2. To co łączyło Telimene i Zosieto młodość i uroda. prosze o powazne i szczerze odpowiedzi.
Wg mnie te dwa błędy już wskazuja na nieznajomość lektury a przynajmniej zdeka troche ważnych szczegółów. Co do drugiego punktu to fakt urada je łączyła ale Zosia miała 14 lat a Telimena byla starsza od Hrabiego wiec nie wiem jak takie błedy potraktuje komisja. Co do mnie to wydaje mi sie że poszło mi dobrze, zalezy tylko co bedzie uwzględnione w kluczu starałam sie nadrabiac słownictwem (zważywszy, pozwolę sobie zacząć od.., bowiem itp) ale co z tegowyniknie to sie okaże w większości opisywałam je na podstawie książki, ale te cechy ktore moglam wyłapac z fragmentów podparłam cytatami wiec powinno być dobrze. Pozdro z Chełma, Aguutek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matura nie była trudna ale znając życie szablon jest poje...any...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przesadzacie, zdać na 30% jest bardzo łatwo, ja nie czytałem nic oprócz granicy, dżumy i utworów o obozach (bo mnie ciekawiły). Swoją wiedze opierałem na ściągach i szczerze mowiąć bardzo łatwo dzisiaj było. Najbardziej bałem się wesela...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MADE IN HUNGARY napisał:
Przesadzacie, zdać na 30% jest bardzo łatwo, ja nie czytałem nic oprócz granicy, dżumy i utworów o obozach (bo mnie ciekawiły). Swoją wiedze opierałem na ściągach i szczerze mowiąć bardzo łatwo dzisiaj było. Najbardziej bałem się wesela...
no fakt faktem zdac sie zda. ale lepiej wyglada np 60 % niż 31% ledwo fuksem zdane. mi osobiscie dla satysfakcji wystarczy 50% bo z próbnych miałam tak 47-48% ;D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja nie przeczytalaM ZAdnej lektury i poszło a nie sciagałam nic...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Próbną napisałam na 51% słuchajcie,nie zdana matura to nie koniec świata :] najważniejsze "nie dać się stresowi" :] ja dopiero przed ustnymi bedę miała pełne gacie! hehe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ehhhhh zal niby łątwa mysle ze dobrze mi poszła ale napisałem na koncu wypracowania że Tadeusz OŻENIŁ się z Zosią, a mój drugi błąd to że Telimena OŻENIŁA się z HRABIĄ ;( fuck nie wiem czy mi to uznają za bład kardynalny i nie zdam tej matury czy co ;(
no naprawde glupie bledy:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Sylwia~ napisał:
ja nie przeczytalaM ZAdnej lektury i poszło a nie sciagałam nic...
Nie ma szans ściągać. A czytałem dla przyjemności nie pod mature.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zrobiłem błąd rzeczowy: Zosia była córką Stolnika i Ewy Horeszko, czy można to uznać za błąd kardynalny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to żeś kolęzanko pojechałą, takie błedy, ale jak masz reszte sensowna to nie przesadzaj, takie 2 błedy nie mogą przesądzić o wyniku.. Faktycznie maturka była lajtowa, 2 tematy lekturowe, a nie wiersz, hmmm Temat z Chłopów to byl jakos tak, ze trzeba bylo na podstawie fragmentu(rozmowa Hanki z jej Ojcem o ktorym pierwsze słysze) przedstawic stosunek albo pozycje starszych ludzi na wsi, nie pamietam w kazdym badz razie, zjeba*** jakis ten temat:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no niezłe błędy zrobiłeś. moja koleznak napisała w nr wypracowania 1 a pisała 2 temat jak myślicie ocenia jej prace czy nie??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
szanse są do ściągnięcia. Jeśli ktoś jest cwany i umie to robić to ściągnie Ja nie czytałam bo nie lubie czytać...(no a czytanie dużo daje,przynajmniej ludzie którzy dużo czytają potrafią zazwyczaj się lepiej wysłowić i piszą lepsze prace)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tez zrobilam taki blad napisalam ze w ostantim fragmencie tadeusz i zosia byli ju zmalzenstwem. czy to jest blad kardynalny ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MADE IN HUNGARY napisał:
Nie ma szans ściągać. A czytałem dla przyjemności nie pod mature.
popieram kolegę, ja czytałam bo lubię czytac i uwazam ze warto czytac, a te mózgojeby co sie chwala ze naoisali bez czytania zadnych lektur to dla mnie po prostu Mózgojeby!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja napisalam ze telimenie zalezalo na ktotkich zwiazkach a nie na takich na stałe. Myslicie ze to może byc błąd kardynalny?! ; /
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...