Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mosty w Lublinie w kiepskim stanie. Jeden z nich zostanie rozebrany

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 5 czerwca 2017 r. o 12:31 Powrót do artykułu
lol napisał:
hę? napisał:
jestem robotem napisał:
mieszkaniec napisał:
undefined napisał:
   Już? Pobłyszczeliście "merytorycznie" fanatycy? Nie da się dyskutować z fanatyzmem ratuszowych włazidupów tak jak i z obsesyjnymi krytykami ratusza. Jedni i drudzy są siebie warci. Tym co jest ładne a co kiczowate zajmuje się dziedzina zwana estetyką. I nigdy nie było w niej takiego idiotycznego kryterium: "coś jest estetyczne, dlatego że inni tak robią". Jest dokładnie odwrotnie - zazwyczaj większość nie ma gustu, więc co ładne a co kiczowate ocenia się na podstawie odniesienia do wartości absolutnych takich jak harmonia czy umiar środków w stosunku celu. Dlatego figura Dawida czy Mona Liza jest od stuleci piękna, a fontanna ze światełkami jest kiczowata jak lunapark. Piękna to może być Fontanna Di Trevi. Nie ma też czegoś takiego jak "nowoczesne" w kategoriach estetycznych. Świeci i miga znaczy się "nowoczesne". Ale z kim tu dyskutować - idiota na idiocie, mentalność chłopa pańszczyźnianego, któremu się wydaje, że jak "we świecie" za miedzo tak widział to znaczy, że to "nuwocześnie". Bo chłop przeca był aż w Peterburku i widzioł kawał świata więc tera syćkich poucy jak to nuwocześnie budujo.
Taka mała dygresja, może zacznij szanować zdanie innych? Żałosnie wyglądają te próby narzucania wszystkim dookoła swojego zdania. "Moja racja jest najmojsza" i bez dyskusji. Był etap konsultacji w sprawie przebudowy placu Litewskiego. Zgłosiłeś swoje uwagi? Pewnie nie, więc teraz może zamilcz i uszanuj, że to, co nie podoba się tobie, może się podobać innym.
Może niech "inni" zaczną też "szanować" moje zdanie, co? Bo jak na razie to jakiś półgłówek każdy głos krytyki tłumaczy przynależnością do PiS. A ty jesteś jeszcze lepszy półgłówek jeżeli nakazujesz mi milczeć. Pogięło cie? Dlaczego mam milczeć? A może ty zacznij milczeć żeby "uszanować" zdanie tych co im się nie podoba? Co to za zasada i skąd wzięta, że po zakończeniu inwestycji trzeba milczeć? Skąd to wziałeś? Bo na pewno ani z zasad demokracji (wolność słowa) ani z dobrych obyczajów w funkcjonowaniu samorządu terytorialnego (zasada kontroli obywateli na wydatkowaniem środków publicznych). Ja ci nie zakazuje pisać peanów na cześć latarenek przypominających piorunochrony a ty mi zabraniasz je krytykować.
Był etap konsultacji w sprawie przebudowy Placu Litewskiego. Zgłosiłeś swoje uwagi?
Może zgłosiłem a może nie. Kogo to obchodzi? A może ktoś inny zgłosił to samo co ja i zostało to olane? Możesz podać przepis prawa zgodnie z którym można się wypowiadać tylko jeżeli brało się udział w konsultacjach społecznych? Rozumiem, że jeżeli nie brałeś udziału w konsultacjach społecznych zmiany ustawy ochronie przyrody zwanej Lex Szyszko to nie krytykowałeś potem żadnej wycinki, prawda? :)))) Idiotyczny argument sobie wymyśliłeś człowieku. Jest wolność słowa, spróbuj sobie przyswoić co to takiego.
 Może zgłosiłeś, może nie... Po takim argumencie jestem pewien, że nie. A nawet przyjmując, że tak, to widocznie zdanie większości przeważyło - taka demokracja. A co do prawa wypowiadania się i przepisów, mam nieodparte wrażenie, że jeżeli ktoś będzie narzekał na opcję rządzącą, którą Ty popierasz to Twoje pierwsze pytanie będzie: głosowałeś? A Twoja odpowiedź: nie głosowałeś, to się nie wypowiadaj. I cóż - gratuliję Tobie Twoich przemyślanych i jedynie mądrych argumentów. Tylko pytam - po co dyskutujesz z idiotami. Przecież najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co nam mosty, mozna podrozowac po swiecie jak były pisowski prezydent Lublina, przepłacic trzy razy hale na globusie ( nie spełniajaca nota bene norm rozgrywek europejskich na najwyzszym poziomie- dlatego u nas takowych nie ma) a potem jak reszta misiewiczow byc wsadzonym na ciepła posadke i zarabiac wiecej niz Żuk. Mozna? Mozna, tylko z odpowiednia legitka, zupełnie jak za PZPR.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zapłacilośmy  normalnie a reprezentacyjny plac w koncu wyglada jak w centrum 400 tys metropolii a nie jak rynek w Bychawie.  Nie podoba sie?? Wyprowadz sie do Motycza Lesnego, jakos w Paryzu na takie fontanny nie narzekaja ale tam nie ma tylu cebulaków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lata zaniechań...od paru lat dopiero się buduje i remontuje drogi, mosty wczesnierj nikt tego nie robił
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nigdy wczęsniej kasy na remonty nie było
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Nigdy wczęsniej kasy na remonty nie było
 
na remonty nie było ale na podróże zagraniczne Pruszon już miął kasę, ponad pół kadencji jak wyliczyły gazety spędził za granicą, także takie gadanie, ze nie było kasy jest bezsensu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"(...) która oznacza, że obiekt jest w stanie „zadowalającym”. Na taką ocenę zasłużyło dziewięć konstrukcji: w ul. Zamojskiej, Turystycznej, Prawiednickiej i Marzanny, trzy mosty w al. Solidarności oraz dwa w ul. Krochmalnej." To znaczy że firma remontująca mosty na Krochmalnej w 2015 roku wykonała fuszerkę skoro po 2 latach użytkowania most nie jest oceniony na 5?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepsze to wpisy "po co remontować most na Grygowej", czy - "nie było pieniędzy na remonty, a były na podróże". Pierwszemu radzę pojechać i zobaczyć, o który to most chodzi i jaki byłby tam ruch, gdyby ten most znowu nadawał się do użytku. Niech pan/pani sobie pojedzie i obejrzy, ile jest tam dużych hurtowni i innych zakładów pracy, a potem niech się zastanowi nad tym, że powinno się tam móc dojechać z różnych stron miasta. A drugi KTOS, niech nie porównuje kosztów remontów dróg i mostów do wyjazdów zagranicznych. Można się jedynie zastanowić, czy ważniejsze było zrobienie pl. Litewskiego, bądź renwitalizację Ogrodu, co z jedngeo uczyniło betonową pustynię za niesamowite pieniądze, a w drugim ciągle coś jest naprawiane i tak naprawdę, to nie wiem o co chodziło z tą rewitalizacją- chyba o zamianę łabędzi na pawie. To dopiero są miliony złotych z kredytów, które powinny być włożone w to co najbardziej jest MIASTU potrzebne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bystrzyca i czerniejówka to jedne z tych rzek gdzie wrzuciło by się kilka płyt betonowych i można na spokojnie jechać samochodem a także ciężarówką ale tylko przez jakiś czas bo grunt by poszedł w dół itd. Na płytkich rzekach nieraz stosuje się takie rozwiązania, choć wiadomo, że most byłby skuteczniejszy bo można szybciej jechać i można ułożyć go tak żeby się nie zapadał. Choć należy zastanowić się czy nie lepiej byłoby wpuścić tych rzeczek w rury tak jak Czechówkę. Potem normalnie narzucić ziemi i na tym budować, oczywiście trzeba by wzmacniać itp.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
łysy odda mosty w pacht swoim kolesiom deweloperom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co z mostem przy Grygowej. Sam się naprawił?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na fabrycznej most to betonowa płyta przerzucona przez ciek i służyła kilkadziesiąt lat , a na muzycznej wybudowali kolosa na tym samym cieku który można prze***yć i pewnie za klika lat do remontu. gdzie tu sens budować taki most na takiej rzeczce ??? marnowanie publicznych pieniędzy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...