Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Widze ze wiekszosc ludzi to prole, plebs i idioci... Juz tylko krok wiec do wprowadzania podobych zakazow w pracy i tworzenia obozow koncentracyjnych. Ludzie oj tepi ludzie, niedlugo sami bedziecie siebie w domu zamykali by nie bylo wypadkow na drogach :(((. Smutne to jaka Polske nam gotujecie przyzwalajac na takie karygodne i przestepcze dzialania. Osoby pelnoletniej nie mozna ograniczac w wolnosci osobistej jak i poruszania chyba ze jest podejrzana i uchwycona przez Policje i sluzby podobne. W innym wypadku zas kazde ograniczenie wolnosci takiej jest karalne i jest sporym przestepstwem!. Zaden regulamin jakiegos idioty dyrektora nie moze ograniczac swobod konstytucyjnych. Zasady wiec moga jakies byc wyznaczane ale w granicach prawa i nie profilaktycznie - przestepcze. Ludzie dorosli odpiwiadaja za siebie jak i dyrektor powinien odpowiadac *( i tak tylko moze) za uczniow bezpieczenstwo na terenie szkoly i nigdzie wiecej! Tepa masa tlukow i lemingow...Wiecej pisac mnie sie nie chce bo naprawde ugodziliscie w normalne ludzkie nadzieje na to ze w Polsce bedzie lepiej.. Dzieki wam i wam debilom podobnym, NIE BEDZIE ! Chorzy ludzie to chory kraj. Dziekuje wam za wiele lat emigracji. Pfu :(   PS. Namawiam rodzicow do naklonienia dzieci do opuszczania szkoly i prowokowanie tym reacke *(nielegalna) ochrony . Zgloszenie dyrektora na Policje jak i ochrone. Dzieci zas namawiam do zorganizowanie masowego opuszczania szkoly na przerwie *(solidarnego-protestacyjnego). Czy chcielibyscie by wasze dzieci staly sie takimi pracownikami i obywatelami prolami *(przymusowo!?!) O moj boze. Nadzieje ludzka trace patrzac na to co ludzie pisza :(      
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za to płacimy pieniądze na początku roku na ochronę, żebyśmy czuli sie w szkole bezpiecznie. A robienie masowych "protestów" i prowokacja jest po prostu dla dzieci, a nie dla dojrzałych licealisów. To nie gimnazjum, tylko renomowane liceum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za to płacimy pieniądze na początku roku na ochronę, żebyśmy czuli sie w szkole bezpiecznie. A robienie masowych "protestów" i prowokacja jest po prostu dla dzieci, a nie dla dojrzałych licealisów. To nie gimnazjum, tylko renomowane liceum.
A czy ktoś sprawdził ilu rodziców ma rzeczywiście ochote płacić za ochronę? Czy raczej zostali postawieni przed faktem dokonanym?, a opłata jest obowiązkowa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
 Szkoła nie przestaje pełnić funkcji wychowawczej wobec swoich uczniów wraz z ukończeniem przez nich 18 roku życia. Odsyłam do Ustawy o systemie oświaty :)
Masz rację, szkoła ma w swojej misji działalność wychowawczą. Mój błąd, źle użyłem sformułowania. Chodziło mi bardziej o nadzór i branie odpowiedzialności za pełnoletnich. A tego nie ma w ustawie, a ustawa musi być podporządkowana konstytucji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Między godzinami rozpoczęcia i zakończenia zajęć w szkole za ucznia odpowiada szkoła i Konstytucja nie ma tu nic do rzeczy. 
Niunia Konstytucja jest najwazniejszym aktem prawnym myśle że nie konczylas zamoja a tak na marginesie proponuje drut kolczasty i milicje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak przy okazji, uczniowie Zamoja mają obowiązkowo wpłacić 45 zł na ochronę, która jedyne co zapewnia to niewypuszczanie uczniów w trakcie lekcji. Osoby spoza szkoły są wpuszczane do niej bez sprawdzania żadnych dokumentów, podczas kiedy ochroniarz często żąda identyfikatorów od uczniów, których bardzo dobrze zna, a co jak co, to może być męczące i żenujące ( możliwe, że taki dowcip). Poza tym ja nie zamierzam w żaden sposób obrażać ludzi z jakimś stopniem niepełnosprawności, ale jak ochroniarz bez nóżki ma bronić uczniów? bez sensu. II LO jedyną szkołą, która chroni uczniów przed wolną wolą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie tylko w zamoyu tak jest. Również w ósemce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zs5 w Lublinie najlepsze jest to, że uczniowie zapłacili za ochronę, a drzwi pilnuje portier albo woźna i też ze szkoły nie wypuszczają... LOL
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tych którzy piszą, że takie akcje są niepoprawne i niedojrzałe. Zgadzam się, ale co mamy robić jeżeli dyrektor jest KRYMINALISTĄ i ma w nosie konstytucję? On też jest nie poważny. Co do możliwego potrącenia przez samochody to chyba osoby pełnoletnie mogą wziąć to na siebie, poza tym nie jest łatwo zostać potrąconym przez samochód na wąskiej, jednokierunkowej ulicy, a od kiedy w życie weszła strefa płatnego parkowania jest jeszcze trudniej, bo samochodów jest dużo mniej, a co za tym idzie jest lepsza widoczność. O wiele łatwiej doznać poważnej kontuzji na zajęciach WF-u , bo parkiet na sali gimnastycznej jest w opłakanym stanie. Odziwo dyrektor, który tak bardzo dba o nasze bezpieczeństwo nic z tym nie robi. Kolejną kwestią która mnie denerwuje są kłamstwa dyrektora, który mówi, że o innych sposobach wychodzenia nic nie wie. Totalna BZDURA! Kiedy byłem w pierwszej klasie (teraz jestem w trzeciej) była podobna historia, która chyba skończyła się wydaleniem jednego z uczniów (ale tutaj pewny nie jestem). Czy ktoś mi może powiedzieć co ma zrobić dziewczyna która potrzebuje tamponów? Ma chodzić od klasy do klasy i pytać się czy ktoś jej nie pożyczy albo odsprzeda bo nie może wyjść? Szkoła jest świetna ale z innym dyrektorem, który nie odsttrasza najlepszych uczniów, byłaby najlepsza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem absolwentem II LO. Takie praktyki są w szkole stosowane od wielu lat. Pan dyrektor Kowal nie powinien udawać zdziwionego - problem z uczniami przechodzącymi przez bramę wjazdową wielokrotnie kończył się u pana dyrektora na dywanie...   Pragnę jednocześnie przypomnieć, że mimo wychowawczej misji szkoły, osoba, która ukończyła 18 rok życia nie może być w szkole przetrzymywana wbrew jej woli - dyrektor szkoły ma obowiązek opracować procedury w taki sposób, aby nie utrudniały one swobody osobistej osoby pełnoletniej. Obecnym uczniom w razie dalszych problemów sugeruję zwrócić się o opinie dotyzącą stosowanych metod wychowawczych do Kuratorium Oświaty lub ze sgargą do organu prowadzącego - Wydziału Oświaty M.Lublin.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak przy okazji, uczniowie Zamoja mają obowiązkowo wpłacić 45 zł na ochronę, która jedyne co zapewnia to niewypuszczanie uczniów w trakcie lekcji. Osoby spoza szkoły są wpuszczane do niej bez sprawdzania żadnych dokumentów, podczas kiedy ochroniarz często żąda identyfikatorów od uczniów, których bardzo dobrze zna, a co jak co, to może być męczące i żenujące ( możliwe, że taki dowcip). Poza tym ja nie zamierzam w żaden sposób obrażać ludzi z jakimś stopniem niepełnosprawności, ale jak ochroniarz bez nóżki ma bronić uczniów? bez sensu. II LO jedyną szkołą, która chroni uczniów przed wolną wolą.
Z identyfikatorami to dzisiaj im coś odpaliło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widze ze wiekszosc ludzi to prole, plebs i idioci... Juz tylko krok wiec do wprowadzania podobych zakazow w pracy i tworzenia obozow koncentracyjnych. Ludzie oj tepi ludzie, niedlugo sami bedziecie siebie w domu zamykali by nie bylo wypadkow na drogach :(((. Smutne to jaka Polske nam gotujecie przyzwalajac na takie karygodne i przestepcze dzialania. Osoby pelnoletniej nie mozna ograniczac w wolnosci osobistej jak i poruszania chyba ze jest podejrzana i uchwycona przez Policje i sluzby podobne. W innym wypadku zas kazde ograniczenie wolnosci takiej jest karalne i jest sporym przestepstwem!. Zaden regulamin jakiegos idioty dyrektora nie moze ograniczac swobod konstytucyjnych. Zasady wiec moga jakies byc wyznaczane ale w granicach prawa i nie profilaktycznie - przestepcze. Ludzie dorosli odpiwiadaja za siebie jak i dyrektor powinien odpowiadac *( i tak tylko moze) za uczniow bezpieczenstwo na terenie szkoly i nigdzie wiecej! Tepa masa tlukow i lemingow...Wiecej pisac mnie sie nie chce bo naprawde ugodziliscie w normalne ludzkie nadzieje na to ze w Polsce bedzie lepiej.. Dzieki wam i wam deb***om podobnym, NIE BEDZIE ! Chorzy ludzie to chory kraj. Dziekuje wam za wiele lat emigracji. Pfu :(   PS. Namawiam rodzicow do naklonienia dzieci do opuszczania szkoly i prowokowanie tym reacke *(nielegalna) ochrony . Zgloszenie dyrektora na Policje jak i ochrone. Dzieci zas namawiam do zorganizowanie masowego opuszczania szkoly na przerwie *(solidarnego-protestacyjnego). Czy chcielibyscie by wasze dzieci staly sie takimi pracownikami i obywatelami prolami *(przymusowo!?!) O moj boze. Nadzieje ludzka trace patrzac na to co ludzie pisza :(
polać mu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tych którzy piszą, że takie akcje są niepoprawne i niedojrzałe. Zgadzam się, ale co mamy robić jeżeli dyrektor jest KRYMINALISTĄ i ma w nosie konstytucję? On też jest nie poważny. Co do możliwego potrącenia przez samochody to chyba osoby pełnoletnie mogą wziąć to na siebie, poza tym nie jest łatwo zostać potrąconym przez samochód na wąskiej, jednokierunkowej ulicy, a od kiedy w życie weszła strefa płatnego parkowania jest jeszcze trudniej, bo samochodów jest dużo mniej, a co za tym idzie jest lepsza widoczność. O wiele łatwiej doznać poważnej kontuzji na zajęciach WF-u , bo parkiet na sali gimnastycznej jest w opłakanym stanie. Odziwo dyrektor, który tak bardzo dba o nasze bezpieczeństwo nic z tym nie robi. Kolejną kwestią która mnie denerwuje są kłamstwa dyrektora, który mówi, że o innych sposobach wychodzenia nic nie wie. Totalna BZDURA! Kiedy byłem w pierwszej klasie (teraz jestem w trzeciej) była podobna historia, która chyba skończyła się wydaleniem jednego z uczniów (ale tutaj pewny nie jestem). Czy ktoś mi może powiedzieć co ma zrobić dziewczyna która potrzebuje tamponów? Ma chodzić od klasy do klasy i pytać się czy ktoś jej nie pożyczy albo odsprzeda bo nie może wyjść? Szkoła jest świetna ale z innym dyrektorem, który nie odsttrasza najlepszych uczniów, byłaby najlepsza.
Polać mu. Sama prawda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ulica Ogrodowa nie jest strasznie ruchliwa, jestem w stanie zrozumieć nie wypuszczanie gdy warunki pogodowe pozostawiają wiele do życzenia, ale jeśli za oknem jest sucho to czemu dyrektor zabrania... sama szkoła jest fajna i ludzie do niej uczęszczający jednak postawa dyrektora psuje klimat szkoły, który był w niej obecny przez lata
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Vetterów pozdrawia. Mamy ochroniarza, za którego musimy płacić 80 zł! to już przesada i kpina bo ten nierób tylko utrudnia życie, bo jak ktoś ma wizyte u lekarza, nie ma wychowawcy to już nie wyjdzie bo Cie siłą zatrzyma, nie mówiąc o kupieniu czegokolwiek w sklepie pod szkołą lub skserowania czegoś, jak w szkole xero nie działa, bo ceny w sklepiku są nie do przyjęcia, u nich promocja to jak normalna cena w sklepie poza szkołą. Dla mnie kpina bez dwóch zdań, dobrze, że w kwietniu kończe tą szkołę bo żal ściska....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W elsnerze (XXIV LO) jest jeszcze gorzej tam to jest dopiero rygor. Najgorze LO jakie moze byc zaluje ze tam poszedlem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w elsnerze też tak jest.... paranoja, niektórzy uciekają np. przez okna, cieć  stoi a praktycznie każdy może wejść kto chce a uczniów nie wypuszczają, jeśli ktoś wyjdzie to potem nie można normalnie wejść.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
biedne dzieci się buntują bo nie mogą wyjść na papierosa, jakie to smutne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do tych którzy piszą, że takie akcje są niepoprawne i niedojrzałe. Zgadzam się, ale co mamy robić jeżeli dyrektor jest KRYMINALISTĄ i ma w nosie konstytucję? On też jest nie poważny. Co do możliwego potrącenia przez samochody to chyba osoby pełnoletnie mogą wziąć to na siebie, poza tym nie jest łatwo zostać potrąconym przez samochód na wąskiej, jednokierunkowej ulicy, a od kiedy w życie weszła strefa płatnego parkowania jest jeszcze trudniej, bo samochodów jest dużo mniej, a co za tym idzie jest lepsza widoczność. O wiele łatwiej doznać poważnej kontuzji na zajęciach WF-u , bo parkiet na sali gimnastycznej jest w opłakanym stanie. Odziwo dyrektor, który tak bardzo dba o nasze bezpieczeństwo nic z tym nie robi. Kolejną kwestią która mnie denerwuje są kłamstwa dyrektora, który mówi, że o innych sposobach wychodzenia nic nie wie. Totalna BZDURA! Kiedy byłem w pierwszej klasie (teraz jestem w trzeciej) była podobna historia, która chyba skończyła się wydaleniem jednego z uczniów (ale tutaj pewny nie jestem). Czy ktoś mi może powiedzieć co ma zrobić dziewczyna która potrzebuje tamponów? Ma chodzić od klasy do klasy i pytać się czy ktoś jej nie pożyczy albo odsprzeda bo nie może wyjść? Szkoła jest świetna ale z innym dyrektorem, który nie odsttrasza najlepszych uczniów, byłaby najlepsza.
W internecie nie jest się anonimowym. Za znieważenie, jakim jest określanie innych KRYMINALISTĄ, można  w państwie prawa stanąć przed sądem. Ciekawe, kiedy zareaguje cenzura "szacownej gazety"? Trudno uwierzyć, że wśród młodzieży tego liceum są uczniowie tak niskich lotów. Chyba, że to nie uczeń tej szkoły...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W elsnerze było tak samo, ale wspominam to jako zaletę. W szkole był zawsze ład i porządek, dyrektor bardzo konkretny i miał respekt. A jak się chciało to i tak się wyszło, szczególnie jak oddali obiekty sportowe. Poza tym trzeba umieć z ludźmi rozmawiać to i z ochroniarzami się dało dogadać. Z pozdrowieniami dla Pana Andrzeja, pracuje jeszcze?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...