Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
hahahhaha... PGE nie jest monopolistą  uaaahaahha... wszystkie te "odrebne" spółki to jeden wielki monopol... Jak nie wierzysz to poszukaj do jakiej grupy kapitałowej należy EC Wrotków... Ich inwestycje są realizowane z pieniędzy podatnika... dlatego TergoPower jako potencjalny konkurent ma "kłopoty środowiskowe" a  EC wrotków nie...
Oprócz PGE istnieje również Enea, Tauron, Energa. Wszystkie to spółki publiczne z udziałem skarbu państwa. Oprócz tego w Waw jest Stoen-operator energetyczny jako część niemieckiego RWE więc byłbym powściągliwy z tymi twierdzeniami. Jak sobie poradziło Tergopower z dostępem do sieci ciepłowniczej? Jak sprawa z decyzją środowiskową? Z tego co wiem, to nadal nie jest przyznana...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie obrażaj mieszkańców Tatar i Nałkowskich. Mieszkam na Tatarach nie jestem ze wsi, ani jakimś cwaniakiem. Przygłupem to jesteś chyba TY skoro obrażasz porządnych ludzi - TROCHĘ SZACUNKU DLA INNYCH . Tatary dzielnicą przemysłową były 40 lat temu, ale nie teraz, gdzie wkoło znajdują się inne osiedla mieszkaniowe . Żadna spalarnia nie może być budowana w środku osiedli mieszkaniowych. Takie inwestycje powinny powstawać na terenach niezamieszkałych przez tysiące ludzi. Spalarnie jakie by nie były to smród, robaki, szczury, spaliny/nie pomogą żadne niby cudowne filtry - bo wiadomo, że właściciel oszczędza i nie martwi się o ludzi którzy mieszkają koło takich cuchnących instalacji/,to skażone nieodwracalnie środowisko, utrata zdrowia,zniszczone drogi. STOP SPALARNIOM MEGATEM -EC I WROTKÓW W LUBLINIE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W obrębie jednego kilometra są w większości osiedla mieszkaniowe, kamienice. Słoma będzie wieziona pociągiem i samochodami w różnych warunkach atmosferycznych. Żeby przejechać przez miasto te tiry będą stać w korkach a smród z podgniłej słomy będzie rozchodzić się po kilku dzielnicach. Dodatkowo pod halą ze słomą i w samej hali będą szczury i robactwo. Lublin jak wiadomo słomy nie produkuje, a woj. lubelskie nie zaspokoi potrzeb elektrociepłowni, a więc słoma będzie przyjeżdżać z całej Polski (oby tylko), aby być spalona w mieście wojewódzkim. Gdzie w tym wszystkim jest dobro mieszkańców?????????????? Wrotkow zgodnie z ustaleniami miał mieć tylko piece gazowo-parowe, skąd zatem ta słoma???????? Megatem chciał spalać odpady alternatywne, potem słomę, na skutek protestów i nadal wbrew mieszkańcom będzie spalał zrębki drzewne. TergoPower stara się o budowę spalarni na biomsę, a teraz Wrotków. Lublin będzie zatem jedną wielką spalarnią odpadów z całej POLSKI i składowiskiem resztek z tych odpadów składowanych zapewne pod wiatami. Ani Dziesiąta, ani Tatary, ani nawet Wrotków to nie są aktualnie dzielnice przemysłowe. Tam pozostały tylko niektóre  zakłady przemysłowe wybudowane zanim wydano pozwolenia na budowę nowych bloków. Odnoszę wrażenie, że pan Żuk postanowił za wszelką cenę od kilku lat dręczyć ludzi perspektywą tirów w mieście, smrodu i toksynami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słomę na glebach organicznych i lessowych (ok 80% lubelskich gleb) zaleca się przyorywać raz na 2-3 lata...  więcej przyoranej słomy nie rozłoży się (nie zmineralizuje) i zakłóci równowagę koloidową gleby. Dlatego nadwyżkę słomy zabiera się i można ja spalić. Nie dotyczy to gleb piaszczystych/lekkich. Oczywiście można by było słomę kompostować i sprzedać jako nawóz ale bardziej opłacalne jest jej spalenie...
Jeżeli głównym kryterium miałaby  być opłacalność to wiele wymogów ekologicznych w rolnictwie i środowisku w którym człowiek żyje jest bez uzasadnienia. Jeżeli głównym kryterium będzie logika i dobro ogólne ( w tym zdrowie, nieskażone tereny i komfort życia) to opłacalność wielu inwestycji przemysłowych musi zejść na dalszy plan. Nie musimy wszystkiego mieć, musimy mieć zdrowie i dobrostan życia. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karygodne. Potworny smród z biomasy w trakcie przewożenia jak i składowania zapanuje nad całą Dziesiątą. Nowy Świat to ulica przy której znajduje się kamienice i bloki wielorodzinne. Ulica ma zaledwie 2 pasy, a do tego ścieżkę rowerową. Już teraz jest problem z przejazdem tą ulicą, a co mówić jak dojdą tam samochody ciężarowe z biomasą. Czy Lublin to śmietnik?????????????????????? Czy Lublin produkuje biomasę????????????? A co z gazem??????? Dlaczego elektrociepłownia Wrotków nie będzie opalana gazem????????????????????? Taki był przecież plan, gdy Megatem ubiegał się o elektrociepłownię opalaną paliwem alternatywnym!!!!
Jeżeli będzie to spalarnia słomy to nie będzie smrodu. Sucha słoma przeznaczona na spalanie nie może być wilgotna. Smród roznosi się przy biologizowaniach a nie przy spalarniach słomy. Osobiści uważam że zamiast spalania słomy byłby lepsze spalanie siana którego w woj lubelskim jest bardzo dużo i można je nabyć znacznie taniej niż słomę. Przy produkcji siana na spalanie rolnicy na pewno nie stosowaliby nawozów i środków chemicznych więc siano byłoby najbardziej ekologiczne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chcieli sity na ciepłowniczej to bedą wdychać dym z kominów. Gdzie jest teraz Pan Daniewski????Kabacinski? Osiedle kruczkowskiego???? Przedszkole ???? Szpital???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W swoim raporcie spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna podaje, że do pieca może tu trafiać 187 tys. ton paliwa To tylko 7 800 tirów rocznie mało dużo sami oceńcie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...