Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Miasto oddaje Kościołowi atrakcyjne działki przy ul. Morwowej

Utworzony przez czytelnik, 19 lutego 2015 r. o 18:55 Powrót do artykułu
a po co im ta ziemia? Kościoły w tamtej okolicy już są
  Kościoły są więc ziemie sprzeda się deweloperom i wprowadzą się owieczki - kuria zarobi podwójnie - raz na sprzedaży ziemi, raz z tacy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościół (jak też  i inne osoby) nabył mienie zgodnie z obowiązującymi  w dniu nabycia przepisami. Pamiętajcie że przed wojną również były księgi wieczyste do których podobnie jak dzis wpisywano wlaścicieli. Czy zatem drodzy antyklerykałowie, gdybyście dziś nabyli ziemię czy mieszkanie za cenę X, w drodze spadku lub darowizny (nie ma to większego zanczenia) i wpisałby was Sąd do księgi wieczystej jako właściciela to czy cieszylibyście się z tego powodu że za 10 lat czy 50 przychodzi urzadnik i wam zabiera cały majatek bez odszkodowania? 
ale tą ziemię kościółkowi zapisywali magnaci i szlachta za odpusty i przymykanie oko na różne grzeszki..nie zdobyli jej napewno nigdy w 100% uczciwie i za uczciwą rynkową cenę co zostało zresztą do dzisiaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trza anonim do Papieża Franciszka  wysłać Życzliwy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile jeszcze będzie oddawane? była złodziejska komisja, mają dotacje, emerytury, oddaje się im działki - jak długo jeszcze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
;-) no dobrze myślałem tylko coś chyba nie tak z tymi areałami...działkę zaznaczoną Więckowski dostał za swoje pole na końcu śwataa działkę na północ od tej ma dostać Budzikczyli deal jest jasny...Żuk Budzik Wieckowskinieswięta trójca i każdy zbójca ;-)i dlatego zniszczono park tak?no to zdradni to na pewno pchną tak jak z tym parkiemhmm 26 lutego tak to by wypadało przyjść poświecić jaśnie panom  Nie wszystko złoto, co się świeci z góry,Ani ten śmiały, co się zwierzchnie sroży:Zewnętrzna postać nie czyni natury,Serce, nie odzież, ośmiela lub trwoży.Dzierżały miejsca mycaków kaptury,Nieraz handlarzem bywał sługa boży;Wkrada się zjadłość i w kąty spokojne —Taką ja śpiewać przedsięwziąłem giołdę.Śmiejcie się wreszcie, mimo wasze śmiéchyPrzecież ja powiem, co robiły mnichy.W mieście, którego Lublinem tu zowiem,Nic to jednakoż do rzeczy nie przyda,W mieście, ponieważ zbiór pustek tak zowiem,W godnem siedlisku i chłopa, i Żyda,W mieście (gród, ..estwo trzymało albowiemStare zamczysko, pustoty ohyda)Były trzy karczmy, bram cztery ułomki,Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki.W tej zawołanej ziemmniackiej stolicyWielebne głupstwo od wieków siedziało;Pod starożytnem schronieniem świątnicyPrawych czcicielów swoich utuczało.Zbiegał się wierny lud, a w okolicyWszystko odgłosem uwielbienia brzmiało.Święta prostoto! Ach, któż cię wychwali!Wiekuj szczęśliwie!… Nic mówmy daléj
Ostatnio edytowany 19 lutego 2015 r. o 20:41
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a za jakie nieruchomości / czyt. grzechy / władza oddaje kościołowi tereny przy ulicy Berylowej - to pokłosie tej słynnej zamiany gruntów miasta -  Bronowice / wycinka drzew / i dewelopera / mocno powiązanego z ratuszem  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciekawe dlaczego w takich kwestiach jak - grunty dla kościoła - zamiana gruntów miasto - deweloper radny - berylowa - zamiana gruntów   nie ma komentarzy pod artykułem a można je zobaczyć tylko na forum czy to nie zastanawiające
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bóg zapłać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Budzik jest pośrednikiem w machlojach Żuk - kolesie tak?
  Można robić listę osób, które Przemysław Leniak a czasem tak zwany "budżet" czyli AF danego dnia oskarżyli o przekręty, machloje, czyli mówiąc wprost przestępstwa. Leniak albo powinien dowody na swoje teorie dostarczać do prokuratury albo za każde oskarżenie i insynuacje powinien lądować w sądzie.   Teraz z kolei specjalista od wyceny nieruchomości się z niego zrobił. Z tego się robi studia, zdaje egzamin zawodowy, są przepisy określające sposoby dokonywania wyceny, są normy branżowe, są stowarzyszenia rzeczoznawców. Ale Leniak wie swoje - wziął cenę m2 z uchwały RM o zamianie przeliczył przez powierzchnie i wyszło mu, że grunt jest wart tyle a tyle, a więc abp. Budzik źle wypada na tej ugodzie. A więc zdaniem Leniaka jest przekręciarzem. Bo dlaczego bierze mniej, choć należy mu się więcej?   Leniak nie ma pojęcia, że temu służy właśnie ugoda sądowa, że strony spotykają się gdzieś po środku i rezygnują z tego co może udałoby im się osiągnąć ale kosztem długiego i niepewnego procesu. Co tam, takie niuanse. Dla Leniaka sprawa jest jasna: Żuk - przekręciarz, deweloper oczywiście przekręciarz, abp też przekręciarz, Wiącek niedobry bo bierze pieniadze od Żuka, Mącik niedobry, Pietrasiewicz niedobry [tu jeszcze cała lista nazwisk].... a całe miasto jest skorumpowaną mafią. Czytanie tego to coś strasznego, bo są to właściwie nieustające insynuacje i obrzucanie błotem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można robić listę osób, które Przemysław Leniak a czasem tak zwany "budżet" czyli AF danego dnia oskarżyli o przekręty, machloje, czyli mówiąc wprost przestępstwa. Leniak albo powinien dowody na swoje teorie dostarczać do prokuratury albo za każde oskarżenie i insynuacje powinien lądować w sądzie.   (...)
  Łał , jestem pod wrażeniem.   Najczęściej pojawiają się komentarze od osób, które powinny porozmawiać z psychologiem, a tu, o proszę, jakiś normalny głos.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież kościół za mienie utracone od dziesięcioleci otrzymuje grubą kasę z budżetu państwa zwaną "subwencjami". Przecie jeszcze niedawno pisaliście że teren przy Morwowej dostaje deweloper za działkę pod kościół na Berylowej? Tylko nie bardzo rozumiem czemu to miasto daje klechom teren pod kościół? Niech sobie diecezja weźmie kredyt pod hipotekę , kupi działkę i wybuduje kościół a potem go spłaca jak normalni ludzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja jestem ciekaw kiedy klechy to sprzedadzą ? Niech zgadnę- gdy już powstaną biurowce!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Berylowej miasto nie daje kościołowi ani kawałka ziemi - możesz to łatwo sprawdzić w Urzędzie Miasta i w księgach wieczystych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co się znajduje w tym miejscu teraz gdzie była ta cegielnia?Czy była ona przy aktualnej ul.Morwowej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko dla Czarnych jak na tacę za darmo od Żuka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Berylowej miasto nie daje kościołowi ani kawałka ziemi - możesz to łatwo sprawdzić w Urzędzie Miasta i w księgach wieczystych
To zapytaj sie w  wydziale planowania przestrzennego czy teren bezposrednio przlegajacy do Berylowej nie jest przewidziany pod kościół
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
  "drzewka wam wyciąłem przed świętami, Ho HO HO" nie ma poroblemu zeby mnie machlojanci pozwali albo nasłali na mnie prokuraturę ja się nie ukrywam pisze pod nazwiskiem chętnie spotkałbym się na sali sadowej z Budzikiem oskarżającym mnie o mówienie prawdy ;-) co do Żuka to zdaje się że prokuratura w wyniku działań Andrzeja wszczeła jednak sprawę zwiazną z jego występami w CK tak więc być moze się  z Zucze spotkam na sali sądowej nie mogę się aż doczekać... hmm propos jeszcze Budzika i sądów zdaje się że ostatnio przegrał on z kretesem sprawę w której stał twardo po stronie jednego patofila bijącego kobietę publicznie na KUL poszperam to znajdę co Budzik publicznie opowiadał w temacie swojej niekompetencji w sprawach praworządnosci i sprawiedliwości bo nie ma to jak cytat soczysty przecie ba może znajdę i filmik stosowny...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to przed wyborami będziemy sypać gruntami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Berylowej miasto nie daje kościołowi ani kawałka ziemi - możesz to łatwo sprawdzić w Urzędzie Miasta i w księgach wieczystych
a kto oddaje ?? Więckowski ?? miasto niby wymieniło się z nim w stosunku 1: 1 czyli 1, 6 h do 1 1, 6 h , a w rzeczywistości miastu zostanie 1,1 h a dla kościoła o,5 h . Człowieku przejrzyj na oczy   a poza tym , tam nigdy nie miało być kościoła tylko szkoła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jest taka piosenka wykonywana przez zespół który ma nazwę niezwykle kojarzącą się Polakom mającym wyrezane korzenie na Wołyniu można by ją nazwać piosenką enwelopera ale można ją również dedykować wytrwale szerzacej deewangelizaję lubelskiej metropolitalnej budzikowni https://www.youtube.com/watch?v=4SUHlka_Kbs
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...