Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Miasto wyda 48 mln złotych na Europejską Stolicę Kultury

Utworzony przez Łukasz, 31 marca 2011 r. o 18:55 Powrót do artykułu
hehe już to widzę jak ten wsiowy Lublin w czerwcu pokonuje Wrocław, Warszawę czy Gdańsk - z czym do ludzi?? Z zabitymi dechami ruderami na Starym Mieście??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ty zapiździały szmaciarzu z jakiej wiochy się wyrwałeś bo co jak co ale w sensie kultury jesteśmy najlepsi na wschodzie ,więc lepiej nie pisz takich bzdur z koro nie masz wg pojęcia o tym mieście !!! Nie wiem chyba starzy robili cię przez telefon i im impulsów zabrakło!! Jeszcze sie zdziwisz w czerwcu !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie internauto Łukasza moze pan był bokserem i sekundant za pózno rzucił recznik i miał pan powazny Nokałt czy sie panu podoba czy w panu jest nienawisc Lublin jest w pierwszej szósce miast Kultularnych dziwne ze jury z zachodu awansowało Lublin do sciskiego finału .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ze jest w ścisłym finale to dobrze, jakiś prestiż zawsze jest i może więcej przyjedzie turystów. Ale w jednym zgodzę się z Łukaszem. Raczej Lublin nie wygra z Gdańskiem, Wrocławiem czy Warszawą. Choć jeśli jednak tak się stanie będzie super i tego Lublinowi życzę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Lepiej byłoby wybudować nową ulicę, albo poprawić stan istniejących, niż kandydować do miana "Europejskiej Stolicy Turystyki Seksualnej". Po co ma do nas przylatywać dzicz z Wysp Brytyjskich. Takie tytuły już wcześniej osiągnęły takie miasta jak Kraków, Praga i Wrocław. Bądźmy od nich mądrzejsi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warszawa moim zdaniem raczej nie wygra a w każdym bądź razie nie powinna ponieważ jest ona już stolicą ,ma swoje EURO2012 podobnie jak Wrocław i Gdańsk ,więc kulturą mógłby się zająć Lublin bo to według mnie najfajniejsze i na poziomie miasto na wschodzie!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomek napisał:
Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Lepiej byłoby wybudować nową ulicę, albo poprawić stan istniejących, niż kandydować do miana "Europejskiej Stolicy Turystyki Seksualnej". Po co ma do nas przylatywać dzicz z Wysp Brytyjskich. Takie tytuły już wcześniej osiągnęły takie miasta jak Kraków, Praga i Wrocław. Bądźmy od nich mądrzejsi.
Nie no ty chyba żartujesz!!! Marnować taką szansę!!! i stanowisko na jakim w tej chwili się znajduje Lublin!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin europejską stolicą kultury he he uporządkujcie lepiej i wyrzuccie z centrum miasta pietruszkę i sterty jaj zalegające na chodniku !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Andrzej napisał:
Lublin europejską stolicą kultury he he uporządkujcie lepiej i wyrzuccie z centrum miasta pietruszkę i sterty jaj zalegające na chodniku !
stawiam na Warszawę ewentualnie Wrocław, Lublin - z czym do ludzi, zejdźcie ludzie na ziemię, to miasto niestety nie reprezentuje nic. Dowiemy się już niedługo,a pieniążki można by wydać na coś lepszego, bo wizytówka miasta ta droga co się wjeżdża do Lbn to tragedia jakiej świat nie widział. żal takich pieniążków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O co tutaj chodzi ? Kto chce skroić kasę ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tylko potraficie narzekać przez takich ludzi jak wy przez taka mentalność to miasto jest zaściankowe. Lepiej wybudować nowa ulice ?ku..nie baszcie śmieszni miasto Liverpool przed zostaniem ESK było na poziomie polskiego Wałbrzycha albo Detroit miasto wymierało a co ten tytuł dal jest niewspółmierne do wydanej kasy.Ulica może plac zabaw?takie zaściankowe myślenie maja ludzie w LBN zrobić coś w naszym małym ku***dołku i lepiej się nie wychylać bo będzie wstyd, ludzie opamiętajcie się to jest szansa dla naszego miasta.Narzekacie na to miasto?co wy tutaj jeszcze robicie? wyjeżdżajcie do wwa jak was tutaj nic nie trzyma !!Ja to miasto kocham tutaj się wychowałem, mieszkałem w wwa przez 2 lata miałem dobra prace i zarobki ale to nie wszystko!Lublin będzie ESK głęboko w to wierze i na pewno wiele ludzi to miasto urzeknie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy bankrut idzie do wykwintnej knajpy to już tylko nieszcęście może wyniknąć kiedy przyjdzie zapłacić rachunek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Musimy "wygrac" żeby pokazc całej Europie biedne,brudne,zaniedbane miasteczko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NIestety, mimo że Lublin ma potencjał, to w TYM momencie to "z czym do ludzi" Lublin jest biedny, brudny, zaniedbany, tragiczne dziurawe drogi, obdrapane kamienice, budynki oblepione wstretnymi reklamami, wstyd to pokazac. W Lublinie nie będzie dużego przemysłu, nie będzie dużego biznesu, władze to zaniedbały i już po herbacie, ale czemu nie może być to czyste i schludne miasto ????? Lublin jest biedny, nie jest stolica sexu i biznesu, ale czemu kvvvvrwa jest BRUDNY i NIECHLUNY ?????????!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heniek napisał:
tylko potraficie narzekać przez takich ludzi jak wy przez taka mentalność to miasto jest zaściankowe. Lepiej wybudować nowa ulice ?ku..nie baszcie śmieszni miasto Liverpool przed zostaniem ESK było na poziomie polskiego Wałbrzycha albo Detroit miasto wymierało a co ten tytuł dal jest niewspółmierne do wydanej kasy.Ulica może plac zabaw?takie zaściankowe myślenie maja ludzie w LBN zrobić coś w naszym małym ku***dołku i lepiej się nie wychylać bo będzie wstyd, ludzie opamiętajcie się to jest szansa dla naszego miasta.Narzekacie na to miasto?co wy tutaj jeszcze robicie? wyjeżdżajcie do wwa jak was tutaj nic nie trzyma !!Ja to miasto kocham tutaj się wychowałem, mieszkałem w wwa przez 2 lata miałem dobra prace i zarobki ale to nie wszystko!Lublin będzie ESK głęboko w to wierze i na pewno wiele ludzi to miasto urzeknie.
Popełniasz spore nadużycie porównując sytuację Liverpoolu i Lublina: Liverpool - tradycyjne wielkie centrum przemysłowe i kulturalne Anglii. Wielki port, który przyniósł miastu bogactwo. Porównanie go do takiej dziury jak Wałbrzych czy monokultury przemysłowej jak Detroit jest absurdalne. Liverpool nigdy nie utracił najważniejszych cech, które stały u podstaw powodzenia miasta. Lublin - prowincjonalny pod każdym względem. Wielkość Lublina to odległe dzieje, brak ciągłości historycznej. Wysnuwanie analogii, że jak w Liverpoolu było tak fajnie to u nas też będzie jest po prostu nieuzasadnione. A teraz podaj kolego jakieś sensowne argumenty po co nam to ESK.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ta kultura to do nas przyjedzie czy przyleci, pytam bo nie wiem gdzie na nią czekać aby ją powitać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do gościa: pytasz po co nam to całe ESK. Zacznijmy od tego, jaka jest rola kultury we wspólczesnym swiecie...Niestety, nie mam teraz czasu na rozpisywanie się...choc na ten temat moznaby napisac duzo. Nie wiem czy wiesz, ale w krajach UE to właśnie sektor kultury jest tym, który genetuje obecnie najwieksze zyski. i który - w dobie globalnego kryzysu nie zanotował żadnych zwolnień. Na ten temat jest sporo materiałów w internecie - niestety, zasadniczo po angielsku. Po9lecam zapoznac się z pojęciem tzw. Efektu Bilbao. O pozytywnym wymiarze uzyskania tytułu ESK mówi tzw. Raport Palmera (do sciągniecia z sieci). Po za tym istnieja wiarygodne badania, wskazujące na znaczacą korelacje miedzy poziomem zycia kulturalnego w danym miescie/obszarze a ogólnym poziomem zadowolenia jego mieszkanców. Teraz, kiedy mamy w Lublinie rozwalony przemysł (poza nielicznymi wyjątkami), sport ledwo zipie, to własnie dwie dziedziny - turystyka i kultura są dla nas szansą. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie będzie jak goście przylecą śmigłowcami i wylądują przy szpitalu na Kraśnickich a do Ratusza przyjadą konno bo samochodem a nawet bryczką się nie będzie można dostać ze względu na stan drogi. Będą zachwyceni jedynym zakątkiem w Europie gdzie tak dba się o XIX kulturę publicznej przestrzeni i nie tylko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zbliza sie Polska Prezdyecnja w Unii europejskiej. Zachecam wszystkich do wejscia na strone www.culture.pl oficjalna gdzie jest mnostwo artykułów odnosnie naszego kraju
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bardzo fajny artykul jest na http://kulturaviva.pl/pl/strona-glowna/krzysztof-kieslowski-we-wspomnieniach-krzysztofa-piesiewicza,525.html gdzie Krzysztof Kieślowski opowiada swoja przygode z filmami i spotkania np z Krzysztofem Piesiewiczem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...