Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mieszkańcy ul. Głębokiej zablokowali przebudowę drogi

Utworzony przez fruzia, 16 listopada 2010 r. o 10:46 Powrót do artykułu
mieszkaniec ul. Głębokiej napisał:
Mieszkam na ul. Głębokiej od 3 lat i wiele już widziałem. Jestem młodym człowiekiem zamieszkującym stary punktowiec izolowany eternitem (bud. nr 22). codziennie muszę stać w korku ,żeby dojechać do domu. Jestem za budową nowej dwupasmowej ul. Głębokiej ! Większość mieszkańców tejże ulicy to ludzie starsi którzy jeżdżą autobusami i mają czas na to by poczekać na przystanku na spóźniony autobus. Nie rozumieją oni ,że postęp cywilizacyjny musi zebrać ofiary w postaci drzew? Przygotowali petycję do prezydenta (której nie podpisałem) w której mowa o zaprzestaniu niszczenia przyrody. Nie wiem co jest gorsze... czy ,żeby 100 aut przejechało przez Głęboką w ciągu 10 minut ,czy żeby te 100 aut stało w miejscu przez 30 minut z włączonymi silnikami czekając na zielone światło.
Wspomnę może jeszcze o tym,że zaparkowanie mojego samochodu pod moim blokiem graniczy z cudem. Nie dość ,że na uliczkę ma prawo wjechać każdy samochód to jeszcze więcej jest w niej dziur niż asfaltu. A przecież można by było postawić szlaban lub chociaż znak Zakaz wjazdu(z wyłączeniem mieszkańców). Liczne prośby u zarządcy nieruchomości "DOM" nie przynoszą żadnego skutku. Pozdrawiam również Pana który wzywa straż miejską lub policję w przeciągu 30 minut o pozostawienia auta na terenie zielonym przed blokiem(nie posiada on pewnie auta i nie wie jak to jest przyjechać do domu parkując auto na ul. Glinianej 500 m od bloku).
to, że autobusy się spóźniają to wina korków na Narutowicza i tego, że nie ma zatoczek autobusowych po stronie muzycznej, tylko autobus zatrzymuje się na pasie. Głębokiej wystarczy wymienić asfalt, pożyj dłużej w tym mieście i zrozum machinę działania korków a nie widzisz tylko czubek własnego nosa. Najlepiej powycinać drzewa i oddychać ołowianą chmurą. Jeżdżę autem i nie stoją na światłach na głębokiej dłużej jak 2 zmiany w godzinach szczytu. Jeśli głęboka będzie miała nawet 3 pasy w 1 kierunku, a na narutowicza dalej będą takie korki to sytuacja się nie zmieni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hyhyhy napisał:
W tym mieście i tak już się oddycha ołowiem, najlepiej jest powycinać wszystkie drzewa, tak jak na Świętoduskiej, a co tam...drzewa nie przynoszą zysków, to na co komu? żal.pl
od co najmniej 5 lat żadne paliwo przeznaczone do spalania w silnikach pojazdów nie zawiera ołowiu-ale jak się jeździ rowerem i eMPeKingiem -to skąd ma się to wiedzieć, nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hyhyhy napisał:
to, że autobusy się spóźniają to wina korków na Narutowicza i tego, że nie ma zatoczek autobusowych po stronie muzycznej, tylko autobus zatrzymuje się na pasie. Głębokiej wystarczy wymienić asfalt, pożyj dłużej w tym mieście i zrozum machinę działania korków a nie widzisz tylko czubek własnego nosa. Najlepiej powycinać drzewa i oddychać ołowianą chmurą. Jeżdżę autem i nie stoją na światłach na głębokiej dłużej jak 2 zmiany w godzinach szczytu. Jeśli głęboka będzie miała nawet 3 pasy w 1 kierunku, a na narutowicza dalej będą takie korki to sytuacja się nie zmieni
Czubek własnego nosa , dobre sobie... Mieszkam od urodzenia w Lublinie ,a od 3 lat w centrum. Centrum miasta ma to do siebie ,że każdy chce/musi przez nie przejechać w drodze do lub z pracy. Tak więc każde centrum skazane jest na wycinkę drzew i poszerzanie dróg. Bilogiem to ja nie jestem ale na zdrowy chłopski rozum drzewa nie wchłaniają ołowiu ani związków azotu i siarki tylko dwutlenek węgla. Więc ołowiana chmura i tak będzie bez związku na ilość drzew przy ul. Głębokiej. Mamy swoje małe płuca w postaci Lasu Dąbrowy i muszą nam one wystarczyć. Paredziesiąt drzew które trzeba usunąć w celu poszerzenia ulic to nic w porównaniu do korzyści jakie to przyniesie użytkownikom dróg.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Naiwni ludzie !!! Jak zrobia dwupasmowke w tym miejscu to kierowcy beda pedzic ze Wam poustawiaja sygnalizatory co 100 metrow. Wszystko i tak bedzie w korkach stało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
m napisał:
od co najmniej 5 lat żadne paliwo przeznaczone do spalania w silnikach pojazdów nie zawiera ołowiu-ale jak się jeździ rowerem i eMPeKingiem -to skąd ma się to wiedzieć, nie?
oprócz ołowiu w spalinach jest jeszcze parę innych substancji. toksyczne, np.tlenek węgla, węglowodory , tlenki azotu, pyły, dioksyny, metale ciężkie i inne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan mocherów z Głębokiej napisał:
a ja tam chce mieć nową, szeroką, równą a zarazem bardzo bezpieczną drogę!!!! A większość tych drzew to stare schorowane z suchymi konarami drzewa zagrażające życiu zdrowiu i mieniu!!!
na starość nie narzekaj na Czernobyl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zakłady - za dużo hałasu, bobry i inne zwierzaczki. Nie budować ! Przenosić gdzie indziej, zamykać ! Protestować ! Pracy nie ma - żalić się. Inwestycje - drzewa wycinają bandyci urzędasy! Nie budować ! Niech będzie po staremu ! Protestować ! Dróg nie ma - żalić się. I jak ma być dobrze w tym mieście ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
m napisał:
od co najmniej 5 lat żadne paliwo przeznaczone do spalania w silnikach pojazdów nie zawiera ołowiu-ale jak się jeździ rowerem i eMPeKingiem -to skąd ma się to wiedzieć, nie?
akurat jeżdzę samochodem imbecylu a to, że Ci napiszą bezołowiowa to myślisz, że tam nie ma ani grama ołowiu:D gratuluję naiwności, jak udaje ci się żyć w dzisiejszym świecie wierząc wszystkiemu co człowiek wymyślił? haha ale mnie gościu rozbawiłeś pogadaj na ten temat z kimś kto pracuje w branży paliowej to ci powie, czym to "śmierdzi"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszkaniec Głębokiej napisał:
Czubek własnego nosa , dobre sobie... Mieszkam od urodzenia w Lublinie ,a od 3 lat w centrum. Centrum miasta ma to do siebie ,że każdy chce/musi przez nie przejechać w drodze do lub z pracy. Tak więc każde centrum skazane jest na wycinkę drzew i poszerzanie dróg. Bilogiem to ja nie jestem ale na zdrowy chłopski rozum drzewa nie wchłaniają ołowiu ani związków azotu i siarki tylko dwutlenek węgla. Więc ołowiana chmura i tak będzie bez związku na ilość drzew przy ul. Głębokiej. Mamy swoje małe płuca w postaci Lasu Dąbrowy i muszą nam one wystarczyć. Paredziesiąt drzew które trzeba usunąć w celu poszerzenia ulic to nic w porównaniu do korzyści jakie to przyniesie użytkownikom dróg.
tu chodzi o produkcję tlenu matołku, cofnij się do podstawówki. Jak się ktoś przeprowadza do centrum niech się liczy z tym że w centrum zawsze są korki;] jak chcesz mieć spokoj i cisze to zmykaj na wieś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cholerne buraki z głębokiej, to niech wam dalej te samochody smrodzą pod oknami...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i ci sami mieszkancy głębokiej psioczą jak psy ze ciągle korki i cieżko skręcić do domu lub spod niego wyjechac.... obłuda i hipokryzja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przesunac tych ludzi na peryfeie .LUDZIE w kazdym miescie usowa sie drzewa dla dobra mieszkancow ktorzy jezdzi ulicami Lublina w ten sposob zadna inwestycja w tym miescie nie Powstanie .OPAMIENTANI tz .Ludzi ktorzy wlasnego nosa poza 2 ulicami nie widzieli .W Poznaniu rozwalaja mieszkania i drzewa usuwaja poniewaz samochodow przybywac bedzie a ulice sa waskie przy tej masie pojazdow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie! Ulic w Lublinie nie mozna juz poszerzac, bo to tylko zwielokrotni ruch samochodowy! Trzeba inwestowac w ekologie, rowery i transport miejski! Ulica Gleboka nie powinna zostac w zadnym razie poszerzona! Wrecz przeciwnie, nalezy zwezic ja na calej dlugosci, utrudniajac zycie piratom drogowym ktorzy mknal tam 150 czy 170 km/h! Zaoszczedzone miejsce przeznaczyc na sciezke rowerowa. Porozumienie Rowerowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I mają rację mieszkańcy, nie dajcie sobie w kaszę napluć! Jestem za wami! Precz z samochodokracją!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja mieszkam na Głębokiej 25 lat, a moja matka jeszcze dłużej i drogi sąsiedzie z bloku 22 nie mam problemów wjazdem i z wyjazdem z domu, może jest lekki problem z parkingiem, ale poszerzenie drogi raczej nam zabierze miejsca parkingowe a nie zwiększy. Jestem absolutnie przeciwko poszerzaniu. Głęboka ma zostać kameralną ulicą taką, jaką jest teraz!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwi mnie próba blokowania przebudowy ul.Głębokiej przez mieszkańców - ten trakt ma być docelowo pilnie połączony ul.Nadbystrzycką o czym wielu z nich zapewne nie wie..Pretekstem jest wycinka drzew - będą wycięte lub wykopane i przewiezione w nowe miejsce bo taka jest potrzeba, w zamian posadzone będą drzewa nowe po przebudowie.Mieszkańcy na przebudowie sami zyskają, lepszy wyjazd i wjazd na drogi osiedlowe - oczywiście nie wszystkim się to podoba.Blokujesz - podajesz w piśmie do urzędu swój adres co powinno być obowiązkowe celem wyjaśnienia domniemanego protestu i sprawdzenia wiarygodności osoby.Jeżeli to ,,zieloni''to może być mała próba szantażu o na to miasto zapewne nie pozwoli.Łącznie z przebudową ul.Głębokiej przebudować bardzo pilnie ul.Sowińśkiego.Wykonać nowy projekt - w pasie jezdni zaprojektować kilku piętrowe( jeden przy akademikach drugi przy blokach ) parkingi - duże osiedle i kilkutysięczna grupa studentów .To biznesowe rozwiązanie w połączeniu z budową drogi w znakomitym stopniu rozwiąże problem parkowania a jednocześnie obniży koszt budowy jezdni co nie jest bez znaczenia - efekt imponujący.Ta futurystyczna wizja będzie zawsze się pozytywnie prezentowała.Powyższa propozycja przebudowy powinna być przedstawiona nowemu prezydentowi po wyborach do dalszych rozwiązań.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja rada dla mieszkańców Głebokiej - czytajcie to co wam podpisujecie i składacie na ręce pana prezydenta. Myslenie - a podpisze se bo somsiad podpisał jest zaściankowe i świadczy o waszej głupocie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja rowniez jestem mieszkancem ul.Glebokiej od kilku lat i jestem przeciwny wycince. Problemem jest mala liczba miejsc parkingowych a nie dojazd. Tez czasem musze parkowac na Glinianej. Ale chocby Gleboka miala i 8 pasow, to problemem jest ciasne gardlo Nadbystrzyckiej, Narutowicza i Sowinskiego wiec i tak szybciej nie pojedziemy. Mam wrazenie, ze ktos probuje maskowac prawdziwy problem, jakim jest brak juz slawnego polaczenia polnoc-poludnie (wiaduktow, tuneli itp. wyborczych obietnic). Z drugiej strony - nawet gdyby poszerzono te ulice, to czy ktos widzi juz tam kladki/tunele dla pieszych? Jak to sobie wyobrazacie? Setki studentow juz przechodzi na swiatlach przez Gleboka, za kilka lat powstanie nowy budynek Akademi Rolniczej i powstana kolejne swiatla dla setek pieszych i utkniecie w korkach na przejsciach. Przstancie wiec kombinowac i latac problemy polsrodkami. Lublin potrzebuje kompleksowego myslenia i rozwiazan. Sasiadowi z bloku nr 22 zycze wiecej wyrozumialosci, zrozumienia dla innych. Nie kazdy chce zyc na betonowej pustyni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom nie trzeba samochodu bo chodzą piechotą 100 metrów od domu to ma być powód do tego, by pozostali, którzy mają musieli stać godzinami w korkach? ODWOŁUJCIE SIĘ ILE CHCECIE! przecież i tak ta inwestycja powstanie. CAŁKIWICIE POPIERAM PRZEBUDOWĘ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
konrad napisał:
Mieszkam w bloku przy samej ulicy Głębokiej i JESTEM ZA wycinką drzew by zrobić 2-pasmówkę! drodzy mieszkańcy - powiedzcie mi jak przez pół roku - gdy nie ma liści - drzewa tłumią hałas? paranoja. jakoś to nie przeszkadza! a samo skrzyżowanie głęboka-muzyczna-narutowicza-nadbystrzycka to SAJGON! przedpotopowe rozwiązania - ile razy samochód z muzycznej nachinalnie wjechał pod prąd w głęboką bo jest to akurat na wprost... to że kilku dziadkom nie trzeba samochodu bo chodzą piechotą 100 metrów od domu to ma być powód do tego, by pozostali, którzy mają musieli stać godzinami w korkach? ODWOŁUJCIE SIĘ ILE CHCECIE! przecież i tak ta inwestycja powstanie. CAŁKIWICIE POPIERAM PRZEBUDOWĘ!
A inwestycja nie powstanie, ponieważ łamie europejskie przepisy budowlane. A jeśli tak piszesz to najwidoczniej mieszkasz czasowo, przyjechałeś, na rozrabiasz i pojedziesz a my będziemy się męczyć, NIESTARE DZIADKI z ulicy Głębokiej. A do sąsiada z 22, to tylko ty masz problem wjazdem, ja nie mam problemu (sąsiad z 26 :-))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...