Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

MPK: Trolejbusy w nowe paski

Utworzony przez mirek, 16 czerwca 2009 r. o 08:01 Powrót do artykułu
i co z tego że są nowe barwy jak i tak zaraz pozaklejacie je " domestosem , proszkiem czy jakąś pożyczką za O %", reklama górą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten trolejbus już od tygodnia jeździ. Panowie Redaktorzy więcej czasu spędzajcie na mieście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Samochód wygląda jak z pipidówy kolor zielony iest bez wyrazu zmięcie kolory na czerwien jak na całym swiecie i niema co kombinować on jest naprawdę brzydki dziękuję
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
janusz napisał:
Samochód wygląda jak z pipidówy kolor zielony iest bez wyrazu zmięcie kolory na czerwien jak na całym swiecie i niema co kombinować on jest naprawdę brzydki dziękuję
popieram!! te barwy są beznadziejne. czerwień i odcień szarego to był najlepszy pomysł, jednak większość mieszkańców opowiedziała się niestety za tymi oczojebnymi kolorami dobrymi dla dzieci bawiących się w przedszkolu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla was są może beznadziejne, dla wszystkich tych mieszkańców Lublina którzy je wybrali są bardzo ładne. Co do czerwieni to czy Lublin musi zawsze mieć coś oklepanego? Poza tym czerwień w MPK skończyła się z pierwszym żółto-czerwonym autobusem jaki wyjechał z lakierni, a barwy żółto-czerwone ma coraz więcej miast w Polsce i to coraz mniejszych. Czy Lublin musi być jednym z nich wpisując się w tą monotonię? Już za komuny we wszystkich miastach były jedne barwy. Zresztą najważniejsze jest żeby wszystkie były pomalowane jednakowo a nie tak jak teraz każdy inaczej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mi się bardzo podoba pomysł na kolorowe autobusy Szkoda tylko, że nie będą one jednakowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pomalujcie na szaro albo najlepiej na czarno! Nie rozumiem dlaczego ludziom sie te kolory nie podobaja, przynajmniej autobusy niech beda kolorowe w przeciwienstwie do calego tego szarego i smutnego jak pi**a miasta. sprawdz nowe autobusy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Barwy w kolorach miejskich z dużą przewagą głosów wygrały w ankiecie, która była dostępna we wszystkich gazetach i rozgłośniach radiowych. Większość zdecydowanie była za takim malowaniem... Po, co więc dalsza dyskusja? "Klamka zapała" już dawno temu... Więc proszę nie mąćcie wiecznie niezadowoleni ludzie wody - "bo sami umrzecie z pragnienia"!!! +++ Pojazdy komunikacji miejskiej w większości miast posiadają barwy z herbu lub flagi. Jest to bardzo charakterystyczny element szanującego się miasta. Cieszę się, że Lublin do takich dołączył!!! Dzięki właśnie takiemu malowaniu już z daleka będzie wiadomo, że nadjeżdża pojazd miejski. Żenujące była dotychczasowa dowolność barw począwszy od białego, przez czerwone, żółto-czerwone - w dodatku każdy pojazd o innym wzorze lub proporcjach wspomnianych kolorów, po niebieskie, zielone... Wyglądało to jak na jarmarku i chluby miastu nie przynosiło. Wasze wypowiedzi są dowodem, że nie podróżujecie po Polsce i nie macie pojęcia jak pięknie prezentują się autobusy, trolejbusy, tramwaje w jednakowych wzorach i jednolitym malowaniu... Zapraszam do Krakowa (biało-niebieskie), Kielc (biało-zielono-białe), Poznania lub Chełma (żółto-zielone), Warszawy, czy Łodzi (żółto-czerwone) lub Gdyni (biało-niebieskie-białe), Piły (białe z wąskim paskiem żółto-czerwonym)... Reklamami zaś okleja się zazwyczaj stary tabor, który właśnie "zarabia na nowe malowanie". +++ Ja trolejbus widziałem i bardzo mi się podoba. Odcień zielony jest idealny z barwą flagi Lublina! Ponadto przód pojazdu "jest uśmiechnięty" i może spowoduje "taki myk", że i ponuraków w mieście będzie mniej... Mam nadzieję? Jedyne co bym zmienił to doklejanie napisów reklamujących miasto w miejscu białego pola np: "Lublin miasto inspiracji" (wprawdzie ten pierwszy trolejbus w nowych barwach taki znaczek ma, ale od str. drzwi-natomiast cała-duża, lewa biała strona pozostała pusta, a szkoda), "Lublin miastem poezji", "Lublin stolica kultury" (jest taki trolejbus-oklejony i znakomicie promuje miasto), "Międzynarodowy Festiwal Teatrów SĄSIEDZI", "Zobacz Lublin i tu dopisek np. strony internetowej Muzeum na Zamku, Majdanku, Bramy Krakowskiej itd". Można też oklejać pojazdy-"starocia" folią z panoramą miasta, budynkami, freskami, miejscami znanymi, szczególnymi i wartymi ich poznania, obrazami (np. Unii Lubelskiej-Matejki) itd. TO WSZYSTKO WPŁYWA NA POZYTYWNY WIZERUNEK MIASTA!!! I JEST DARMOWĄ REKLAMĄ (wiele osób obserwuje takie "cuda" czekając na autobus, sygnał zielony na przejściu dla pieszych, jadąc samochodem obok, przejeżdżając przez miasto tranzytem... +++ A Wy wiecznie niezadowoleni przestańcie wszystko i każdego w około krytykować, jeżeli sami nie przedstawiacie żadnych sensownych rozwiązań lub racjonalnych pomysłów... BO PRZEZ WAS ŻYJE SIĘ JESZCZE GORZEJ, a kreatywnym odbiera inspiracje i zapał. +++ Pozdrawiam wszystkich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak miło poczytać mądre wypowiedzi... Zgadzam się z nimi w całości ! Może Patriota zostaniesz prezydentem? P.S. Znam też Twoje długie przemyślane teksty z Akcji Lublin i na innych forach. Gratuluję. Masz dużo zwolenników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze gadasz ale wg mnie czerwony byl najpiekniejszy i juz tradycyjnie kojarzacy sie z komunikacja miasta. Organizujacy konkurs takiej opcji nie przewidzieli, mysle ze nieprzypadkowo i to mnie wkur....a.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na Mercedesach nowe malowanie bedzie wygladalo jeszcze lepiej. Pozdro
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe, czy w tych mercedesach będą kamery? Bo tu nie chodzi tylko o bezpieczeństwo, ale i o zniszczenia. Wandale, hołota, kibole są wszędzie i ich zło. Nowe kolorki na mercedesie będą wyglądały chyba cudownie. Pomysł patrioty, aby dodatkowo na tych autobusach malować/doklejać napisy reklamujące Lublin też jest niezły. W ogóle patriota jest the best i cool. Ujawnij się patrioto, chętnie Cie poznam (i uściskam). Bo właśnie takich osób w Lublinie potrzeba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POWIEM TAK:po pierwsze Kielce już mają żółto-czerwone barwy;2.Poznań ma zielono-pomarańczowe;3.solarisy ładnie wyglądają w żółto-czerwonym;4.merce 2310,2311 ładnie wyglądają w swoich kolorach;5.każdej marce pasuje co innego(jak z kobietą);6.nowe mogą być ,ale zielony-jak 2024,755(ciemna zieleń),czerwień jak w solarisach,chodzi o to by barwy były żywe,a nie mdłe jak w 817,bo latem to jakoś to wygląda,ale zimą jak ściany będą pokryte błotem,to będzie ohyda(chyba każdy widział w zimie jak wyglądają ochlapane białe jelczeM11-CHLUBY miastu wtedy nie przynoszą i każdy widział zimą solarisa-błoto nie rzuca się w oczy i o to mi chodzi:ESTETYKA!!!,a poza tym po co te zaokrąglenia z boku w przedniej części.Jak ktoś chciał malować łuki,to należało wrócić do oryginalnego malowania sprzed kilku lat(818),które było estetyczne i wyróżniało Lublin spośród innych miast niepowtarzalnością.Najgorzej jak ktoś,coś na siłę chce ulepszać,wówczas wychodzą takie hocki-klocki jak z malowaniem pojazdów MPK LUBLIN.Przypomnę pomysł byłego prezesa:malujemy na czerwono,bo łatwo i tanio.I co, Ikarusy wyglądają ładnie,ale Neoplany z matową czerwienią wyglądają jak jeżdżące bunkry,więc robimy żółty dach,potem propozycja żółto-czerwono-biała,następnie niepotrzebny konkurs,a teraz znowu słychać narzekania.PO CO TO WSZYSTKO?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
peem2056 napisał:
POWIEM TAK:po pierwsze Kielce już mają żółto-czerwone barwy;2.Poznań ma zielono-pomarańczowe;3.solarisy ładnie wyglądają w żółto-czerwonym;4.merce 2310,2311 ładnie wyglądają w swoich kolorach;5.każdej marce pasuje co innego(jak z kobietą);6.nowe mogą być ,ale zielony-jak 2024,755(ciemna zieleń),czerwień jak w solarisach,chodzi o to by barwy były żywe,a nie mdłe jak w 817,bo latem to jakoś to wygląda,ale zimą jak ściany będą pokryte błotem,to będzie ohyda(chyba każdy widział w zimie jak wyglądają ochlapane białe jelczeM11-CHLUBY miastu wtedy nie przynoszą i każdy widział zimą solarisa-błoto nie rzuca się w oczy i o to mi chodzi:ESTETYKA!!!,a poza tym po co te zaokrąglenia z boku w przedniej części.Jak ktoś chciał malować łuki,to należało wrócić do oryginalnego malowania sprzed kilku lat(818),które było estetyczne i wyróżniało Lublin spośród innych miast niepowtarzalnością.Najgorzej jak ktoś,coś na siłę chce ulepszać,wówczas wychodzą takie hocki-klocki jak z malowaniem pojazdów MPK LUBLIN.Przypomnę pomysł byłego prezesa:malujemy na czerwono,bo łatwo i tanio.I co, Ikarusy wyglądają ładnie,ale Neoplany z matową czerwienią wyglądają jak jeżdżące bunkry,więc robimy żółty dach,potem propozycja żółto-czerwono-biała,następnie niepotrzebny konkurs,a teraz znowu słychać narzekania.PO CO TO WSZYSTKO?
Świetna wypowiedź - i to jest wypowiedź wzrorowa, a nie patrioty. OK napisy dyskretne niech będą, ale jeżeli chcecie żeby malowanie lubelskich autobusów było oryginalne i wyróżniało sie w kraju, to po cholerę było rezygnować ze wspaniałego malowania wygiętego? To były świetne barwy i stare logo MPK w tym stylu też prezentowało sie dobrze - ale nie, trzeba zmieniać, i to z jak głupiego powodu? Bo zbyt długo było tak samo...kompletnie nie rozumiem, to może godło Lublina zmieńmy bo jest długo takie samo? I kolejny fakt który kolega świenie zauważył - że różnym autobusom rózne barwy pasują, a jednolite malowanie zabija design autobusu - w Poznaniu trudno rozróżnić Solarisa, MAN-a i Mercedesa...z daleka wszystkie tak samo, kanciasto brzydkie. Nowe kolory MPK to totalny fail i nie wiem kto rozpisywał tą durną ankiete - tam wszystkie 4 opcje były beznadziejne! Jestem za żywymi kolorami jak czerwień z dachu solarisa, zieleń z 2024 czy głęboka czerń jak z reklamy Karchera...fascynująco wyglądałby czarny auobus, wystarczy popatrzeć jak dobrze prezentują się czarne drzwi w Ikarusie. No i przede wszystkim jestem za różnorodnością malowań - wszyscy piszą, że powinniśmy się wyróżniać, więc skąd to diabelskie przekonanie, że musi pójść malowanie-masówka? BO WSZYSTKIE MIASTA tak robią? A mieliśmy się wyróżniać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oczywiście chodziło mi o czerwień z solarisa nie z jego dachu, choć ten żółty też jest ok
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolego peem 2056: W Kielcach 90% taboru (Jelcze, MAZ-y, Ikarusy) mają barwy zielono-białe. Najnowsze nabytki w kolorze żółto-czerwonym zostały kupione "okazyjnie" podobnie jak w Lublinie Mercedesy-czyli malowania nikt by nie zmieniał. Po prostu fabryka wyprodukowała za dużo, "ktoś" zrezygnował... Nie było przetargu i "wymagań" zamawiającego, ale za to "znacznie taniej"... I nie warto sugerować się jednostkowym przypadkiem-większość taboru jest zielono-biała. W Poznaniu barwy są żółto-zielone. Każdy kolor-w tym żółty ma wiele odcieni, ale absolutnie nie można go nazwać pomarańczowym... Jak dobrze pamiętam ten poznański odcień żółtego nazywa się żółty kobaltowy (?) lub podobnie... A wracając na lubelskie podwórko... Tak to w życiu bywa, że każdy z nas ma swoje zdanie i swój gust... Ale uszanować trzeba też odmienne zdanie innych... Ja cieszę się z jednej rzeczy: Miasto po raz pierwszy ogłosiło tzw. konsultacje społeczne na kolor pojazdów miejskich... Mieliśmy cztery opcje do wyboru... Wiadomo, że nie zadowoliły one wszystkich... Ale dobrze, że pozwolono nam decydować... I wygrały barwy miejskie... Po raz pierwszy zdecydował "głos ludu", a nie "widzimisię" urzędnika !!! Kolego BMW zawsze możesz zgłosić swoją interpelację w sprawie barw pod obrady radnych miejskich, ale najpierw trzeba "zdobyć" 1000 głosów-mieszkańców Lublina. Może zacznie się ponowna "procedura prawna", która Ciebie zadowoli..., by "po chwili" kolejna osoba zgłosiła inne kolory... PO CO I DLA KOGO "TA ZABAWA"? Aha: Wcześniej malowanie autobusów MPK było dowolne. O tym decydował sam przewoźnik, który sam drukował bilety, przewoził pasażerów, miał kontrolę biletów, kontrolę ruchu itp. Teraz tym zajmuje się Zarząd Transportu Miejskiego, który zleca przewozy i płaci za kursy zarówno MPK jak i prywaciarzowi... I oni decydują o kolorach aut, stawce za przejazd, reklamach liniach, rozkładach itd. Nie będzie już "wolnoamerykanki"... Będzie "normalnie"-mam nadzieję jak np. w Warszawie, gdzie obowiązuje jeden bilet na "wszystko"-a jest tam siedmiu różnych przewoźników (MZK, MZA, Michalczewski i inni) + tramwaje + metro. A wszystko w jednolitych barwach, odcieniach i proporcjach... Słusznie peem 2056 stwierdził, że z autobusem jak z kobietą... Ale jeżeli komuś podobają się blondynki, innemu brunetki, to jego sprawa... I gdyby ogłosić ankietę na kolor włosów kobiety to wygrałaby pewnie ta na którą zagłosuje najwięcej osób... A czy to ważne? Niestety dowolność w doborze kolorów włosów mamy tylko indywidualnie. Podobnie z kolorem samochodu który kupujemy... Autobusy już takie pozostaną-"barwy miejskie"... Nic nie zmienimy... Ale dobrze, że interesujecie się komunikacja miejską. Pozdrawiam. P.S. Jakby to ode mnie zależało, to preferowałbym kolor srebrny ze wstawkami (delikatnymi) np. biało-zielonymi i dużym herbem Lublina... Ale cóż "kolor miejski" "musi mi się podobać"-teraz nie ma już innego wyboru. A nawet jakbym został prezydentem miasta tez pewnie tego malowania bym już nie zmienił-na barwy miejskie głosowało ponad 30 tys. osób (a wszystkich głosów było ok.60 tys., czyli na pozostałe "malowanie" głosowało średnio po 10 tys. ludzi)... Czyli "prawie jak w sejmie"... A Wy panowie oddaliście swój głos?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety to samo MPK "eksperymentowało" z kolorami. Mieli swoje ukośne barwy to zaczęli malować na różne odcienie czerwieni, żółtego z czerwonym-każdy autobus to inne proporcje tych barw. Ostatnie takie jednolite ukośne malowanie to Neoplany. Potem lakiernika nikt nie pilnował. Każdy jeden autobus/trolejbus to całkowita dowolność. WRESZCIE MIASTO POWIEDZIAŁO: STOP Barwy miejskie zakończą erę kolorowego bałaganu. W Lublinie pojazdy MPK to folklor-każdy w innym kolorze, odcieniu, proporcjach, z lakierem błyszczącym, matowym... W którym mieście jest taka wiocha? Sama głosowałam za kolorem Lublina i uporządkowaniem tej "wiejskiej palety barw". "Kolorowe jarmarki" zostawcie Maryli Rodowicz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo podoba mi się malowanie w kolorach Lublina. Lepsze to od kolorowych jarmarków jak zauważyła panda. Wypowiedź patrioty jest wyważona i przemyślana i tez się z nią zgadzam. Nie wiem po co peem i bmw wprowadzają niepotrzebny zamęt. i tak już niczego nie można zmienić. Ludzie wybrali kolor miejski w głosowaniu. Wybory były demokratyczne. peem i bmw: "Nie zawracajcie Wisły kijem, bo i tak biegu rzeki nie zmienicie, a tylko niepotrzebnie pochlapiecie się brudną wodą".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolory miejskie trolejbusu są OK.Ale pomysł patrioty,aby na białym polu dodać napisy reklamujące Lublin nie jest zły. A drugi jego pomysł,aby pozaklejać folią z panoramą miasta te kolorowe brzydkie autobusowe starocie jest po prostu świetny. Taki panoramiczny widok Lublina na autobusie byłby lepszy i ciekawszy oraz ładniejszy jak np.proszek do prania,odrapany lakier lub pozostałości po starej folii i innej reklamie.A tak jest często.I nie są to duże koszty,a widok samego autobusu i wizerunek miasta zupełnie przyzwoity.Obecnie to ohyda.Prezesie MPK kup pan pomysł patrioty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ALE DLACZEGO JEST TYLKO JEDEN TAKI TROLEJBUS? A AUTOBUSY? A NOWE MERCEDESY?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...