Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Minister kultury potwierdza. W Lublinie powstanie Muzeum Kresów

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 czerwca 2017 o 20:53 Powrót do artykułu
ci to same muzea by budowali, jakby ludziom do życia wystarczały eksponaty muzealne
Zaloguj się, aby oddać głos
0
brak mi słów na głupote tego kraju ,ciągle buduje się tu te bzdurne niepotrzebne przybytki zbędne jak zeszłoroczny snieg ,a za to w cholere kosztowne,ostatnio najkosztowniejsze i gigantyczne w swej głupocie było to dla żydów za 300 mln. co jest dowodem naszego udziału dla mediów zachodnich w holoinkauscie ,korea pólnocna przy nas ,to mędrcy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo dobry pomysł. Pamięć Kresów to pamięć Polski
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bardzo zły pomysł. Utrwala to myślenie o Ziemii Lubelskiej jako "East Side" podczas gdy w czasach II RP byliśmy w Centrum. Uważam, że to Muzeum powinno trafić do Szczecina lub Wrocławia, jako, że jest tam wielu potomków zabużan. My jesteśmy jak sama logika wskazuje: Przedbużanami. Poza tym dobra kulturalne, w tym Panorama Racławicka - zrobiona na Wystawę Krajową w 1894 we Lwowie, oraz wiele pomników, trafiło już na swoje miejsca w Ziemiach Odzyskanych. My lubimy się choćby z Wrockiem, i nie chcemy aby Rząd przenosił do nas tak Muzeum Kresów, jak i Panoramę, czy inne pomniki z Wilna i Lwowa. Protestujemy, nie chcemy zwad o dobra kultury, które już mają swoje miejsca. Panorama Lubelska nam wystarcza...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Może wreszcie jakieś muzeum nie poświęcone żydom :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
pomysł mi się podoba choć nie wiem czy akurat pałac lubomirskich jest najlepszym pomysłem, może okazać się zbyt mały. pamiętajmy, że kresy to ogromna rozbudowana część historii rzeczpospolitej a więc i dużo pola dla eksponatów i prezentacji multimedialnych. na plus lokalizacji bliskość pomnika unii lubelskiej, która w naturalny sposób pasuje do kresowych historii. na minus ograniczenie warunkami lokalowymi. może lepszy byłby zupełnie nowy nowoczesny obiekt muzeum gdzieś na podzamczu po przeniesieniu dworca pks? rozumiem argumenty, że może lepiej ziemie odzyskane, wrocław, ale nie zgadzam się. w świadomość polaków z innych części kraju lublin i tak jest i będzie wschodem, tego nie prze***ymy. zamiast z tym walczyć, lepiej próbować wykorzystać na swoją korzyść a takie muzeum wydaje się świetnym sposobem. w lublinie w tej chwili prawie nie ma ciekawych muzeów, na zamku nie ma porównania z placówkami narodowego w większych miastach, czechowicza i miasta lublina nie są niestety zbyt ciekawe, a majdanek to smutna makabra.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Muzeum Kresów w Szczecinie/Wrocławiu?? Toś pojechał :)  A może nie wie, gdzie Kresy leżały?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Przynajmniej ne trafi w ręce deweloperów lub hotelarzy...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
kresów to niech sobie zrobią we Lwowie albo Białymstoku
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Powstanie jeżeli nie wróci PSL. Trzy lata temu pani poseł Genowefa Tokarska zabrała Ministerstwu Kultury 16 mln zł dla Filharmonii Lubelskiej, a dała na Świątynię Opaczności w Warszawie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wiadomo że UMCS wystawił pałac na sprzedaż, aby zdobyć środki na budowę nowej siedziby wydziału. Chętnych na zakup nie znaleźli Ja rozumiem, że za pałac zapłaci Ministerstwo ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Do ONA.Naucz się czytać ze zrozumieniem.Szczecin,Wrocław są zapewne przenośnią./jeżeli wiesz co to jest/ Tam została ulokowana większość ludzi przeniesinych ze wschodu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Brakuje parkingu podziemnego pod Placem Lkitewskim, który jest konieczny dla funkcjonowania Śródmieścia.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Muzeum Kresów już jest already. W Lubaczowie
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Znakomicie, znowu spora grupa "swoich" BMW będzie miała stołeczki za wzorową służbę w intersie partii, łoj, znaczy kraju...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
"Powstanie jeżeli nie wróci PSL. Trzy lata temu pani poseł Genowefa Tokarska zabrała Ministerstwu Kultury 16 mln zł dla Filharmonii Lubelskiej, a dała na Świątynię Opaczności w Warszawie." Bo chce pójść żywcem do nieba. I w butach.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
UMCS nie powinien się pozbywać budynków przy Placu Litewskim. Politologia czy psychologia nie wymagają nowoczesnych laboratoriów, mogą się mieścić w starych budynkach. Te budynki jako jedyne na UMCS mają duszę...
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: