Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy os. Botanik: Mamy dość stania w korku

Utworzony przez 100 g., 11 lipca 2009 r. o 19:40 Powrót do artykułu
przypomnimy to skrzyżowanie, Górki , Echo itp - obecnym głupim radnym - przy najbliższych wyborach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żadne tymczasowe rozwiązania się nie sprawdzą tutaj potrzebne jest całkowita przebudowa skrzyżowania. Skrócenie cyklu zielonego dla skręcających w sikorskiego spowodowałoby jedynie wydłużenie się korków na solidarności, które i tak czasami sięgają aż za wiadukt na Poniatowskiego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko było dobrze dopóty dopóki nie połączono ulicą osiedla botanik z osiedlem Sławin. Teraz wszyscy jadą tędy skracając sobie drogę a wydłużając czas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wylot Ducha poszerzyć, dwa pasy do skrętu w lewo i jeden na wprost. Problemem jest zbyt wąska ulica, nie można stanąć w dwóch szeregach, ogranicza to ilość samochodów zjeżdzających na jednej fazie. Przebudować trzeba ok. 100 m, czy to taki koszt? Można też stworzyć wyjazd z Północnej między Mineralną a Ducha do Solidarności, na tym odcinku ruch na Solidarności jest już nie wielki (poza tym są światła wcześniej, co reguluje ruch) a potem nawrót na drugi pas i skręt w prawo do Sikorskiego. Wiem, że to ulice osiedlowe, więc ograniczenie do 3,5t. Wielu by to wolało, niż stać kilkanaście minut w korku. To też nie wielka inwestycja. Są rozwiązania, tylko trzeba chcieć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
eee a co wy se myślita że bedzieta wyjezdzać jak te pany... nie ma takiej mozliwości na gorkach se bedem jeździl z moim synem i wieckowskim na moturkach a wy mata stac w korkach... nie po to mnie do rady miasta wybrali zeby nic dla siebie nie zrobic. ja jestem burak z nalencowskiej i mnie to wsystko g..... obchodzi ze wy stoita w korkach.... a echo to sie moze w lesie niesc a nie za te marne 100 mylionów przebudowac skrzyzowanie. jeżdzijta jak mata i nie narzekajta... a w najblizsych wyborch i tak mata na mnie zagosowac inacej to wam rozjezdze co sie da. moj syn i syn wieckowskiego wie jak to zrobic,,,, motłochu ja wam mowie siedzta na 4 literach i nic nie gadajta. jak sie nie podoba to banka do was przyjedzie i mandaty wystawi...... ech co za buraki im sie mazy coby wyjechać w botanika za jesna zmianą swiatel.... co wy na lby sie z ...... pozmieniali.... a kto bedziea moje plakaty oglundoł jak nie bedzieta stac w korkach...... ni ma tak dobrze ..... pozdrwiam was buraki i lice ze znow mnie wybierzeta n radnygo to sonie zrobie dobrze a wy bedzieta tylko wuchac smrod z moich ciezarowych aut i z tumnika mojego syna buroki..... ech jesce jajby cois mozna bylo zakorkowac to by belo fajnie dla motlochu a tak to tylko to jeddno skyzowanie. cekom na wase glosy najwieksy burok z rady miasta ...... vote to me buahahaha
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję każdego dnia o godzinie 8!: Wszyscy kierowcy stojący na ul. ged. Ducha przez 30 s. trąbią klaskonami, może w końcu miasto zajmie się tym problemem. Wstyd panie prezydencie Wasilewski!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co ma do tego prezyden bo mom zdanie to on może jedynie przeciać wstege na otwarciu nowego skrzyżowania:). a tak serio skrzyżowanie wielopoziomowe to jedyne rozwiązanie bo lublin - mam nadzieje będzie się rozwijał. trzeba pozwolić Echo wybudowac na górkach hipermarket i niech zrobia to skrzyżowanie nawet jeśli będzie to w połowie przez nich finansowane to byłaby szansa na szybsze załatwienie tematu a nei czekanie rok z początkiem projektowania. Jeśli za rok zaczniemy projektować to budowa kedy się skonczy? w 2015 czy później.Trzeba wybierać mnejsze zło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lukasz napisał:
a co ma do tego prezyden bo mom zdanie to on może jedynie przeciać wstege na otwarciu nowego skrzyżowania:). a tak serio skrzyżowanie wielopoziomowe to jedyne rozwiązanie bo lublin - mam nadzieje będzie się rozwijał. trzeba pozwolić Echo wybudowac na górkach hipermarket i niech zrobia to skrzyżowanie nawet jeśli będzie to w połowie przez nich finansowane to byłaby szansa na szybsze załatwienie tematu a nei czekanie rok z początkiem projektowania. Jeśli za rok zaczniemy projektować to budowa kedy się skonczy? w 2015 czy później.Trzeba wybierać mnejsze zło
Jeszcze troche i bedziesz postulowal pewnie zeby sfinansowac wszystko za Echo a im pozwolic na inwestycje niezgodna z planami zagoposdarowania przestrzennego. Majstersztyk Echo czy sprzyjajacych mu politykow i urzednikow w magistratacie???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pojawił się w komentarzach głos o tym, jak zaradzić doraźnie problemowi. Popieram. Zorientowani wiedzą, że główny powód korków na Ducha, to jeden pas do skrętu w lewo i za późne rozbicie pasa na dwa. Wszyscy stoją w korku do lewoskrętu, a pas po prawej, do jazdy na wprost stoi pusty. Moja propozycja. Pas lewy tylko do jazdy w lewo (a nie jak dotychczas w lewo i prosto), prawy do jazdy w lewo i prosto (a nie jak dotychczas tylko na wprost), do tego poszerzenie jezdni tak, aby ruch mógł odbywać się na dwóch równoległych pasach dużo wcześniej niż dotychczas. To plus odpowiedni refleks ruszających spod świateł daje skrócenie czasu oczekiwania na skrzyżowaniu o połowę. Zgoda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przedkówca poruszył ważną kwestię bedącą jedną z głównych przyczyn korków w mieście. Zanim ruszy jeden z drugim wół jeden to już dla trzeciego czasu nie wystarcza. Kiedy ludzie nauczą się jednocześnie ruszać na zielonym a nie czekać aż będzie 100m wolnej drogi przedemną. Jak się obserwuje skrzyżowanie z boku to ma się wrażenie jakby jedno auto holowało drugie i dopóki lina się nie napnię to ten drugi stoi....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro Carfura stac na zrobienie kładki to takiego miasta nie stac na jedną nitkę w stronę sikorskiego ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RaPi napisał:
Zanim ruszy jeden z drugim wół jeden to już dla trzeciego czasu nie wystarcza. Kiedy ludzie nauczą się jednocześnie ruszać na zielonym a nie czekać aż będzie 100m wolnej drogi przedemną.
Tak tez zawsze starałem się jeździć by dać też innym szanse. Nauczony zostałem dopiero jak 2 metry za sygnalizatorem "Pan z wąsem" zahamował nie wiedzieć czemu. Później wytłumaczył że myślał że "inni" (czyli stojący na czerwonym świetle) mogą wjechać na drogę. Takich przypadków jest wiele na drogach. I jak tu jeździć ?! Jeśli nie można zaufać nikomu na drodze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.petycje.pl/petycja/8921/nie_dla_jeszcze_wiekszych_korkow_na_osiedlu_botanik.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...