Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
I tym sposobem przez "mądre głowy" z magistratu Lublin pozostanie dalej ścianą nie tylko wschodnią ale i cofniętą. A rozwiązanie z tymi wyświetlaczami jest warte zachodu, jeździłem po Opolu i to naprawdę ułatwia życie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ilokrotnie Dziennik cytuje Annę Adamiak, to zawsze mówi ona albo "nie da się" albo "sprawdzimy to". A zamiast wyświetlacza można zastosowac migające światła w ostatniej fazie cyklu i będzie bezwydatkowo.
Ma Pan rację ta Pani jest z nadania Pana Bryłowskiego. Tacy ludzie siedzą w Ratuszu już 12 lat i blokują miejsca młodym, którzy wyjeżdżaja za chlebem. Tacy szefowie jak: Pan Pruszkowski czy Pan Wasilewski to tchórze. A Deptak był bezwzględny za Jego kadencji obsadę kierowniczą Ratusza stanowili Jego ludzie. Można sprawdzić ilu ich jest aktualnie w Ratuszu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ilokrotnie Dziennik cytuje Annę Adamiak, to zawsze mówi ona albo "nie da się" albo "sprawdzimy to". A zamiast wyświetlacza można zastosowac migające światła w ostatniej fazie cyklu i będzie bezwydatkowo.
To jest Pani zatrudniona przez Deptaka. Robi tak jak Jej każe stary szef. Mieszkańcy wyładowywali złość na byłym i aktualnym Prezydencie. To też taktyka. Tym sposobem Deptak jest " Przy nadziei " na powrót na tron.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cała ta władza, ten Prezydent i ci jego urzędnicy to jakiś klon kononowicza, kula u nogi tego miasta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~kierowca~ napisał:
Rozwiazanie dawno stosowane w Iwanofrankowsku-Stanisławów- Czerniowcach,we Lwowie.Tylko w Polsce nie mozna.
ale mi przykłady, toz to miasta znane z najlepszych rozwiązań komunikacyjnych, bzdura na resorach - gdyby to założyli będzie więcej wypadków i potrąceń pieszych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no, OK, pierwszy ruszy szybciej a reszta i tak będzie czekała aż ten z przodu odjedzie na 20 metrów aby ruszyć.. dzisiaj jakiś pajac mnie strąbił, że za blisko niego jadę.. pewnie by chciał aby każdy od jego Audicy trzymał się przynajmniej 30 metrów z daleka...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na wspomnianym skrzyzowaniu zwiazkowej ze społdzielczosci pracy nalezy zmienic czas trwania zielonego swiatła....jest tu stanowczo za krotko zielone - przejezdza 5-6 samochodow na jednej fazie....po godz. 15, kolejka samochodów jest tak długa ze blokowane jest skrzozowanie zwiazkowej z bursaki...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Watpie w skutecznosc tego rozwiazania. Jesli kierowcom nie chce sie obserwowac swiatel to dlaczego mieliby obserwowac te wyswietlacze. Nie bardzo chce mi sie wierzyc tez we wspomniane 50% zwiekszenia przepustowosci. Zgadzam sie z przedmowca ze ewentualnie mogloby to przyspieszyc reakcje jedynie pierwszego kierowcy. Trzeba tez zauwazyc ze zmniejszyloby to czytelnosc oznakowania takiego skrzyzowania. A co do skretu w lewo ze zwiazkowej, tam czesto sprawdza sie jazda na wprost i nawrotka kilkaset metrow dalej. Oszczednosc kilku cykli swiatel gwarantowana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sluchajcie na Sloweni mialem okazje widziec te cyferki niby zegarki przy sygnalizatorchi powiem ze zadna rewelacja ale in plus bylo dla mnie w Austrii tamtejsze rozwiazanie a mianowicie jezeli ma sie konczyc zielone wchodzi ono w stan pulsacyjny i juz widomo ze bedzie zolte a zolte zapal sie owiele szybicej tzn dluzej sie swieci przed zielonym w celu takim aby kierowcy mogli powkladac 1 bieg i czekac na zielone i podejrzewam ze to rozwiazanie bylo by super i co najwazniejsze tansze i niebylo by przeszkod typu czy to znak czy nie.pozdro
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubelski kierowca nie ma luzu - rusza się jak wóz z węglem. Przydałaby się odrobina finezji i polotu w tym smutnym jak pi**a mieście. Koniec cytatu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Okay, kto za a kto przeciw ale dlaczego nie wykorzystac szansy i sprobowac a moze bedzie lepiej,czy ktos w urzedzie a przciez sa ponoc sxperci ma lepszy pomysl jak ulepszyc plynnosc komunikacji w Lublinku.W wielu miastach swiata to istnieje i kierowcy sobie chwala.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co takiego? Wyświetlacz pozwala kierowcom przygotować się do ruszenia tak, aby po zapaleniu zielonego światła nie tracić czasu na szukanie biegu – mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko z Zarządu Dróg Miejskich w Toruniu ...rzeczywiście, trza się tego biegu oszukać zanim się go znajdzie... Aczkolwiek np. przydać się może ta wiedza do tego, by np. zatelefonować, czy przetrzeć szyby na światłach...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie to jest Lublin. Borń boże jakiś postęp i innowacje. Dobrze, że stąd uciekłem. UFF
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja widziałem to rozwiązanie w dużych miastach Rumunii... Tam wyświetlacz odmierzał wszystkie kolory świateł, uważam, że jest to bardzo pomocne... jedziesz i widzisz że za 5 sekund będzie zmiana na czerwone - masz czas na zatrzymanie, ważne szczególnie dla kierowców spoza miasta, którzy nie wiedzą ile czasu trwa zielone czy czerwone. Wydaje mi się, że dla bezpieczeństwa ważniejsze jest odmierzanie końcówki zielonego niż "przyspieszanie startu" z czerwonego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To tylko kolejny przykład zwyczajnej złośliwości prezentowanej przez p. Janickiego i braku wwspółpracy z lubelską Policją. Pisałem o tym wielokrotnie. A może by tak Policja wystąpiła wreszcie o jego odwołanie, bo to co się dzieje w lubelskiej komunikacji zakrawa na kpinę z ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widziałem to w Ekwadorze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Takie rozwiązanie widziałem w wielu miejscach w Turcji, ale w UE też - dwukolorowe diody, które pokazują czas do końca czerwonego i zielonego. To poprawia płynność ruchu ! 3-4 kierowców pierwszych aut wie, kiedy będzie zielone i wcześniej wrzucają bieg - i wyśmiewacze nie macie co tutaj szczekać, wielu kierowcom zajmuje to nawet 2-3 sekundy. Jeżeli trafi się takich kilku, to przejedzie połowę mniej pojazdów niż mogłoby. Autobus, bus, TIR czy kilkunastoletni furgon to nie osobówka - tam czasem trzeba dwa razy wysprzęglać, więc nie piszcie bzdur, że trwa to chwilę. Z drugiej strony jeśli kierowca widzi, że zielonego zostało kilka sekund, a jest taki zator, że nie zdąży zjechać ze skrzyżowania, to może jednak nie wjedzie i nie zablokuje ruchu na ulicy poprzecznej ... ile takich sytuacji mamy codziennie w mieście ? Ostrożnie szacując twierdzę że dziesiątki ! A i na przelotówkach, gdzie dopuszczalne jest 70, a sporo jeździ szybciej (Unii Lubelskiej, Tysiąclecia, Solidarności) - jeżeli z daleka widać, ile jeszcze zielone będzie się palić to jest szansa, że mniej będzie przejeżdżających na żółtym czy "wczesnym" czerwonym. I czy to nie jest działanie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym ? JEST !!! Ale nie ! Lepiej wydać ponad 500 tys. zł na światła na rondzie, bo przecież rondo to najbardziej kolizyjny rodzaj skrzyżowania ... AAAAAAAAAAAAAAAAAARRRGGGHHH !!! Czy jest w tym mieście choć jeden urzędnik, który zna się na tym, za co bierze pieniądze ?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
OPINIAK napisał:
A CZY TY WIDZIAŁES KIEDYKOLWIEK POZYTYWNA OPINIE GDY AUTOREM POMYSŁU JEST ZWYKŁY CZŁOWIEK A NIE URZĘDAS. WYŚWIETLACZ BYŁBY TABLICZKĄ POD ZNAKIEM TYPU UWAGA PIESI, BRAK POBOCZY I WIELE INNYCH DOPISKÓW POD ZNAKAMI. A JUZ WIEM O CO CHODZI NIKT NIE WIE CO TO JEST WYŚWITLACZ, A WYSWIETLACZ TO NIE TABLICZKA. TAKICH WŁASNIE SWIECACYCH ZNAKÓW POWINNO BYC WIĘCEJ. MOZNA BYŁOBY LIKWIDOWAC W PEWNYCH GODZINACH ZAKAZY SKRETU W LEWO LUB ZAKAZ POSTOJU. W GODZINACH OD DO. ALBO OGRANICZENIA PREDKOWSCI PRZY SZKOŁACH W OKRESIE WAKACJI. TYLKO TROSZKE INICJATYWY POPTRZEBA
Masz zupelna racje. W Szwecji jest duzo takich wyswietlanych znakow. Sa one wlaczane w okreslonych okolicznosciach lub godzinach. Np. ograniczenie predkosci. Mamy 90 KM/h a w jakiejs porze zapala sie 70 km/h. I jest to wg mnie genialne rozwiazanie. Nie ma jakis glupich zakazow a jest sensonie rozwiazane sterowanie ruchem... Ale co ja tu pisze o Szwecji, przeciez to Lublin...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyswietlacze czasu sa w krajch tzw trzeciego swiata. Dla mnie to byla rewelacja, wiedzialam np czy zdaze przejsc przez szerokie przejscie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
E tam, to jest takie pierdzielenie o Szopenie Musiałbym wiedzieć ile metrów jestem w stanie przejechać przy danej prędkości i jaka jest moja odległość od skrzyżowania, gdy na wyświetlaczu przy zielonym świetle wyświetli się np 3 sekundy. Dodać gazu? A może hamować ? A jeszcze żółte będzie, to może nawet przy 1 sekundzie dać po zaworach? A w przecznicy na czerwonym stoi drugi taki kombinator i widzi 1 sekundę czerwonego, no to już rusza bo zanim minie sygnalizator, to wydaje mu się, że z pewnością zapali się zielone... moim zdaniem wszędzie się to sprawdzi, ale w Lublinie nie, za dużo kombinatorów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...