Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Najazd rolników na Warszawę. Blokady na drogach

Utworzony przez sdwe, 11 lutego 2015 r. o 17:53 Powrót do artykułu
Po prostu, dzięki uprzemysłowieniu rolnictwa powstała nadprodukcja. Mamy wolny rynek  i część rolników będzie zmuszona się przebranżowić aby zaistnieć jako przedsiębiorcy w innych branżach gospodarki. Nie można w nieskończoność produkować tego, czego nikt nie chce i żądać od opatrzności, żeby za to płaciła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po co utrudniać życie prostym ludziom? Zawieźcie na Wspólną i na Wiejską trochę obornika, gnojówy, podpalcie trochę słomy. Ale pamiętajcie Żeby dać jednym ktoś będzie musiał zabrać innym a to może skutkować kolejnymi protestami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ku***, szlag mnie zaraz trafi - od czasu wejścia RP do UE żadna grupa zawodowa nie uzyskała tyle pieniędzy ile dostali rolnicy. właśnie widać tą waszą biedę i ogrom pracy - chcecie, żeby rodacy kupowali wasze produkty a sami nie kupicie ursusa. w dupach wam się poprzewracało z tego nieróbstwa - unia daje to czemu nie brać więcej - ot mentalność polskiego chłopa, który jak brał kredyt to w du*** miał jak go spłacić. Licze na polski rząd, że nie ugnie się pod żądaniami tych terrorystów w ciągnikach droższych niż niejedno mieszkanie w Warszawie.
Jakim trzeba być debilem by coś takiego napisać . To Agencja decyduje jaki traktor rolnik kupi i takie Agencja wybiera . Rolnik jest niewolnikiem systemu . Płody rolne , mleko to towary których ot tak samemu nie można za granice sprzedać bez pośredników , odpowiednich ustaw . Za granicą rolnicy mają większe dopłaty i też biorą a ty głupi człowieku chcesz by nasi rolnicy nie brali . Niech nasi rolnicy przestaną produkować to wszystko będzie z zagranicy ale 3 razy drożej będzie , bez rodzimej konkurencji zdechniecie z głodu . Rolnicy mają drogie traktory ale wszystkie są na kredyt jak tak ci szkoda to też sobie kup
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po prostu, dzięki uprzemysłowieniu rolnictwa powstała nadprodukcja. Mamy wolny rynek i część rolników będzie zmuszona się przebranżowić aby zaistnieć jako przedsiębiorcy w innych branżach gospodarki. Nie można w nieskończoność produkować tego, czego nikt nie chce i żądać od opatrzności, żeby za to płaciła.
No nie do końca , jeśli ktoś podpisał umowe na produkcje mleka , wzioł kredyt na 20 lat i nagle państwo zmienia ustawe i uniemiżliwia mu ten cel to jednak roszczenia do rządu są zasadne . Wszystko co się dzieje w naszej gospodarce to jest polityka i rząd za to odpowiada . Jeśli zamiast dogadywać się z Rosją zaczną sprzedawać Ukrainie broń to trzecia wojna światowa będzie i to "nawet" rolnicy widzą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czegoś nie rozumiem dzienna produkcja mleka to ponad 1600 litrow w cenie ktora podal to 1700 zl dziennie.czyli on jeszcze doplaca do produkcji tego mleka??To z czego zyje?mleko pije?Niech ten czlowiek jaj nie robi z ludzi ktorzy zarabiaja miesiecznie taka dniowkę.
nie dziwie sie że świat idzie ku upadkowi jak takie głupie jak ty łazi po świecie i jeszcze się odzywa.. myślisz , że krowa nie musi jeść ? I to mleko samo się udoi ? Od tej sumy trzeba odjąć koszty produkcji tego mleka .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety pożyteczni idioci nie można pod żadnym pretekstem dogadywać sie z Sowietami !!!!!!!!!! Sowieci są złem tego swiata i tylko czekają żeby nas skłócić i zająć !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taki pozytek z tych dopłat że jak przed wejściem do UE przyczepa 4t kosztowała około 15 tys zł to teraz 30 tys zł, Zwrot to 50% cenny netto. Kto zyskuje na pieniądzach z UE ?  Producenci maszyn ?  Dealerzy ? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli twoim zdaniem to "uprzemysłowienie" to postep, to ja nadal chcę pić to zacofane, niepostepowe, polskie zdrowe mleko. I tyle w temacie. Cała Unia, ba, cały świat dotuje produkcję żywności. Dlaczego w ramach Unii jedni dostają więcej dotacji, a my, Polacy, mniej ? Przecież wszystkich obowiązuje jedno unijne prawo ???   Ceny maszyn i środków do produkcji wzrosły od wejścia do Unii conajmniej dwukrotnie. Vat na maszyny także - z 7 do 23 procent. To sprawka rządu. To rząd negocjuje waunki - jakie bedą dopłaty, do  czego, na jakich warunkach. Ile rolnik będzie musiał spełnic wymagań. Zdobycie rynku zbytu to także zadanie ministerrstwa rolnictwa i rządu - od tego są wybrani, aby działać w imieniu obywateli.   Może czas przypomnieć, ze gospodarka to zamknięte koło. Rolnicy to także konsumenci - kupują materiały, usługi. Jak nie bedą mieli pieniedzy, nie będą kupować. Można naprawdę długo wegetować w rolnictwie bez inwestycji. Tylko pomyśl jeden z drugim, co teraz krzyczysz i krytykujesz, czy twoje miejsce pracy nie istnieje także dzięki pieniadzom rolników. Może już wkrótce przestanie być potrzebne, jak rolnicy zbankrutują.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze rolnik to nic innego jak PRZEDSIEBIORCA. wiec nie widze powodu aby to Rzad szukal rynkow zbytu. Nie rozumiem tego. Mam firme wiec powinien rzad mi zapewnic zbyt. Qrcze placa krus maja zbyt jako taki ale maja kupija sprzety za miliony a tu qiekszosc firm na zus nie stac. Do robotu na role i radzic sobie jak inni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam sie kpszty sa ale rzad zadnym fimrom zbytu nie zapewnia wiec dlaczego ma to robic rolnikom? Przeciez to zwykli przedsiebiorcy, pomijam ze powinni pelny zus placic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po pierwsze rolnik to nic innego jak PRZEDSIEBIORCA. wiec nie widze powodu aby to Rzad szukal rynkow zbytu. Nie rozumiem tego. Mam firme wiec powinien rzad mi zapewnic zbyt. Qrcze placa krus maja zbyt jako taki ale maja kupija sprzety za miliony a tu qiekszosc firm na zus nie stac. Do robotu na role i radzic sobie jak inni.
Do szkoły analfabeto!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panowie przedsiębiorcy powiem tak macie firmy itd. tylko kto w tym kraju oprócz rolnika płaci podatki nikt tak każdy z was kręci żeby zapłacić tylko tyle aby zatkać oczy fiskusowi a chłop ma wszystko czarno na białym i takich przekrętów nie zrobi i nie piszcie że to nie prawda bo też mam prywatne przedsiębiorstwo jak taż i jestem chłopem bo mam 20ha wiec nikt mi nie powie jak to jest ,a jak padnie chłop to i wy przedsiębiorczyki pójdziecie na zielona trawkę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam sie kpszty sa ale rzad zadnym fimrom zbytu nie zapewnia wiec dlaczego ma to robic rolnikom? Przeciez to zwykli przedsiebiorcy, pomijam ze powinni pelny zus placic
tu nie chodzi o samo zapewnianie rynku zbytu. rolnik by spokojnie znalazł sam rynek zbytu gdyby przez polityków nie były nakładane ze wszystkich stron embarga na polską żywność. politycy mają pomagać każdemu przedsiębiorcy w tym rolnikowi a tylko szkodzą!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to dlaczego na zachodzie i całym świecie prowadzone są interwencje rolnicze skoro rolnictwo to taki sam biznes jak zwykła firma? odpowiem wam:   żebyście nie musieli wpier-dalać mleka z proszku, które nweto koło prawdziwego mleka nie stało, mięso miało w sobie mięso, a jaja miał smak, a nie smakowały jak kartofel i powodowały raka od chemii, która została użyta do ich produkcji. Podobnie jest z chlebem, jabłkami, kurwa selerem i innymi produktami.   łajzy z miasta pojedźcie sobie na wieś do gospodarza, spędźcie z nim dzień, zobaczcie jak pracuje, że sprzęt który kupił nie świadczy o jego wielkim bogactwie, a o tym że chce produkować jedzenie jak najlepszej jakości, żeby jego praca przynosiła wymierne efekty, a produkty były konkurencyjne z chińskim gównem, które nas zalewa w dyskontach i innych marketach. a wy to wpierdalacie, bo tanie, a później jest płacz, że nowotwór...   niektórzy rolnicy to kombinatorzy, wykorzystują protesty żeby jeszcze się wzbogadzić, ale zrozumcie, że ogromna większość rolników zapierdala od świtu do nocy w kupie, wy byście nawet bali się podejść do tego i dostaje grosze w zamian
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to dlaczego na zachodzie i całym świecie prowadzone są interwencje rolnicze skoro rolnictwo to taki sam biznes jak zwykła firma? odpowiem wam:   żebyście nie musieli wpier-dalać mleka z proszku, które nweto koło prawdziwego mleka nie stało, mięso miało w sobie mięso, a jaja miał smak, a nie smakowały jak kartofel i powodowały raka od chemii, która została użyta do ich produkcji. Podobnie jest z chlebem, jabłkami, ku*** selerem i innymi produktami.   łajzy z miasta pojedźcie sobie na wieś do gospodarza, spędźcie z nim dzień, zobaczcie jak pracuje, że sprzęt który kupił nie świadczy o jego wielkim bogactwie, a o tym że chce produkować jedzenie jak najlepszej jakości, żeby jego praca przynosiła wymierne efekty, a produkty były konkurencyjne z chińskim gównem, które nas zalewa w dyskontach i innych marketach. a wy to wpier***acie, bo tanie, a później jest płacz, że nowotwór...   niektórzy rolnicy to kombinatorzy, wykorzystują protesty żeby jeszcze się wzbogadzić, ale zrozumcie, że ogromna większość rolników zapier***a od świtu do nocy w kupie, wy byście nawet bali się podejść do tego i dostaje grosze w zamian
Dokładnie jest tak jak mówisz, popieram protesty rolników bo jak rząd dalej będzie tak działał to wszyscy nie będziemy mieli na chleb. Gdyby rząd wspierał polskich przedsiębiorców, rolników i ogólnie polski przemysł to by się kręciło i każdy by miał pieniądze. Np. rolnik będzie miał gdzie sprzedać swoje wyroby, i za te pieniądze np wybuduje dom, zatrudni elektryka, murarza, hydraulika itp a oni dadzą zarobić innym i tak dalej i tak dalej i się kręci. A nie sprowadzać wyroby zza granicy tak jak węgiel itp
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a gdzie prad ,woda,sanepid nawozy srodki ochrony roslin ,weterynarz ,czesci do maszyn ,podatki,potrzeby własne
A to potrzeby własne stanowią koszt uzyskania przychodu? Żarty żartami pochodzę z rodziny rolniczej i nikt mi nie powie, że koszt wyprodukowania 1 litra mleka wynosi 1,30 pln. Praca na roli jest ciężka to fakt, nie ma świąt ani czasu wolnego ale nie wciskajcie kitów jak to rolnikom jest źle. Pojedźcie na wieś i zobaczcie jakie ciągniki i samochody mają rolnicy. Jeden ciągnik jest więcej wart od mojego mieszkania, które muszę spłacać jeszcze przez 26 lat. Przypomina mi się tu jeden dowcip jak jedna prostytutka żaliła się drugiej: "Najgorszym klientem jest rolnik, co byś nie zrobiła ten będzie narzekał, najpierw, że za sucho później, że za mokro, a na koniec, że za drogo"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to potrzeby własne stanowią koszt uzyskania przychodu? Żarty żartami pochodzę z rodziny rolniczej i nikt mi nie powie, że koszt wyprodukowania 1 litra mleka wynosi 1,30 pln. Praca na roli jest ciężka to fakt, nie ma świąt ani czasu wolnego ale nie wciskajcie kitów jak to rolnikom jest źle. Pojedźcie na wieś i zobaczcie jakie ciągniki i samochody mają rolnicy. Jeden ciągnik jest więcej wart od mojego mieszkania, które muszę spłacać jeszcze przez 26 lat. Przypomina mi się tu jeden dowcip jak jedna prostytutka żaliła się drugiej: "Najgorszym klientem jest rolnik, co byś nie zrobiła ten będzie narzekał, najpierw, że za sucho później, że za mokro, a na koniec, że za drogo"
To wybierz kim chcesz w końcu być ? rolnikiem czy prostytutką ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A to potrzeby własne stanowią koszt uzyskania przychodu? Żarty żartami pochodzę z rodziny rolniczej i nikt mi nie powie, że koszt wyprodukowania 1 litra mleka wynosi 1,30 pln. Praca na roli jest ciężka to fakt, nie ma świąt ani czasu wolnego ale nie wciskajcie kitów jak to rolnikom jest źle. Pojedźcie na wieś i zobaczcie jakie ciągniki i samochody mają rolnicy. Jeden ciągnik jest więcej wart od mojego mieszkania, które muszę spłacać jeszcze przez 26 lat. Przypomina mi się tu jeden dowcip jak jedna prostytutka żaliła się drugiej: "Najgorszym klientem jest rolnik, co byś nie zrobiła ten będzie narzekał, najpierw, że za sucho później, że za mokro, a na koniec, że za drogo"
a według Twoich obliczeń ile kosztuje wyprodukowanie 1 litra mleka?? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety jesteś "noga" i to nie tylko z matematyki,ale też z polskiego.Do Twoich obliczeń trzeba jeszcze dodać energię elektryczną, lekarstwa i usługi weterynaryjne, serwis maszyn i urządzeń, nawozy itd. itd...Jeśli chodzi o polski to poproś kogoś bardziej kumatego, żeby sprawdził Ci pisownię przed wystawieniem komentarza.
 a jeszcze kasa za sprzedane cielaki ,opasy,itd....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę że każdy z Was ma wiele do powiedzenia na temat rolnictwa i samych rolników . Chciałem wszystkich wypowiadających się uświadomić że rolnicy to nie tylko : mięso,  mleko , kartofle itp. To cały przemysł przetwórczy , to firmy sprzedające środki do produkcji rolnej i podmioty skupujące, fabryki maszyn i urządzeń rolniczych , firmy handlujące owym sprzętem , a nawet transport , To w naszym kraju dziesiątki tysięcy miejsc pracy!!!! Wszystko powiązane jest z rolnictwem !!! Więc naprawdę zastanówcie się najpierw piec razy zanim pojedziecie  jakiemuś rolnikowi  po życiorysie  i poopowiadacie znajomym jak to Ci na wsi mają ZAJEBIŚCIE !!! Rolnik to podstawa , to fundament społeczeństwa. Rolnik to życie  bo żeby żyć  jeść musi każdy !!!
Wielkie brawa dla Ciebie kolego!Oby więcej ludzi rozumowało tak jak Ty bo inaczej w Polsce bedzie tak jak na Ukrainie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...