Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Muzyka i feeria barw. Nowa fontanna na placu Litewskim nocą

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 kwietnia 2017 o 10:39 Powrót do artykułu
Kicz tandeta iprostactwo o niskim poziomie artystycznynm.
Zaloguj się, aby oddać głos
-1
Zajefajne!
Zaloguj się, aby oddać głos
1
Wysoki poziom artystyczny, pozbawione kiczu i prostactwa. Super. Jednak pisowiec tego nie zrozumie. Dla niego tylko Disco Polo. Jak nie ma tych dzwięków, to tandeta i prostactwo.
Zaloguj się, aby oddać głos
1
Ekstra! Wow!
Zaloguj się, aby oddać głos
1
Super!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nareszcie rewelacjs
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Koszt utrzymania fontanny to 700 tys. PLN rocznie ... więc musi ładnie grać i się ładnie świecić. :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
We Wrocławiu to jest fontanna, a w Lublinie tylko sadzawka. Korzystając ze wzorca Bronisława Bula poniżej wyciąg z Wikipedii: Wrocławska Fontanna – multimedialna fontanna znajdująca się we Wrocławiu na pergoli przy Hali Stulecia. Jest największą fontanną w Polsce i jedną z największych w Europie. Fontanna ma powierzchnię około 1 ha. W jej niecce (o wymiarach 115x108 m) umieszczono 300 dysz wodnych różnego rodzaju (gejzery, dysze pieniące, dynamiczne, mgielne, punktowe, palmowe, wodne), które mogą tryskać wodę na wysokość 40 metrów oraz 3 dysze ogniowe. Na dnie umieszczono 800 punktów świetlnych. Wszystko to stanowi część multimedialnych pokazów wodnych odbywających się w rytm muzyki. Uzupełnieniem przedstawienia są projektory i kolorowe światła laserowe. Koszt budowy fontanny wedle pierwotnych kalkulacji miał wynosić 20 mln złotych, jednak ostatecznie budowa kosztowała 12 mln zł. Otwarcie fontanny odbyło się 4 czerwca 2009 roku. Projekt przygotowała Pracownia Projektowa Archad - Artur Moryson. Fontanna działa tylko w sezonie letnim - od ostatniego weekendu kwietnia lub pierwszego weekendu maja do końca października. Szczególnie spektakularne są pokazy nocne. W sezonach zimowych 2010/2011 i 2011/2012 niecka fontanny służyła za lodowisko o powierzchni 2320 m² i wymiarach 116 m na 20 m.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mogliby jeszcze Pergolę, Pergolkę i Halę Siedemsetlecia dobudować...i Park Szczytnicki
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bucz ty hetrze pisdzelski, Bucz ! Mochery na łeb i poszedł na wygon !!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
We Wrocławiu to jest fontanna, a w Lublinie tylko sadzawka. Korzystając ze wzorca Bronisława Bula poniżej wyciąg z Wikipedii: Wrocławska Fontanna – multimedialna fontanna znajdująca się we Wrocławiu na pergoli przy Hali Stulecia. Jest największą fontanną w Polsce i jedną z największych w Europie. Fontanna ma powierzchnię około 1 ha. W jej niecce (o wymiarach 115x108 m) umieszczono 300 dysz wodnych różnego rodzaju (gejzery, dysze pieniące, dynamiczne, mgielne, punktowe, palmowe, wodne), które mogą tryskać wodę na wysokość 40 metrów oraz 3 dysze ogniowe. Na dnie umieszczono 800 punktów świetlnych. Wszystko to stanowi część multimedialnych pokazów wodnych odbywających się w rytm muzyki. Uzupełnieniem przedstawienia są projektory i kolorowe światła laserowe. Koszt budowy fontanny wedle pierwotnych kalkulacji miał wynosić 20 mln złotych, jednak ostatecznie budowa kosztowała 12 mln zł. Otwarcie fontanny odbyło się 4 czerwca 2009 roku. Projekt przygotowała Pracownia Projektowa Archad - Artur Moryson. Fontanna działa tylko w sezonie letnim - od ostatniego weekendu kwietnia lub pierwszego weekendu maja do końca października. Szczególnie spektakularne są pokazy nocne. W sezonach zimowych 2010/2011 i 2011/2012 niecka fontanny służyła za lodowisko o powierzchni 2320 m² i wymiarach 116 m na 20 m.Proponuje wyjazd do Wrocławia żeby na codzień cieszyć sie tamtym "cackiem"a ile Lublin zyska na twoim wyjeździe. 
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ale mało drzew. Sam beton
Zaloguj się, aby oddać głos
0
przepięknie :)
Zaloguj się, aby oddać głos
0
przegięcie ! nie przyjemniej byłoby posłuchać szumu i plusku wody ?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ta mała fontanna to 20 milionów to nie jest warta! Proporcjonalnie to Wrocław za swoją zapłaciłby miliard, a nie 12 milionów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ja osobiście to mam żal do Wykonawcy, gdyż to najlepsza firma budowlana w Polsce dysponująca grupą kilkuset wysokiej klasy inżynierów. Powinni podpowiedzieć w sytuacji, gdy w danym urzędzie np. miasta jest grupa niekompetentych urzędników, że inwestycja w ogromnym pośpiechu nie ma sensu. Trzeba było to dobrze przygotować i przemyśleć. Za kilka lat trzeba będzie dokonać właściwej przebudowy Placu Litewskiego z budową podziemnego parkingu.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Lublin chciał być lepszy np od Wroclwia no cóż nie wyszło wam. Niczym mnie ta fontanna nie zachwyciła zdecydowanie polecam Wrocławska. Pozdrawiam i zapraszam do Wroclawia..
Zaloguj się, aby oddać głos
0
***s://m.youtube.com/watch?v=kgsxfuvbwbk
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: