Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Miasto tonie w śniegu. Kar na razie nie będzie (wideo)

Utworzony przez stefan, 7 grudnia 2010 r. o 17:24 Powrót do artykułu
Co za koleś z tego Radzikowskiego. Cały Lublin huczy na brak odśnieżania a ten odwraca się na pięcie i bezczelnie śmieje się w twarz osobie, której udzielał wywiadu. Lublin wymarzonego ESK nie zdobędzie bo ludzie, którzy są wizytówką zwlekają ze wszystkim a później płaczą nad rozlanym mlekiem. Mentalność zakłamanych, złodziejskich i zakompleksionych lubelaczków. Lublin = wieś
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie dyrektorze to w niedzielę nie ma zajęć w szkółce lansu i baunsu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł pastora świetny - taki czyn społeczny. Myślę że wiele rzeczy można by tak w mieście załatwić. Ale wcześniej proponuję wywalić z pracy Tomasza Radzikowskiego, dyr. Wydziału Gospodarki Komunalnej w UM Lublin. Bo po co wtedy płacić na urzędników którzy mają w d..... swoje obowiązki. A może to nie jego wina bo nie ma kasy do dyspozycji - no to jego szefa, i tak dalej.....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przecież to chore!!! Może jeszcze niech powstanie ruch społeczny Wielkia Orkiestra Odśnieżania Miast! Co roku w zimie, w czynie społecznym, chętni odśnieżą miasta w zastępstwie, za służby odpowiedzialne za odśnieżanie, które mają to głęboko gdzieś. Nie ma pieniędzy na służbę zdrowia, ale jest WOŚP, nie ma pieniędzy na odśnieżanie miast, duchowny skrzyknie wiernych i odśnieżą. Ten śnieg który nie jest odśnieżany powinien być zwożony pod ratusz, z pod ratusza szybko znika.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielka Orkiestra Odśnieżania Miasta - pięknie!! , jeszcze lepszy pomysł. Świeże powietrze, lepsza kondycja po takiej pracy, przewentylowane płuca. A jakie korzyści polityczne: można wykreować nowych liderów społecznych, na pewno by się znaleźli też politycy do lansu... Oj, zresztą nie wiem, może ja jednak jestem chory na głowę .....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuje zrobic happening. NIOch kazdy przyjdzie pod ratusz z lopatą. Zaczniemy odsnieżać. W okolicach ratusza jest sporo takich miejsc. Brawo pastor.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O, wpadł mi do głowy jeszcze lepszy pomysł. Zaprośmy do złożenia wizyty w naszym mieście Tuska z Miedwiediewem - przecież jesteśmy ostatnim przystankiem w drodze na Wschód do Rosji. Wtedy na pewno znajdą się pieniądze na odśnieżanie. P.s. Podobno jeden kurs ciężarówki wywożącej śnieg kosztuje 350 zł; miasto ponoć w jedną dobę wydało na ten cel 350000 zł. Czy ktoś widział lub słyszał te tysiąc ciężarówek ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no właśnie może duchowny trochę zawstydzi tych wyżej siedzących
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czesiek napisał:
Wielka Orkiestra Odśnieżania Miasta - pięknie!!
jako atrakcję proponuję licytację "złotej łopaty do odśnieżania" albo kilku uzyskane środki proponuję przeznaczyć na łatanie dziur po zimie (pewnie też nie będzie pieniędzy) albo na zakup nowoczesnych łopat do odśnieżania. Jak myślicie ile można uzyskać z licytacji łopaty nr. 1 ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moniko, nic z tego, wyżej siedzący są bezwstydni... A zamiast licytacji łopaty licytować prawo walnięcia tą łopatą w stół obrad podczas sesji Rady Miasta, a może jeszcze jeszcze jakiegoś urzędnika w łeb ....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tym odśnieżaniem to jeden wielki skandal pod wysokim patronatem Pana Prezydenta ( Pana Żuka też). Jeszcze żadnej zimy nie było takiego bałaganu jak tej obecnej. Nawet w centrum miasta chodniki nie są odśnieżone i brodzi się w śniegu po kostki ale jest to skutek jeżdżenia funkcjonariuszy odpowiedzialnych za odśnieżanie miasta samochodami a nie chodzenie piechotą. Straż Miejska robi sobie kpiny z Obywateli podają takie informacje, że w ciągu trzech dni skontrolowała 800 posesji nakładąjac 11 mandatów za nie odśnieżone chodniki i 65 za sople. Przy stanie ponad 100 funkcjonariuszy każdy popełnił ca 3 kontrole dziennie to oszałamiający wynik. Dzisiaj mówi się, że nie będzie kar to po co są te ustawy, uchwały Rady, regulaminy zobowiązujące do utrzymania czystości porządku w mieście z jednej strony i nakładające obowiązek na Straż Miejska egzekwowania usunięcia przez zarządcę lub właściciela nieruchomości śniegu i błota z chodnika codziennie do godziny 8 rano, a w przypadku intensywnych opadów śniegu w ciągu 3 godzin od ustania opadu oraz usuwanie śliskości nawierzchni chodnika. Po co więc jest Straż Miejska i za co bierze kasę?. A zgodnie z tym cytowany regulaminem Urząd Miejski jako zarządca drogi i właściciel posesji miejskich ma takie same obowiązki i tak samo powinien być traktowany jak każdy zarządca nieruchomości czyli karany mandatami. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aż szkoda czego kolwiek mówić o władzy lublina ale czegto się spodziewać koło domu maja wylizane ze śniegu i im tyle wystarczy kasa w kieszeni jest??? jest!!! ludziom powiedzą zw wydali dziennie 350 tysiecy na odśnierzanie a rzeczywiście wydali 1/5 tej sumy a reszte do kieszeni jak zwykle . Pastor juz nie morze się na to patrzeć i woli samemu odśnierzyć niz zeby wcale nie było odśnierzone WSTYD I HAŃBA żeby ktos taki coś takiego robił WSTYD dla tych w zarządzie miasta Lublin WIEŚ tańczy i Śpiewa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta dyskusja robi się strasznie poważna a przecież wszyscy wiedzą że śnieg poważny nie jest, stopnieje i tyle. Na co głownie liczą zarządzający tym miastem. Chodzi jednak o to że władze naszego miasta, tak samo jak do śniegu, podchodzą do wielu innych problemów Lublina. Ze problem się sam rozwiąże - ważne przede wszystkim że kasa na konto wpłynie. A propos kasy, to prezydent Lublina wcale nie zarabia oszałamiających pieniędzy - wg money.pl to ok. 13400/m-c. A może by tak zachęcić finansowo nasze władze? Jak sprawnie rozwiążą w danym okresie jakiś problem to premia, jak olewają to po kieszeni - trochę dynamiki w tej sferze by się przydało. Jak myślicie w jakiej wysokości nagrody ? Jakie kary ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gratuluję pomysłu, chęci i odwagi by zrobić coś dla drugiego człowieka bezinteresownie. Życzę udanej akcji odśnieżania w niedzielę Pastorze. Szkoda, że w Lublinie tak mało takich ludzi jak Pan pozdrawiam i zachęcam wszystkich do podobnej działalności
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Oj naiwna, naiwna, naiwna dziecko w kwiecie sił, choć w intencjach, to w zasadzie pozytywna ..."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też nie poszłam z tego powodu na wybory- nie zamierzałam brnąć w śniegu po to, żeby ułatwić komuś pobieranie niezłej pensyjki przez cała cieplutką kadencję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a czemu dziennik o tym nie pisał w takim świetle przed wyborami :-) hahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko czekać jak będziemy pływać gondolami po głównych ulicach naszej wschodniej Wenecji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin to wielka wieś i nic więcej. Co roku jest ta sama sytuacja trochę śniegu i miasto jest całe sparaliżowane. Ulica Langiewicza od początków opadów nie była ani razu odśnieżana. Ja osobiście nie mogę się doczekać aż zerwie mi się zawieszenie w samochodzie jak ta cała breja zamarznie i wtedy odpowiedni rachunek wystawie władzom miasta. W ostatnich dniach z akademika UMCSU spadła dość pokaźna bryła lodu dobrze że tylko na samochód z czego oczywiście właściciel się nie cieszył. A co by było gdyby tak na jakiegoś przechodnia by spadła ta bryła lodu? Tak jest w całym lublinie. W jedynym miejscu w lublinie a dość sporo chodzę ostatnio widziałem wywożony śnieg ale to nie za pieniądze z ratusza lecz z pieniędzy uczelni bo był odśnieżany parking na skromnej przy wydziale nauk o żywności i biotechnologi. Też kocham tych wszystkich kierowców bez wyobraźni gdzie chcą ruszać z piskiem opon a tylko niestety się zagrzebują bardziej bo po co próbować z dwójki? jak można z jedynki i gaz do podłogi . To też dzięki nim nie raz lublin jest zakorkowany bo tacy niby kierowcy nie potrafią jeździć zimą. Ja osobiście nie mam opon zimowych lecz wielosezonowe i o wiele lepiej sobie radzę zimą niż nie jeden gówniarz za kierownicą w porządnym aucie z nowymi zimówkami wciskający gaz do oporu. Też żeby nie było że się czepiam młodych to i starsi są też zajebiści szczególnie kobiety tak około 40 za kółkiem . Do MPK barany się pchać a nie własnymi samochodami jeździcie i życie własne jak i innych ludzi narażacie ! A tak dla osłody to całe woj. Lubelskiem jest częścią naszego wspaniałego kraju o kategorii F jeśli chodzi o rozwój, płace, miejsca pracy.W lublinie co drugi dziadek ma szkołę wyższa skończoną a pracował dawniej za psie grosze. Brawo !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czesiek napisał:
P.s. Podobno jeden kurs ciężarówki wywożącej śnieg kosztuje 350 zł;
Interes lepszy niż kopalnia złota, ale że to nie za własne a za pieniędze podatników (czyli niczyje) to czemu nie zaszaleć?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...